Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 563981 razy)

flake1989 i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Koro

Odp: Batman
« Odpowiedź #1245 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 09:06:24 »
@R~Q Ja Ja ! Ja przeczytałem ! Z całego tego okresu znam :
batman contagion
batman cataclysm
batman road to no man's land vol 1
batman no man's land 1-4

Na ten moment obok powrotu mrocznego rycerza i długiego halloween są to moje ulubione komiksy z batmanem. Wszystkie te historie skupiają się na względnie naturalnych katastrofach (najpierw epidemia, potem trzęsienie ziemii) co w moim odczuciu stwarza podstawę do znacznie lepszej fabuły niż tradycyjni złoczyńcy mogą zaoferować. Z tego co czytałem  must have jest cataclysm i no man's land 1-4, scenarzyści idą w nich na całość ignorując status quo, gotham staje się odizolowaną ruiną w której zwykli ludzie muszą walczyć o przetrwanie a bat rodzina ledwo daje sobie radę z postępującym chaosem. ostrzegam tylko że mimo wszystko jest to względnie stara seria, i np projekty niektórych postaci patrząc współczesnym okiem wyglądają odrobinę żenująco (catwoman, niektórzy villani). Za to w kwestii scenariusza jest bardzo dobrze, i mimo że jest to crossover pisany przez wielu autorów bardzo mało jest w nim kiepskich zeszytów.

edit : w porównaniu do komiksów o których napisałeś, lepsze od gotyku, na podobnym poziomie do year one, innych nie znam z twojej listy.

Czy można to obecnie kupić w jakichś sensownych wydaniach zbiorczych?


Offline jotkwadrat

Odp: Batman
« Odpowiedź #1247 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 12:46:55 »
Cataclysm jest nie do dostania w racjonalnych cenach, ale z resztą nie ma problemu.

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1248 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 20:13:41 »
Dziękuję za odpowiedzi.

A jakie macie opinie o Knightfall i pokrewnych (Knightsend itd.)? Spotkałem się z opinią, że przereklamowane i ostra ramota. Czy tak jest?

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1249 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 20:59:39 »
Knightfall i kontynuacje, to pierwsza połowa lat 90-ych, więc siłą rzeczy to ramotki. Czy przereklamowane? A czy są tak wysoko cenione, by można mówić o przereklamowaniu? To pierwszy tak duży event batmanski, w którym jego życie zostaje wywrocone do góry nogami, dziś to niestety codzienność. Moim zdaniem Knightfall broni się nie tylko jako prekursor tego typu historii, bo odświeżylem kilka lat temu i wciąż dobrze się czytało. Niestety kontynuacje znacznie słabsze :(


Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1250 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 21:43:51 »
Są komiksy z Batmanem na topie, bo to bardzo dobre komiksy i są komiksy na topie, bo prezentują ważne wydarzenia. Knightfall to zdecydowanie to drugie. To ważna historia, której echa odbijają się do dziś i chyba zawsze będą. Natomiast jako komiks jest to cienkie jak chiński makaron. To taki sam casus jak Śmierć w rodzinie.
Batman returns
his books to the library

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #1251 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 22:07:15 »
@ramirez82 @bibliotekarz Panowie nie załamujcie mnie, czekają na mnie na półce 3 omnibusy knightfalla do przeczytania :(
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1252 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 22:21:12 »
Artystycznie bronią się niektóre okołoknightfallowe historie takie jak Venom/Jad.
Batman returns
his books to the library

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #1253 dnia: Pt, 14 Luty 2020, 23:32:27 »
W tamtym roku czytałem te sagi i tak - Knightfall jest świetny i bije według mnie na głowę wszystko co wyszło z nietoperzem przez kilka ostatnich lat. Knightquest ma rewelacyjne zeszyty z serii Shadow od the Bat napisane przez Alana Granta, reszta taka sobie. Knightsend ma kilka pojedynczych zeszytów na niezłym poziomie (oczywiście napisanych przez Granta) a reszta raczej słaba. Niezmiernie dziwię się że Egmont dalej tych serii nie wydał, nie wiem na co oni czekają.

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1254 dnia: So, 15 Luty 2020, 14:03:13 »
No to pocieszyliście mnie, bo nie zamierzam ich kupować, natomiast Contagion już do mnie jedzie (w sensie w poniedziałek będzie do mnie jechał) i powolutku sobie te lepsze klasyki Nietoperza będę kompletował.

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #1255 dnia: So, 15 Luty 2020, 16:00:23 »
@rq tylko się nie zraź po przeczytaniu samego contagion do dalszych tomów bo to jednak trochę niższy poziom, w tej historii nie ma jeszcze tak mocno położonego nacisku na reperkusje katastrofy i sporo jest klasycznej naparzanki superhero. No i część tego tomu to kompletnie niezwiązana historia z gościnnym deadmanem, na szczęscię fabularnie interesująca i z rewelacyjnymi rysunkami Kelley Jonesa.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1256 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 13:14:29 »
@rq tylko się nie zraź po przeczytaniu samego contagion do dalszych tomów bo to jednak trochę niższy poziom, w tej historii nie ma jeszcze tak mocno położonego nacisku na reperkusje katastrofy i sporo jest klasycznej naparzanki superhero. No i część tego tomu to kompletnie niezwiązana historia z gościnnym deadmanem, na szczęscię fabularnie interesująca i z rewelacyjnymi rysunkami Kelley Jonesa.
Ok, postaram się tak zrobić.

Cieszy mnie, że ma Multiversum akurat był TPB tego we w miarę akceptowalnej cenie. 115 zł ale 500 stron, więc spoko.

Martwi mnie, że ciężko z dostępnością Cataclysmu. Ale zanim przeczytam Contagion i Legacy jeszcze trochę czasu minie.

Co do Knightfalla, na razie w ogóle odpuszczam. Może w przyszłości, gdy będę miał głód klasycznego Batmana. Ogólnie to widzę, że właśnie DC wydaje całą sagę w przystępnych cenowo TPB - nie jest sie skazanym na omnibusy.

PS: no i jeszcze to słynne Dark Victory i When in Rome muszę w końcu uzupełnić. To oczywiście też sie w międzyczasie stanie.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 13:28:37 wysłana przez R~Q »

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #1257 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 13:39:17 »
Dziękuję za odpowiedzi.

A jakie macie opinie o Knightfall i pokrewnych (Knightsend itd.)? Spotkałem się z opinią, że przereklamowane i ostra ramota. Czy tak jest?

Jak czytałem w latach 90-tych to Knightfall mi się podobał, ale po konfrontacji Batman/Bane jakoś podobać mi się przestało i zrezygnowałem (i na tym się w ogóle skończyła wtedy moja przygoda z semikiem, nie licząc pojedynczych komiksów z Obcym i Predatorem w kolejnych latach). Później doczytałem do konfrontacji Az/Bane ale tak średnio wchodziło. Ostatnio przeczytałem kilka ostatnich zeszytów Knightsend i uważam, że są słabiutkie.

Jad i Miecz Azraela mi się podobały.
« Ostatnia zmiana: Nd, 16 Luty 2020, 13:42:00 wysłana przez Gieferg »

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1258 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 16:30:38 »
Jak czytałem w latach 90-tych to Knightfall mi się podobał, ale po konfrontacji Batman/Bane jakoś podobać mi się przestało i zrezygnowałem (i na tym się w ogóle skończyła wtedy moja przygoda z semikiem, nie licząc pojedynczych komiksów z Obcym i Predatorem w kolejnych latach). Później doczytałem do konfrontacji Az/Bane ale tak średnio wchodziło. Ostatnio przeczytałem kilka ostatnich zeszytów Knightsend i uważam, że są słabiutkie.

Jad i Miecz Azraela mi się podobały.
No dokładnie wszystko identyko miałem włącznie z porzuceniem czytania Batmana po pojedynku z Bane'em. Góra urodziła mysz.
Batman returns
his books to the library

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #1259 dnia: Nd, 16 Luty 2020, 22:32:40 »
Niezmiernie dziwię się że Egmont dalej tych serii nie wydał, nie wiem na co oni czekają.
A co powinni wydać z Batmana za 5-6 lat?