Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564031 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1185 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:23:18 »
Ja mam złe wspomnienia z tymi adaptacjami komiksowymi. TM-Semic zamiast rzucić coś fajnego do Wydań Specjalnych, nawet z gackiem, kolejne rzeczy typu Batman vs Predator, Batman/Sędzia Dredd, Miecz Azraela, czy Venom, wcisali te adaptcje filmów. Bolało to zwłaszcza z tymi z okresu Schumachera, bo to były gówniane adaptacje gównianych filmów.

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1186 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:37:27 »
Nie rozumiem sensu tworzenia komiksowych adaptacji filmów. Żeby chociaż to były jakieś nowe wersje, reinterpretacje, zmieniali tam mocno fabułę, a tak czytasz przerysowany film. Jedyną wartość można tam znaleźć w rysunkach. Kupiłem kiedyś tego Batmana na podstawie Burtona, bo chciałem mieć pierwszy komiks o Batmana w Polsce, tak po prostu, nawet nie jestem żadnym kolekcjonerem. Oczywiście jedno przewiezienie w plecaku i już się kartki odrywały od spinaczy, taka jakość tych zeszytów. Jak ja mogłem kiedyś 5 setek srebrników przewalić na Semice podczas MFKIG, do dzisiaj nie rozumiem co mi odwaliło, chyba straciłem nad sobą kontrolę zaślepiony idiotycznym sentymentem. Ile lepszych rzeczy mogłem wtedy mieć.

Komiksy na podstawie Schumachera też mam, nie chciało mi się nawet ich czytać, tylko przekartkowałem.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1187 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 13:09:34 »
Dziś takie komiksy pewnie nie mają sensu żadnego. W latach 80-ych i 90-ych dostęp do filmów był o wiele trudniejszy. Nie każdy miał odtwarzacz a kopia VHS często pozostawiała wiele do życzenia. Adaptacja pozwalała obcować z "filmem" na co dzień.
Batman returns
his books to the library

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1188 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 13:13:21 »
Za to komiksy kontynuujące jakieś filmy/serie filmów, lub alternatywne wersje wydarzeń z tychże w formie komiksów, to bardzo chętnie przyjmuje. Dziwie się że DC nie weźmie od Warner Bros scenariuszy do filmów z Batmanem które nigdy nie powstały, taki Batman Afflecka lub Aronofsky'ego, czy Liga Sprawiedliwości George'a Millera, Superman wg Tima Burtona. Wydać to jako komiksy w Black Label. Uważam że byłby szał na coś takiego.

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1189 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 13:40:11 »
To co sprawdza się na dużym ekranie, nie zawsze sprawdza się w formie komiksu. Albo nie sprawdza się nigdzie, skoro rozmawiamy o scenariuszach z różnych powodów odrzuconych/zapomnianych. Pierwszy z brzegu przykład to komiksowa adaptacja pierwotnego scenariusza filmu "Alien 3".

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #1190 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 19:02:35 »
13-latkowie jak są uberfanami, to kupią wszytko co związane z danym tytułem. Podobał im się kinowy Batman? To będę chcieli oprócz filmu mieć komiks, książkę czy piórnik z Batmanem. Sam taki byłem - do dziś mam książkową wersję  Terminatora 2.

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #1191 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 21:15:02 »
13-latkowie jak są uberfanami, to kupią wszytko co związane z danym tytułem. Podobał im się kinowy Batman? To będę chcieli oprócz filmu mieć komiks, książkę czy piórnik z Batmanem. Sam taki byłem - do dziś mam książkową wersję  Terminatora 2.

Aj waj. Coś o tym wiem. Ja już mam trochę więcej niż 13 lat, a mimo to odczułem potrzebę zgromadzenia adaptacji komiksowych wszystkich epizodów Gwiezdnych Wojen (większości mam nawet po kilka różnych)... no i faktycznie szału to te komiksy nie robią. Już adaptacje książkowe są lepsze, bo dodają różne szczegóły i pozwalają głębiej wejrzeć w myśli bohaterów (polecam zwłaszcza książkową "Zemstę Sithów").

Za to komiksy kontynuujące jakieś filmy/serie filmów, lub alternatywne wersje wydarzeń z tychże w formie komiksów, to bardzo chętnie przyjmuje. Dziwie się że DC nie weźmie od Warner Bros scenariuszy do filmów z Batmanem które nigdy nie powstały, taki Batman Afflecka lub Aronofsky'ego, czy Liga Sprawiedliwości George'a Millera, Superman wg Tima Burtona. Wydać to jako komiksy w Black Label. Uważam że byłby szał na coś takiego.

Jakiś czas temu proponowano DC wydanie "Batmana '89", opartego na podobnym założeniu, co komiksy "Batman '66", ale niestety pomysł został odrzucony.

http://joequinones.blogspot.com/2016/03/batman-89.html
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Mane

Odp: Batman
« Odpowiedź #1192 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 05:48:31 »
Czy wiadomo coś czy wyjdzie u nas Dceased? To jest elseworld? Czy warto i wiadomo jak długo będzie trwał ten run?

Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #1193 dnia: Śr, 27 Listopad 2019, 08:57:15 »
Czy wiadomo coś czy wyjdzie u nas Dceased? To jest elseworld? Czy warto i wiadomo jak długo będzie trwał ten run?

1. Nic nie wiadomo, może na pyrkonie Egmont ogłosi.
2. To jest elseworld
3. To miniseria, która trwa 6 zeszytów. Do tego są jeszcze poboczne zeszyty, jeden one-shot i podzielony na 3 części spin-off ze złoczyńcami DC

Offline sneider

Odp: Batman
« Odpowiedź #1194 dnia: So, 30 Listopad 2019, 19:30:21 »
Czy Batman ma jakiś run, który zbiera najważniejsze historie gacka i to w miarę logicznie układa w takim stopniu mniej więcej jak Ultimate Spiderman? Chciałem coś zacząć czytać Batmanowego, ale nie lubię skakać po zeszytach. I najlepiej jakby to było wydane w Polsce jakoś sensownie, ale niekoniecznie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1195 dnia: So, 30 Listopad 2019, 19:52:38 »
Batman nie ma czegoś takiego, jak USM. W pewnym sensie run Snydera odświeża postać Batmana, jak USM Spider-mana, ale to nie to o co ci chodzi.

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1196 dnia: So, 30 Listopad 2019, 23:17:41 »
Najbliżej tego o co pytasz Sneider jest chyba seria Batman Confidential, która przedstawia klasyczne przygody Batmana osadzone w swoim uniwersum, odzielone od głównego DC. Nie było to jednak nic na tyle innego od klasycznego Batmana, by nie mogło się w jakiejś formie znaleźć także w głównym kanonie. Nie było też żadnego odhaczania najważniejszych motywów w Batmanie (dajmy na to Knightfall, No Man's Land, itd). Po prostu historyjki o Batmanie niezwiązane z głównym uniwersum. Z bardzo specyficznymi rysunkami Andy'ego Diggle'a, które nie każdemu mogą przypaść do gustu.

Ciekawostka - w jednym z zeszytów BConfidential, Mroczny Rycerz odwiedził Polskę.



Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #1197 dnia: So, 30 Listopad 2019, 23:45:04 »
Czy Batman ma jakiś run, który zbiera najważniejsze historie gacka i to w miarę logicznie układa w takim stopniu mniej więcej jak Ultimate Spiderman? Chciałem coś zacząć czytać Batmanowego, ale nie lubię skakać po zeszytach. I najlepiej jakby to było wydane w Polsce jakoś sensownie, ale niekoniecznie.

Nie ma chyba czegoś takiego. Jeśli chcesz zacząć czytać Batmana, to może na początek spróbuj tak:

1. "Batman: Rok pierwszy"
2. "Człowiek, który się śmieje"
3. "Długie Halloween"
4. "Mroczne zwycięstwo"
5. "Robin: Rok pierwszy" (opcjonalnie)
6. "Batgirl: Rok pierwszy" (opcjonalnie)
7. "Zabójczy żart"

To są dobre bądź bardzo dobre pozycje, z których większość opowiada o początkach kariery Batmana. Wszystkie czytałem i mogę polecić.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #1198 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 09:32:55 »
Ja bym nawet trochę rozszerzył tą listę:

Batman: Rok pierwszy
Świt Mrocznego Księżyca
Człowiek, który się śmieje
Gotyk
Nawiedzony rycerz  (choć trudno dostępne, ja za swój egzemplarz zapłaciłem prawie stówkę na allegro)
Długie Halloween
Mroczne Zwycięstwo
Robin: Rok Pierwszy
Batgirl: Rok Pierwszy
Zabójczy żart
Śmierć w rodzinie
Narodziny Demona
Azyl Arkham (opcjonalnie)

W ten sposób możesz poznać początek działalności Batmana i jego najbardziej klasycznych przeciwników.

Na mojej stronie o Chronologi Marvela i DC jest szczegółowy poradnik, w dwóch częściach - Jak zacząć czytać Batmana: https://marveldcchronologia.wordpress.com/jak-zaczac-czytac-batmana-cz-1/
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Grudzień 2019, 09:37:16 wysłana przez Maragast »

Online freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1199 dnia: Nd, 01 Grudzień 2019, 11:12:01 »
czy posiadacze absolute arkham asylum mogliby napisać coś o odrestaurowanych kolorach w tym wydaniu? nie znalazłem żadnego fajnego porównania w necie a na filmikach z yt nic nie widać.