Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564574 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1170 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 17:44:38 »
Nie mogę znaleźć informacji w którym momencie zacząć czytać Batman Metal ? Dodam ze z odrodzenia czytam wszystko co się u nas ukazuję. Przydało by się chronologiczne drzewko wydarzeń takie jakie ma marvel.
Przydałoby się drzewo jak zrobiono w przypadku N52.
Ja od siebie mogę Cię poratować jedynie tym https://www.comicbookherald.com/reading-dc-comics/batman-reading-order/
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #1171 dnia: Pt, 01 Listopad 2019, 17:47:05 »
Nie mogę znaleźć informacji w którym momencie zacząć czytać Batman Metal ? Dodam ze z odrodzenia czytam wszystko co się u nas ukazuję. Przydało by się chronologiczne drzewko wydarzeń takie jakie ma marvel.

Wymienię ci teraz zeszyty serii Rebirth, które dzieją się bezpośrednio przed eventem Dark Knights: Metal. Znajdź wśród nich serie, które czytasz i będziesz wiedział.

Batman (Bat-Family) Comic Books

Batman: Detective Comics Vol. 3: League of Shadows
Collects: Detective Comics #950 to #956

Nightwing Vol. 3: Nightwing Must Die
Collects: Nightwing #16 to #21

Batwoman Vol. 1: The Many Arms of Death
Collects: Batwoman: Rebirth #1, Batwoman #1 to #6

Batgirl Vol. 2: Son of Penguin
Collects: Batgirl #7 to #11, Batgirl Annual #1

All-Star Batman Vol. 2: Ends of the Earth
Collects: All-Star Batman #6 to #9

Red Hood and the Outlaws Vol. 2
Collects: Red Hood and the Outlaws #7 to #12

Batgirl & the Birds of Prey Vol. 2
Collects: Batgirl & the Birds of Prey #7 to #12

Gotham Academy: Second Semester Vol. 2
Collects: Gotham Academy: Second Semester #9-12 And #4

Batman Beyond Vol. 2
Collects: Batman Beyond #7 to #12



Superman Revenge Squad vs. Suicide Squad

Suicide Squad Vol. 4: Earthlings on Fire

Superman: Action Comics Vol. 4

Superman (Superman Family) Comic Books Part 3

Superman Vol. 4: Black Dawn
Collects: Superman #20 to #26

Supergirl Vol. 2
Collects: Supergirl #7 to #11, stories from Batgirl Annual #1

Superwoman Vol. 2
Collects: Superwoman #8 to #12

New Super-Man Vol. 2: Coming to America
Collects: New Super-Man #7 to #12



Justice League (Justice League Family) Comic Books Part 3

Justice League of America: The Road to Rebirth
Collects: Justice League Of America: Rebirth #1, Justice League Of America: Atom – Rebirth #1, Justice League Of America: Vixen – Rebirth #1, Justice League Of America: Ray – Rebirth #1 And Justice League Of America: Killer Frost – Rebirth #1

Justice League Vol. 3: Timeless
Collects: Justice League #14 to #19

Teen Titans Vol. 2
Collects: Teen Titans #6-#7, #9 to #11, #13

Wonder Woman Vol. 4: Godwatch
Collects: Wonder Woman #16, #18, #20, #22, #24

Blue Beetle Vol. 2
Collects: Blue Beetle #6 to #12

Trinity Vol. 2: Dead Space
Collects: Trinity #7 to #12

Titans Vol. 3 (Rebirth)
Collects: Titans #11 to #16

Captain Atom: The Fall and Rise of Captain Atom
Collects: Captain Atom #1 to #6




Green Lantern and Green Arrow Comic Books Part 3

Green Arrow Vol. 4
Collects: Green Arrow #18 to #25



The Antiheroes & Oddballs Part 3

The Hellblazer Vol. 2
Collects: Hellblazer #7 to #12

Suicide Squad Vol. 3: Burning Down The House
Collects: Suicide Squad #11 to #15

Deathstroke Vol. 3: Twilight
Collects: Deathstroke #12 to #18

Harley Quinn Vol. 3: Red Meat
Collects: Harley Quinn #14 to #21

Harley Quinn Vol. 4
Collects: Harley Quinn #17 to #22

Suicide Squad Vol. 4???



EDIT: dla ułatwienia bo jesteś nowym użytkownikiem podkreśliłem serie, które ukazują się u nas (mogłem się w czymś pomylić bo aż tak nie śledzę polskiego Odrodzenia)
« Ostatnia zmiana: Pt, 01 Listopad 2019, 17:48:56 wysłana przez R~Q »

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1172 dnia: Śr, 06 Listopad 2019, 16:57:13 »
Batman Biały Rycerz

Jeden z najlepszych albumów o Mrocznym/Białym Rycerzu w ostatnich latach, natomiast nie jest to lektura pozbawiona wad. Zacznę jednak od pochwał, jesteśmy świadkami kolejnego elementu do zobrazowania postaci Jokera, układanka w ostatnich latach stale się dopełnia nowymi wytycznymi, autorzy starają się coraz mocniej czerpać zarówno z samej genezy jak i otwierać nowe wrota, kolejne dziesiątki możliwości. I tego u Arthur'a Fleck'a czy Jack'a Napier'a nie brakuje. Do przodu poszła także historia Mr. Freeze'a oraz jego żony. co niezmiernie mnie ucieszyło. Nie wgryzając się w szczegóły jako że to nowa pozycja na rynku chcę jedynie zauważyć iż kreacje bardzo uwiarygadniają Białego Rycerza.

Zarzutów trochę mam, w większości jednak nie są one niczym wielkim i nie powinny wpływać na przyjemność z samego czytania, bardziej chodzi tutaj o pewne elementy które stają się zbytnio elastyczne i dopasowywane do scenariusza.

Kwestia numer jeden.

Spoiler: PokażUkryj
Joker, a raczej Jack Napier za łatwo wyzwala się z systemu sprawiedliwości. Nie przekonuje mnie absolutnie iż jedna mowa wyzwala w mieszkańcach Gothan gotowość do akceptacji osoby, zagrażającej jej od lat. Ok, nie ma dowodów na jego krwawe zachowania, ale przecież opinia publiczna niejednokrotnie już miała do czynienia z obłąkanych klaunem. I aby wiarygodnie przestawić zmianę w zrozumieniu społeczeństwa należałoby to rozpisać w scenariuszu znacznie precyzyjniej i dokładniej, a także rozbić to na dłuższy okres czasu. Aby przetrawić i zmienić sposób obserwacji, co przecież samo w sobie nie jest czymś niezwykłym.


Dwa.

Spoiler: PokażUkryj
Nie męczy już Was wizja Batmana opętanego szałem na punkcie Jokera. Sprawiedliwości? Poświęcenia wieku więzi, aby tylko osiągnąć cel? Mnie już tak, nie zapominajmy o jednym. Bruce Wayne to nie tylko rozkapryszone dziecko, miliarder lecz także wykształcony facet, geniusz potrafiący rozwiązywać najcięższe przypadki detektywistyczne. Autorzy w ostatnich latach coraz mniej czerpią z cech zdroworozsądkowych, a nastawiają się na puste przeloty pełne przemocy.


Ostatnia kwestia.

Spoiler: PokażUkryj
Średnio odpowiadał mi zabieg z dwiema HQ. Dwa razy musiałem się cofnąć o kilkanaście stron, aby połapać się która jest którą w danej sytuacji. Oryginalna raz jest nacechowana emocjami, pełna werwy do działania, aby po chwili chłodno analizować i kalkulować dalsze postępowanie. Trochę wciela się w rolę Two-Face'a.


Spoiler: PokażUkryj
Dodam jeszcze że niepotrzebnie moim zdaniem zmieniano kolor włosów gdy Jack tracił panowanie nad Joker'em. Można było to samo osiągnąć zwykłą zmianą mimiki, która przecież trafnie okazywała kto przejmuje władzę nad ciałem.


Natomiast sam pomysł
Spoiler: PokażUkryj
wyleczenie
oceniam bardzo dobrze, ogólnie to jeden z najlepszych motywów w ostatnich latach jakie przeczytałem, a i główna rozgrywająca historii wypada przyzwoicie pod względem ułożenia tego wszystkiego w całość.

W zwykłych okolicznościach dałbym 7, ale że poziom ostatnich komiksów o Batmanie pozostawia wiele do życzenia ósemka będzie uczciwą oceną.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1173 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 09:11:49 »
Ja zauważyłem, że w obecnych czasach żadna lektura nie jest pozbawiona wad :) A może po prostu te wady to gusta?
Ciekaw jestem jaki byłby dziś odbiór np. Powrotu Mrocznego Rycerza, gdyby miał on premierę ostatnimi czasy. Albo komiksy z lat '60 gdyby ukazywały się w naszych czasach z tymi głupiutkimi dialogami i "prostą jak nić od szmaciorza" fabułą.
Czasy się zmieniają, to i gusta się zmieniają.

Zauważam pewną zależność, występującą w kulturze między starymi, a nowymi dziełami. Mianowicie mówi się, że np. Hitchcock tworzył świetne horrory. Osobiście preferuję jednak te współczesne, zwłaszcza te z jumpscare'ami, których twórcą jest Wan lub jeszcze lepsze - te stricte azjatyckie jak np. tajski Shutter. Dla mnie nieporozumieniem jest ocena 7,5 dla Ptaków Hitchcocka (1963), a 7.1 dla Shuttera (2004), czy 6.7 dla Naznaczonego (2010). Tak samo Omen z 1976 ma ocenę 7,5, czyli taką jak Ptaki, a w mojej ocenie jest dużo lepszym filmem niż ten od Alfreda. Może w chwili, gdy się ukazywały na rynku były przełomowe, ale z perspektywy współczesnych czasów nie wyróżniają się niczym szczególnym i nie powalają w żaden sposób. Przyjęło się, że stare-lepsze, nowe-gorsze. W mojej opinii nie zawsze :)

Biały Rycerz jest po prostu świetny, genialny! A jak ktoś chce dostrzec wady, to znajdzie je wszędzie :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1174 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 12:39:27 »
Biały Rycerz jest po prostu świetny, genialny! A jak ktoś chce dostrzec wady, to znajdzie je wszędzie :)

Nie. Nie jest. Jest porawny. Ma ciekawy pomysl na scenariusz, ktory poprowadzono dosc srednio. Czyta sie przyjemnie, ale trzeba przymykac oczy na pewne glupotki i podejsc do lektury, godzac sie, na pewna konwencje oraz uproszczenia.
Przeciez to Batman.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1175 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 13:27:11 »
Batman - Mroczny Książę z bajki

Marini + Batman = ♥

W oryginale przeczytałem pierwszą część, także kiedy pojawiła się zapowiedź Egmontu odnośnie kompletu, postanowiłem poczekać i przeczytać całość jednym tchem. Dla mnie to poezja dla oczu, podziwianie Gotham w wykonaniu Włocha to czysta przyjemność a zarazem ekstaza w jednym. Przez jakieś 1,5 roku moją tapetą na pulpicie lapka był właśnie kadr Batmana obserwującego miasto z gargulca. Ileż na tej planszy jest szczegółów, ileż detali, wyciekający klimat oraz szalenie istotna perspektywa górującego Mrocznego Rycerza. Dodam również iż często czytam na forach komentarze w stylu "graficznie jest fajnie, ale scenariusz tyłka nie urywa"... Na moje oko, faktycznie nie jest to oczywiście skomplikowany i rozpisany dramat jak w największych dziełach tego nośnika kultury, aczkolwiek całość jest niezwykle sprawnie i rozsądnie skonstruowana. Frajda z czytania jest nieziemska, co ważne świat przedstawiony jest pełen brutalności, więc nie jest to żadna ugrzeczniona europejska wersja. Widać gołym okiem - Marini czuje Batmana. A czytelnik na tym korzysta.

Z miłą chęcią za kilka lat przeczytałbym coś nowego z pod pióra autora, obsadzonego oczywiście w Gotham. Niekoniecznie głównym bohaterem musiałby być Batman. Nightwing, Batgirl albo Batwoman możliwości jest multum. Natomiast to enty przykład tego iż wszystkich pisarzy elektryzuje starcie Nietoperza z Klaunem i jak tylko mają szansę sięgają po ten duet.

Offline PawelC

Odp: Batman
« Odpowiedź #1176 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 19:19:16 »
A może po prostu te wady to gusta?

Absolutnie tak, i dlatego:


komiksy z lat '60 gdyby ukazywały się w naszych czasach z tymi głupiutkimi dialogami i "prostą jak nić od szmaciorza" fabułą.

To doskonałe podsumowanie jakie obecnie są komiksy SH ;).


Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #1177 dnia: Cz, 07 Listopad 2019, 21:14:34 »
To doskonałe podsumowanie jakie obecnie są komiksy SH ;).

To zależy, o ile z dialogami raczej się sprzeczać nie będę, to już fabuły takie proste nie są. Są rozciągnięte do bólu na ileśtam zeszytów z wieloma wątkami i odwołaniami, po prostu tasiemce, gdzie już prawie nie ma tych mniejszych historyjek. Nie mówię, że kiedyś było strasznie super, ale wydaje mi się że nie było dużej ilości historii które dążyły do kolejnego giga eventu, gdzie trzeba dać mnóstwo tie-enów (które często okazują się być lepsze od samego eventu).

No i dodam, że ją akurat lubię takie historyjki z lat 60, są głupie, lecz urocze :)

Offline parsom

Odp: Batman
« Odpowiedź #1178 dnia: So, 09 Listopad 2019, 17:43:49 »
Nie wiem, czy to do końca właściwy watek, ale... Z okazji okrągłych rocznic batmanowych - czyli powstania postaci i filmu Burtona można sobie będzie zbudować z klocków takie coś:

Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #1179 dnia: So, 09 Listopad 2019, 22:14:00 »
Nie wiem, czy to do końca właściwy watek, ale... Z okazji okrągłych rocznic batmanowych - czyli powstania postaci i filmu Burtona można sobie będzie zbudować z klocków takie coś

Wygląda cudownie :> Skusiłbym się, pomimo tego, że fanem takich powiększonych zestawów nie jestem (często są też trochę kitem, jak ostatnio ten Hulkbuster)

Offline 79ers

Odp: Batman
« Odpowiedź #1180 dnia: So, 09 Listopad 2019, 22:30:41 »
Pozwolę sobie również około-komiksowo:
https://www.kickstarter.com/projects/806316071/batmantm-gotham-city-chronicles
cem, ale za 1200-1600 można mieć tyle komiksowego dobra  :(
chociaż pierwowzór tej gry z wszystkimi dodatkami  czyli Conan od firmy Monolith to dopiero coś pieknego ;D ;D:
https://www.kickstarter.com/projects/806316071/conan  :o

Offline nori

Odp: Batman
« Odpowiedź #1181 dnia: Wt, 12 Listopad 2019, 10:29:22 »
Co do LEGOwego Batmobilu, to w tym roku wyszło więcej zestawów niby okolicznościowych, w tym dwie wersje Batmobili na podstawie filmu Burtona, większa i mniejsza. Co najciekawsze, te Batmobile projektował polak, na stałe pracujący w LEGO jako właśnie projektant. Jeżeli można podrzucić, to wczoraj akurat popełniłem recenzje tegorocznego, ale nieco starszego modelu Batjeździdełka, ale w samej recenzji też jest o tych nowszych, oraz udało się dołączyć krótki wywiad ze wspomnianym projektantem. Serdecznie zapraszam: 76119 Batmobile: Pursuit of The Joker recenzja + wywiad!





8studs blog o klockach LEGO, komiksach i filmach.

Offline Leyek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1182 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 19:25:16 »
Batman Biały Rycerz - mam z tym tomem duży problem. Z jednej strony świetne rysunki (choć paleta barw mogłaby być mniej ponura) i ciekawy pomysł wyjściowy. Z drugiej mimo przyzwoicie poprowadzonego scenariusza liczne uproszczenia czy nielogiczności zabierają bardzo dużo przyjemności z lektury. I są to rzeczy, które biorąc się za lekturę Batmana, Detective Comics czy innej regularnej serii SH mógłbym przełknąć, jako część konwencji, ale jeśli autor zakłada napisanie czegoś ambitniejszego to, z niektórych komiksowych tricków przechodzących w tygodnikach/dwutygodnikach powinien zrezygnować. Przykład:
Spoiler: PokażUkryj
Joker/Napier niby zostaje radnym, a potem gdzie jakaś akcja z udziałem Batmana to się zjawia razem z gliniarzami. Zresztą czy tym radnym jest czy nie jest to też do końca nie wiadomo, niby pokazany jakiś wiec na początku, ale potem zero kampanii, wyborów, wszystko "po łebkach".

Batman Mariniego jako całość lepszy (choć 2-3 m-ce po lekturze mało co już pamiętam). Może bym Białego Rycerza odebrał lepiej czytając w innym czasie, ale w ten weekend czytanie jednocześnie drugiego tomu Doom Patrolu działało tylko na niekorzyść komiksu Murphy'ego.

Offline nocny

Odp: Batman
« Odpowiedź #1183 dnia: Nd, 17 Listopad 2019, 19:47:01 »
Mam identyczną opinię, przeczytałem komiks dzisiaj. Warstwa graficzna świetna (chociaż nie podoba mi się postać Batmana), pomysł na fabułę ciekawy ale coś nie do końca zagrało. Przyjemność z lektury dawały mi głównie rysunki.
I te same problemy miałem,
Spoiler: PokażUkryj
 w pewnym momencie Napier mówi, że będzie startował na radnego i w sumie tyle w temacie, nie wiem w końcu kim on był. Nie podobało mi się też, że gdy leki przestawały działać na twarzy Napiera ot tak pojawiał się makijaż a włosy zielone. Bez sensu kompletnie.

Online donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1184 dnia: Cz, 21 Listopad 2019, 11:16:26 »
Kupilem wczoraj (po wielu tygodniach niecierpliwego oczekiwania) Batman 1989 Movie Adaptation w nowym wydaniu. Tytul ten ma dla mnie szczegolne znaczenie i specjalne miejsce w sercu, bo byl to moj pierwszy kupiony Batman w zyciu. Zaczytywalem sie w nim do bolu, a dialogi znalem praktycznie na pamiec. Zawsze bylem pod mega wrazeniem rysunkow i tego jak bardzo przypominaly aktorow grajacych w filmie. Cieszylem sie jak dzieciak i jak tylko zdarlem z niego folie.... kubel zimnej wody zostal wylany na moja glowe. Kolory... Zostaly "poprawione". Poprawione w sensie - rozjasniono je. Komiks z mrocznego stal sie cukierkowo oczojebny. Stroj Batmana z czarnego (tak jak w filmie) stal sie niebiesko - szary! Zniknal mrok i klimat. WTF? Co za gamon to zatwierdzil? Kolejna rzecz - papier. Cieniutki, przeswitujacy, ni to offset, ni kreda, cos pomiedzy. 30lecie tytulu, a DC zyluje jak tylko moze i drukuje na gownianym, tanim, prawie gazetowym papierze. Hajs musi sie zgadzac. Sa na szczescie tez plusy. Kazda strona wydrukowana jest 2 razy - w kolorze oraz na czarno - bialo. Bardzo mi sie to podoba, bo mozna porownac kazdy, najmniejszy nawet kadr. Komiks wyszedl w formacie Deluxe wiec ma nieco powiekszony format. A czy warto? Szczerze mowiac, mam bardzo mieszane uczucia co do tego tytulu. Wydanie Tm-Semic gdzies dawno mi wcielo, wiec zostaje na polce na pewno, ale w innym wypadku raczej bylbym na nie. Spier....no to konkretnie.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.