Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564600 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Online Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1110 dnia: Wt, 17 Wrzesień 2019, 07:27:21 »
Dla mnie Tim zawsze będzie tym Red Robinem pisanym przez Tyniona IV w Detective Comics, nie wspominając o N52. Właśnie poprzez DC stwierdziłem, że to mój ulubiony Robin. Bendis oczywiście dołożył swoje 3 grosze..
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1111 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 01:03:25 »
Batmana po Kingu ma przejąć James Tynion IV. Po lekturze jego Detective Comics, chyba nie mam powodów do radości.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1112 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 08:45:00 »
To będzie słabo  :( Może chociaż początek jakiś lepszy.

Online Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1113 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 09:38:59 »
Ja tam jestem zadowolony. Nie brałem go w ogóle pod uwagę, ale uważam że podoła zadaniu. Mnie się jego komiksy podobają. W Polsce jest on już szerzej znany, więc liczę że dostaniemy obok JL Snydera, jego JLDark i Odyssey. O poziom się nie martwię.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Red Fury

Odp: Batman
« Odpowiedź #1114 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 10:28:49 »
Batmana po Kingu ma przejąć James Tynion IV. Po lekturze jego Detective Comics, chyba nie mam powodów do radości.

Oczywiście co kto lubi, ale dla mnie osobiście to cudowna wiadomość bo Detective Comics czytało mi się miodnie, uważam, że jest to najlepsza seria Rebirth, a Wieczni Batman i Robin należą do moich ulubionych komiksów. Jakoś zawsze mi po drodze z tym scenarzystą. Nie będę oczywiście chwalić dnia przed zachodem słońca, poczekamy zobaczymy. W końcu bohaterem tej opowieści ma być ponoć nie Bruce tylko jakiś czarnoskóry Batman jeśli się nie mylę. 
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline szczaff

Odp: Batman
« Odpowiedź #1115 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 11:13:42 »
Czarnoskóry Batman czyli
Spoiler: PokażUkryj
Luke Fox
pojawi się dopiero po setnym numerze Batmana kiedy to numeracja zostanie zresetowana i serię prawdopodobnie przejmie ktoś inny (ale kto to nie wiadomo i możliwe, że nadal będzie to Tynion

Offline Nawimar III

Odp: Batman
« Odpowiedź #1116 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 11:14:16 »
Podobnie jak część Kolegów również mam mieszane odczucia co do angażu tego scenarzysty. Kilka fabuł w jego wykonaniu nawet mi podeszło (np. w pierwszym tomie "Metalu"), ale ogólnie uważam go raczej za "średniaka". Tymczasem marce Batmana przydałoby się odświeżenie w dobrym stylu, na co w przypadku tego scenarzysty raczej nie ma widoków. Liczę jednak, że gość mile zaskoczy.

Offline pMk_91

Odp: Batman
« Odpowiedź #1117 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 12:12:36 »
Gdzieś na FB był link z tą informacją, było tam podane że Tynion przejmuje Batmana do numeru setnego. Potem nastąpi reset numeracji, Batmanem zostanie Luke Fox, a kto będzie wtedy odpowiadał za serie nie wiemy. Dokończenie runu przez Tyniona wg mnie jest dobrym pomysłem.

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1118 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 12:35:53 »
Fox jako Batman już jest pewny? Liczyłem jednak że Rorschach z DClock przejmie pelerynę.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1119 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 15:37:20 »
a Wieczni Batman i Robin należą do moich ulubionych komiksów. 
Tu Snydera bardzo mało.

Dokończenie runu przez Tyniona wg mnie jest dobrym pomysłem.
King będzie kończył ten run w serii Batman/Catwoman.

Offline szczaff

Odp: Batman
« Odpowiedź #1120 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 16:52:54 »
Fox jako Batman już jest pewny? Liczyłem jednak że Rorschach z DClock przejmie pelerynę.
Póki co to tylko plotki i szczerze to liczę, że się nie potwierdzą. Nie dlatego, że czarny Batman, tylko szlag mnie trafia już na te przecieki i spoilery. Połowa frajdy idzie się walić kiedy czytasz komiks i wiesz już co wydarzy się kilka czy kilkanascie numerów do przodu.

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1121 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 17:22:21 »
Mi z kolei nie podoba się kandydatura Batwinga z tego względu, że zbyt mi się to wszystko kojarzy z okresem Gordona jako Batmana. Nie przeszkadza Wam powtórzenie tego schematu? Mamy jednego z sojuszników Batmana, który dostaje nowoczesny kostium, mający zrekompensować braki w warsztacie walczenia z przestępczością vol2. U Gordona umysł i doświadczenie detektywa były na swoim miejscu, ale brakowało mu sprzętu i gadżetów. Luke z kolei sprzęt już ma i jest "gościem od technologii" więc obawiam się że technologiczne rozwiązania zdominują tego Batmana.

Dlatego lepszy byłby nowy Rorschach, Batman jako młody detektyw. Jednocześnie nowe, ale i powracające do bardzo dalekich korzeni tego superbohatera. Ale czego ja się spodziewam, skoro Bendis teraz powtarza wątek demaskacji Supermana który pojawił się jeszcze kilka lat temu. Dan DiDio blokuje dobre pomysły, ale nie chce blokować odtwórczości pomysłów swoich scenarzystów.

Online Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1122 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 18:29:05 »
Problem z czarnym Batmanem jest taki że to już wszystko było tzn. mieliśmy już innych niż Bruce Batmanów. Ja tego nie kupuje. Batman to Bruce, każdy inny to tylko naśladowca,podróbka. Skoro seria przejdzie na miesięcznik to troszkę poczekamy aż Bruce wróci... Trudno. Zaoszczędzę.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Online OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1123 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 18:39:34 »
Szkoda, że żaden sklep komiksowy w Polsce nie uświetnił jedynego dnia, kiedy obchodzone były 80 urodziny najsłynniejszego superbohatera na świecie. Zdecydowanie nie umieją w marketing.

Offline vertogo

Odp: Batman
« Odpowiedź #1124 dnia: Nd, 22 Wrzesień 2019, 18:41:14 »
A ja osobiście z chęcią zobaczyłbym Duke`a Thomasa w roli Batmana, nie chciał pełnić roli Robina, ale batmanowy trenig zaliczył ;-), no i chyba posiada zdolność widzenia w ciemności, zna sztuki walki, posiada zmysł strategiczny itd.