Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564375 razy)

0 użytkowników i 9 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1095 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 10:53:16 »
przeczytałem właśnie zbiorczego batman damned. jestem pozytywnie zaskoczony - dc udowodniło że można zrobić fajne wydanie dobrze napisanego i narysowanego komiksu. azzarello to jednak scenarzysta z klasą i nie schodzi poniżej pewnego poziomu, bremejo chyba jeszcze tak dobrze nie rysował.

a penis batmana? jakbym nie wiedział to pewnie bym w ogóle nie zwrócił uwagi, że go brakuje.

wydanie powiększone hc z przezroczystą obwolutą, w dodatkach szkice stron i fragmenty scenariusza. najgorsze w tym wszystkim są miałkie i nijakie okładki alternatywne jima lee.

Offline Murazor

Odp: Batman
« Odpowiedź #1096 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 11:04:48 »
Serio podobala ci sie fabula?  ??? Ja bylem prawie, ze zniesmaczony jak cos tak bezsensownego i chaotycznego mozna napisac. I to czlowiek, ktory ma duzo swietnych pozycji. W tym momencie nawet nie pamietam dokladnie historii, jedynie odczucie, ze bylo to strasznie pomieszane  :-\ co wiecej, czytalem kilka recenzji po i wiekszosc byla mocno negatywna.

Jezeli mozesz to napisz zdanie lub dwa, nawet ze spoilerami co ci sie podobalo w fabule, bo waham sie nad drugim podejsciem :)

Co do rysunkow swietne, ale to mozna sie spodziewac jezeli kojarzy sie Bermejo ;)

Offline Arion Flux

Odp: Batman
« Odpowiedź #1097 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 11:39:51 »
[...] a penis batmana? jakbym nie wiedział to pewnie bym w ogóle nie zwrócił uwagi, że go brakuje.
Ciekawe tylko czy sam Batman by to zauważył. Niemniej to się własnie nazywa pozytywne podejscie: z penisem czy bez, trzeba żyć dalej. Tak trzymać! A nawet jesli nie ma czego, to co z tego.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1098 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 14:55:18 »
właściwie nie da się wymienić co mi się podobało bez spoilerów, ale mi się właśnie podobał ten oniryczny i niedopowiedziany klimat opowieści zamiast pościgów i klepania pingwina po misce. najbliższe skojarzenie to arkham asylum - przy lekturze czułem coś podobnego.

EDIT: jeszcze bardzo mi się podobał motyw rodziców brucea wanea. wydawało mi się ze z tego motywu nic a nic się już nie da wycisnąć a tu taka niespodzianka.

mogę się przyczepić włąsciwie tylko do odgrzewanego pomysłu z wrzuceniem do jednego worka wszystkich "magicznych" postaci z uniwersum dc.

Spoiler: PokażUkryj
najfajniejsze, że ta cała wycieczka to walka o dusze batmana
« Ostatnia zmiana: Pt, 13 Wrzesień 2019, 15:13:04 wysłana przez freshmaker »

Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #1099 dnia: Pt, 13 Wrzesień 2019, 16:45:14 »
Serio podobala ci sie fabula?  ??? Ja bylem prawie, ze zniesmaczony jak cos tak bezsensownego i chaotycznego mozna napisac. I to czlowiek, ktory ma duzo swietnych pozycji. W tym momencie nawet nie pamietam dokladnie historii, jedynie odczucie, ze bylo to strasznie pomieszane  :-/

Teraz wiesz jak się czuję, gdy czytam jakiś świeży komiks z Batmanem, który jest bardzo wychwalany (ostatnio choćby Mroczny Książę z Bajko), a po przeczytaniu stwierdzam, że najlepszą rzeczą są rysunki - ale one zawsze są co najmniej w porządku jak chodzi o elseworldy z DC.

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1100 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 06:51:54 »

Offline donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #1101 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 09:33:46 »
W tym przypadku warto dla samych rysunkow Rafaela. Gosciu wymiata.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1102 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 17:38:34 »
@gascon - dark prince charming to wg mnie też kawał świetnie narysowanego i opowiedzianego komiksu. jest w nim trochę marinizmów i czerstwego humoru ale ładnie się to komponuje z dynamiczną akcją i twistem fabularnym. w jakim formacie wydał to egmont? oryginalnie było powiększone a4.

Offline szczaff

Odp: Batman
« Odpowiedź #1103 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 17:47:30 »
Przeczytany numer 78 dla mnie to istny cringefest. Jest słabo, mega słabo. Nie wiem jak się to komuś może podobać serio, a już nazywanie tego zeszytu arcydziełem pozostawię bez komentarza.
Arcydziełem bym tego nie nazwał ale czytało się fajnie. Czekałem na reakcję Bruce'a na wieści o
Spoiler: PokażUkryj
śmierci Alfreda
ale może i lepiej, że King zrobił taki "mały serialowy zapychacz". Tym bardziej czekam na kolejny nr. Tylko jednego nie skumalem. Moze cos zle przetlumaczylem ale nie mam pojecia dlaczego na czesci kadrow Bruce ma wasy a na innych nie.
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 18:05:47 wysłana przez szczaff »

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1104 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 18:02:53 »
wtf?!? spoiler alert człowieku

Offline szczaff

Odp: Batman
« Odpowiedź #1105 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 18:07:26 »
Spoiler? To wydarzenie miało miejsce ponad 2 tygodnie temu w POPRZEDNIM NUMERZE. Chcesz powiedzieć, że przez jakiś rok, dopóki Egmont tego nie wyda, to nikt ma o tym nie pisać bo spoiler?
A jeśli tak, to może warto zrobić osobny dział dla tych, którzy czytają na bieząco amerykańskie zeszyty?
Z drugiej jednak strony i tak pewnie większość fanów czytających tylko po polsku trafi chcąc nie chcąc na tego typu rzeczy. To niestety minus czytania z rocznym opóźnieniem w dobie internetu i szybkiego przepływu informacji. Dlatego uważam, że w dzisiejszych czasach wydawanie czegokolwiek z tak dużym opóźnieniem w stosunku do wersji oryginalnej jest idiotyczne bo chcąc nie chcąc trafisz na coś co zdradzi Ci fabułę. To powinno być wydawane tak jak seriale. Premiera w Stanach i w Polsce powinnq być tego samego dnia.
Ale ok, ukryłem
« Ostatnia zmiana: So, 14 Wrzesień 2019, 18:29:59 wysłana przez szczaff »

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1106 dnia: So, 14 Wrzesień 2019, 23:23:31 »
Cytuj
Dlatego uważam, że w dzisiejszych czasach wydawanie czegokolwiek z tak dużym opóźnieniem w stosunku do wersji oryginalnej jest idiotyczne bo chcąc nie chcąc trafisz na coś co zdradzi Ci fabułę.

Wcale nie. Jeśli nie boisz się spoilerów, to nie robi Ci to różnicy. Do tego, nie wszyscy przeglądają fora i facebooka. Niektórzy czytelnicy po prostu idą kupić komiks by potem odłożyć na półkę/sprzedać. Gdyby jedynymi osobami kupującymi komiksy byli Ci którzy także biorą udział w aktywności social media, to ciężko bym widział zarobek wydawców.

Cytuj
To powinno być wydawane tak jak seriale. Premiera w Stanach i w Polsce powinnq być tego samego dnia.

I tak jest, tylko nie w polskiej wersji językowej. Zeszyty na Atomie i Multiversum możesz szybko i wygodnie sprowadzić. Zeszyty po polsku raczej nie mają racji bytu dzisiaj, jakieś odważne wydawnictwo musiałoby ponownie przetestować te formę wydawniczą. Chyba, że elektronicznie, ciekaw jestem czy gdyby powstała polska wersja Comixology/Marvel Unlimited, miałoby tu w Polsce wzięcie.

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1107 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 13:32:27 »
Bendis właśnie zrobił żart z Robina, przy którym większość z nas się wychowywała, bowiem gdy poznaliśmy Batmana na łamach komiksów TM-Semic, Tim Drake był jedynym aktualnie działającym cudownym chłopcem. Od teraz nie będzie nazywany Robinem ani Red Robinem, oraz dostanie beznadziejny i bezpłciowy kostium. Nowym kryptonitem Tima Drake'a będzie... Drake. Za jakie grzechy, Bendis? Dlaczego Tim tak obrywa od lat. Najpierw w czasie runu Morrisona dostał bardzo dobry punkt rozwoju, gdzie musiał radzić sobie bez Batmana, mógł demonstrować swoje detektywistycznego umiejętności które zawsze w bat-rodzinie miał najlepsze. Po New52 zrobiono z niego randomowego dzieciaka w kostiumie nr. 475, który nic nie miał z dawnego Tima. Tynion zaczął go wyciągać na prostą w swoim runie Detective Comics, liczyłem że Bendis będzie kontynuował dobrą passę dla Drake'a na łamach swojego YJ. Nie wiem po co takie usilne odcinanie go od Batmana i Robinów, skoro już jego świetny strój sprzed N52, wzorowany na projekcie Alexa Rossa z Kingdom Come, wystarczająco różnił się od uniformów reszty rodziny.

Spoiler: PokażUkryj


I dla porównania wspomniany wyżej przeze mnie wizerunek Red Robina sprzed New52:

Spoiler: PokażUkryj

Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #1108 dnia: Nd, 15 Wrzesień 2019, 17:18:13 »
Jako wielki fan Tima, jestem mocno rozczarowany co Bendis poczynia :<
Sam kostium jest taki "Nightwingowy", ale zamiast czerwonego koloru, jest nijaki brązowy. A ten codename, masakra... Jakby Bendis dalej pisał USM, bądź do niego powrócił, to by Spider-Mana nazwał Parkerem. Cholera, nie zdziwiłbym się jakby w MCU tak zrobiono :P

Ale hej, w DC nadal panuje Didio, a on będzie nadal swoje robił. No nic, pozostaje się cieszyć z tego co jest. Tego jest niewiele, ale lepsze to niż nic.

Offline Red Fury

Odp: Batman
« Odpowiedź #1109 dnia: Pn, 16 Wrzesień 2019, 21:28:34 »

A tak na marginesie wiecie, że Robin to Drozd ewentualnie Rudzik, a Drake to po prostu Kaczor. Ptasie imiona pozostają w rodzinie, ale jednak czuję taki olbrzymi zgrzyt. Zwłaszcza, że Red Robin to Drozd Północnoamerykański. Serio nie mogli zostać przy tym Red Robinie i musieli na siłę zmieniać.

Och Bendis bardzo mi się naraziłeś chłopie bardzo !
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.