Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564044 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1065 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 16:39:28 »
Co wy ludzie? Przecież Batman od zawsze był czarny.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1066 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 16:59:35 »
Batman ma udać się na emeryturę a zastąpi go inna postać DC. Na razie wiadomo o nowym Batmanie tylko tyle, że będzie czarnoskóry, więc jedynymi sensownymi wyborami wydają się Luke Fox (Batwing) i młody Rorschach z Doomsday Clock. Niektórzy mówili o Black Lightningu, bo jest podwładnym Batmana w Outsiders, ale moim zdaniem do absurd kompletny, DC chyba nie chciałoby mieć Batmana z supermocami. Duke Thomas (Signal) odpada, bo jest za młody. Zastanawia mnie dlatego miniseria Batman/Catwoman Toma Kinga, czyżby Wayne miał tam działać bez kostiumu?


Wedle tych doniesień, podmiana ma nastąpić na początku 2021, czyli zaraz po zakończeniu "Batman/Catwoman" Kinga.

Odp: Batman
« Odpowiedź #1067 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 18:45:49 »
Ja wiem, że jest sobota wieczór więc większości forumowiczów już humoru nie trzeba poprawiać, na dodatek pewnie znane bo to jeden z klasyków "w internetach", ale ile razy bym tego nie obejrzał to wprawia mnie w dobry nastrój.


Syn Gotham

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1068 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 19:04:34 »
Wedle tych doniesień, podmiana ma nastąpić na początku 2021, czyli zaraz po zakończeniu "Batman/Catwoman" Kinga.

I tak pewnie będzie, bo wszystko łączy się w jedną całość, poza tym King wielokrotnie wspominał, że góra pozwoliła mu na coś czego sam się nie spodziewał i czegoś co będzie przełomowe dla samej postaci.

Ja mocno czekam na jego miniserię z Cat, a zarazem żałuję, że jego run już się kończy, bo osobiście jestem ogromnym fanem mimo słabszych początków. Natomiast ta miniseria to coś na co czekam najbardziej na świecie jeśli chodzi o komiksowe rzeczy i chyba wiadomo jest jak ona się skończy. Nie mam co do tego tak samo wątpliwości jak nie miałem do tego że ślubu nie będzie w tym 50 numerze. Bardzo się cieszę że Batman trochę odsapnie i odwiesi na jakiś czas pelerynę na kołek - mam tylko nadzieję że będzie w tej nowej serii od czasu do czasu pokazywane jego nowe życie - nie mówię w każdym zeszycie ale od czasu do czasu jak najbardziej to wskazane.

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1069 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 21:24:24 »
Ja tylko liczę że nie powtórzą motywu z okresu Knightfallu, Questu, Endu, i Bruce nie będzie musiał wracać z emerytury ponieważ nowemu Batmanowi odbiło. Podobało mi się jak po rezurekcji Bruce'a w runie Morrisona normalnie funckjonowało dwóch Batmanów, i nikomu z tego powodu korona z głowy nie spadła. W przypadku Dicka nie mam żalu że przy New52 go "zdegradowali", bo urodził się by być Nightwingiem, Gordon w tej roli  pomysłem był ciekawym ale wygląd tej zbroi był na tyle niepoważny (przypominający bardziej Człowieka-Królika w wersji Pacific Rim) że przez to ciężko było mi brać story arc Gordona jako Nietoperza na poważnie. A był w tym potencjał. Zgrzytało mi w tej historii też jeszcze kilka innych rzeczy.

Oczekuję że na koniec miniserii Kinga będzie nie tylko ślub, ale i dziecko. A potem rozwód, alimenty...

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1070 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:28:42 »
Nie ma innej opcji. Oczywiście że ślub, a potem Helena. Rozwodu i alimentów nie będę jednak komentował. I jeśli chodzi o mnie to naprawdę może przez długi czas nie być wcale Batmana Wayne'a, bardziej mi zależy na tym żeby w końcu był trochę szczęśliwy i po prostu ludzki, zresztą King bardzo fajnie ukazywał tą ludzką stronę Bruce'a, dlatego liczę na kontynuację tego.

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1071 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:36:05 »
Aż żal trochę bierze że nie ma mowy o mocniejszym skoku w czasie DCU, i jeśli Helena w końcu się pojawi na Earth 1, to długie lata będzie małym dzieckiem. Chciałbym ją zobaczyć w rolach jak w serii Earth 2, najpierw jako Robin, później w roli Huntress. Miłą odmianą byłoby poczytać o biologicznym dziecku Batmana które nie ma assasins issues. Co najwyżej pewnie lepkie rączki do biżuterii po mamie odziedziczy. Coś czuje że Damian miałby słabość do siostry.

Spoiler: PokażUkryj

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1072 dnia: So, 07 Wrzesień 2019, 22:46:46 »
W sumie genialny był drugi annual Kinga. Co prawda nie było tam szczególnie dużo pokazane odnośnie Heleny, ale była tam dorosła, a Bruce z Sel szczęśliwie przeżyli lata ze sobą. Jest to mój zdecydowanie numer 1 annual w historii. On teraz został nawet wydany przez Egmont w tej inicjatywie noir na 80 lecie Batmana, ale nie został wypuszczony tak że można go kupić osobno, tylko był dostępny po zakupie całości w preorderze - okropnie u mnie za to zaminusowali.

Offline szczaff

Odp: Batman
« Odpowiedź #1073 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 00:40:12 »
Pewnego Dnia masz w kolorze bodaj w 5 tomie Batka od Egmontu

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1074 dnia: Nd, 08 Wrzesień 2019, 00:46:50 »
Serio? Aż muszę sprawdzić. Ja ogólnie czytam na bieżąco, a polskie wydania kolekcjonuję na półkę i po to żeby w przyszłości do tego wrócić, ale jeszcze nie czytałem wydań Egmontu. Jeśli tak to zwracam honor bo cholernie mocno jechałem ten zabieg że tego komiksu nie ma w Polsce inaczej dostępnego. Dzięki za info!

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1075 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 16:50:34 »
Bez spoilerowania. Dzisiejszy, 78 numer Batmana Tomka Króla to arcydzieło. Coś pięknego. Najlepszy komiks tego runu! ♥
« Ostatnia zmiana: Śr, 11 Wrzesień 2019, 16:52:12 wysłana przez Syn Gotham »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1076 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 16:54:03 »
A ja poproszę ze spoilerami, dlaczego?

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1077 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 16:57:27 »
Po powrocie z pracy mogę napisać bardziej szczegółowo, ale proponuję samemu przeczytać. A czemu? To jest esencja relacji Batmana i Catwoman. To co dla wielu osób było porażką w 50 numerze, po dzisiejszym powinni zmienić swoje zdanie i uznać to za ścieżkę. Przez ten komiks jeszcze bardziej się nie mogę doczekać miniserii  Bat/Cat

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1078 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 17:15:09 »
Przeczytam jak Egmont wyda, a póki co jestem ciekaw, czemu to arcydzieło.

Syn Gotham

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1079 dnia: Śr, 11 Wrzesień 2019, 17:40:58 »
Jeśli dla kogoś relacja Batmana i Catwoman jest tak ważna jak dla mnie to będzie w pełni usatysfakcjonowany tym co dostał w tym zeszycie. Jest w idealny sposób nakreślone to co łączy tę dwójkę i nie ma wątpliwości, że Tomek doskonale zna obie te postaci, dlatego właśnie funkcjonuje, przy okazji pokazując, że King nie leciał na łapu capu i nie pogubił się w trakcie, a wszystko miał świetnie zaplanowane, zresztą kontynuację tego dostaniemy we wspomnianej miniserii. Krótko mówiąc ten komiks jest pieprzoną laurką dla fanów shipu tych dwóch postaci, który pokazuje, że warto było pocierpieć przy 50 numerze (co swoją drogą dziwne, że wywołało taki szok).