Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 563988 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Batman
« Odpowiedź #1050 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 15:42:02 »
Ale Batman to nie jest większość tytułów, tylko Batman. Jak flagowy tytuł wydawnictwa sprzedaje się w 80 tysiącach egzemplarzy, tzn. że nie jest dobrze. Nawet snyderowski Nietoperz, który w/g mnie był słaby pod sam koniec sprzedawał się w ponad 100 tysiącach kopii. Zresztą po kiego grzyba udowadniać kwadraturę koła? Jakby było dobrze, to by King nie poleciał.

Offline Cypher

Odp: Batman
« Odpowiedź #1051 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 16:41:10 »
Batman przejdzie w cykl miesiecznika, a nie dwa numery na miesiąc bedziesz miał 120K+.
Jak tak patrze po wynikach najmocniejszej konkurencji w miesięcznym rankingu to myślę, że braliby sprzedaż na wysokości Batman w ciemno. Bo jak nie ma u nich jedynki po nazwie, to tam dopiero bywa dramat.
Teraz chyba sprzedaje się mniej komiksów w Stanach, ewentualnie albo Diamond zaczął dobrze liczyć, albo to liczenie mu się zepsuło, bo czasami to bywa z tym róznie.
Kilka lat temu, w miesiącu potafiło się sprzedac kilka tytułów po 200K, teraz w ciagu pieciu miechów tylko 16 tytułow miało sprzedaż powyżej 100K (10 DC vs. 6 MC). Wszystkie komiksy Marvela to były jedynki. 5 komiksów miało Batman w nazwie. :)

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #1052 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 17:00:08 »
Też mam wrażenie, że spadek nakładów dotyczy całego rynku komiksowego w USA i jest spowodowany - jak i u nas - systematycznym spadkiem czytelnictwa.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1053 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 17:06:38 »
Jakby było dobrze, to by King nie poleciał.
To była decyzja Kinga.

Offline Cypher

Odp: Batman
« Odpowiedź #1054 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 17:18:03 »
Plus dystrybucja digital, której Diamond nie liczy a comixology-amazon chyba nie dzieli się wynikami. W Top 10 Bestsellers na comixology to samo co kilka miesięcy póżniej w rankingu Daimonda. Mam kumpla, który kupuje co tydzień po kilkanaście tytułów mainstreamu i nawet mu brewka nie tyknie. I czyta (lub nie) to na tablecie. Sam kupuje digital, ale nigdy aż tyle. My to w ogóle nie doroślismy do tego rodzaju dystrybucji. Jak temat wraca, to zaraz czytam bekę jak to tylko papier, bo mogę trzymać w ręce i mogę postawić na półce, tylko papier bo lubię jak daje farba drukarska, tylko papier, bo mogę później odsprzedać. :)

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1055 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 12:28:18 »
Zadka tabletem się nie podetrzesz... ;)

Odp: Batman
« Odpowiedź #1056 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 13:25:29 »
Ale Batman to nie jest większość tytułów, tylko Batman. Jak flagowy tytuł wydawnictwa sprzedaje się w 80 tysiącach egzemplarzy, tzn. że nie jest dobrze. Nawet snyderowski Nietoperz, który w/g mnie był słaby pod sam koniec sprzedawał się w ponad 100 tysiącach kopii. Zresztą po kiego grzyba udowadniać kwadraturę koła? Jakby było dobrze, to by King nie poleciał.

Tylko, że to jest błąd i nie masz racji. Wg. DCManiak Diamond zmienił sposób liczenia. Batman nie zszedł poniżej 100 000. Wklejałem wcześniej link.

"Taki BATMAN #75 pojawił się na miejscach 13 i 74. Gdyby je zsumować, przekroczyłby próg 100 tysięcy i znalazłby się na 5 pozycji."

https://dcmaniak.blogspot.com/2019/08/dc-comics-na-lipcowych-listach.html?fbclid=IwAR1u5w4pffZtz-qLPkfU-zRuvg35MtEdTK0cMxGqQOtOXFRBCgEWDvvEhfM

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #1057 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 14:16:22 »
Mnie osobiście bardzo dziwi ten sposób liczenia sprzedaży zeszytówek jako wyznacznik czegokolwiek. Przecież są jeszcze tomiki, wydania zbiorcze i Essentiale, a biorąc pod uwagę cały świat to właśnie te wydania stanowią większość rynku (u nas tylko wydania zbiorcze się sprzedają i pewnie nie tylko u nas).
Co oni mają takiego fioła na punkcie zeszytów skoro jakiś czas później te same zeszyty będą sprzedawane w wydaniach zbiorczych i licencjach do innych krajów.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1058 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 14:21:13 »
W USA to zeszyty i ich warianty są dominująca częścią sprzedaży komiksów. Wydawcy głównie na nie patrzą przy decyzjach o kasowaniu serii.

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1059 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 14:25:38 »
Batman ma udać się na emeryturę a zastąpi go inna postać DC. Na razie wiadomo o nowym Batmanie tylko tyle, że będzie czarnoskóry, więc jedynymi sensownymi wyborami wydają się Luke Fox (Batwing) i młody Rorschach z Doomsday Clock. Niektórzy mówili o Black Lightningu, bo jest podwładnym Batmana w Outsiders, ale moim zdaniem do absurd kompletny, DC chyba nie chciałoby mieć Batmana z supermocami. Duke Thomas (Signal) odpada, bo jest za młody. Zastanawia mnie dlatego miniseria Batman/Catwoman Toma Kinga, czyżby Wayne miał tam działać bez kostiumu?


Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #1060 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 14:25:55 »
A może chodzi tu jeszcze o wpływ z reklam? Im większy nakład danego tytułu, tym większa rzesza odbiorców, tym większa cena za stronę reklamową?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1061 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 15:38:06 »
Na razie wiadomo o nowym Batmanie tylko tyle, że będzie czarnoskóry
To może rzeczywiście będzie go pisać G Willow Wilson :)

Offline Nawimar III

Odp: Batman
« Odpowiedź #1062 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 15:56:55 »
John: "(...) będzie czarnoskóry"
 
Znowu?! (w sensie: jeszcze jedna postać "przemalowana"). Jakie to nudne i wtórne...

Odp: Batman
« Odpowiedź #1063 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 16:32:56 »
Czy na miejscu będzie ten zajechany dowcip z brodą "Czarno to widzę"?

Offline Gieferg

Odp: Batman
« Odpowiedź #1064 dnia: Śr, 04 Wrzesień 2019, 16:36:06 »
Cytuj
Batman ma udać się na emeryturę a zastąpi go inna postać DC. Na razie wiadomo o nowym Batmanie tylko tyle, że będzie czarnoskóry
Koniecznie czarnoskóry gej lub transwestyta.

Spoiler: PokażUkryj
ciekawe ile potrwa zanim wróci z emerytury w obliczu drastycznego spadku sprzedaży