Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564581 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1035 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 12:07:46 »
Nie bardzo. Batman zaczął się mocno dywersyfikować w latach 80-ych i niemal każda grupa wiekowa ma coś dla siebie.
Batman returns
his books to the library

Odp: Batman
« Odpowiedź #1036 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 13:09:37 »
Sprzedaż spadła ostatnimi czasy i to jest fakt. W lipcu nie sprzedano nawet 80 tysięcy egzemplarzy. Normą dla Batmana jest powyżej 100 tysięcy. To jakieś 25% spadku, czyli bardzo dużo.

Tajemnica spadku sprzedaży wyjaśniona ;)

https://dcmaniak.blogspot.com/2019/08/dc-comics-na-lipcowych-listach.html?fbclid=IwAR1u5w4pffZtz-qLPkfU-zRuvg35MtEdTK0cMxGqQOtOXFRBCgEWDvvEhfM

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1037 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 14:10:27 »
Te wyniki Daimonda to chyba tylko sprzedaż z USA bo chyba na całym świecie sprzedaje sie więcej niż 40 tys sztuk Batmana?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1038 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 18:54:16 »
Diamond jest największym dystrybutorem komiksów z USA na cały świat i z tego, co ja rozumiem (proszę o poprawę, jeśli się mylę) inni to kropelka w morzu. Nie ma też oczywiście oficjalnych statystyk sprzedaży cyfrowych edycji.

No i "Batman" akurat od bardzo dawna sprzedaje się powyżej 40 tysięcy, zwykle jest to granica 100 tysięcy przy tytule miesięcznym, jak przeszedł w dwutygodnik to jest tego trochę mniej, bo się rozkłada.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1039 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 21:54:33 »
No i "Batman" akurat od bardzo dawna sprzedaje się powyżej 40 tysięcy, zwykle jest to granica 100 tysięcy przy tytule miesięcznym, jak przeszedł w dwutygodnik to jest tego trochę mniej, bo się rozkłada.

Ale jak się rozkłada? W sensie, sprzedaż spadła o połowę, gdy dany tytuł z miesięcznika, przemianowali na dwutygodnik?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1040 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 22:40:27 »
Znajdziesz więcej osób, które będą płacić za flagowy tytuł raz na miesiąc 3,99$, niż kilka razy tyle. To było nieuniknione, szczególnie dla czytelników, którzy kupowali więcej, niż 2-3 serie w ciągu miesiąca i mają ograniczony budżet. Pewnie, to działało lepiej, jak dwutygodniki DC kosztowały 2,99$, ale przy podniesieniu cen odbiło się to na możliwościach finansowych kupujących i powoli sprzedaż zaczęła spadać i, jeśli dobrze kojarzę, jest na teraz na mniej więcej stałym poziomie. Teraz przydarzył się wyjątkowo niedawny numer, gdzie cały nakład zszedł u dystrybutora w dzień premiery.

EDIT: Swoją drogą, nie napisałem nic o połowicznym podziale. Sprzedaż chyba zmalała w jakimś zakresie 10-20 tysięcy max? Coś w tym guście chyba. Można sobie dokładnie posprawdzać na Comichronie.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Sierpień 2019, 22:43:08 wysłana przez kelen »

Offline szczaff

Odp: Batman
« Odpowiedź #1041 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 22:44:34 »
 
Teraz przydarzył się wyjątkowo niedawny numer, gdzie cały nakład zszedł u dystrybutora w dzień premiery

A ja jestem szczesliwym posiadaczem  77 numeru :) Zamawianie w preorderze czasem ma sens ;).
Jeszcze gdyby nie zrobili dodruku to bylo by cudownie ;D
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Sierpień 2019, 22:48:15 wysłana przez szczaff »

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1042 dnia: Wt, 27 Sierpień 2019, 22:54:33 »
@kalen

Nie napisałeś nic, że sprzedaż spadła o połowę, po prostu nie zrozumiałem poprzedniego posta, stąd moje pytanie.

Online Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1043 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 20:13:58 »
https://dcmaniak.blogspot.com/2019/08/dc-comics-na-lipcowych-listach.html?fbclid=IwAR06jgZM-ISZ-YCOWznIWtKyo9zXkchHxbGwLjCaQDSAYFPcGHSqUx01yeY  tu jest wytlumaczona sprzedaz Batmana w lipcu. Może już dotarliście, ja dziś dopiero przeczytałem po powrocie z wakacji.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1044 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 20:48:19 »
Kilka postów temu już to linkowano.

Odp: Batman
« Odpowiedź #1045 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 21:03:17 »
A sprzedaż Batmana w maju albo lutym ktoś już tłumaczył?

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1046 dnia: Cz, 29 Sierpień 2019, 23:25:44 »
A co jest nie tak z tymi miesiącami? Jest standardowy przedział 80-90 tysięcy na numer.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1047 dnia: So, 31 Sierpień 2019, 20:58:37 »
Miałem na myśli wspomnianego przez Bazyla Knightfall. Nic nie wiem, ale...

Jeśli TK zapowie Knightfall, to Bazyl będzie miał powód do radości, bo doczeka się tego komiksu. Jeśli TK nie zapowie, to Bazyl będzie miał jeszcze większy powód do radości, bo będzie mógł dalej narzekać jaki ten Egmont ch**wy, że wydaje duble Noir, a nie wydaje dubla Knightfall ;)

Przy dyskusjach o WKKM już tłumaczyliśmy że duble po TM Semic się nie liczą. :P Jest spora różnica między Knightfallem wydanym ponad 22 lata temu w kilkunastu zeszytach, na miękko, na papierze gazetowym, a wydaniem go ewentualnie w DC Deluxe czy Black Label na twardo, zbiorczo i na kredzie. Natomiast np. ostatnie wydanie Dark knight Returns było 5 lat temu i wciąż jest dostępne. Wersja Noir tego samego komiksu jest moim zdaniem mniej potrzebna niż właśnie Knightfall.

Zresztą - TK sugerował na przyszły rok reedycję Kingdome Come. W związku z brutalnym przerwaniem WKKDC, Egmont niech może wyda najpierw to, potem No Man's Land a potem Knightfall. To jest moja hierarchia priorytetów batmanowych.

Odp: Batman
« Odpowiedź #1048 dnia: So, 31 Sierpień 2019, 21:33:39 »
80-90 tysięcy to raczej nie jest oczekiwana sprzedaż Batmana.

Offline Red Fury

Odp: Batman
« Odpowiedź #1049 dnia: Nd, 01 Wrzesień 2019, 00:05:32 »
80-90 tysięcy to raczej nie jest oczekiwana sprzedaż Batmana.

Wiesz jak na 77 numer to i tak jest super, taka" sprzedaż". Większość tytułów by chciała mieć taką "sprzedaż" przy wysokich numerach, tylko Batmanowi się to udaje. A maleć będzie z każdym następnym wyższym numerkiem. Bendisa AC i Superman mają niskie numerki, a sprzedaż nijaką, można rzec mierną na poziomie 45 numeru Supka od Tomasiego. To dopiero skłania do myślenia. King ma jednak stałą publikę-czytelników na poziomie zamawianych tych 80-90 tysięcy.
« Ostatnia zmiana: Nd, 01 Wrzesień 2019, 00:18:01 wysłana przez Red Fury »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.