Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564379 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Batman
« Odpowiedź #975 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 11:36:27 »
Smutny obraz Batmana na polskim rynku. Pięć świetnych komiksów na krzyż, dobranych zapewne pod kątem tego, że są najbardziej znane.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #976 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 11:41:04 »
Smutny obraz Batmana na polskim rynku. Pięć świetnych komiksów na krzyż, dobranych zapewne pod kątem tego, że są najbardziej znane.
Jestem dobrej myśli. Sporo dobrych komiksów zostało jeszcze do wydania. Egmont jest jaki jest, ale Batmana wydaje, bo się sprzedaje.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #977 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 12:24:09 »
Smutny obraz Batmana na polskim rynku.
Smutny obraz Batmana to był jak wydawali 1 komiks rocznie, bo Egmont twierdził, że więcej się nie sprzeda. Teraz praktycznie co miesiąc coś wychodzi. Fani Batmana w Polsce powinni całować stopy Nolanowi, że nakręcił tak dobre filmy. :)

Offline Mateusz

Odp: Batman
« Odpowiedź #978 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 12:40:39 »
Ostatnią dyskusję na temat kryzysów znajdziecie w temacie: https://forum.komikspec.pl/komiksy-amerykanskie/kryzysy-dc/15/
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #979 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 13:05:37 »
Wśród kanonicznych historii (idąc choćby za https://dc.fandom.com/wiki/Batman_Recommended_Reading) z Mrocznym Rycerzem tj.:
1. Rok pierwszy
2. Świt Mrocznego Księżyca
3. Człowiek który się śmieje
4. Długie Halloween
5. Mroczne Zwycięstwo
6. Trybunał Sów
7. Hush
8. Powrót Mrocznego Rycerza
większość (niemal wszystkie) z nich należy do ongoing i są to bardzo dobre pozycje.
Niezasłużony brak Zabójczego żartu i Azylu Arkham jest tutaj dosyć istotny a Trybunał Sów mocno przeceniony, więc ja bym tę listę nieco zmodyfikował. I wtedy wychodzi mi tak na 9 tytułów:
4 retellingi originów postaci, które można czytać zupełnie samodzielnie + 1 kontynuacja jednej z tych historii
2 elseworldy, które można czytać samodzielnie
Zostaje tylko Hush i Świt Mrocznego Księżyca, z czego drugiego jeszcze nie czytałem, więc nie wiem jak się sprawdza jako samodzielna historia.

Dzięki za link, bo do tej pory na niego nie trafiłem a to świetna lista co jeszcze warto wydać w Polsce.
Batman returns
his books to the library

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #980 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 13:50:36 »
Niezasłużony brak Zabójczego żartu i Azylu Arkham jest tutaj dosyć istotny a Trybunał Sów mocno przeceniony, więc ja bym tę listę nieco zmodyfikował. I wtedy wychodzi mi tak na 9 tytułów:
4 retellingi originów postaci, które można czytać zupełnie samodzielnie + 1 kontynuacja jednej z tych historii
2 elseworldy, które można czytać samodzielnie
Zostaje tylko Hush i Świt Mrocznego Księżyca, z czego drugiego jeszcze nie czytałem, więc nie wiem jak się sprawdza jako samodzielna historia.

Dzięki za link, bo do tej pory na niego nie trafiłem a to świetna lista co jeszcze warto wydać w Polsce.
Świt Mrocznego Księżyca można również czytać osobno. W świetle komiksowych wydarzeń można go umiejscowić między Rokiem Pierwszym a Człowiekiem ktory się śmieje. Nie pamiętam, w którym z komiksów tj. Roku pierwszym, czy wspomnianym Świcie na końcu jest informacja o pierwszym ataku Jokera, co można połączyć właśnie z Człowiekiem który się śmieje.
Zabójczy Żart jak najbardziej powinien się tam znaleźć. Wydaje mi się, że widziałem nawet taką listę z tą pozycją.

Co do zasadności nie będę się wypowiadał, czerpię z dostępnych źródeł :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #981 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 14:10:37 »
O Jokerze wspominają na ostatniej stronie Roku Pierwszego, co zresztą później zaadaptował Nolan, tworząc ciąg fabularny swojej trylogii.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #982 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 14:14:16 »
O Jokerze wspominają na ostatniej stronie Roku Pierwszego, co zresztą później zaadaptował Nolan, tworząc ciąg fabularny swojej trylogii.
Dzięki :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #983 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 14:19:30 »
Dzięki :)
Spoko. Ja bym nie obraził się o dodruk Człowieka, który się śmieje. Jak był dostępny to mnie jakoś ominął , a dubla z Azylem jakoś nie widzi mnie się kupować.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #984 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 14:27:25 »
Spoko. Ja bym nie obraził się o dodruk Człowieka, który się śmieje. Jak był dostępny to mnie jakoś ominął , a dubla z Azylem jakoś nie widzi mnie się kupować.
Ja dorwałem w zeszłym roku w trakcie któregoś z meczów Mistrzostw Świata. Wyszło mnie jakoś 50 kilka zł z przesyłką. Podobnie miałem z Nawiedzonym Rycerzem (60kilka zł).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #985 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 18:37:34 »
Spoko. Ja bym nie obraził się o dodruk Człowieka, który się śmieje. Jak był dostępny to mnie jakoś ominął , a dubla z Azylem jakoś nie widzi mnie się kupować.

Mnie się "Człowiek..." całkiem podobał. Rzecz jasna nie leży nawet blisko "Roku pierwszego", ale moim zdaniem to bardzo zgrabna historyjka z dobrą grafiką. Wydanie Egmontu miało też inny komiks Brubakera, "Z drewna zrobiony", który był chyba tym, za czym tak wiele osób w tym wątku tęskni: zwykłą, fajną i porządnie zrobioną opowieścią kryminalno-detektywistyczną bez multiwersalnych kryzysów i 5464541 tie-inów.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #986 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 09:09:58 »

Są spore szanse ze Spiderem wystartuje Batman :)
Że co?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #987 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 09:35:52 »
No kolekcja Batmana od Eaglemoss  :)

Offline eridraven

Odp: Batman
« Odpowiedź #988 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 10:45:39 »
No kolekcja Batmana od Eaglemoss  :)

Może czekają ze Spider-Manem na Batmana ;) Czyli taki 18 września nie brzmi źle. Wielki pojedynek: Pająk vs Nietoperz, BOK jak BOK vs BOK ;)
Komiks to tylko hobby

Piszę sobie na blogu: Comixxy

Online angelscorpion

Odp: Batman
« Odpowiedź #989 dnia: Pn, 12 Sierpień 2019, 14:10:39 »
Kolekcja Batmana właśnie wystartowała na Węgrzech, więc może i do nas zawita  ;)