Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564333 razy)

bababatman i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #960 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 21:12:51 »
Skłoniony pozytywnymi wrażeniami z czytania no man's land zacząłem zastanawiać się nad innymi dłuższymi eventami z batmanem z lat minionych. Czy ktoś z forumowiczów czytał może knightfall/war games i byłby skłonny podzielić się opinią czy warto inwestować w te serie pieniądze ?
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Darth_Simon

Odp: Batman
« Odpowiedź #961 dnia: Pn, 05 Sierpień 2019, 22:06:46 »
Do tej pory zbierał z Rebirth Batmana Kinga oraz Detective Comics ale zaczynam się zastanawiać czy nie sprzedać tych tomów/lub oddać do biblioteki i skupić się na ciekawszych bohaterach.

Może to efekt rozczarowania finałem Metalu.

Batman mi bardziej pasował jako detektyw działający w ponurym mieście na mała skalę a nie jakiś gość, który jest jak jakiś półbóg lata w kosmosie czy innych wymiarach.

Chyba ta postać nigdy mi nie pasowała do Ligi Sprawiedliwości.
Bo np. mając technologię Nowych Bogów, w tym tuby teleportacyjne jaki jest sens stroju nietoperza, peleryny, batarangów i innych teatralnych sztuczek ?

Nie mógłby zrobić jakiejś zbroi w stylu Batwinga ?
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline szczaff

Odp: Batman
« Odpowiedź #962 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 00:56:43 »
Wiecie co z Batman Damned? Miał być wydany we wrzesniu i cisza? Przelozyli? Wiadomo na kiedy?

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #963 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 07:22:35 »
Bo np. mając technologię Nowych Bogów, w tym tuby teleportacyjne jaki jest sens stroju nietoperza, peleryny, batarangów i innych teatralnych sztuczek ?

Nie mógłby zrobić jakiejś zbroi w stylu Batwinga ?
W Metalu miał ciekawą zbroję. W 6 tomie runu Kinga również.
Ale wiem o co Ci chodzi. Dla mnie przygody JL to miła odskocznia. Wiadomo, że tworzy ją ekipa metaludzi, a Batman to człowiek. Dla mnie zawsze będzie liderem tej grupy. Wydarzenia na łamach Justice League zwykle zahaczają o jakieś kosmiczne stworzenia, czy przenoszą akcję do kosmosu. Także trzeba jakoś dopasować Nietoperza do tego stanu rzeczy.
Zobaczymy kto będzie pisał Batmana po Kingu :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #964 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 09:23:24 »
Wiecie co z Batman Damned? Miał być wydany we wrzesniu i cisza? Przelozyli? Wiadomo na kiedy?

We wrześniu wychodzi dopiero zagraniczne wydanie. Pewnie przełożą na listopad-grudzień albo 2020.

Skończyłem czytać Metal. Przy ostatnich zeszytach na usta cisnęło mi się jedynie "co za gó...". Masakra. Nigdy więcej żadnego eventu, w którym chociaż raz pada słowo "multiwersum". Nie, po prostu nie!

Taaa no właśnie, poczekajmy na jakieś fajne eventy w których padają słowa "gangster", "seryjny morderca", "mafia", "ponure miasto", "skorumpowani gliniarze", "zagadki detektywistyczne", "uliczne walki" :D

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #965 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 22:04:50 »
Ja wskoczyłem w sam środek czytania komiksów (zacząłem od Ligi Johnsa i Wiecznego Batmana, czyli od d*py strony), po czym nadrobiłem zaległości z N52 (WBiR oraz cały run Snydera) i mniej więcej mam zachowany porządek wydarzeń. Trudne? Nie. Zwłaszcza, że czytałem już po kilka razy te serie i za każdym razem uświadamiam sobie co innego, wyłapuję inne szczegóły.
Bardzo dobrze, że jest pierdyliard nawiązań i odwołań, przez to wszystko staje się ciekawsze i nie ma się wrażenia, że czyta się one-shot. A taki one shot to run Kinga, bo oprócz pierwszego tomu nie widzę żadnych innych nawiązań do uniwersum, a tylko i wyłącznie do wydarzeń na kartach tego runu.

Prosta sprawa. Jak ktoś nie czytał komiksów z różnych serii z Batmanem z N52, będzie miał większy problem z połapaniem się w wydarzeniach opisywanych w Odrodzeniu (mam na myśli Detective Comics), czy w Metalu.  Brakuje mi tylko na polskim rynku serii, w której Damian ginie. Gdzieniegdzie jest to wspomniane i mam 'lukę' w kolekcji. Albo chcę poznać uniwersum albo jestem niedzielnym czytelnikiem. Jeśli tym drugim to są elseworldy i można se je czytać "na luźno". A jak komuś nie pasuje nowsze DC, może zostać przy klasyce, gdzie było łatwiej.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Darth_Simon

Odp: Batman
« Odpowiedź #966 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 22:35:36 »
Jak czytam Detective Comics z Rebirth to najbardziej pasuje mi drużyna (szczególnie Clayface) a Batman jest na dalszym planie, co mi bardzo odpowiada.

Natomiast co do Kryzysów to czasami czytając je czuję że brak mi danych (pełnej wiedzy) by w pełni docenić ich walory.
Z tego właśnie powodu nie kupiłem do tej pory Ostatniego Kryzysu bo obawiam się że przez moje niedostatki wiedzy (którą chciałbym mieć ale jeszcze mi jej brakuje) komiks byłby dla mnie niestrawny.

Ale nadal Batman bardziej mi pasuje do klimatów w stylu Długie Halloween niż np. Maszyny Zagłady (zresztą w tym tomie był praktycznie bezużyteczny)
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #967 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 22:40:15 »
Oczywiście też życzyłbym sobie jak najwięcej komiksów w klimacie Długiego Halloween, czy Rozbitego Miasta. Mroczny kryminał. Taka powinna być historia z Nietoperzem. Ale to nie przejdzie w przypadku JL.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Darth_Simon

Odp: Batman
« Odpowiedź #968 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 22:46:24 »
W lidze Batman mi tak naprawdę zadziałał chyba tylko raz.
W historii "Nowy Porządek Świata" został całkowicie niedoceniony przez najeźdźców i wykorzystał intelekt, rozpracował kto jest zagrożeniem i jak z nim walczyć.
Tam mi chyba Batman najbardziej w ramach Ligi pasował (i z tego co pamiętam starał się być z doskoku a nie na pierwszym planie).
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #969 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 22:49:49 »
Ja wskoczyłem w sam środek czytania komiksów (zacząłem od Ligi Johnsa i Wiecznego Batmana, czyli od d*py strony), po czym nadrobiłem zaległości z N52 (WBiR oraz cały run Snydera) i mniej więcej mam zachowany porządek wydarzeń. Trudne? Nie. Zwłaszcza, że czytałem już po kilka razy te serie i za każdym razem uświadamiam sobie co innego, wyłapuję inne szczegóły.
Bardzo dobrze, że jest pierdyliard nawiązań i odwołań, przez to wszystko staje się ciekawsze i nie ma się wrażenia, że czyta się one-shot. A taki one shot to run Kinga, bo oprócz pierwszego tomu nie widzę żadnych innych nawiązań do uniwersum, a tylko i wyłącznie do wydarzeń na kartach tego runu.

Prosta sprawa. Jak ktoś nie czytał komiksów z różnych serii z Batmanem z N52, będzie miał większy problem z połapaniem się w wydarzeniach opisywanych w Odrodzeniu (mam na myśli Detective Comics), czy w Metalu.  Brakuje mi tylko na polskim rynku serii, w której Damian ginie. Gdzieniegdzie jest to wspomniane i mam 'lukę' w kolekcji. Albo chcę poznać uniwersum albo jestem niedzielnym czytelnikiem. Jeśli tym drugim to są elseworldy i można se je czytać "na luźno". A jak komuś nie pasuje nowsze DC, może zostać przy klasyce, gdzie było łatwiej.
Czytałem tylko główną serię Batmana z N52 i nie mam problemów z odnalezieniem się w obecnym Detective Comics, Tynion sprawnie przedstawia nam te postaci w sowim runie. Każda dostaje odpowiednią ilość czasu dla siebie. Poza tym każdy, kto siedzi w komiksach wie kto Tim Drake. I mimo, że ominęło mnie poprzednie Detective Comics i Eternal Batman, to raczej za niedzielnego czytelnika się nie uważam. :)

W lidze Batman mi tak naprawdę zadziałał chyba tylko raz.
W historii "Nowy Porządek Świata" został całkowicie niedoceniony przez najeźdźców i wykorzystał intelekt, rozpracował kto jest zagrożeniem i jak z nim walczyć.
Tam mi chyba Batman najbardziej w ramach Ligi pasował (i z tego co pamiętam starał się być z doskoku a nie na pierwszym planie).

Słyszałem własnie, że dzisiejsze DC jest zbyt Batmanocentryczne, ale ja to uniwersum znam w sumie od tej strony, więc trudno mi się wypowiadać.

Offline Leyek

Odp: Batman
« Odpowiedź #970 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 23:42:33 »
Jak pięść do oka. Tam nie ma nic do "rozumienia". King pisał coś wcześniej związanego z mitologią Batmana? Z kolei Snyder i Morrison to chyba nie trzeba wymieniać jak długo w tym siedzą.

Snyder przed swoim runem w Batmanie z N52 (przyjmijmy taki sam punkt wyjścia jak początek runu Kinga) napisał, aż 16 zeszytów z Batmanem (z czego 5 to jakaś poboczna popierdółka). No to naprawdę siedział w mitologii Batmana, że hoho.

Offline donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #971 dnia: Wt, 06 Sierpień 2019, 23:47:19 »
Albo chcę poznać uniwersum albo jestem niedzielnym czytelnikiem. Jeśli tym drugim to są elseworldy i można se je czytać "na luźno". A jak komuś nie pasuje nowsze DC, może zostać przy klasyce, gdzie było łatwiej.

Ty tak na serio?
Napisze tylko, ze jak juz poczytasz troche wiecej tych Batmanow, to stwierdzisz, ze najlepsze historie z Nietoperzem, to wlasnie te elseworldy dla niedzielnych czytelnikow.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #972 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 07:27:16 »
Ty tak na serio?
Napisze tylko, ze jak juz poczytasz troche wiecej tych Batmanow, to stwierdzisz, ze najlepsze historie z Nietoperzem, to wlasnie te elseworldy dla niedzielnych czytelnikow.
Czytam niemal wszystko z Batmanem co wydają na polskim rynku i preferuję jednak ongoing. Tak jak w literaturze wolę powieść od krótkiego opowiadania. Przy czym, nie hejtuję elseworldów (np. wspomniany nieraz bardzo dobry Marini).
Wśród kanonicznych historii (idąc choćby za https://dc.fandom.com/wiki/Batman_Recommended_Reading) z Mrocznym Rycerzem tj.:
1. Rok pierwszy
2. Świt Mrocznego Księżyca
3. Człowiek który się śmieje
4. Długie Halloween
5. Mroczne Zwycięstwo
6. Trybunał Sów
7. Hush
8. Powrót Mrocznego Rycerza
większość (niemal wszystkie) z nich należy do ongoing i są to bardzo dobre pozycje.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #973 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 09:58:55 »
Powrót Mrocznego Rycerza to elseworld przecież jest.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #974 dnia: Śr, 07 Sierpień 2019, 10:07:45 »
Powrót Mrocznego Rycerza to elseworld przecież jest.
Przecież napisałem, że chodzi o większość/niemal wszystkie z ww. listy
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley