Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564427 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #75 dnia: Śr, 13 Luty 2019, 23:29:44 »
Tak czytam te dyskusje i choć zgadzam sie z Skandalistą w kwestii, tego jaki powinien być Batman, czy może bardziej, jakiego Batmana oczekuje, New 52 (z wyjątkiem pierwszych pieciu tomow Snydera) skutecznie zniecheciło mnie do postaci, to jednak coś mi odje**ło i zamowiłem Kinga i Detective Comics z Odrodzenia... :-[

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #76 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 07:20:31 »
Do kategorii "zjadliwych" rzeczy po starcie N52 wrzuciłbym Mrocznego Rycerza Hurwitza, Batmana i Robina Tomasiego, Master Race Millera i run Kinga. Co do tego ostatniego to znam tylko to co wydano w Polsce i nie wiem jak z poziomem jest dalej. Bardzo dobrych rzeczy nie potrafię wskazać... chyba najlepszy z tych wszystkich był już Master Race, ale zakończenie mocno rozczarowuje.
Naprawdę uważasz run Hurwitza za dobry? Był tak słaby, że szybko się skończył (Hurwitz jeszcze zmasakrował Punishera Maxa, zaraz po bardzo dobrym Ennisie). Zgodzę się co do BiR Tomasiego; Rasa Panów to nadal słabizna (Pan Miller się skończył dawno temu, przykro stwierdzić), a run Kinga ma swoje momenty (zbieram ze względu na relacje z Catwoman), ale jest słabszy od runu Snydera. Zresztą patrząc na anglojęzyczne recenzje to duża rzesza ludzi masakruje Kinga za mnóstwo fillerów i stagnację w fabule, choć uważam że nie jest aż tak źle (nie potrafią mu pewnie darować, że ślub nie doszedł do skutku; o Booster Goldzie i Ivy  też słyszałem niepochlebne opinie). Facet ma swoją wizję i trzeba mu dać dokończyć, nie popędzać go jak Snydera, żeby zmierzał do końca. Czasem mam wrażenie, że ludzie chcieliby zeby wszystko szło zgodnie z ich myślą (na pewno ślubem z Kotką King wszedłby do kanonu, bo byłoby to coś nowego). Nie wiem czy będzie jakiś plot twist, ale ja dałem szansę Kingowi i czekam na kolejne albumy.

Wiem, że możemy się tak przerzucać w nieskończoność, każdy z nas ma inne odczucia po przeczytaniu serii danego autora, także może spokojnie czekajmy co przyniesie przyszłość? :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #77 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 07:53:50 »
#50 Batmana Kinga i tak już przeszedł do historii choćby przez gównoburzę jaka wokół niego się rozpętała po tym jak poszedł spoiler.
Kilka stron temu wspomniałem, że choć nie uważam runu Kinga za tak porywający jak run Snydera (tylko nie zaczynajmy dysputy od nowa :) ) to dalej daję mu szansę. Wiem, że już połowa dawno za nami, ale z opinią wstrzymuję się do końca. Mam wrażenie, że king chciał nam zafundować Knightfall 2 tylko że tym razem w formie wojny psychologicznej. Sęk w tym, że na razie to wykończenie psychiki następuje na linii scenarzysta/czytelnik nie zaś bohater/antagonista :) Dobre w tym runie jest to, że nie czytam go ciurkiem a powoli i z przerwami więc między kolejnymi aktami mogę odpocząć i nie rzucić tego w kąt i po każdej części mam nadzieję, że może następnym razem będzie lepiej.
No nic jak dożyję to ocenię, kiedy dojedziemy do końca i wszystkie elementy Kingowskiej układanki wpadną już na miejsce.

Offline R~Q

Odp: Batman
« Odpowiedź #78 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 14:16:37 »
  To dosyć ciekawe, bo Snyder jest regularnie wymieniany wśród najgorszych scenarzystów Batmana.
W rzeczywistości jest odwrotnie, niż piszesz.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #79 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 14:28:19 »
To wrzućcie te listy a nie wmawiajcie jeden drugiemu :)

https://www.cbr.com/75-greatest-batman-writers-and-artists-writers-5-1/

01.Denny O'Neil
02.Frank Miller
03.Bill Finger
04.Grant Morrison
05.Steve Englehart

Więcej sami poszukajcie.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #80 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 14:43:13 »
Scott Snyder na miejscu 11 - bardzo mnie to cieszy, zwłaszcza że pierwszy raz na oczy widzę zestawienie kilkudziesięciu twórców :) A za nim takie tuzy jak Brubaker, Moore, Rucka, Wagner itd. Nawet się nie spodziewałem.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #81 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 14:49:25 »
To bardziej lista najbardziej wpływowych scenarzystów Batmana. Spróbuj sobie wydać coś Fingera albo Engleharta to zobaczysz jakie będą tutaj "zachwyty" tymi dziełami.

KamilM

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #82 dnia: Cz, 14 Luty 2019, 15:04:42 »

Jednak i tak nie jest źle. Patrząc na Marvela stwierdzam że mogło być gorzej i że DC przynajmniej nie utopiło się w morzu politycznej poprawności... zawsze ktoś mógłby kazać namalować tęczę na batmobilu jak na sławetnym sentinelu z X-men ;)
Wszystko przed nimi:
« Ostatnia zmiana: Pn, 18 Luty 2019, 08:33:45 wysłana przez KamilM »

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #83 dnia: So, 16 Luty 2019, 21:45:02 »
Uchchch...

A wracając do Batmana...
EW opublikowało całą historię Bendisa i Malejewa z DetCom #1000, proszszsz-

https://www.bleedingcool.com/2019/02/16/brian-bendis-alex-maleev-detective-comics-1000-batman/
Jednak te rysunki Bułgara cuś w sobie mają.
,, - Eeeeech.''

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #84 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:24:13 »
Czyżby duet znany z DD miał przejąć projekt Detective Comics po numerze #1000?
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

majkelus81

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #85 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 21:55:55 »
Czyżby duet znany z DD miał przejąć projekt Detective Comics po numerze #1000?
Nie. Zeszyt 1000 to podobna antologia historii jak 1000 Action Comics, a Bendis z Maleevem po prostu tworzą jedną z historii.

Offline foch-man

Odp: Batman
« Odpowiedź #86 dnia: Nd, 17 Luty 2019, 22:26:31 »
Co sie odwlecze...
Mam nadzieje ze nie beda Bendisa rozmieniac na co pobocznych bohaterow, tylko dadza mu do pisania Det Com wlasnie i pozwola zgodnie z tytulem serii na to by Bats byl znowu detektywem. A kryminaly wychodzily Bendisowi spod reki zacne jak malo komu.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #87 dnia: Pn, 18 Luty 2019, 11:20:54 »
Ja wiem czy Bendis byłby dobry do Batmana ???
Bardziej bym widział go przy Green Arrowie - pamiętacie rewelacyjny Run Lemiera? Bendis mógłby pisać łucznika podobnie jak kiedyś pisał  Daredevila to dostaliśmy Run dorównujący temu Lemiera.
Przy Batku boję się, że skończyłoby się tak jak z Supkiem.
Niech lepiej ktoś inny pisze Batka po Kingu, choć to jeszcze daleka droga (jeśli faktycznie King chce napisać 100 zeszytów).

Offline Eragon

Odp: Batman
« Odpowiedź #88 dnia: Śr, 20 Luty 2019, 20:22:01 »
Batman Kinga chyba po prostu nie jest dla mnie. Tom 4, no powiedzmy, że jest lepszy niż kiepskie tomy  2 i 3, ale dla mnie na podobnym, bardzo średnim poziomie co tom 1. Największym problem  w tym tomie było to, że mnie...wynudził. Za dużo było również (pseudo)filozoficznych gadek, ogólnie dialogi w sporej części były wg mnie strasznie sztuczne, no nie brzmiały jak ,,prawdziwe'' rozmowy ludzi. Zdecydowanie wolę Batmana z Detective Comics, tam zachowuje się jak prawdziwy człowiek, nie jak robot a i sposób prowadzenia akcji do mnie przemawia(no czysta rozrywka).

Wystarczy powiedzieć, że więcej frajdy dał mi 4 tom Ligi Sprawiedliwości Hitcha(choć będąc szczerym, głównie przez to, ze on napisał tylko 3 numery z 6 w tym tomie i głównie te pojedyncze historie były bardzo przyjemne, choć i jego numery w sumie były ciut lepsze niż w poprzednich tomach). Ja nie twierdzę, że King kiepsko piszę Batmana, ale po prostu pisze w sposób, który do mnie nie trafia. 4 tom to jedna wielka nuda...Jeżeli zdecyduje się na tom 5, to chyba tylko z ,,obowiązku''(jak już zbieram prawie wszystkie serie z Odrodzenia poza HQ i Suicide Squad).
« Ostatnia zmiana: Śr, 20 Luty 2019, 20:26:14 wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie'' ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #89 dnia: Pt, 22 Luty 2019, 19:42:31 »
Jaka fajna seria z Batmanem w Hiszpanii.

https://www.whakoom.com/francisco_cejas/lists/grandes_autores_de_batman_orden_de_publicaciones_originales_8581

Przydałoby sie coś takiego u nas, grubsze tomiszcze raz na kwartał, z najciekawszymi historiami, runami.
« Ostatnia zmiana: Pt, 22 Luty 2019, 19:44:40 wysłana przez admin »