Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564286 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #870 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 19:52:53 »
Z takim podejściem niech sobie świętują te 80-te urodziny beze mnie.

Najgorzej jak ktoś walnie focha i nie przyjdzie na urodziny...

Offline VooDoo-79

Odp: Batman
« Odpowiedź #871 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:01:21 »
Ja pod wpływem emocji zamówiłem całość już w piątek z możliwością zapłaty przy odbiorze, ale od dzisiaj rana jakoś bije się z myślami czy to dobra decyzja z mojej strony była  ::) Na pewno do dnia premiery jest jeszcze sporo czasu na przemyślenia i zawsze można zrezygnować z zamówienia, na chwilę obecną bardziej przemawia do mnie że jednak warto mieć te 5 tomów na półce.... pożyjemy zobaczymy  8)
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:45:17 wysłana przez VooDoo-79 »

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #872 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:07:36 »
bije się z myślami czy to dobra decyzja z mojej strony była  ::)
Dobra, dobra, do poniedziałku ma nie być  :D ;)

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #873 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:34:26 »
A ja kompletnie nie rozumiem sensu wydawać tego w czerni i bieli skoro powstało to w kolorze - to wydanie niejako "wypacza" to co zaprezentowali nam twórcy, bo jakby chcieli by to było wydane w czerni i bieli to by tak wydali.

Dla mnie to trochę tak jakby wziąć te komiksy i przykładowo zmienić twarz Batmana na twarz, któregoś z odgrywających go aktorów. Można ale po co? Dorysować komuś wąsy w nowym wydaniu? Można ale po co? Zamiast w kolorze wydrukować w czerni i bieli - można ale po co?
Kupić to w czerni i bieli? Można ale po co? Przecież ten komiks powstał w kolorze.
To może jakieś ultra wydanie w 4K Trylogii Nolana w czerni i bieli. Można ale po co? Kupiłby to ktoś?

Tak mi się teraz przypomniało, że w przypadku Tima Sale'a, który jest daltonistą, czarno-biała wersja jest w pewnym sensie bliższa temu, jak artysta widział komiks, niż kolorowa  :)
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline glutamiluta

Odp: Batman
« Odpowiedź #874 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:42:18 »
Ja pod wpływem emocji zamówiłem całość już w piątek z możliwością zapłaty przy odbiorze, ale od dzisiaj rana jakoś bije się z myślami czy to dobra decyzja z mojej strony była  ::) Na pewno do dnia premiery jest jeszcze sporo czasu na przemyślenia i zawsze można zrezygnować z zamówienia, na chwilę obecną jednak bardziej przemawia do mnie że jednak warto mieć te 5 tomów na półce.... pożyjemy zobaczymy  8)

i właśnie dlatego potem są wahania stanów ;)


póki co nie ma ustawionych limitów na sklepie więc błagam nie róbcie mi syfu ;)

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #875 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:45:19 »
A co z tym poniedzialkiem? ;)
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #876 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 20:52:18 »
póki co nie ma ustawionych limitów na sklepie więc błagam nie róbcie mi syfu ;)
A co, rzeczywiście zamawiają po 99 egzemplarzy?  ;D
Podajcie nakład to nie będą kombinować  ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #877 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 21:02:16 »
Oczywiście, ja już zamówiłem 777 egzemplarzy, obalając przy tym flaszkę poprzednią tezę zawartą na kilku stronach wcześniej. Jako że ręce zaczynają mi drżeć, dozują sobie przy tym odrobinę netlixowego dark aby 33letni przeskok dał mi odpowiedź jakim nakładem dysponuje gluta z ekipą, aby ponownie cofnąć się czasie dając Wam odpowiedź na tacy.

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #878 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 06:07:29 »
Człowiek sobie wyjedzie na weekend w góry, a tu już kolejne sto postów do ogarnięcia. Mimo to przed wyjazdem obliczyłem budżet i komplet zamówiłem za bardzo lubię gacka, mam sentyment do  komiksu czarno-białego, a i format to dla mnie dodatkowy atut. Argument o dublowaniu do mnie nie trafia bo dla mnie to taki dubel nie dubel a możliwość spojrzenia na tytuł od innej strony artystycznej. Pozwala to nie wątpliwe na inną i bardziej pogłębioną analizę dzieła.
Ale nie o tym. Bardziej mnie interesują te rzeczone wahania stanów i to czy Egmont nie zafunduje sobie samobója jak w przypadku art booka Thorgala gdzie nie dla wszystkich zamawiających w przedsprzedaży starczyło. Zamówiłem dość wcześnie więc staram się spać spokojnie, ale biorąc pod uwagę sposób dystrybucji mam nadzieję że rozłożyli to na osobne partie tj. nie rozbijane komplety i pojedyncze albumy luzem. No i że zamkną przedsprzedaż kiedy trzeba a nie jak przy rzeczonym Rosińskim, gdzie potem był syf i smród. Pewnie przekonamy się w sierpniu.
Jak nie będzie bałaganu, a albumy będą na dobrym poziomie to z chęcią będę czekał na kolejne "dziwne" projekty.

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #879 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 07:52:23 »
A przy Thorgalu byly anulowane zamowienia w sklepie Egmontu, ze sie obawiasz?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #880 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 13:32:44 »
Aż tak mocno się nie obawiam, wyrażam tylko nadzieję że Egmont wyciągnął wnioski ze swoich błędów i wypaczeń i obejdzie się bez problemów. Ale to (i poprzednie) forum widziało już rzeczy o którym się filozofom nie śniło.  A dawno już żadnej spektakularnej wtopy nie było.
Jest ryzyko jest zabawa ;) póki co miejsce na półeczce przygotowane.

Online parsom

Odp: Batman
« Odpowiedź #881 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 13:43:01 »
Tak mi się teraz przypomniało, że w przypadku Tima Sale'a, który jest daltonistą, czarno-biała wersja jest w pewnym sensie bliższa temu, jak artysta widział komiks, niż kolorowa  :)

To musiałby być strasznym daltonistą. Zazwyczaj to jest jakieś zaburzenie rozpoznania barw - ale tylko niektórych, albo tylko nasycenia itd.


Online misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #883 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 15:21:08 »
Aż tak mocno się nie obawiam, wyrażam tylko nadzieję że Egmont wyciągnął wnioski ze swoich błędów i wypaczeń i obejdzie się bez problemów.
Mylisz pojęcia - zamieszanie z arbookiem bardziej były wynikiem nieogarnięfia sklepów internetowych (artbook był we wszystkich do kupienia). A teraz Egmont wyciąga wnioski i limitowany nakład sprzedawać będzie w kilku wybranych sklepach (a przynajmniej na to się zanosi).

Offline darkwolf1

Odp: Batman
« Odpowiedź #884 dnia: Pn, 08 Lipiec 2019, 16:20:02 »
Czyżby już się nie dało zamówić całego pakietu ? Zarejestrowałem się, wybrałem cały pakiet, płatne przy odbiorze, przejdź do podsumowania i na tym koniec... Czyby to jakiś problem po mojej stronie czy może jednak już pozamiatane ? Ktoś coś wie ?:)