Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564219 razy)

ainam102, kelen, kknd2, Palyszkiewicz i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #825 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 13:47:51 »
Nie bjere.
Jednak ciesze sie, ze dzieki takiemu wydaniu oraz wybraniu tu tych tytulow nie dodaje tego zakupu do listy.

Poza tym z przykladowych plansz widze, ze tylko LH i ten tom Kinga wyglada dobrze w b&w. Reszta traci dla mnie swoj urok.

Anegdotka: powiedzialem żonie o tej kolekcji, potem dowiedzialem sie o cenie i tez jej o tym powiedzialem z adnotacja "moge wydac takie pjeñondze?". A żona na to: jakbys chcial je kupic i nawet bym sie nie zgodzila na ten wydatek to by moj zakaz ciebie nie powstrzymal przed zamowieniem". Jak ona mnie zna...

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #826 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 16:40:04 »
Ja też odpadam - bo to duble choc uwielbiam b&w.

Z tym brakiem podania nakładu też lipa - no ale egmont będzie sie bronił że to tajemnica handlowa i innne pieprzenie PR.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #827 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:10:40 »
Tylko właśnie skąd zwykły zjadacz chleba ma wiedzieć że nakład jest niewielki, skoro nie jest podany? :)

Ale też informacja że powiedzmy nakład wynoszący 2 tys. egzemplarzy również niewiele ci powie, gdyż nie masz pojęcia o ilości zwolenników Batmana w Polsce, którzy rzucą się na wszystko co ma Batman na okładce. I jeśli masz tych hard-fanów ok. 10 tys., to może okazać się, że ten nakład 2 tys. jest rzeczywiście niewielki.
(oczywiście to liczby z tyłka wyciągnięte - chciałem pokazać tylko że informacja o nakładzie bez punktu odniesienia jest niewiele warta).

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #828 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:13:26 »
Dla mnie dziwny jest ten argument, że ktoś lubi B&W, że fajna inicjatywa, ale nie kupi bo duble.

Dla mnie osobiście B&W to przeszkoda dla kupna tych komiksów i ogólnie lipa, że pierwsze eksluzywy ze świata superhero wydają w wersji okrojonej z kolorów, ale jakby B&W mi nie przeszkadzało to na rysunki Sale'a, Bollanda czy nawet Lee w tak wielkim formacie skakałbym z radości. Że duble - sprzedałbym standardowe wersje.

Nie podoba mi się B&W, ale w sumie dopinguję tę inicjatywę. Jak wypali to mam nadzieję, że kiedyś może doczekam się i Absolute'ów... a jak to się stanie to też będzie mi przeszkadzać, że to dubel, ale rozwiążę to w prosty sposób - sprzedając moje standardowe wersje.

Co do nakładu, jak obserwuję internet to coraz bardziej przekonuję się, że nakład jest duży (raczej 2 tys. albo i więcej, niż 1 tys.)

EDIT:
chciałem pokazać tylko że informacja o nakładzie bez punktu odniesienia jest niewiele warta).
Dla mnie byłaby trochę warta. Gdyby nakład był np. 750 egz., to od razu kupiłbym, co najmniej 2 komplety - jeden na handel (do sfinansowania drugiego), a drugi do sprawdzenia jak mi podpasuje (bo osobiście byłbym w 100% przekonany, że w ciągu 3-4 miesięcy, jeśli mi nie podejdzie to sprzedam z zarobkiem)
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:22:56 wysłana przez mack3 »

Offline Mateusz

Odp: Batman
« Odpowiedź #829 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:29:50 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #830 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:36:54 »
Ale też informacja że powiedzmy nakład wynoszący 2 tys. egzemplarzy również niewiele ci powie, gdyż nie masz pojęcia o ilości zwolenników Batmana w Polsce, którzy rzucą się na wszystko co ma Batman na okładce.

Nie muszę wiedzieć ilu zwolenników i wyznawców ma Batman. Wystarczy że potrafię oszacować ile osób może wydać 700 zł na ten pakiet.

Offline glutamiluta

Odp: Batman
« Odpowiedź #831 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:40:36 »
Nie muszę wiedzieć ilu zwolenników i wyznawców ma Batman. Wystarczy że potrafię oszacować ile osób może wydać 700 zł na ten pakiet.

a tak z ciekawości - ile?

moje szacunki się nie sprawdzają...

Offline HugoDumont

Odp: Batman
« Odpowiedź #832 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:42:23 »
Ja biorę tylko "Zabójczy żart", bo po pierwsze uwielbiam ten komiks, po drugie uwielbiam rysunki Bollanda i chętnie zobaczę je w powiększonym formacie, a po trzecie uwielbiam komiksy w czerni i bieli. Innych tytułów nie kupuję bo nie spełniają na raz trzech powyższych warunków.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #833 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 17:45:18 »
a tak z ciekawości - ile?

moje szacunki się nie sprawdzają...
Ja stawiam, że z 4-5 tysięcy (w czasie kilku miesięcy, do roku, oczywiście, nie że te 4-5 tysięcy rzuci się w ciągu tygodnia czy nawet miesiąca na taki komplet. Z drugiej strony w dłuższym okresie czasu - jeszcze więcej)

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #834 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 18:06:54 »
Według mnie nakład opisywanej kolekcji powinien wynieść 500 sztuk. Ale to moje widzimisię.

Gdybym pracował w Egmoncie i decydowałbym zrobiłbym tysiąc, biorąc poprawkę na dłuższy okres sprzedaży.

Przy wyższym nakładzie postąpiłbym jak obecnie Wydawca, czyli nie poinformowałbym o nakładzie, licząc że spekulowanie i obawa przed wyprzedażą nakładu spowoduje większy popyt szczególnie na początku trwania sprzedaży.

Pytasz jednak o konkretną liczbę. Obstawiam że do dnia premiery pęknie 500 zamówień, a później w zależności od jakości produktu ta liczba albo drastycznie wzrośnie albo będzie stopniowo pięła się w górę.

Tutaj istotny jest czynnik psychologiczny. Od niego zależy więcej niż de facto od samego produktu. Thorgal (350 sztuk) schodzi na pniu. Dlaczego? Bo to relatywnie mało. Szninkiel (750 sztuk) schodzi już znacznie wolniej, dlaczego? Bo jest o stówę droższy? No nie, bo nakład jest podwojony i ludzie siedzący w komiksowie troszkę dłużej nich chwilę potrafią oszacować czy warto pchać się w zakup od razu. Jedna i druga pozycja to klasyka, w obu przypadkach zapewne większość sztuk idzie wprost na półki, do kolekcji ale również istotny % znajduje odbiór u ludzi, którzy kupują limitowane wydania bo lubią je posiadać, czasami w nie inwestują (jak limitowane figurki, pre-ordery płyt) i na tym zarabiają.

700 zł to średnio 1/4 wypłaty. Moim zdaniem mało osób, zdecyduje się na zakup więcej niż jednego pakietu. Po drugie większość wydawała już kasę na te komiksy, Długie Halloween doczekało się pięknego wydania od Muchy, Hush był w WKKDC, Zabójczy Żart i Powrót Mrocznego Rycerza miał kilka dodruków... Szninkiel miał w tym wypadku przewagę czasu, kiedy był faktycznie niedostępny na rynku. Dwa gwarantował sygnowaną grafikę, rzecz niezwykle istotną dla kolekcjonerów.

Piszę te słowa starając się wyważyć poziom nakładu limitowanego. Wiem że komiksowy boom w Polsce rozpoczęty od 2013 roku poszerzył grono odbiorców, ale nikt mi nie wmówi że nakład wynoszący ponad 1000 sztuk jest w tym momencie w jakikolwiek sposób intrygujący potencjalnego kupca. Wystarczy popatrzeć na obecne ceny za Thorgala czy Szninkla. Poziom sentymentalizmu w tym wypadku jest bardzo duży, popularność ogromna, osoby wychowane na Rosińskim mają teraz odpowiednie zabezpieczenie finansowe i mogą pozwalać sobie na droższe zabawki.

Batman to Batman, zawsze się sprzeda. Tylko jaki wpływ będzie na to miała czarno-biała wersja? Nie mam pojęcia. Reasumując pakietów zejdzie +/- 500, a pojedynczych liczę drugie tyle na każdą z pozycji.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #835 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 18:13:24 »
Batman to Batman, zawsze się sprzeda. Tylko jaki wpływ będzie na to miała czarno-biała wersja? Nie mam pojęcia. Reasumując pakietów zejdzie +/- 500, a pojedynczych liczę drugie tyle na każdą z pozycji.
Ja obstawiam 1 tys. pakietów do dnia premiery i 1 tys. - 2 tys. (w zależności od tytułu) każdego z pojedynczych egzemplarzy.
@Gluta - a co. Napiszesz kto z nas obu był bliżej ;P

Odp: Batman
« Odpowiedź #836 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 18:14:09 »
Cytuj
Ja stawiam, że z 4-5 tysięcy

Ostro. Odleciałeś razem z Jimem Lovellem.

Offline glutamiluta

Odp: Batman
« Odpowiedź #837 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 18:19:25 »
póki co wszyscy są daleko ;)

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #838 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 18:19:55 »
Ostro. Odleciałeś razem z Jimem Lovellem.
O 4-5 tys. pisałem w kontekście kilku miesięcy - do roku (choć nie wierzę, że tyle się to będzie sprzedawać w sumie).
A co, Ty myślisz, że Egmont wydrukował te Batki w liczbie 1 tysiąca? :)
Twoja opinia vs moja, kto rozstrzygnie kto ma rację?

póki co wszyscy są daleko ;)
I coś nie wydaje mi się, że in plus :P
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 18:23:03 wysłana przez mack3 »

Odp: Batman
« Odpowiedź #839 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 18:26:27 »
Szkoda, że nie ma żadnych zakładów, jeżeli chodzi o drobne zakłady to mam żyłkę hazardzisty. Obstawiam poniżej 1000 sztuk na tom.