Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564007 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #810 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 21:50:30 »
Tak.
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #811 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 22:40:39 »
Kupujecie za takie ceny te 5 tomów?

Ja się poważnie zastanawiam. Nie dałbym tyle za Thorgala, czy Szninkla, ale te Batmany cholernie kuszą. Jak nie stanie się nic niespodziewanego, to ta chęć wygra z rozsądkiem.

Offline marceli

Odp: Batman
« Odpowiedź #812 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 22:43:41 »
Ja rezygnuję.

Offline GoNzO

Odp: Batman
« Odpowiedź #813 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 22:50:30 »
Szninkla wzialem, ale tu sie na razie wstrzymuje.

Offline Moreroms

Odp: Batman
« Odpowiedź #814 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 23:25:20 »
Ja rozważam nie pakiet, a dwie pozycje - Zabójczy Żart i Długie Halloween.
W obu przypadkach będzie to pierwsze wydanie jakie bym zakupił oraz pierwsze zapoznanie z treścią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #815 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 23:38:10 »
Ja wiem, że ekskluzywne wydanie i w ogóle, ale nie lepiej na pierwsze podejście zapoznać się z wersją pierwotną, kolorową?

Co prawda pierwsze wydanie Zabójczego żartu od Egmontu nie jest pierwotną wersją kolorystyczną, tylko nową, ale mimo wszystko...

Choć oba wyprzedane, a patrząc na ceny na allegro, to faktycznie niewiele dołożysz i będziesz miał wydanie bardziej wypasione.

Offline Moreroms

Odp: Batman
« Odpowiedź #816 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 00:00:55 »
No właśnie.
Długie halloween od muchy na rynku wtórnym to około 150 zł
Zabójczy żart to jakieś 70.
Poza tym, wydania w kolorze na pewno będą jeszcze dostępne w cenach zbliżonych do tych obecnych.
Natomiast przy tych wydaniach istnieje ryzyko, że nakład faktycznie jest na tyle niski, że używane będą poza moim zasięgiem finansowym.
A z drugiej strony - jak nie będzie mi pasować wydanie noir to je sprzedam.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #817 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 00:47:13 »
Natomiast przy tych wydaniach istnieje ryzyko, że nakład faktycznie jest na tyle niski, że używane będą poza moim zasięgiem finansowym.
A z drugiej strony - jak nie będzie mi pasować wydanie noir to je sprzedam.

Sprzedasz czy nie sprzedasz, stracisz czy stracisz... Jak nakład będzie przestrzelony i będzie zalegać na półkach to na pewno nie będzie łatwo odzyskać wkład. Niby to ryzyko jak piszesz, ale odnoszę wrażenie iż bez problemu po oficjalnej premierze będzie można nabyć te komiksy. Także ja poczekam na pierwsze opinie, recenzje co Egmont tam nawymyślał i wtedy się zastanowię ostatecznie czy i w ogóle w to wejść. Wszyscy teraz gramy według zasad Egmontu niestety, ale jeśli nie podają danych to oznacza że chcą wywrzeć na czytelnikach właśnie ten efekt. Kupujcie, bo zabraknie!!! A figa prawda...

Offline Moreroms

Odp: Batman
« Odpowiedź #818 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 01:30:06 »
Ale zawsze gramy według zasad wydawcy. Przecież kupując każdy komiks, z dopiskiem limitowany czy też nie, nie ma pewności, czy (ewentualnie kiedy) będzie dodruk - patrz np. co się stało z zamaskowanym krzyżowcem.
Ja te wydanie traktuje bardziej w formie ciekawostki. Nie przeszkadza mi to, że nie podają nakładu, nie numerują egzemplarzy czy też nie dodają autografu Bruce'a Wayne'a. Po prostu podoba mi się rozmiar i brak kolorów. Na dodatek wydania angielskie kosztują praktycznie tyle samo ile zawołał Egmont,
Jak wspomniałem wcześniej, zakup akurat tych dwóch pozycji w wydaniach nie kolekcyjnych to wydatek rzędu 230-240 zł z wysyłką. W przypadku edycji noir różnica w cenie to około 60-70 zł. Także nie jest to kwota wygórowana, przynajmniej dla mnie.

Do tego wcale nie odczuwam presji z podjęciem decyzji o zakupie. Jeszcze nie zamówiłem i pewnie jeszcze chwilę się wstrzymam z zakupem, może będzie dostępne w sklepie, gdzie nie trzeba się obawiać o jakość pakowania :).

Offline parsom

Odp: Batman
« Odpowiedź #819 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 01:33:16 »
Ja rozważam nie pakiet, a dwie pozycje - Zabójczy Żart i Długie Halloween.
W obu przypadkach będzie to pierwsze wydanie jakie bym zakupił oraz pierwsze zapoznanie z treścią.

Szczerze mówiąc w przypadku obydwu tych tytułów kolory robią swoją robotę. Osobiście wolałbym nie poznawać ich w wersji niepokolorowanej.

Offline kosmoski

Odp: Batman
« Odpowiedź #820 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 10:43:37 »
Kupujecie za takie ceny te 5 tomów?

Nie.
Long Halloween Noir, na którym by mi najbardziej zależało, mam już w oryginale.

Offline Piterrini

Odp: Batman
« Odpowiedź #821 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 11:13:55 »
Przecież kupując każdy komiks, z dopiskiem limitowany czy też nie, nie ma pewności, czy (ewentualnie kiedy) będzie dodruk - patrz np. co się stało z zamaskowanym krzyżowcem.

A co się stało z "Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?"?
W 2010 roku nie siedziałem w komiksach więc tylko się domyślam - ten Batman jak każdy inny z inicjatywy "jeden Batman na rok", coś szczególnego było w jego dystrybucji czy możliwości zakupu? Co jakiś czas widuję używki w dobrej cenie, więc kto chce to może nabyć w cenie okładkowej, ale zapotrzebowania na ten tytuł ewidentnie nie ma (w życzeniach dodrukowych się z nim nie spotykam). Co miałeś na myśli podając ten przykład?

Offline Moreroms

Odp: Batman
« Odpowiedź #822 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 11:18:30 »
A co się stało z "Co się stało z Zamaskowanym Krzyżowcem?"?
W 2010 roku nie siedziałem w komiksach więc tylko się domyślam - ten Batman jak każdy inny z inicjatywy "jeden Batman na rok", coś szczególnego było w jego dystrybucji czy możliwości zakupu? Co jakiś czas widuję używki w dobrej cenie, więc kto chce to może nabyć w cenie okładkowej, ale zapotrzebowania na ten tytuł ewidentnie nie ma (w życzeniach dodrukowych się z nim nie spotykam). Co miałeś na myśli podając ten przykład?
Mimo, że nie był to nakład limitowany, teraz  używane sprzedają się za 150-200% ceny okładkowej, a przynajmniej ja je za tyle widywałem na allegro czy grupach komiksowych.

Offline Marvelek

Odp: Batman
« Odpowiedź #823 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 12:21:29 »
Kupujecie za takie ceny te 5 tomów?

Nie, po pierwsze dlatego, że jestem czytelnikiem komiksów a nie kolekcjonerem, a tytuły, które wchodzą w skład Noir mam już w swoich zbiorach. Szkoda mi kurczącego się miejsca na półkach pod duble. Po drugie, choć lubię czarno-białe komiksy, uważam że nie każdy komiks dobrze prezentuje się w czerni i bieli. Np. "Hush", "Zabójczy żart", czy "Długie Halloween" lepiej wyglądają w wersji kolorowej. Po trzecie, znając jakość wydań Egmontu nie mam zaufania, że to wydanie specjalne będzie dopieszczone. Liczę, że się nad tym pochylą i osoby, które to kupią będą cieszyć się z zakupu. I na koniec wreszcie: za taką cenę wolę sobie kupić jakieś dwa omnibusy.
Odnośnie braku podania nakładu, rozumiem osoby, które się o to czepiają. Jeżeli jest to reklamowane jako coś unikalnego, nakład powinien być podany. Jest to drobna rzecz, a wzmacnia zaufanie do wydawcy. Natomiast nie oskarżałbym Egmontu, że w taki sposób celebruje urodziny Batmana. Również wolałbym jakąś premierową w naszym kraju klasykę, ale skoro nakład Noir będzie niewielki, zawsze znajdzie się jakiś amator tego typu wydań.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #824 dnia: Nd, 07 Lipiec 2019, 13:00:42 »
Również wolałbym jakąś premierową w naszym kraju klasykę, ale skoro nakład Noir będzie niewielki, zawsze znajdzie się jakiś amator tego typu wydań.

Tylko właśnie skąd zwykły zjadacz chleba ma wiedzieć że nakład jest niewielki, skoro nie jest podany? :) Z resztą się zgadzam w 100%.