Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 563966 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #780 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:53:24 »
To będzie w przyszłym roku :) Może też ruszy wcześniej kolekcja od Eaglemoss i dlatego tak Egmont to rozegrał.

Offline Piterrini

Odp: Batman
« Odpowiedź #781 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 05:01:15 »
to wydanie niejako "wypacza" to co zaprezentowali nam twórcy, bo jakby chcieli by to było wydane w czerni i bieli to by tak wydali.

Raz - czy zdajemy sobie sprawę, że twórcy nie mają żadnego wpływu na to jak wydawane są ich komiksy? Oczywiście w kontekście Marvel/DC = mainstreamu.

Dwa - może offtop, ale...:

https://www.spidersweb.pl/rozrywka/2017/04/27/mad-max-fury-road-black-and-chrome/

https://www.express.co.uk/entertainment/films/827309/Logan-Noir-review-Hugh-Jackman-Wolverine-Logan-black-and-white

Podawać kolejne przykłady?

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #782 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 07:50:26 »
@mack3

Mi chodzi o to, że zbyt często słyszałem ze strony Egmontu, że czegoś nie wydadzą, bo "się nie sprzeda". Albo jak właśnie ostatnio - będzie tylko najwyżej 18 Marvel Classic w roku, bo na więcej polscy czytelnicy nie mają pieniędzy.

A potem w sierpniu, na urodziny planują wydać własnie 5 takich komiksów z Batmanem, która to koncepcja IMHO zaprzecza ich własnym słowom. Stąd moje rozczarowanie.

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #783 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 07:54:22 »
Ale tutaj jest inna grupa docelowa. To jest kierowane do waskiej grupy kolekcjonerow i najwiekszych fanow Batmana, wiec nigdzie nie ma zaprzeczenia, po prostu nie rozumiesz tego o czym mowil Egmont.
Piękno jest w oczach patrzącego.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #784 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 08:15:10 »
po prostu nie rozumiesz tego o czym mowil Egmont.
I dodatkowo próbuje wmówić że przewiduje ich ruchy a jest na odwrót (Egmont przewiduje ruchy Bazyla  ;) )

Online misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #785 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 10:47:16 »
Za to Egmont może wydać wszystko, co tylko sobie chce z Batmanem.
A skąd w ogóle przekonanie, że Egmont może wydać wszystko co chce, tylko woli robić nam na złość?

Offline Moreroms

Odp: Batman
« Odpowiedź #786 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 11:21:08 »
Bo niektórzy zapominają, że użytkownicy forum to nie jedyni klienci Egmontu.

Offline Damballa

Odp: Batman
« Odpowiedź #787 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 11:56:31 »
Jestem tylko ciekawy na jakim papierze wyda Egmont. W oryginale jest na offsecie.

Offline nayroth

Odp: Batman
« Odpowiedź #788 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 14:03:40 »
Mnie ciekawiło czy w tych kolekcjonerskich poprawią błędy tłumaczenia.

Ale nic z tych rzeczy :((

W przykładowej planszy Zabójczego żartu pierwszy kadr flashback Jokera w barze:
"Muszę udowodnić że nadaję się na męża i na ojca.
Znaczy. No cóż.. Nie robiłbym takich rzeczy gdyby... gdyby nie były ważne"

Dla pana Sidorkiewicza od tłumaczeń: Otóż to nie "te rzeczy", czyli zadawanie się z bandytami, są ważne
dla Jokera. Tylko to co wymienił wczesniej , a więc bycie mężem i ojcem. Ostatnie zdanie powinno brzmieć "
gdyby TO NIE BYŁO ważne"...

Na usprawiedliwienie, w oryginale jest "if it wasn't" więc trzeba było nieststy rozumieć kontekst żeby wiedzieć do czego się to "it" odnosi. Nie wymagajmy zbyt wiele. I w oghóle kto by się tam przejmował sensem zdań , kiedy będziemy mieli mega wielgachny format !! WooHoo.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #789 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 15:02:51 »
@UP
No dokładnie. Jak raz zrobili na początku wieku tłumaczenie Husha, to będzie takie jakie jest przez ich wszystkie kolejne wydania, bez poprawek. Jeśli naprawdę wydadzą wreszcie w przyszłym roku Kingdome Come, to też prawdopodobnie będzie oryginalne tłumaczenie z 2005 bez nowej redakcji.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #790 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 15:35:23 »

W przykładowej planszy Zabójczego żartu pierwszy kadr flashback Jokera w barze:
"Muszę udowodnić że nadaję się na męża i na ojca.
Znaczy. No cóż.. Nie robiłbym takich rzeczy gdyby... gdyby nie były ważne"

Ja tam jestem dość czuły na błędy tłumaczeń, ale akurat to jest dla mnie czytelne i - jak czytam to zdanie - naturalnie zrozumiałe w prawidłowy sposób. Jak czytam "nie robiłbym takich rzeczy gdyby nie były ważne" naturalnie rozumiem, że "ważne" odnosi się "tych rzeczy" w kontekście bycia mężem i ojcem i właśnie to jest "ważne" dla Jokera, a nie, że "takie rzeczy" (przestępstwa) są same w sobie ważne dla jego egzystencji.

W każdym razie rzeczywiście smutne jest trochę, że Egmont zupełnie nie interesuje się redakcją swoich tłumaczeń przy wznowieniach - przykład z Azylem Arkham i tłumaczeniem cytatu z Carrola (choć w WKKDC chyba juz poprawili), ktos też zwracał uwagę, że dziennik Amadeusza Arkhama jest systemowo źle przetłumaczony (użyto czasu przeszłego zamiast teraźniejszego - jak w oryginale - co wpływa na odbiór komiksu, bo dziennik Amadeusza odgrywa kluczową rolę w narracji, a jednak trochę inaczej odbiera się narrację prowadzoną w czasie teraźniejszym, a inaczej w czasie przeszłym).

@Gluta - może byś podpowiedziała taką inicjatywę. Sa ludzie (ja sie do nich nie zaliczam niestety), którzy wyłapują jakieś błędy tłumacza. Może przed wznowieniami/ dodrukami, przynajmniej tych ważniejszych tytułów, dacie znać na forum i kto tam wyłapał kiedyś jakies błędy to być może to zgłosi do Was.
Wiem, że to wymaga trochę wysiłku organizacyjnego i pewnie kilku dotakowych godzin pracy tłumacza by przysiadł i ocenił wyłapywane rzeczy ... ale właśnie, chyba też nie jest to jakoś bardzo wysiłkochłonne...
« Ostatnia zmiana: Nd, 07 Lipiec 2019, 03:10:12 wysłana przez mack3 »

Offline glutamiluta

Odp: Batman
« Odpowiedź #791 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 16:32:19 »
Jasne, mogę rzucić temat Wydawnictwu, ale gwarantuje Wam, ze oni tez Was czytają ;)

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #792 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 16:40:55 »
Mam nadzieję iż Ci dzielni rycerze oraz piękne niewiasty nie wylądują później od tego w Arkham.

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #793 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 16:42:12 »
Gluta, skoro jestes tu prywatnie i noe potrafisz podac info o tym jak bedzie pakowany komplet Batmana Noir, czy tego czy bedzie dostepny w innych sklepach, czy moze tego jaki jest naklad, to moze podzielisz sie ze mna swoja prywatna opinia na temat tego, ze wydawnixtwo reklamuje Batmana Noir jako limitowane wydanie, a nie dzieli sie informacja na temat tego jaki to limit? Ppdpba ci sie taka polityka?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #794 dnia: So, 06 Lipiec 2019, 16:48:48 »
Przecież napisała wczoraj, że uczuliła magazyn aby pakowali porządnie, co innego jeszcze może zrobić? Ma stać z batmanem batem nad gościem i pilnować? Filozofii wielkiej nie ma, porządny karton a nie z odzysku, masa wypełniaczy jak folią bąbelkowa czy szary papier, poduszeczki powietrzne w razie większych wolnych przestrzeni i jazda. Chcieć to móc, a jak nie będą mieli pod ręką tych podstawowych przyrządów to nic nie pomoże. Amen.