Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564401 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #765 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:07:52 »
A ja kompletnie nie rozumiem sensu wydawać tego w czerni i bieli skoro powstało to w kolorze - to wydanie niejako "wypacza" to co zaprezentowali nam twórcy, bo jakby chcieli by to było wydane w czerni i bieli to by tak wydali.

Dla mnie to trochę tak jakby wziąć te komiksy i przykładowo zmienić twarz Batmana na twarz, któregoś z odgrywających go aktorów. Można ale po co? Dorysować komuś wąsy w nowym wydaniu? Można ale po co? Zamiast w kolorze wydrukować w czerni i bieli - można ale po co?
Kupić to w czerni i bieli? Można ale po co? Przecież ten komiks powstał w kolorze.
To może jakieś ultra wydanie w 4K Trylogii Nolana w czerni i bieli. Można ale po co? Kupiłby to ktoś?
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:18:50 wysłana przez Maragast »

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #766 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:10:40 »
To nas chyba doprowadzi dość prostą drogą do tych czarno-białych Thorgali za kilka lat.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #767 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:11:23 »
@Ramirez

Dla mnie cena kolekcjonerskiego Szninkla jest równie za wysoka i absurdalna jak tej Kolekcji na 80-kę Batmana i nie kupię obu pozycji. Tyle że Szninkiel jest drogi i bezalternatywny bo tamto wydawnictwo ma do druku tylko pozycje Rosińskiego i nieduże pole manewru. Za to Egmont może wydać wszystko, co tylko sobie chce z Batmanem. I wybiera własnie aż 5 dubli, jakby wszystkie ważniejsze tytuły batmanowe były już dawno dostępne. A przecież nie są. W sytuacji gdy jeszcze ograniczane są inne pozycje DC i jeszcze zamykana WKKDC dla mnie jest to nieporozumienie.

Niech by już sobie było to i na czarno-biało i w powiększonym formacie i za te beznadziejnie wysokie ceny. Ale do diaska - niech dadzą nam premiery. Są oficjalnym i jedynym przedstawicielem DC w Polsce, blokują sztucznie konkurencję. Ale zamiast zwiększać pulę tytułów i naprawdę uczcić rocznicę Batmana (bo o Supermanie rok temu nie pomyśleli) to dają nam duble. No takie coś mnie denerwuje. Mam dość pokolekcyjnych dubli od Egmontu. Niech wydają więcej polskich premier.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:13:09 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #768 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:11:34 »
A to, że ta "równie wysoka cena" dotyczy nie jednego 350 str. komiksu, ale 5 komiksów o sumie stron ponad 1000, już nie ma znaczenia? To ja powiem, że Hachette woła podobne pieniądze za swoją kioskową kolekcję. Co z tego, że za kilkanaście tomów?
Jednakże jak się porówna ceny Zabójczego Żartu z ceneo i limitowanego wydania to boli. Wiem, że jest troszkę więcej stron, ale wybaczcie za 112 stron płacić 99 zł? Podobnie z innymi. Osobiście mnie się czarno-białe komiksy nie podobają, a tu wychodzi, że są dużo (podkreślam) dużo droższe niż ich odpowiedniki kolorowe, również w twardych oprawach.
Na początku chciałem kupić Husha (mam z WKKDC), pamiętam jak na allegro w miękkiej okładce chodziły białe kruki pierwszego wydania powyżej 200 zł. No ja tyle za komiks nie dam. Weszła WKKDC, kupiłem te 2 tomy. Jakość wydania Eaglemossa nie może się równać z Egmontem, ale przeżyję. Komiks kosztował mnie 45 zł, a nie 198 zł. Dodam iż nie zbieram żadnej kolekcji, kupiłem kilka wybiórczych tomów, często z drugiej ręki.

Zdaję sobie sprawę, że niektórych stać wyrzucić lekką ręką 2 stówki na 1 album. Nic do tego nie mam. Chcę tylko powiedzieć, że większość osób nie była przygotowana na takie kwoty za komiksy, które już posiada w swojej kolekcji, co widać po tym forum. Na mnie powiększony format nie robi wrażenia, brak kolorów wpływa na niechęć do zakupu, a cena odstrasza :)

EDIT: oczywiście niektóre albumy nie są już w sprzedaży w sklepach (aktualnie lub w ogóle, ale ceny mniej więcej pamiętam, bo kupowałem - mnie np Zabójczy żart kosztował 36 zł, a chodził nowy nawet po 29-30zł).
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:15:55 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline parsom

Odp: Batman
« Odpowiedź #769 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:12:49 »
Dorysować komuś wąsy w nowym wydaniu?

O, to bardzo ciekawy pomysł! Narysował ktoś Batmana z wąsami?

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #770 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:21:06 »
Czyli te czarno-białe wydania to jest ten szalony projekt z Batmanem, o którym mówił TK na Pyrkonie?
Czyli Morrisona albo No Man's Land już nie dostaniemy?

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #771 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:27:13 »
Czyli Morrisona albo No Man's Land już nie dostaniemy?

Kiedyś zapewne otrzymamy, pytanie co pierwsze? Skasują Modę na sukces? Królik Bugs zeżre wszystkie marchewki na świecie? Czy otrzymamy No Man's Land, Batki Morrisona i Breyfogla lub Knightfall?

Odp: Batman
« Odpowiedź #772 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:27:45 »
Ale masz dzisiaj Bazyl używanie no nie? Jak niektóre zwierzęta co na żer trafiły.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #773 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:34:43 »
Szkoda, że bajeczki JanaT o tej 10 tomowej małej Kolekcji się nie sprawdziły
A czy ja napisałem że wiem z pewnego źródła że to na 100% ta kolekcja? Bo cały czas tak sugerujesz a to jest bardzo dalekie o twoich zapewnień że na pewno wyjdą wszystkie kolekcje i się nigdy nie skończą :) Tych tomów też tam jest 20.

Czyli Morrisona albo No Man's Land już nie dostaniemy?
Przecież może być w Old DC w przyszłym roku. Nie wiem czemu traktujecie to Noir jakby miało być kosztem czegoś.  W tym roku i tak wyjdzie 15/16 premierowych Batmanów więc mega śmieszne jest pisanie bzdur typu:
Ale do diaska - niech dadzą nam premiery.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #774 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:37:33 »
Mnie ciekawi jaki przyjmą format w tym Old DC i czy znowu dostaniemy wyciętą historię bez zeszytów wprowadzających. Bo to jest bolączka naszych Deluxów. No man's land czy Knightfall to monumentalne dzieła i powinni wydać to w kilku tomach
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #775 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:38:15 »
@Larry
To że wszystkie moje niepochlebne opinie i przewidywania odnośnie Egmontu się sprawdzają, wcale mnie to nie cieszy. Bo oznacza tylko i wyłącznie szkodę dla polskiego komiksowa. Oczywiście zawsze się cieszę, jak Egmont mnie pozytywnie zaskakuje jak z tymi X-Menami Jima Lee czy 3 tomem Kapitana Ameryki Brubakera. Ale ostatnio wg mnie więcej jest minusów niż plusów, a ten Batman B&W też to pokazuje, że ETZ. Bo jakby naprawdę chcieli dać coś wartościowego i przydatnego fanom, to opracowali by Serce Husha (to bym wziął nawet za te ich 180 zł). A nie po prostu zabrali kolor z matryc zwykłego Husha, który kisi się u nich w szufladach od 14 lat.

@JanT
Tak, tak. Będzie fajne Old DC w przyszłym roku. I się okaże, że będziemy tak samo zadowoleni jak z komiksów na 80-tkę. I jasne, wiem, że jest dużo nowego Batmana z Rebirth. Ale mi chodzi o premierowe pozycje sprzed i Rebirth i N52. Chcę klasyków, których dalej brakuje.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:43:47 wysłana przez Bazyliszek »

Odp: Batman
« Odpowiedź #776 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:41:16 »
Przestań Bazyl, przyznaj jak faktycznie jest. Prawda Cię wyzwoli.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #777 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:43:20 »
To że wszystkie moje niepochlebne opinie i przewidywania odnośnie Egmontu się sprawdzają
Sprawdziło ci się tylko z Conanem a całą resztę sobie dopowiadasz. np jak po zapowiedzi Old DC ciągle piszesz że Egmont będzie wydawał mniej DC jak nie będzie WKKDC a tego by nie zapowiedzieli jakby nie kończyła się kolekcja. Ty masz w ksywkę wpisane mijanie się z prawdą  ;D
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:46:46 wysłana przez JanT »

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #778 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:48:33 »
Kiedyś zapewne otrzymamy, pytanie co pierwsze? Skasują Modę na sukces? Królik Bugs zeżre wszystkie marchewki na świecie? Czy otrzymamy No Man's Land, Batki Morrisona i Breyfogla lub Knightfall?
Coś z tego - jestem pewien - będzie w przyszłym roku.

---
Żaden wydawca nie wydaje premier w wypasionym formacie. Upgrade'y zawsze wydaje się PO standardowym wydaniu. Jaki byłby płacz gdyby wydali coś nowego w wypasionym (a więc z definicji - drogim) wydaniu... Inicjatywa z wypasionym wydaniem jest absolutną nowością w polskim superhero i na pewno godniejszym uczczeniem 80-lecia niż wydanie kolejnej premiery w standardowym formacie (zresztą w DC Deluxie i Black Label będzie przecież kilka premier z Batkiem). Niestety do mnie zupełnie nie trafia idea wydania tego w czerni i bieli :/ więc możecie mnie dopisać do listy rozczarowanych (choć z innego powodu).

Oczywiście - mogli - poza tymi wypasionymi wydaniami - wydać jeszcze jakąś premierę z Old DC. Choćby tego "hypowanego" Knightfalla... Myślę, że z marketingowego punktu widzenia byłoby to lepsze rozwiązanie. Z drugiej strony - naprawdę tak dużo jest tu osób, które przy obecnym urodzaju mają za mało dobrych rzeczy do czytania i taką wielką różnicą jest, że na 99% ruszą za niecały rok z jakimś Batmanem z Old DC?
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 23:00:26 wysłana przez mack3 »

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #779 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 22:50:59 »
Obstawiam że spora liczba tutejszych użytkowników obok głupotek Kinga chciałaby poczytać coś klasycznego.