Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564165 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: Batman
« Odpowiedź #750 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 20:13:08 »
Jak na edycję z Noir w nazwie, to strasznie dużo bieli w tych komiksach;p Bardziej przypominają Blanc Batmany.

Osobiście się nie skuszę, to jednak nie moja eststyka i troche szkoda pracy kolorystów.
Bolland, Lynn Varley i Alex Sinclair wykonali fenomenalną robotę. 80-lecie poświętuję czytając swoje stare dobre wydania. Niemniej to ładnie że Egmont zaskoczył czymś innym niz dotychczas. Fajny eksperyment i ciekawa odpowiedź na inne tzw ekskluzywne wydania.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #751 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 20:26:12 »
To jest w piątym tomie Batmana z Odrodzenia. Już chyba 4 razy o tym było :)

Czyli w tomie Batman; Zaręczeni? To skąd ta różnica w tytulaturze?

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #752 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 20:28:55 »
A ta historia w Zaręczonych nie jest tak zatytułowana? Bo to tylko fragment tego tomu, a nie mam go pod ręką by sprawdzić.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #753 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 20:31:32 »
Czyli w tomie Batman; Zaręczeni? To skąd ta różnica w tytulaturze?
Gdyż to annual. Annuale zwykle mają swoje nazwy.

Online daviddaniel

Odp: Batman
« Odpowiedź #754 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 20:49:43 »
Takich cen Egmont jeszcze nie miał :D
To standardowe edycje, tylko bez kolorów i trochę większe, a ceny jakby albumy były oprawione w skórę i miały napisy ze złota.
Jak dla mnie stosunek ceny do wartości niewspółmierny. Oryginalne kolorowe wersje tych komiksów kosztowały mnie 240zł ta edycja ma kosztować 690zł.
Wydawca chyba testuje jak daleko może się posunąć z ceną.

Offline Koora

Odp: Batman
« Odpowiedź #755 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 20:52:48 »
Jak lubię czarno-białe komiksy, tak mnie tą inicjatywą niestety nie kupili...
I pewnie nawet nie chodzi o cenę. Skoro wydałem 600 zł na Szninkla, to tutaj za stówkę więcej mam 5 komiksów.
Tylko ile można zapychać ograniczone miejsce na półkach dublami :) Aż takim fanem Batmana nie jestem żeby brać, więc i portfel odetchnie.
Natomiast jestem daleki od wieszania psów na Egmoncie. Mimo wszystko to ciekawa opcja. Liczę też na to, że im się sprzeda, bo być może zaryzykują z inną "dziwną" inicjatywą, którą trafią w moje gusta.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #756 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 20:54:40 »
Ok, dzięki za wyjaśnienie. Miałem się bulwersować, że jedyna pozycja którą byłbym zainteresowany akurat nie jest do kupienia osobno, ale to mój błąd, skoro można to normalnie kupić za 24 zł w każdej księgarni internetowej.

Sprawa nakładu limitowanego w która się tu zapędziliście, jak ja byłem w pracy, jest moim zdaniem drugorzędna. Też osobiście obstawiałbym ten "limit" na poziomie powyżej tysiąca, wiec to chyba jest kolejny "chłit matetingowy".

Podstawowa sprawa - kolejny raz dostajemy duble. Przecież to jest jakiś absurd, że zamiast np. SERCA HUSHA Egmont chce nam wcisnąć trzeci raz swoje stare tłumaczenie Husha z 2005 i znowu na nas zarobić najtańszym możliwym kosztem. To samo z resztą tych pozycji. To już trzeba było reklamować Batman Metal jako ekskluzywne wydanie na 80-kę Gacka, a nie takie coś.

I jak sobie przypomnę, że TK na WTK kolejny raz mówił, że Egmont mógłby wydawać jeszcze więcej komiksów, tylko wtedy byłoby za dużo tych tytułów i spadła by ich sprzedaż, to mnie kolejny raz pusty śmiech ogarnia. Czyli nadmiar premierowych tytułów obniżył by sprzedaż, ale wydanie na raz 5 dubli w okolicznościowym nakładzie i formie jest spoko, tak?

To jest kolejny przykład jak będzie wyglądać nasz rynek bez DCkowej konkurencji Eaglemoss czy nawet pojedynczych wydań Muchy. Znowu muszę zgodzić się z Antarim (niechcąc) - Egmont wydaje co chce, w jakiej cenie chce, bez liczenia się z opinią potencjalnych klientów. Wykorzystuje swoją pozycję i próbuje nam wciskać bubelek zapakowany w niby ekskluzywne opakowanie. Osobiście też bym się bał to kupić ze względu na to białe ziarno, jakie można obserwować choćby w Punisherach na czarnych tłach.

Ogólnie u mnie rozczarowanie. Szkoda, że bajeczki JanaT o tej 10 tomowej małej Kolekcji się nie sprawdziły, bo tam duble to było 15% a nie 100.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #757 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 21:30:29 »
Egmont chce nam wcisnąć trzeci raz swoje stare tłumaczenie Husha z 2005 i znowu na nas zarobić najtańszym możliwym kosztem.

Chwileczkę! Egmont swoje tłumaczenie Husha dopiero drugi raz nam wciska. Zapomniałeś, że raz wcisnął je nam Eaglemoss?

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #758 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 21:32:03 »
Jak myślałem, że nigdy z 8azylim się nie zgodzę, to tutaj jednak troszku racji ma...

Egmont wydaje to co mu się chce i jak chce (a jak nie chce to mówi: nie da się).

DC jednak narzuciło wydanie tytułów z Batkiem na 80-lecie.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 21:35:10 wysłana przez vision2001 »

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #759 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 21:40:54 »
Takich cen Egmont jeszcze nie miał :D
To standardowe edycje, tylko bez kolorów i trochę większe
No, formatu większego niż amerykańskie Absolute'y nie nazwałbym "trochę" większym. Zobaczymy jak z papierem, ale zgaduję, że będzie grubością porównywalny do tych amerykańskich (a tam papier jest grubaśny). Mnie nie bardzo się podoba takie uczczenie 80-lecia (o czym pisałem wyżej), ale pisanie, że wydają standardową edycję tylko trochę większą to jednak trochę przesada.

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #760 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 21:42:25 »
Egmont wydaje to co mu się chce i jak chce (a jak nie chce to mówi: nie da się).

DC jednak narzuciło wydanie tytułów z Batkiem na 80-lecie.
To Egmont wydaje w końcu to co mu się chce, czy DC mu narzuca? :D
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #761 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 21:47:14 »
To Egmont wydaje w końcu to co mu się chce, czy DC mu narzuca? :D

No właśnie, taka sprzeczność w jednej wypowiedzi...

Egmont wydaje to co mu się chce i jak chce (a jak nie chce to mówi: nie da się).

To ci nowość. Większość wydawnictw tak robi. Naprawdę do uświadomienia sobie tego, potrzeba było prawd objawionych Bazyla?  ;)

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #762 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 21:51:23 »
Sorry ale ja o błędach Egmontu to mówię już od dawna. No i znowu mamy papugowanie po konkurencji. Thorgal i Szninkiel limitowane się sprzedały, więc i Egmont rzuca na rynek coś z limitem w tytule, w porównywalnie wysokiej cenie. To się komedia robi a nie cykl wydawniczy.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #763 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 21:55:01 »
A to, że ta "równie wysoka cena" dotyczy nie jednego 350 str. komiksu, ale 5 komiksów o sumie stron ponad 1000, już nie ma znaczenia? To ja powiem, że Hachette woła podobne pieniądze za swoją kioskową kolekcję. Co z tego, że za kilkanaście tomów?

Offline vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #764 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 21:55:38 »
To Egmont wydaje w końcu to co mu się chce, czy DC mu narzuca? :D
No taki dysonans poznawczy.