Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564347 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: Batman
« Odpowiedź #660 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:05:46 »
Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki będzie nakład. Jeśli 750 lub więcej, to natychmiast anuluję zamówienie :)

Wydaje mi się, że nakładu nie podadzą. W każdym razie, tak czy siak, życzę powodzenia ;)

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #661 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:07:15 »
Z perspektywy kolekcjonera, którym jestem, te wydania są całkowicie niekolekcjonerskie. Ograniczony nakład to nie wszystko. W USA te wersje zalegają, bo tam to kolejna wariacja na temat znanych tytułów. U nas robi się z tego edycję limitowaną. Nie tak działają wersję limitowane, kolekcjonerskie. Nie robi się takich akcji na "jana". Uważam, że przydałby się głoś takich zbieraczy, którzy mają sprecyzowane oczekiwania odnośnie takich wydań, a nie wydawania "bo tak" i dorabiania do tego łatki limitowanego wydania ekskluzywnego. Nie wiem czy Egmont robił te wydawnictwa pod kolekcjonerów, ale jeżeli stricte tak, to zrobili to źle.

Bo ty jesteś kolekcjonerem o zasięgu globalnym (co bardzo szanuję). A większość domorosłych kolekcjonerów z Polski ogranicza się jednak tylko do rynku polskiego. Nie takie patologie już widziałem na rynku polskim, gdzie wydanie jakiegoś komiksu latało za chore pieniądze tylko dlatego, że jest po polsku. Za kasę ze sprzedaży pierwszego tomu Żywych Trupów w SC po polsku, które dałem w licytacji kupiłem 1 OHC zbierający dwukrotną zawartość, powiększony format i HC. Czy to nie chore? Za granicą wydania obcojęzyczne, mimo że przyjemne dla oka i często pomysłowe są niewiele warte. Sto razy wolałbym kupić jakieś oryginalne wydanie z możliwością zarobku niż brać tego typu "limity" jak ta kolekcją z Batmana.

No i masz 100% racji w tym, że mają gdzieś głos takich globalnych kolekcjonerów. Ale co poradzimy. Jesteśmy w mniejszości

Offline parsom

Odp: Batman
« Odpowiedź #662 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:12:49 »
Macie chłopaki swoje fetysze, to się nimi bawcie. Czego oczekujecie? Karty praw kolekcjonerów?
To takie dziwne, że ktoś chce mieć pierwszy, niedostępny tom w takiej samej formie jak reszta tomów? Cenę kształtuje dostępność na rynku, a nie tylko jakieś wydumane zabiegi przydające ekskluzywności.

Za granicą wydania obcojęzyczne, mimo że przyjemne dla oka i często pomysłowe są niewiele warte.
No masz, znowu wyszliśmy na zaścianek. A nie, czekaj - u nas w sumie te wydania obcojęzyczne też są niewiele warte.

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #663 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:18:02 »
Ja bym tylko chciał żeby wydawnictwo Egmont jasno określiło w jakich sklepach będą sprzedawane te albumy. Bo nie za bardzo mam ochotę kupić coś za 700 zł, a tydzień później zobaczyć, że jakiś sklep sprzedaje pakiet za 550 zł.
I pewnie podadzą jak podpiszą stosowne umowy. M.in. z tego też względu opcja 'dodaj do koszyka' jest jeszcze niedostępna.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #664 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:22:18 »
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:27:27 wysłana przez JanT »

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #665 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:23:57 »
Dobra, tom 2 tylko. My bad.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Batman
« Odpowiedź #666 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:37:51 »
@parsom
tak, chodzi NAM o kartę praw kolekcjonera ::)

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #667 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:40:48 »
Jeżeli to się wyprzeda, to będę w ciężkim szoku. Ekskluzywność tego jest znikoma. Polska wersja linii wydawniczej, która bez problemu jest dostępna po angielsku. Odgrzewanie komiksów dostępnych już u nas nie będzie działało na korzyść tych tytułów. Czerń i biel potrafi odstraszać nowych czytelników, chociaż w tym wypadku wiem, że kierowane jest to do kolekcjonerów.
Znikoma ekskluzywnosc? Wydano gdzies to na swiecie w takim formacie?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Batman
« Odpowiedź #668 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:46:14 »
No na mnie nie robi wrażenia trochę większy format, ale rozumiem, że komuś to odpowiada. Poza tym to będzie zwykła linia Noir, która nie jest niczym specjalnym i ekskluzywnym. Ot, kolejna wersja znanych komiksów, tym razem w czerni i bieli. Fajnie byłoby zobaczyć coś specjalnego na polskim rynku, coś co w dużym stopniu odróżniłoby komiks od innych wersji. Pole manewru jest duże. Od całkiem nowej okładki po grającą melodyjkę po otworzeniu :P
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:52:34 wysłana przez komiksowe_warianty »

Offline GoNzO

Odp: Batman
« Odpowiedź #669 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:55:56 »
No i teraz nie wiem czy brać, czy czekać na zniżki/inne sklepy :[

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #670 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:56:14 »
Komiks oprawiony w skórę z kostiumu Batmana z tłoczonym logo
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #671 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:59:36 »
80 urodziny jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci kultury masowej, ktora znaja (z roznych mediow) chyba wszyscy, w naszym kraju "obchodzi" sie wydajac eksluzywna, droga oraz limitowana edycje dla bogatej, podstarzalej mlodziezy w wieku 30+, tzw. kolekcjonerow.

Brawo Egmont. You nailed it.
Czemu nazywasz 30-latków podstarzałą młodzieżą, a kolekcjonerów tak zwanymi kolekcjonerami?
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #672 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 14:07:37 »
No na mnie nie robi wrażenia trochę większy format, ale rozumiem, że komuś to odpowiada. Poza tym to będzie zwykła linia Noir, która nie jest niczym specjalnym i ekskluzywnym. Ot, kolejna wersja znanych komiksów, tym razem w czerni i bieli. Fajnie byłoby zobaczyć coś specjalnego na polskim rynku, coś co w dużym stopniu odróżniłoby komiks od innych wersji. Pole manewru jest duże. Od całkiem nowej okładki po grającą melodyjkę po otworzeniu :P
Thorgal od Libertago to też "tylko" większy format tak? No bez jaj, dostajemy Batka w formacie w którym nie ukazał się nigdzie indziej, a ukaże się u nas, w Polsce. Dla mnie to jest bardzo duża ekskluzywność i do mnie jako kolekcjonera to bardzo przemawia. Do tego limitowany nakład, też fajnie, tylko po co się nim chwalić jak się nie mówi do jakiej ilości limitowany? Bezsens.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 14:11:56 wysłana przez Szekak »
Piękno jest w oczach patrzącego.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Batman
« Odpowiedź #673 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 14:10:43 »
Nie orientuję się w sprawie Thorgala, więc nie mogę się wypowiedzieć. Do Ciebie przemawia, do mnie nie i fajnie, że mamy rożne podejście do tematu :)

Offline Cringer

Odp: Batman
« Odpowiedź #674 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 14:18:22 »
Thorgal od Libertago to też "tylko" większy format tak?
Nie to również skok na kasę frajerów :)