Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564299 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #645 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:42:51 »
Dadzą mu - za 10-15 lat, kiedy nowe pokolenie kolekcjonerów będzie chciało uzupełnić braki. Wtedy może wyciągnie z tego +100%. Też się zastanawiam nad zakupem na handel, ale pewnie bym nie wytrzymał i zerwał folie ;)

Offline Pawelek

Odp: Batman
« Odpowiedź #646 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:43:11 »
Współczuję fanom Batmana. Sam się do fanów superhero nie zaliczam, mam raptem 4 tytuły z Batmanem (miałem 5 ale Zabójczy żart sprzedałem jakoś zaraz po przeczytaniu) Hush, Long Halloween, Powrót Mrocznego Rycerza i Arkham Asylum (czyli 3 tytuły się pokrywają fabułą oczywiście). Fani zapewne mają komplet i bardzo dobrze znają te komiksy. W takim wypadku pewnie szkoda byłoby mi wydać 700zł na inne wydanie a już na pewno nie skakałbym z radości z tego powodu. Super byłoby, gdyby Egmont równocześnie puścił taką kolekcję, o której tu pisaliście. Wtedy to byłoby świętowanie osiemdziesiątki pełną gębą a tak to ja to widzę jedynie jako Bruce Wayne exclusive party dla zamożnych.

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #647 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:44:19 »
Nakręcanie ceną jest świetnym pomysłem, nic tak nie mobilizuje jak przyszły pewny zysk na pewniaku :) Wspomniany artbook można kupić na allegro za 999 i to dwie sztuki, więc 500 zł., to jednak wcale nie był dobry zarobek, to jest umiejętnie prowadzenie interesu, a co tam, że będzie tam wisiał dość długo.




Odp: Batman
« Odpowiedź #648 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:45:33 »
To, że można kupić za 999 PLN nie oznacza, że tyle ktoś zapłaci.

Offline Death

Odp: Batman
« Odpowiedź #649 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:46:09 »
Ja bym tylko chciał żeby wydawnictwo Egmont jasno określiło w jakich sklepach będą sprzedawane te albumy. Bo nie za bardzo mam ochotę kupić coś za 700 zł, a tydzień później zobaczyć, że jakiś sklep sprzedaje pakiet za 550 zł. Płacę gruby hajs i chcę wiedzieć co i jak.  :)

Offline Marvelek

Odp: Batman
« Odpowiedź #650 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:46:44 »
A ja zaryzykuję stwierdzenie, że z mojego punktu widzenia* Długie halloween wydaje się być atrakcyjne cenowo.
Obecnie do wyboru mamy (allegro):
Dwutomowe wydanie wkkdc za 148-157 pln




https://www.gildia.pl/komiksy/311474-wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics-7-batman-dlugie-halloween-cz-1
https://www.gildia.pl/komiksy/311475-wielka-kolekcja-komiksow-dc-comics-8-batman-dlugie-halloween-cz-2




JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #651 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:46:50 »
Nakład równie dobrze może być dobrany według ilości zamówień w przedsprzedaży  :)

Offline Hood

Odp: Batman
« Odpowiedź #652 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:50:45 »
Kolekcja się sprzeda i pewnie będzie mieć jakąś wartość kolekcjonerską (w znaczeniu, że można odsprzedać z zyskiem po jakimś czasie), ale poza spekulantami i hardcorowymi fanami - nie bardzo widzę target tego czegoś. Jak na 80-letni jubileusz najpopularniejszego trykociarza - słabo. Ani to unikalne, ani ekskluzywne, w dodatku te komiksy tracą przez brak kolorów (IMO poza DKR), no i obawiałbym się 'jakości' egmontowych wydań...


Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #654 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:52:11 »
Ten artbook nie ma odpowiednika po angielsku i jest to jedna pozycja, a nie 5. Rób jak uważasz, ale taki zakup jest precedensowy, więc to jest totalnie kupienie kota w worku. Żaden komiks z DC oraz Marvel, a tym bardziej kilka pozycji, nie dadzą ci takiej stopy zwrotu w Polsce.

Ale artbook ma odpowiednik po francusku, w dodatku o ile się orientuję (bo nie odfoliowałem, więc nie sprawdziłem), to nie ma w nim wiele tekstu, o ile poza wstępniakiem w ogóle jest. A jednak polscy kolekcjonerzy chcieli to mieć po polsku i kupili drogo.

Jeśli natomiast chodzi o Batmana, to akurat jest to chyba najpopularniejszy super hero w Polsce, zatem odbiorcą jest bardzo duża grupa komiksiarzy. Wśród nich na pewno znajdą się tacy, którzy nie będą zbytnio przejmowali się ceną. Myślę, że będzie to całkiem spora grupa osób.

No i faktycznie za 10-15 lat pewnie przyniesie to 100% zysku, ale ja tyle nie zamierzam czekać, bo to byłoby raptem 7-10% rocznie. Zadowoli mnie 50% w perspektywie 2-3 lat.

Offline komiksowe_warianty

Odp: Batman
« Odpowiedź #655 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:54:42 »
Mam przeczucie, że to tak nie zadziała, ale czas pokaże.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #656 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:56:29 »
Jeśli natomiast chodzi o Batmana, to akurat jest to chyba najpopularniejszy super hero w Polsce, zatem odbiorcą jest bardzo duża grupa komiksiarzy.
Ale główny target Batmana raczej ma w pompce takie wydania.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #657 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:58:30 »
Ja bym tylko chciał żeby wydawnictwo Egmont jasno określiło w jakich sklepach będą sprzedawane te albumy. Bo nie za bardzo mam ochotę kupić coś za 700 zł, a tydzień później zobaczyć, że jakiś sklep sprzedaje pakiet za 550 zł. Płacę gruby hajs i chcę wiedzieć co i jak.  :)

Dokładnie. Właśnie tego się obawiam.

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #658 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:00:18 »
Ale główny target Batmana raczej ma w pompce takie wydania.

Wśród takich osób znajdą się ci, którzy skuszą się na limitkę. A im więcej "targetu ogólnego", tym więcej wśród niego takich osób. Prawo statystyki.

Oczywiście wszystko zależy od tego, jaki będzie nakład. Jeśli 750 lub więcej, to natychmiast anuluję zamówienie :)

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #659 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 13:04:47 »
Nakładu nie podadzą.