Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564050 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Moreroms

Odp: Batman
« Odpowiedź #630 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 11:58:49 »
Tomu 2 coś nie da rady dodać do koszyka.

Offline bowie

Odp: Batman
« Odpowiedź #631 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:01:08 »
@glutamiluta Prośba o wysyłkę po długim weekendzie sierpniowym. O porządnym pakowaniu już wspominano. No i czekamy na info o nakładzie

Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #632 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:05:09 »
Przecież napisała już, że tej informacji nie będzie. :)

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #633 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:09:41 »
Jeżeli to się wyprzeda, to będę w ciężkim szoku.
A ja wcale nie. Wydaje mi się, że Egmontowi zejdzie to w miarę szybko, jak to dzieje się z większością limitek w naszym kraju (chociaż ja do tego ręki nie przyłożę  ;))

Offline zombie001

Odp: Batman
« Odpowiedź #634 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:16:51 »
To zależy jak bardzo limitowany jest ten nakład. Bo jeśli bardzo, to rzeczywiście szybko poleci.

Ja też niestety podziękuje. Niezłe sobie te ceny ustalili  :o
Przecież taniej to wychodzi sprowadzić anglojęzyczne wydania, a i śmiem twierdzić, że wyprodukowanie takiego czarno-białego komiksu, nawet w takim powiększonym formacie, jest w praktyce dużo tańsze, niż jego kolorowa, standardowa wersja.

Czyli Egmont tyle hajsu sobie naliczył za 'ekskluzywność' limitowanego tytułu.

MEH.

Z mojego punktu widzenia lepiej polować na LH w wydaniu Muchy na Allegro, albo poczekać a reedycję w wydaniu Egmontu - bo to że taka nastąpi prędzej, czy później, to jest pewne.
KEEP CALM AND HATE EVERYONE

Online vision2001

Odp: Batman
« Odpowiedź #635 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:23:51 »
Obstawiam naklad 500 sztuk. Choc moze byc i 750.

Patrzac na "ekskluzywnosc" wydania to tak naprawde info jakie przekazuje Egmont o zastosowanym papierze czy okladce jest dla mnie zadne. Powinni uczyc sie od Libertago. Ci zas zapowiedzieli konkrety: jaki papier, jak robiona okladka.

Tak duze wydawnictwo i nadal: "robimy tak i nam sie nasze wydanie/tlumaczenie/wycinanie dodatkow podoba. A i tak nabywcy sie znajda."

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #636 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:29:02 »
Gram trochę na giełdzie i tam jedną z podstawowych zasad jest, że jak akcje danej spółki mają zacząć rosnąć, na forum Bankiera pojawiają się tzw. trolle spadkowe, które zaczynają naganiać na spadki, wymyślać jakieś informacje, mające te spadki uzasadnić, albo interpretować dobre infoski tak, aby wynikało z nich, że jednak są złe. Tu chyba jest podobnie, zatem 8 kompletów zamówione, za rok, dwa będą z tego dobre pieniądze :) Ciekawe tylko do ilu będzie to limitowane.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #637 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:32:09 »
Mam nadzieję, że wydanie będzie dopracowane, bo płacić 7 stów za białe kropki itp. byłoby trochę słabe.

Przecież nie płacisz 7 stów za białe kropki, jeśli rzeczywiście będą, to będą gratis.

Odp: Batman
« Odpowiedź #638 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:32:37 »
Za rok, za dwa, nie będzie z tego dobrych pieniędzy. Wskaż choć trzy sytuację, gdzie komiks limitowany, z amerykańskiego wydawnictwa, w polskim języku, zyskał minimum 200% w tak krótkim czasie? Albo cały zestaw takich komiksów. Mogę się załozyć. I jeśli wiedzę o giełdzie czerpiesz z forum bankiera, to nie dziwie się, że tak myślisz  ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:34:33 wysłana przez Dariusz_Notariusz »

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #639 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:34:21 »
Posiadam już wszystkie komiksy z omawianego pakietu (poza Kingiem, który jednak - jak rozumiem - nie będzie dostępny oddzielnie?) więc zakup zdroworozsądkowo odpuszczę. Dyskutowana "ekskluzywność" wydań w tym przypadku ani mnie ziębi, ani grzeje. :o

Użytkownik usunięty53490

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #640 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:35:44 »
Za rok, za dwa, nie będzie z tego dobrych pieniędzy. Wskaż choć trzy sytuację, gdzie komiks limitowany, z amerykańskiego wydawnictwa, w polskim języku, zyskał minimum 200% w tak krótkim czasie? Albo cały zestaw takich komiksów. Mogę się załozyć. I jeśli wiedzę o giełdzie czerpiesz z forum bankiera, to nie dziwie się, że tak myślisz  ;)

Tak samo mi mówili o Artbookach Thorgala. Kupione po 116, sprzedane po 500 :)

Albo o 11bit - kupione po 260 :)

Offline donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #641 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:35:57 »
80 urodziny jednej z najbardziej rozpoznawalnych postaci kultury masowej, ktora znaja (z roznych mediow) chyba wszyscy, w naszym kraju "obchodzi" sie wydajac eksluzywna, droga oraz limitowana edycje dla bogatej, podstarzalej mlodziezy w wieku 30+, tzw. kolekcjonerow.

Brawo Egmont. You nailed it.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Odp: Batman
« Odpowiedź #642 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:37:24 »
Można świętować bez Egmontu i kupić Detecetive Comics w różnych wariantach ;)

Offline komiksowe_warianty

Odp: Batman
« Odpowiedź #643 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:38:42 »
co tam Dariusz_Notariusz wjechał ładnie, szanuję
Porównywanie zestawu komiksów, które były już na rynku, do limitowanego, pojedynczego artbooka nie ma sensu.

Odp: Batman
« Odpowiedź #644 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 12:39:25 »
Tak samo mi mówili o Artbookach Thorgala. Kupione po 116, sprzedane po 500 :)

Albo o 11bit - kupione po 260 :)

Ten artbook nie ma odpowiednika po angielsku i jest to jedna pozycja, a nie 5. Rób jak uważasz, ale taki zakup jest precedensowy, więc to jest totalnie kupienie kota w worku. Żaden komiks z DC oraz Marvel, a tym bardziej kilka pozycji, nie dadzą ci takiej stopy zwrotu w Polsce.