Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570430 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #525 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 07:28:30 »
Również jestem rozczarowany. Akurat nie lubię czarno-białych komiksów, jednakże nie jest to główny powód niezadowolenia. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że same duble. Nie kupuję komiksów dla okładek, tylko dla zawartości. Przyznam, że nie mam jeszcze klasyki Franka Millera tj. Powrotu Mrocznego Rycerza, ale wolałbym kupić ten komiks jednak w kolorze. Pozostałe posiadam lub będę posiadać (czyt. Tom King, wersja w miękkiej okładce).
Liczyłem, że Egmont się bardziej postara i wyda coś nowego (niewykluczone, że nasze marzenia spełnią się w Old DC, które mają zacząć wydawać). Takie No man's land lub Knightfall aż się prosiły by wydać je w komplecie z wszystkimi tie-inami, czy preludiami itd, a nie jedynie główny wątek fabularny pozbawiony zeszytów, z których wynika jak do tego doszło.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Lafar

Odp: Batman
« Odpowiedź #526 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 07:39:41 »
Szczerze to już pomysł tej kioskowej kolekcji był moim zdaniem lepszy bo Noir to trochę ani dla nowych ani dla starych czytelników nie jest ciekawy. Jakby tylko zamienić to na wersję Unwrapped to bym kupował bez zastanowienia - w porównaniu z nimi wersje Noir są strasznie sterylne i bez życia. No albo pójść już po całości i wypuścić Powrót Mrocznego Rycerza lub Secrets w Gallery Edition.

(okładka nowego wydania Hush w wersji Unwrapped: https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/A16jvGwKfkL.jpg)

Swoją drogą ciekawe jak to się sprzeda (i czy się sprzeda). Pomysł mi się nie podoba ale Egmontowi życzę jak najlepiej.


Offline Moreroms

Odp: Batman
« Odpowiedź #527 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 07:48:44 »
To co Gluta jak nasz Batman?

Daj jej chociaż zrobić poranną kawę :)
A tak serio, Gluta, jakie ceny, kiedy premiery??
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 09:45:08 wysłana przez Mateusz »

Offline glutamiluta

Odp: Batman
« Odpowiedź #528 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 07:56:48 »
dzis ;)

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #529 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 07:56:57 »
Nie za dużo tego marudzenia? Forum starych malkontentów się robi. Jak było o kolekcji kioskowej - źle. Jak o omnibusach - niedobrze. Teraz Noir - fatalnie. Cóż jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził. A tym bardziej nie jest to TK :)
Podejdźmy do tego od innej strony. Kto poza komiksiarzami wie o 80 leciu batmana? Ano, mało kto. Czy Egmont słabo świętuje to 80-lecie? W tym roku mamy takie obrodzenie gacka że się ulewa. Argument o dublach jest słuszny, ale... skoro ma to być kolekcja limitowana, jednorazowa i bez dodruków to nawet lepiej że to duble. Wydają teraz taki "Knightfall" albo "No Man's Land" w na takich zasadach i mamy powtórkę z ostatnich limitek Rosińskiego - czyli raj dla spekulantów i wielki płacz bo dla wszystkich nie starczyło. Do tego temat spoza katalogu nie zorientowany na kogoś kto nie śledzi sceny. Tu też mamy syndrom jak we wspomnianych wcześniej wydaniach Rosińskiego - dużo osób nawet o tym nie usłyszy. Czyli to nawet humanitarnie wydawać coś co nie jest powszechnym obiektem pożądania :)
Według mnie jest dobrze. Mamy tu wydanie nietypowe  jak na nasz rynek i nie dla każdego. Rozwiązanie ciekawe, odważne, kontrowersyjne i na pewno zapadające w pamięć przez co wielu będzie 80 kojarzyć. Komu będzie zależeć, kupi. A komu nie przeznaczy kasę na projekty z katalogu. Wieszanie psów na Egmont nic nie da. Co najwyżej przełoży się na to że "dziwnych" projektów w przyszłości będzie mniej.

Offline Red Fury

Odp: Batman
« Odpowiedź #530 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 07:57:46 »
Jak dla mnie - może być! Duży format, bez kolorów - to lubię. Szkoda, że powtórki, ale może i lepiej.
Wszystko rozbije się o cenę. Jeśli będzie akceptowalna - przytulę komplet.
Swoją drogą - to ma się ukazać w komplecie jednocześnie?

Czyli wychodzi na to, że ten ekskluzywny zestaw komiksów jest przeznaczony de facto dla zbieraczy wariantów. Bo jakby nie patrzyć jest to nietypowy wariant w czerni i bieli już wydanego/ dalej wydawanego na polskim rynku komiksu. Ewentualnie pozycja skierowana do osób z grona "cash whale", którzy rzeczywiście mają na tyle funduszy, że mogą ją przeznaczyć na duble. Ciekawe jak duże będzie zainteresowanie tą czarno białą pozycją. Osobiście się obawiam, że nie zawsze to co ślicznie wygląda w kolorze równie dobrze będzie się prezentować w czerni i bieli. Ale trzymam kciuki za tych co to kupią, że im się spodoba i szybko nie wystawią komiksów na allegro czy inny olx. 
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Red Fury

Odp: Batman
« Odpowiedź #531 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:04:28 »
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #532 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:11:45 »
Dokładnie tak do tego podchodzę - "wariantowe" wydanie. Podoba mi się design (z tego co do tej pory widzę), cieszy powiększony format. Uwielbiam komiksy w czerni i bieli (Hail "Savage sword of Conan"!!!), a w przypadku tych tytułów o nietoperzu - ma szanse sprawdzić się idealnie!
Cieszy mnie, że to nie ta omawiana przez ostatnie dni kolekcja kioskowa. Brawo!
Teraz tylko cena i rytm wydawniczy....

Offline glutamiluta

Odp: Batman
« Odpowiedź #533 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:14:49 »
zgodnie z przewidywaniami, piję kawę i wciskam f5 ;)

Offline Mane

Odp: Batman
« Odpowiedź #534 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:23:33 »
zgodnie z przewidywaniami, piję kawę i wciskam f5 ;)

Pod jakim linkiem pojawią się te informacje?

Offline Szekak

Odp: Batman
« Odpowiedź #535 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:34:51 »
O, i znów Gluta nie może się podzielić informacjami z forum na dwie godzinki wcześniej mimo, że mówiła, że już dziś będzie mogła na ten temat rozmawiać. Szczerze, to jej obecność tutaj tylko mnie irytuje, bo jej "przecieki" wyglądają bardziej na trolling niż info.
Piękno jest w oczach patrzącego.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #536 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:35:39 »
Nie za dużo tego marudzenia? Forum starych malkontentów się robi. Jak było o kolekcji kioskowej - źle. Jak o omnibusach - niedobrze. Teraz Noir - fatalnie.

Tak to już u nas jest. Dotąd było narzekanie, że Egmont wydaje tylko w bezpiecznych standardach, że nie zaryzykuje z jakąś specjalną edycją. Kiedy wychodzi edycja specjalna, jest jeszcze gorzej, bo okazuje się, że nie taka jakiej wszyscy oczekiwali.  ::)

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #537 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:41:56 »
Szczerze, to jej obecność tutaj tylko mnie irytuje, bo jej "przecieki" wyglądają bardziej na trolling niż info.

Zablokuj ją i nie będziesz widział jej postów.  8)

Pod jakim linkiem pojawią się te informacje?

Pewnie tu:

https://egmont.pl/80leciebatmana
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:45:37 wysłana przez ramirez82 »

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #538 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:54:08 »
Ja bym nie nazwał tego marudzeniem, ale jakoś trzeba odwrócić krytykę i tych, co krytykują sprowadzić do parteru. Pomysł czarno biały jest ciekawy, ale jako mamy to chwalić skoro wybrano tytuły, które średnio się do tego nadają, przynajmniej 2/5 i o to chodzi, że Egmont bierze się za ciekawą inicjatywę, ale nie do końca przemyśli to wszystko, aby miało ręce i nogi - wydaliśmy, bo wydaliśmy, to trochę za mało na pochwałę i zachwyt. Jeżeli chodzi o ekskluzywne wydanie tych komiksów w czerni i bieli, to choć jakoś nie jestem ich fanem, ale nie spodziewam się, że będą przeładowane mnóstwem dodatków, bo w zasadzie to będą całe historie i tyle, raczej nic więcej tam nie upchną, może poza Zabójczym Żartem, więc nie wiem, czy to taka gratka dla kolekcjonera, a cena może być kolekcjonerska, czy zainteresuje wtedy takiego kioskowego fana kolekcji? Może, tak. W każdym razie czekam aż ktoś kto to kupi napiszę, że ci którzy nie kupili będą żałować tak, jak w przypadku Nowej Granicy - wydanie Egmontu, a WKKDC.



Offline Mateusz

Odp: Batman
« Odpowiedź #539 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 08:54:33 »
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami