Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564001 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Online misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #510 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 22:22:18 »
Chcę wam zasugerować że Egmont dostał taki prikaz od DC żeby w ten sposób świętować 80-lecie. Gdyby to od niego zależało, nie wtapiałby kasy na tę 'dziwną' formę.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #511 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 22:25:59 »
A ciekawe skąd ty możesz to wiedzieć? Nic o tym nie świadczy.

Online isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #512 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 22:26:52 »
Miało być szumnie, a jest tak sobie. 5 tytułów, które są w zasadzie dublami, ale dobrymi historiami, chociaż tyle dobrego. Nie wiem, czy to takie atrakcyjne, że te tytuły są w czerni i bieli - Zabójczy żart raczej straci, bo tutaj kolorowanie robi klimat. Wydaje mi się, że Powrót Mrocznego Rycerza też lepszy w kolorze.


Odp: Batman
« Odpowiedź #513 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 22:40:33 »
To wszystko będzie lepiej wyglądać w kolorze, w końcu to kolorowe komiksy. Długie Halloween może wyglądać ciekawie, w oryginale jest już sporo czerni, na dodatek  Sale agresywnie operuje cieniem. Póki co przynajmniej patrząc się na to forum to reakcje raczej dalekie od zachwytu, jak Kołodziejczak nie sprzeda tego fanom to nikomu innemu mu się nie uda. Oczywiście jeżeli nakład będzie relatywnie niewielki to na bank się to sprzeda, ale jak na 80-lecie Batmana, to że się tak wyrażę zadowolenie niewielkiego kręgu fanów wygląda "tak se". Może jakby to był jeden z dwóch, trzech projektów to entuzjazm byłby większy?

Online misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #514 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 23:15:46 »
A ciekawe skąd ty możesz to wiedzieć? Nic o tym nie świadczy.
Gdybam sobie, ale mam znajomych pracujących po różnych franczyzowych firemkach i niejednokrotnie muszą grać wg poleceń z 'góry'.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #515 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 23:21:38 »
To wszystko będzie lepiej wyglądać w kolorze, w końcu to kolorowe komiksy.

Na pewno. Sam mam problem z Essentialami, czy późnymi Punisherami z TM-Semic, które ze względów ekonomicznych pozbawiano kolorów.

Ale jak patrzę na przykładowe plansze z tych Batmanów...






...cholera, no fajnie to wygląda, klimatycznie. Gdyby jeszcze udało się uzyskać w druku czerń czarną jak smoła. Nie żebym chciał nagle pozbyć się wydań kolorowych, broń Boże - te są ikoniczne. Ale uwielbiam KJ, DKR i LH i takie powiększone wydania byłyby dla mnie nie lada rarytasem. Choć nie wykluczone, że kupię, nacieszę się, entuzjazm mi siądzie i stwierdzę
Spoiler: PokażUkryj
"po ch*j mi to?"
. Teraz przypomina mi się, jak jakiś czas temu TK zachwycał się francuskimi czarno-białymi integralami Thorgala, że może kiedyś by się na coś takiego zdecydował.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #516 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 23:32:49 »

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #517 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 23:37:01 »
Już widzę te piękne ekskluzywne wydanie w smolistej czerni z białymi plamkami, których Egmont nie może pozbyć się od lat... :)

Czekam na więcej informacji jutro, na razie jestem nastawiony sceptycznie. Moim zdaniem Długie Halloween, Hush jak i Zabójczy żart zdecydowanie lepiej prezentują się w kolorze. W tym ostatnim przypadku odcienie i nasycenie pewnych elementów tworzy zamierzony efekt, także bez tego straci się kawałek mięcha.

Offline mack3

Odp: Batman
« Odpowiedź #518 dnia: Cz, 04 Lipiec 2019, 23:49:59 »
Dla mnie też słabawo.
Szkoda, że nie wydali tych tytułów w takim wielkim formacie (nieomal Absolute'owy) w kolorze. Wtedy bym się bardzo jarał. Na Bollanda, Sale'a czy nawet Jima Lee (którego olbrzymim fanem nie jestem, ale muszę przyznać, że Hush jest świetny graficznie) w takim mega formacie kopara by mi opadła i brałbym z pocałowaniem ręki. Dla mnie byłoby to coś Wow. W końcu bym się doczekał Absolute'a (no, nieomal) w Polsce.
A tak... cóż, może wezmę Długie Halloween - tutaj akurat czerń i biel pasuje (choć i tak zdecydowanie wolałbym w oryginalnym kolorze), moooże Zabójczy Żart (jestem wielkim fanem tych rysunków... no, ale jednak kolor dużo robi tej historii)... resztę niekoniecznie. A może na fali rozczarowania w ogóle machnę ręką.

Dla mnie wielka szkoda - pokazać, że da się wydać w Polsce w takim mega formacie i potem "pozbawić" (oryginalnych) kolorów. Co innego w Stanach, gdzie Absolute'y w oryginalnych wersjach kolorystycznych są dostępne i Noir jest dodatkową wersją.
Szkoda, że nie dali do wyboru - w kolorze lub czerni i bieli.

Ja osobiście się jaram bo po pierwsze to superprojekt a po drugie kupowałabym dla samych okładek, albo chociaz tej  F.Millerem :D
Tu się zgadzam, okładki są super. Dla mnie szczególnie ta z Zabójczego Żartu - Wow. Ale dla mnie same okładki to jednak trochę za mało, żebym się jarał projektem.
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 00:27:14 wysłana przez mack3 »

Online Brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #519 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 01:20:49 »
Oj narzekacze!
Wszystkie te komksy w czerni i bieli wyglądają pięknie :)
Nie wiem, czy zakupię całość, ale pochwała dla Egmontu za ten pomysł.
Skoro bedzie limitowane, to z definicji nie dla wszystkich. I bardzo dobrze :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 05 Lipiec 2019, 01:25:06 wysłana przez Brzon »

Online misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #520 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 06:17:12 »
Będzie dla prawie wszystkich i w dość przystępnej cenie. Nie będzie jedynie dodruków. Nie obchodzi się 80-lecia czymś dla garstki osób.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #521 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 06:50:40 »
"Pewne źródło" JanT znowu się pomylił, wciskając nam ploty o 10 kolorowych tomach. :) Zamiast tego dostajemy 4 czarno-białe duble ("Pewnego Dnia" nie znam i pewnie tylko to kupię jak cena będzie ok). Tak jest - brawo Egmont. A wy dalej plujcie na WKKDC, która Husha i Long Halloween dała w dobrych kolorach. Papier był trochę cienki, to przyznaję, ale to i tak lepiej niż przepłacać za BW.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #522 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 07:13:39 »
Kup sobie lepiej 5 tom Batmana z Rebirth. Kolory robią tam naprawdę wrażenie. Wydanie tych komiksów w czerni i bieli w tak dużym formacie jest bez sensu.

Offline MarvelDCmaniak

Odp: Batman
« Odpowiedź #523 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 07:23:32 »
To co Gluta jak nasz Batman?

Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #524 dnia: Pt, 05 Lipiec 2019, 07:26:27 »
Jak dla mnie - może być! Duży format, bez kolorów - to lubię. Szkoda, że powtórki, ale może i lepiej.
Wszystko rozbije się o cenę. Jeśli będzie akceptowalna - przytulę komplet.
Swoją drogą - to ma się ukazać w komplecie jednocześnie?