Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 563950 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Online Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #345 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 14:17:18 »
Widzę, że na tym forum trwa odwieczna wojna Kinga ze Snyderem... I wyszukiwanie negatywnych opinii w sieci nt. tego drugiego.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Czerwiec 2019, 14:19:15 wysłana przez Odyn »
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #346 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 14:22:57 »
Podajesz oceny na goodreads jako argument i się ośmieszasz.
I nie zajarzył żartu :)

Generalnie dziwią mnie te opinie. Choć w sumie wróć, nie dziwią. Przecież to piszą ludzie, którzy nie ogarniają Morrisona.
Skąd wiesz co kto ogarnia?

Ludziom to raczej nie podchodzi i tyle. Żyj w przekonaniu że nikt się nie zna poza tobą :)

Z Sędzią Śmierć wyszło dużo lepszych komiksów  ;D

Widzę, że na tym forum trwa odwieczna wojna Kinga ze Snyderem... I wyszukiwanie negatywnych opinii w sieci nt. tego drugiego.
Sam się zdziwiłem że aż tak słabo ludzie to odbierają więc wrzuciłem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Czerwiec 2019, 14:26:42 wysłana przez JanT »

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #347 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 14:53:27 »
Recenzja Przemka Pawełka niewiele mi mówi, facet w sumie większość superhero krytykuje.

Online Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #348 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 14:54:17 »
Ja myślę, że najlepiej samemu przeczytać, bo opinie zwykle są skrajne. A jak widać niektórzy uwielbiają Snydera, włącznie z szefostwem DC, a inni nie cierpią. Z pewnością tym, którym podobał się run Batmana (ja dałem nawet szansę tomom 8 i 9, mimo że Pan Bloom nie robił na mnie wrażenia jako przeciwnik Batmana - to po przeczytaniu Wagi Superciężkiej nadal podoba mi się bardziej niż początek runu Toma Kinga), tym osobom spodoba się Metal. Dodatkowo Snyder nie ukrywa, że uwielbia twórczość Morrisona - kolejnego z autorów, którego się kocha lub nienawidzi - i czerpie z niej garściami. Całkiem niedawno czytałem kilka pozytywnych recenzji w necie, na pewno na uniwersumdccomics.com.pl i starekonie.wordpress.com, ; oraz takich bardziej neutralnych na blogu dcmaniaka czy paradoksie. No jednemu się podoba, innemu nie, ale nie rozumiem tych fest negatywnych opinii, mówiących że to słaby event. Osobiście jeszcze nie przeczytałem, ale już posiadam i nie mogę się doczekać, by samemu się przekonać. 
Mnie np. nie jara taka klasyka jak Strażnicy, co nieraz już podkreślałem, a jest to bardzo dobry, przełomowy komiks. W żaden sposób nie porównuję tutaj legendy Alana Moore'a z twórczością Snydera - potraktujcie to po prostu jako dygresję.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Darth_Simon

Odp: Batman
« Odpowiedź #349 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:04:36 »
Mi się Metal bardzo dobrze czyta.

Podczas lektury odbieram takie uczucie ogromnego zagrożenia i że cala ludzkość ma przerąbane i nawet najpotężniejsi z bohaterów niewiele mogą wskórać.

Cały koncept "mrocznych" Batmanów mi się podoba i bardzo jestem ciekaw jak się ta cała historia zakończy.

Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #350 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:05:07 »
Ja tam dwa tomy Metalu wciągnąłem jak tornado i bawiłem się przednio. Może zabrzmię obrazoburczo wobec powszechnej krytyki, ale ta opowieść przywraca mi wiarę w to że korzystając z mitologii DC można stworzyć pełną odwołań, smaczków, wielowarstwową opowieść odwołującą się do czegoś więcej niż trzech ostatnich numerów.
Cytując klasyka: "Metal jest jak cebula" :P
Większość ludzi nad nim płacze i nie ma ochoty na zgłębianie warstw szukanie powiązań do Morrisona, poprzednich kryzysów i historii pobocznych. W tej warstwie do ogarnięcia Metalu potrzeba trochę pracy i gmerania w źródłach. Z pewnością ktoś ckto czytał tylko Odrodzenie z tej historii nie wyciągnie za wiele.
Kolejna warstwa pojawienie się nawiązań do Sandmana w pierwszym tomie od razu wskazuje że nie będzie logicznie a bardziej magicznie...i rzeczywiście od pewnej chwili wszystko zaczyna przypominać poplątany, szalony i pozbawiony logiki sen. Dla mnie na plus bo już na początkowym etapie widać że to opowieść mistyczna a nie detektywistyczna. Kolejna warstwa i jeden z zarzutów że to nie Batman. Tu według mnie nabruździł Egmont robiąc czytelnikowi wodę z mózgu samym tytułem. Przypomnę że w oryginale mamy "Dark Knights Metal" a nie "Batman Metal"... ale wiadomo że jak się napisze Batman to lepiej się sprzeda ;)

Wszystko zależy od tego czego się od lektury wymaga. Tym którzy na siłę szukają logiki i realizmu polecam ostatnią historię z drugiego tomu gdzie padają słowa określające generalną przypadłość złożonych historii SH: "Do diabła, i tak połowa z nich (historii o Batmanie) przeczy sobie na wzajem"
Mała rzecz a tak wymowna, i mimo tego jakoś z tym żyjemy.

Dlatego mało kiedy ufam recenzją bo wielokrotnie się na nich przejechałem wolę sam przeczytać i wyrobić sobie swoją opinię... albo po prostu mam jakiś wypaczony gust. 

Ale rozumiem też tych którym się nie podoba. mają do tego prawo. Ja osobiście uważam Metal za całkiem udaną opowieść.


JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #351 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:09:31 »
Ale opinie wymusiłem  ;) Dla mnie to też nie jest jakiś mega gniot tylko tak jak napisałem wcześniej typowy poziom Rebirth i nic ponad to. Nie chodziło mi na pewno o Snyder VS King a to z goodreads to żart był  :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:12:02 wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #352 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:20:27 »
Nie ma żadnej powszechnej krytyki odnośnie tego eventu. Generalnie jest bardzo dobrze oceniany. A wiadomo jak wypadają eventy. Tutaj chodzi o to, że jest to poziom wyżej niż większość solowych serii. Samo DC z pewnych względów orzekło, że to oficjalny Kryzys. Czego nie zrobiło przy innych eventach czy to z N52 czy Rebirth. Warto się zastanowić dlaczego. To jest trochę tak jak z Flashpointem. Wystarczy sobie przypomnieć jak krytykowany był na forum gildii przez "znafcóf" i "fanuf". Że gniot, że nie wiadomo czym się podniecać, że Johns słabeusz gatunkowy itd.

Parę osób tutaj próbuje wsadzać kij w mrowisko i tyle. Nawet nie trzeba wymieniać z nick'a o kogo chodzi. Nie pierwszy i nie ostatni raz.

A cwaniaków wezwę do podania lepszego eventu z Batmanem z Rebirth/N52. Ciekawią mnie typy.

Widzę, że na tym forum trwa odwieczna wojna Kinga ze Snyderem... I wyszukiwanie negatywnych opinii w sieci nt. tego drugiego.

Ciepło ciepło ale nie gorąco. Zawsze to fani Kinga zaczynają te wojenki. Tyle samo "recenzji" mógłbym znaleźć wypowiadających się krytycznie na temat pozycji Kinga tylko po co je miałbym tutaj zamieszczać? Żeby komuś podkręcić śrubę? Nie mój styl.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:30:19 wysłana przez Antari »

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #353 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:31:32 »
Nie ma żadnej powszechnej krytyki odnośnie tego eventu. Generalnie jest bardzo dobrze oceniany.
Właśnie pokazałem ci że jest i za cholerę nie jest bardzo dobrze oceniany.

Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #354 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:32:18 »
Ale lud ciśnie po Metalu a niby takie super :) Dla mnie to typowy poziom Rebirth.



Nie lubisz Rebirth, co? :)

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #355 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:34:29 »
Nie lubisz Rebirth, co? :)
A to jakieś super jest? Początek był spoko a potem poziom (np Superman) bardzo spadł.

Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #356 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:41:47 »
Podajesz oceny na goodreads jako argument i się ośmieszasz. Przypominam, że to portal na którym np. Vision Kinga ma wyższe noty niż Watchmen, DKR czy tomy Hellboy'a Mignoli.

W całym metalu akcji nie jest za dużo czyli to nie jest Snyder jakiego znamy z serii Batman. Bardziej czuć tu rękę Morrisona w związku z całym mrocznym Multiversum, okultystycznymi wątkami itd.

Generalnie dziwią mnie te opinie. Choć w sumie wróć, nie dziwią. Przecież to piszą ludzie, którzy nie ogarniają Morrisona. Ciekawe co by pisali po przeczytaniu np. Multiversity. :D Jakie tu były w Polsce opinie o wystepach Morrisona w SH. Śmiech na sali. Większości takich pieniaczy brakuje podbudowy, nie ogarniają zawiłości uniwersum DC. Nie grzeszą też wyobraźnią.

W Polsce największym uznaniem cieszą się historie głęboko zakorzenione w rzeczywistości. Realistyczne wręcz. Najlepiej gdyby Batman rozwalał jakiś kartel narkotykowy z ojcem chrzestnym. I najlepiej bez wymyślnych gadżetów. No i jeszcze dekonstrukcja superhero. To tygryski lubią najbardziej, co nie? :)
Aż sprawdziłem z ciekawości

Vision - 4,55
Watchmen - 4,36
B: TDKR - 4,25

Wybrane Hellboye:
Hellboy Vol 1 TPB - 4,11
Hellboy Omnibus Volume 1 - 4,47
Największą średnią ma 5 tom Liblary Edition - 4,70


Mi się Metal bardzo dobrze czyta.

Podczas lektury odbieram takie uczucie ogromnego zagrożenia i że cala ludzkość ma przerąbane i nawet najpotężniejsi z bohaterów niewiele mogą wskórać.




Ja to jak czytam jakikolwiek wielki event Wielkiej Dwójki czy osobny tom JL/Avengers to mam takie uczucie, i z czasem zaczęło to strasznie męczyć :P
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Czerwiec 2019, 15:46:39 wysłana przez Gascon200 »

Odp: Batman
« Odpowiedź #357 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 16:10:00 »
Antari, ten Twój wpis to właściwie jest całkiem sporo obraźliwych słów pod adresem ludzi, którzy Snydera nie lubią. A tu jeszcze ludziska klaszczą i się cieszą.

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #358 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 18:55:39 »
Antari, ten Twój wpis to właściwie jest całkiem sporo obraźliwych słów pod adresem ludzi, którzy Snydera nie lubią. A tu jeszcze ludziska klaszczą i się cieszą.

Ale jak antagonizują i szczują z drugiej strony to klaskanie jest ok? Przypominam tylko która strona rozpoczęła dzisiejszą dyskusję.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #359 dnia: Śr, 26 Czerwiec 2019, 18:58:47 »
Ale jak antagonizują i szczują z drugiej strony to klaskanie jest ok? Przypominam tylko która strona rozpoczęła dzisiejszą dyskusję.
A ja pisałem coś do ciebie (cwaniaku :) ) albo atakowałem kogokolwiek?

Szczują, antagonizują ;D Zobacz jak ci zaszczuli All-Star Batman w temacie Rebirth  ;D

Nerwy puściły gdy się okazało że coś nie zgadza się z jego wyobrażeniem.
« Ostatnia zmiana: Śr, 26 Czerwiec 2019, 19:01:31 wysłana przez JanT »