Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570258 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Red Fury

Odp: Batman
« Odpowiedź #315 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 13:30:32 »
Akurat na Robinów można zawsze liczyć, nawet na Jasona jak zajdzie potrzeba, a jedynym DARMOZJADEM w tej rodzinie jest Damian, nawet Ace robi więcej niż on. Cała reszta pracuje na własny koszt i ma własne zajęcia. Pomysł Dzwonnicy był pomysłem Tima, to przez Bruce'a wszystko legło w gruzach.

Damiana bym pogonił w pierwszej kolejności, a potem Catwoman jak ona mnie denerwuje.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #316 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 13:34:57 »
Słuchajcie, mnie od lat ci wszyscy robinowie wkurzają

+1
Jakbym był scenarzystą Batmana to zabiłbym/pozbyłbym się prawie całej bat-rodziny.

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #317 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 13:46:43 »
A tam co się przejmować idzie wiosna. Redakcja DC wkurzającego Kinga już pogoniła redukując program "King 100+":)
Zaraz i Catwoman pogonią serwując nam jakiś miękki reset w stylu: "Wiesz co Batman, ta cała sprawa z Catwoman to taka psychopirato-manipulacja była." albo walną jakąś inną głupotkę żeby na stare tory wrócić.

Tylko obawiam się że Bat rodzina mimo wszystko jest ciężka do ruszenia. Większość franczyzobiorców na pewnym etapie została: zabita, okaleczona, zdemaskowana etc. a i tak wracają jak bumerangi. Tak to niestety bywa z rodziną - trzeba jakoś z nią żyć :P 

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #318 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 13:50:42 »
Pełna zgoda. :)
Jednak wcześniej pogoniłbym Catwoman. Jak ona mnie irytuje. Batmana stać na wiecej. Jak zaczyna ją nazywać 'Kotką', to cisnienie mi skacze.
A za nią jeszcze pogoniłbym Batgirl. Tej niewdzięcznicy z ciągłym bólem tyłka, dałbym bana na używanie 'Bat' w pseudonimie.
Widzisz, a ja uwielbiam Kotkę :D jest to moja ulubiona żeńska postać z komiksu. Dlaczego jestem po stronie DC, a nie Marvela? Bo Batman, a za Batmanem kryje się Gotham City z całą paką fajnych postaci :) Dlatego liczę na Egmont, że kiedyś dostanę więcej Catwoman (choćby tę maxi serię). Dlatego też kupiłem 3 tom Brubakera, choć odstaje poziomem. Seliny nigdy za wiele
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline jotkwadrat

Odp: Batman
« Odpowiedź #319 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 13:53:18 »
Przyznam, że "Zaręczeni" to pierwszy tom Batmana Kinga, który mi się podobał. Właśnie przez dialogi z Catwoman i świetny wątek podwójnej randki. No i wreszcie nikt nie chce nikomu łamać kręgosłupa :)


Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #320 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 14:06:13 »
Wątek Batmana i Catwoman można ciekawie pociągnąć - ona w ciąży zaczyna się przed nim ukrywać, bo chce, aby Helena miała normalne dzieciństwo.
Spoiler: PokażUkryj
Coś podobnego było przez chwilę w JJ, gdy Jessica ukrywała córkę przed Lukiem - moim zdaniem wyszło to, całkiem ciekawie i trochę szkoda, że tak szybko to rozwiązano, bo wątek miał niesamowity potencjał - było też zaangażowanie innych herosów w tę sprawę.

Offline jotkwadrat

Odp: Batman
« Odpowiedź #321 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 15:02:44 »
A wcześniej marcowanie kotki z gackiem po dachach  ;D

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #322 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 18:38:26 »
Batman to brutalny wariat i nie ma nic dziwnego w tym, że bije swoich bliskich. Ci, co narzekają, to pewnie ci sami, co narzekali na "zabijającego Batmana" w BvS. :)

Batman w BvS jest inspirowany Batmanem w interpretacji Franka Millera, nawet nie aż tak tym z TDKR, co jeszcze bardziej z Strikes Again i All Star Batman and Robin . Świetna kreacja Bena Afflecka, idealnie podkreślona przez talent Snydera, ale nie miała dużo wspólnego z klasycznie postrzeganym Batmanem dzisiaj w komiksach. Moim zdaniem spłyciłeś sprawę przyrównując Wayne`a tylko do "brutalnego wariata". Potem ta konsekwentna i dobra kreacja poszła do śmieci w filmie zepsutym przez Whedona, ale o tym już rozmawialiśmy w innym temacie.

Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #323 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 19:03:46 »
Ja bym za Catwoman ganiał, ale kurde, po świetnym runie Brubakera czy niezłym obecnym runem chyba się powstrzymam :P

John

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #324 dnia: Śr, 29 Maj 2019, 21:02:02 »
A Talii Al Ghul już nikt by nie ganiał?

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #325 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 07:42:21 »
A Talii Al Ghul już nikt by nie ganiał?
W komplecie z Poison Ivy :D haha
Myślę, że Talia zostanie mocniej eksponowana w kolejnym runie Batmana (to oczywiście tylko mój domysł), kosztem Catwoman. Nie chce mi się wierzyć, że Selina będzie tak długo przedstawiana obok Nietoperza jak choćby Lois obok Clarka. Batman to jednak samotnik. No chyba, że o tę zmianę chodzi, która ma na zawsze wstrząsnąć DC i postacią Gacka, miał na myśli King, mówiąc o końcówce swojego runu (ślub z Kotką i wpisanie jej w stałe życie obrońcy Gotham) .

Trzeba to przyznać, ale Bruce spotykał się z naprawdę fajnymi babkami. Silver, Selina, Talia i pewnie jeszcze wiele innych. Każda z nich wnosiła coś ciekawego i oryginalnego.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline LordDisneyland

Odp: Batman
« Odpowiedź #326 dnia: Cz, 30 Maj 2019, 09:32:39 »
Ja kupiłem drugi tom AllStarB, bo wreszcie była moja ulubiona Poison Ivy, postać, która rzadko ma szczęście do dobrych scenariuszy i solowych występów, a w naszym kraju jest w ogóle reglamentowana :)
Cóż , za to mamy  HQ - postać, którą bardzo lubiłem w oryginalnym animowanym wcieleniu, ale na dzień dzisiejszy- mam już przesyt. Jeszcze w  Gotham City Sirens jakoś ją znoszę, ale...

Tak przy okazji- zna  ktoś  może?



To jest chyba Countdown, nie czytałem tej serii...
« Ostatnia zmiana: Cz, 30 Maj 2019, 09:37:00 wysłana przez LordDisneyland »
,, - Eeeeech.''

Offline Nawimar III

Odp: Batman
« Odpowiedź #327 dnia: So, 08 Czerwiec 2019, 16:34:57 »
Doczytałem w końcu drugi tom "Metalu". Zdaję sobie sprawę, że ta opowieść oceniana jest bardzo różnie, z przewagą opinii raczej umiarkowanych. Mnie jednak ten tytuł wręcz uwiódł. Przede wszystkim rozmachem i odwagą wykazaną przez scenarzystów, ale także wygenerowaniem niepokojącego nastroju, porównywalnego do tego z czym mieliśmy do czynienia w "Trybunale Sów" czy "Ostatecznej rozgrywce". Specyfika "Metalu" i wymienionych opowieści jest co prawda nieco inna, ale mimo wszystko i tak byłem pod wrażeniem tego co się obu scenarzystom w "Mrocznych Rycerzach" się udało. Ponoć zwieńczenie tej opowieści pozostawia nieco do życzenia, ale i tak już nie mogę się doczekać lektury trzeciego zbioru.

Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #328 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 19:48:15 »
Czy w USA Batman z Odrodzenia juz sie zakonczyl?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #329 dnia: Śr, 12 Czerwiec 2019, 19:53:42 »
Czy w USA Batman z Odrodzenia juz sie zakonczyl?
King (bo o tego Batmana chodzi?) kończy swój run na zeszycie 85 i całość będzie mieć prawdopodobnie 13 tomów. Potem kto inny :)