Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564523 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #285 dnia: So, 25 Maj 2019, 12:55:03 »
No i takie rozwiązanie jest ok. Niech sobie tam uprawia do woli swoje smęty. Ciekawe ile seria pociągnie :D Obstawiamy? Oby tylko do solowej serii Bata nie dali Bendisa bo zrobi to samo co z eSem...

Offline Mateusz

Odp: Batman
« Odpowiedź #286 dnia: So, 25 Maj 2019, 13:32:02 »
Seria jest zapowiedziana na 12 zeszytów i myślę, że mu pozwolą to dokończyć. No i dobrze, że Batman od 2020 roku wraca do miesięcznego trybu.
Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #287 dnia: So, 25 Maj 2019, 14:14:24 »
No i dobrze, że Batman od 2020 roku wraca do miesięcznego trybu.
To braknie Egmontowi :) Kinga będzie 12/13.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #288 dnia: So, 25 Maj 2019, 16:38:29 »
Dziwna akcja z tym Kingiem, zabierają mu główną serię praktycznie na finiszu jego długiej przygody z Gackiem, a jednocześnie dają mu nową serię w której pozamyka wątki z tejże serii... Przecież tak kluczowa kwestia jak związek z Kotką nie może nie mieć znaczenie w regularnej serii Batmana... No dziwnie w DC to skonstruowali. To tak jakby dać psiakowi smaczny kawałem mięsa, później mu go zabrać a po chwili odkroić kawałek i łaskawie mu go rzucić...

Batman/Catwoman to projekt który nie może się udać. King albo się ugnie i stworzy kolejne podwaliny pod sfinalizowanie związku albo ponownie wymyśli teorię chaosu i para dojdzie do wniosku, że jednak nie są dla siebie stworzeni, takie bla bla bla to co działało spontanicznie, nie zawsze wypala w codziennym życiu... Tak kluczowe wydarzenia powinny mieć swoje miejsce w regularnej serii, a tak kolejny projekt Kinga może zostać błyskawicznie schowany do szuflady i szybciutko zapomniany. Wiem, że to takie lekkie biadolenie na kilka miesięcy przed premierą, ale postawcie się teraz na miejscu scenarzysty. Albo przyzna się do błędu z 50 zeszytu albo napisze po raz enty to samo.

Właśnie skończyłem lekturę piątego tomu Batmana i po raz pierwszy mogę napisać iż jestem w pełni zadowolony z lektury. Nieźle wypadła zwłaszcza pierwsza część. Dobre, momentami ostre dialogi. Rozśmieszyło mnie tylko jak Batek w upale śmiga na koniu w swojej zbroi ;) Mogli mu już w tym DC uszyć coś bardziej przystępnego. Kolejny raz to udowadnia, że czym mniej taniego mordobicia tym Batman staje się lepszą i przystępniejszą przygodą dla czytelników.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #289 dnia: So, 25 Maj 2019, 16:46:45 »
Może próby ratowania wyników sprzedaży swojej flagowej serii, chcą podjąć najszybciej jak się da? A jednocześnie pozostaną fair wobec Kinga i czytelników zadowolonych z jego Batmana, pozwalając mu na dokończenie tego co chciał, gdzieś na uboczu, w mini-serii.

NIBY miał pomysł na 100 zeszytów, zabierają mu 15 zeszytów z regularnej serii Batmana, dając w zamian 12 zeszytową mini-serię? Powiedziałbym, że prawie na jedno wychodzi. Ma szansę zrobić to co planował.
« Ostatnia zmiana: So, 25 Maj 2019, 16:49:12 wysłana przez ramirez82 »

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #290 dnia: So, 25 Maj 2019, 16:53:16 »
A może po prostu chcą wrócić do korzeni Rebirth, gdzie postawiono na relacje i więzi między bohaterami? Tylko, czy to wypadku Batmana się sprawdzi. Chociaż może nie być tak źle, bo pamiętam, że w numerze gdzie była podwójna randka Bruce - Selina z Kentami i zamiana kostiumów, to wypadło to całkiem fajnie.

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #291 dnia: So, 25 Maj 2019, 17:02:38 »
Może próby ratowania wyników sprzedaży swojej flagowej serii, chcą podjąć najszybciej jak się da? A jednocześnie pozostaną fair wobec Kinga i czytelników zadowolonych z jego Batmana, pozwalając mu na dokończenie tego co chciał, gdzieś na uboczu, w mini-serii.

Jak wrócą do miesięcznika to sprzedaż i tak pójdzie do góry. Także nowy scenarzysta będzie miał chwilowy handicap. A dokończanie kluczowego wątku prowadzonego przez 85 zeszytów (no powiedzmy) w mini-serii gdzieś na uboczu jakoś mi się gryzie.

NIBY miał pomysł na 100 zeszytów, zabierają mu 15 zeszytów z regularnej serii Batmana, dając w zamian 12 zeszytową mini-serię? Powiedziałbym, że prawie na jedno wychodzi. Ma szansę zrobić to co planował.

W necie padała także informacja o 105 zeszytach. Moim zdaniem powinny mu już pozwolić domknąć klamrą ostatni rozdział. Mini-seria nie będzie miała już takiego wydźwięku.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #292 dnia: So, 25 Maj 2019, 20:01:42 »
A ja mam pytanie o zbliżającego się w Deluxie "Batmana Mrocznego księcia z bajki" (czy jakoś tak):
To jest jakiś komiks z poza kanonu czy zalicza się do głównego Uniwersum? A jeśli zalicza się do Uniwersum to, w którym miejscu mozna go umieścić chronologicznie?

Bo obie zapowiedziane pozycje z tego Black Label są poza kanonem, (albo z alternatywnych rzeczywistości), prawda?

Offline Gascon200

Odp: Batman
« Odpowiedź #293 dnia: So, 25 Maj 2019, 20:40:28 »
A ja mam pytanie o zbliżającego się w Deluxie "Batmana Mrocznego księcia z bajki" (czy jakoś tak):
To jest jakiś komiks z poza kanonu czy zalicza się do głównego Uniwersum? A jeśli zalicza się do Uniwersum to, w którym miejscu mozna go umieścić chronologicznie?

Bo obie zapowiedziane pozycje z tego Black Label są poza kanonem, (albo z alternatywnych rzeczywistości), prawda?

Spoza kanonu.

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #294 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 23:12:02 »
https://www.cbr.com/jason-fabok-batman-three-jokers-tease/

Cytuj
Geoff is really writing a classic feeling Dark Knight who relies on his detective skills as much as his martial arts to bring justice to the Joker.

Wygląda na to, fani Batmana, który bardziej jest detektywem niż Terminatorem dostaną wreszcie komiks dla siebie wraz ze startem serii Batman: Three Jokers Geoffa Johnsa i Jasona Faboka.

Fabok odwalił kawał porządnej roboty w Darkseid War, a Johns zna się na rzeczy, więc szykuje się naprawdę konkrecik. Miejmy nadzieję, że Egmont to wyda.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #295 dnia: Pn, 27 Maj 2019, 23:17:10 »
Batman nie wyda, to już nic z DC nie będą wydawać  ;)
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #296 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 09:11:33 »
Fabok powinien być etatowym rysownikiem serii o Batmanie. Żadna inna kreska nie podoba mi się tak, jak od Jasona. Dlatego również czekam na ten komiks :)
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #297 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 13:50:15 »
Mam nadzieję, że King skończy run Batmana w taki sposób w jaki planował od początku. Bo jak w przypadku Snydera najlepszy okres twórczy przypadał na Mroczne Odbicie a czym dalej tym było gorzej tak w przypadku Kinga mam zupełnie odwrotne odczucia i wydaje mi się, że coraz bardziej się rozkręca. Historia z 5 tomu w której Bruce, Selina, Clark i Lois Lane poszli do wesołego miasteczka to jest czyste złoto, ta na końcu z annuala to samo. Dobrze, że Egmont zwiększył częstotliwość wydawania.

Offline Red Fury

Odp: Batman
« Odpowiedź #298 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 14:01:20 »
Mam nadzieję, że King skończy run Batmana w taki sposób w jaki planował od początku. Bo jak w przypadku Snydera najlepszy okres twórczy przypadał na Mroczne Odbicie a czym dalej tym było gorzej tak w przypadku Kinga mam zupełnie odwrotne odczucia i wydaje mi się, że coraz bardziej się rozkręca. Historia z 5 tomu w której Bruce, Selina, Clark i Lois Lane poszli do wesołego miasteczka to jest czyste złoto, ta na końcu z annuala to samo. Dobrze, że Egmont zwiększył częstotliwość wydawania.

No to się kolega zawiedzie bo ja jestem na bieżąco z Batmanem Kinga i płacze patrząc co King wyprawia z tą postacią.
Spoiler: PokażUkryj
Batman by nigdy nie uderzył Tima Drake'a i to z pięści tylko bo ma problemy z Seliną.
It's too late...you had your chance...and I'm just getting started.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #299 dnia: Wt, 28 Maj 2019, 14:06:06 »
No to się kolega zawiedzie bo ja jestem na bieżąco z Batmanem Kinga i płacze patrząc co King wyprawia z tą postacią.
Spoiler: PokażUkryj
Batman by nigdy nie uderzył Tima Drake'a i to z pięści tylko bo ma problemy z Seliną.


No jak to? A ten klasyczny kadr na którym..

Spoiler: PokażUkryj
...zdzielił Robinowi liścia?  ;)