Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 563941 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3120 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 15:20:15 »
No właśnie. Co z tymi wszystkimi pobocznymi seriami o Batku. Narobiło się tego od groma: Fortress, One bad Day, Urban Legends, I Am Batman, Incorporated, Knightwatch, Gotham Knights, Batman vs. Robin, Batman & The Joker i kto wie co jeszcze...
Coś z powyższych jest godne zainteresowania? Jest szansa na wydanie czegokolwiek z tego u nas?
Niektóre z tych serii dopiero co wyszły, więc trudno orzec na ile ostatecznie okażą się godne uwagi. Śledząc na bieżąco recenzje to niestety wszystko z powyższych to nic specjalnego. One Bad Day może się okazać ciekawy ze względu na to, że każdy zeszyt to duet innych twórców.

Z serii pobocznych a nie wymienionych to Gotham City: Year One - już sporo ciepłych słów słyszałem o tym tytule. Triumfy święci Batman/Superman i to zarówno ten od Yanga i Reisa (The Archive of Worlds) jak i od Waida i Mory (World’s Finest).
Batman returns
his books to the library

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3121 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 15:27:19 »
No właśnie. Co z tymi wszystkimi pobocznymi seriami o Batku. Narobiło się tego od groma
(...)
Jest szansa na wydanie czegokolwiek z tego u nas?

Cały sekret polega na tym, że w DC uznano, że z całej ich oferty sprzedaje się dobrze tylko to co ma Nietoperza w okolicach. Stąd i tyle projektów:

"Fortress" - miniseria, duże oczekiwania / wykonanie słabuje;
"One bad day" - one-shoty o złych ludziach; różni twórcy - różny poziom;
"Urban legends" fatalna antologia - już na ukończeniu (trzeba był zamknąć, bo się tak dobrze sprzedawało ;));
"I am Batman" - Bats dla czarnych, żeby nie czuli się pokrzywdzeni - wakanda forever;
"Incorporated" - pomysł Morrisona wałkowany na nowo z postacią od Tyniona - nie może być dobrze ;D;
"Knightwatch" - to dla nastolatków chyba - nie czytałem;
"Gotham Knights" - ? - była kiedyś taka seria robiona kolejno przez Devin Grayson/Scotta Beatty/A.J. Liebermana, ale teraz pod tym tytułem poleci serial telewizyjny; jest też zakończona antologia "Gotham Nights" - tam akurat było kilka świetnych rzeczy;
"Batman vs. Robin" - miniseria / Mark Waid czyli jak kto lubi;
"Batman & The Joker" - fajne rysunkowo (Silvestri), ale to raczej nie będzie najmądrzejsza historia.

Myślę, że doczekasz się przynajmniej "Fortress", "One bad day" i "Batman & The Joker".

Chyba kolega nie ma na myśli "Detective Comics" Ram V,

Nie ma - jeszcze nie czytał :D
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3122 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:07:00 »
One Bad Day może się okazać ciekawy ze względu na to, że każdy zeszyt to duet innych twórców.
Serię "One Bad Day" oceniam za bardzo ciekawą koncepcję i fajną zabawę po stronie producentów np. https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/11/25/one-bad-day-mr-freeze/ czy https://uniwersumdccomics.com.pl/2022/10/30/one-bad-day-penguin/ Przede mną styczniowe premiery, ale to, co dostałem w pierwszych czterech historiach było bardzo na plus (choć u Two Face Mariko pogrymasiłem)

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #3123 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:18:51 »
No ok, ale taki Batman Impostor, który Ci nie podszedł ma 3,85/5 na goodreads przy 1,2k ocen, Biały Rycerz 4,31/5 i 12,4k głosów, Trybunał Sów 4,33/5 przy prawie 54k głosów, kontynuacja Miasto Sów 4,26/5 i 26,4k głosów, więc to raczej nie są słabe pozycje ;)
"Transformers" ma na Filmwebie 7,3, "Transformers 2" 7,1 - no zajebiste kino.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3124 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:25:36 »
"Transformers" ma na Filmwebie 7,3, "Transformers 2" 7,1 - no zajebiste kino.
No spoko, ale oceniajmy filmy w swojej kategorii. Jak na ten gatunek kina te oceny wcale nie są szokujące.

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #3125 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:28:00 »
Komentarz miał za zadanie wnieść, że oceny na portalach niczego nie dowodzą.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3126 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:49:54 »
Wnoszą. Podają one ogólne przyjęcie produkcji, które warto mieć na uwadze, bo to, że coś nam się podoba/nie nie oznacza, że coś jest dobre/złe. Oczywiście ocen nie powinniśmy ograniczać do jednego miejsca, bo nie daje nam to wiarygodnego spojrzenia. Na przykładzie przytoczonego "Transformers" jednak możemy zweryfikować, że wśród publiki (IMBd, Meta Critis, Rotten) odbiór był dobry

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3127 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:52:09 »
Wnoszą. Podają one ogólne przyjęcie produkcji, które warto mieć na uwadze, bo to, że coś nam się podoba/nie nie oznacza, że coś jest dobre/złe.

To czy coś się podoba szerokiej publice również nie oznacza, że jest dobre/złe. Oznacza, że podoba się szerokiej publice, nic więcej. Ich Troje też swego czasu podobało się szerokiej publice.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3128 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 16:58:20 »
Odbiór wśród publiki nakierunkowuje jakie jest przyjęcie filmu, co może iść w parze z jakością. Jeśli o jakimś filmie przeważa ilość pozytywnych opinii i recenzji to nie widzę, aby miał murem podważać sytuację. Wyrażę swoją opinię i tyle. Na upartego nie ma sensu mówić "o hur dur to jest złe nie znacie się" jeśli wyrażona opinia jest w mniejszości.

Ich Troje podobało się i nadal podoba szerokiej grupie. Nie mój gatunek muzyczny, ale nie da się zaprzeczyć, że był to dobry zespół z osiągnięciami. Nie wiem jak jest teraz więc się nie odniosę.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3129 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 17:02:01 »
nie da się zaprzeczyć, że był to dobry zespół

Ja bym raczej powiedział, że da się zaprzeczyć i to z łatwością.

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #3130 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 18:51:14 »
Odbiór wśród publiki nakierunkowuje jakie jest przyjęcie filmu, co może iść w parze z jakością. Jeśli o jakimś filmie przeważa ilość pozytywnych opinii i recenzji to nie widzę, aby miał murem podważać sytuację. Wyrażę swoją opinię i tyle. Na upartego nie ma sensu mówić "o hur dur to jest złe nie znacie się" jeśli wyrażona opinia jest w mniejszości.
Mówić coś na upartego, tylko po to, żeby było na przekór, nie ma sensu. Ale już w zgodzie ze swoją opinią jak najbardziej ma, choćby była diametralnie inna od ogólnej.

Przyjęcie wśród publiki może być jakie chce i nie jest równoznaczne z jakością. Takiego Greya wręcz pożądane jest żeby oceniać słabo, ale gdyby jego ogólne przyjęcie było inne, to nagle mówiłbyś, że to super film?

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3131 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 19:33:20 »
Przyjęcie wśród publiki może być jakie chce i nie jest równoznaczne z jakością. Takiego Greya wręcz pożądane jest żeby oceniać słabo, ale gdyby jego ogólne przyjęcie było inne, to nagle mówiłbyś, że to super film?
Odwołuję do tego, co pisałem wyżej. Na tym przykładzie pisałbym, że film nie podobał mi się, ale nie będę na upartego dowodził jego słabości, jeśli byłby uznany w ogólnej opinii, że jest ok.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #3132 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:01:14 »
"Transformers" ma na Filmwebie 7,3, "Transformers 2" 7,1 - no zajebiste kino.

W swojej niszy, którą możemy nazwać "przerabiamy komiksy na filmy" to może być przyzwoite kino rozrywkowe, które grupa docelowa tego typu historii oceniła jak oceniła. Niby miłośnicy kina zaangażowanego społecznie i thrillerów psychologicznych mogą mieć inne zdanie, ale pamiętajmy, że są też ludzie, którzy czytają wyłącznie książki i dla których ocenianie "historyjek obrazkowych" powyżej 3/10 to szczyt żenady.
My point is: zadzieranie nosa na forum komiksowym ponad kinowe historie o wielkich robotach wygląda dziwnie. To z założenia nie ma być kino ambitne, a kino rozrywkowe w swojej kategorii może być warte i 9/10 jeżeli komuś wyjdzie wybitnie dobrze wysmażony i doprawiony hamburger.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Necr09

Odp: Batman
« Odpowiedź #3133 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:06:34 »
"Transformers" ma na Filmwebie 7,3, "Transformers 2" 7,1 - no zajebiste kino.

Czyli stosując tę logikę to Zielona Mila (8,6) jest gównianym filmem wszak to tylko 4,3/5?
FGO: 758,469,198

Online kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #3134 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 20:56:57 »

"Gotham Knights" - ? - była kiedyś taka seria robiona kolejno przez Devin Grayson/Scotta Beatty/A.J. Liebermana, ale teraz pod tym tytułem poleci serial telewizyjny; jest też zakończona antologia "Gotham Nights" - tam akurat było kilka świetnych rzeczy


To jest miniseria uzupełniająca grę Gotham Knights (prequel).