Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 571893 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3105 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 07:58:58 »
Jeśli chodzi o Batman od Jocka to jak zwykle polecam zajrzeć na kanał Batcave. Poza recenzją masz też prezentacje komiksu.


Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3106 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 08:13:00 »
Dzięki za link. Po obejrzeniu nagrania stwierdzam, że to chyba jednak komiks nie dla mnie.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3107 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 09:21:30 »
Czy ktoś miał okazje zapoznać się z najnowszymi Batmanami zapowiedzialnymi przez Egmont (Tamaki, Jock) i mógłby coś o nic skrobnąć? W przypadku nowego otwarcia Detective Comics znalezione przeze mnie w sieci recenzje są bardzo hmmm... rozbieżne (od umiarkowanych pochwał po "dno i 5 metrów mułu"). Z kolei Jock to zawsze Jock, ale opis tego komiksu na stronie wydawnictwa oraz w Gildii jakoś nie przekonuje mnie do zakupu.

Anyone?

Rozumiem, że to pytanie retoryczne? Czytałeś jakiś dobry współczesny komiks z Batmanem? No właśnie ::)

Tego Jocka przejrzałem na stronie ze skanami i fabuła to kompletna sztampa.

Offline Necr09

Odp: Batman
« Odpowiedź #3108 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 09:34:18 »
Rozumiem, że to pytanie retoryczne? Czytałeś jakiś dobry współczesny komiks z Batmanem? No właśnie ::)

Biały Rycerz i jego kontynuacje? Batman Imposter? Trybunał Sów?
FGO: 758,469,198

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3109 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 09:41:25 »
Rozumiem, że to pytanie retoryczne? Czytałeś jakiś dobry współczesny komiks z Batmanem? No właśnie ::)

Tego Jocka przejrzałem na stronie ze skanami i fabuła to kompletna sztampa.

Jak Necro09 + "Batman. The Knight" Zdarsky'ego, "Detective Comics" Ram V. Powymieniać jeszcze?

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3110 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 09:48:38 »
Biały Rycerz i jego kontynuacje? Batman Imposter? Trybunał Sów?

Białego Rycerza nie czytałem, założenia fabularne i kreska mnie odrzuciły. Batman Imposter umieściłem w swoim rankingu największych komiksowych rozczarowań 2022 a Trybunału Sów nigdy nie rozumiałem fenomenu, dla mnie to typowy średniak.

Offline Necr09

Odp: Batman
« Odpowiedź #3111 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 10:03:22 »
No ok, ale taki Batman Impostor, który Ci nie podszedł ma 3,85/5 na goodreads przy 1,2k ocen, Biały Rycerz 4,31/5 i 12,4k głosów, Trybunał Sów 4,33/5 przy prawie 54k głosów, kontynuacja Miasto Sów 4,26/5 i 26,4k głosów, więc to raczej nie są słabe pozycje ;)
FGO: 758,469,198

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3112 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 10:06:13 »
Białego Rycerza nie czytałem, założenia fabularne i kreska mnie odrzuciły. Batman Imposter umieściłem w swoim rankingu największych komiksowych rozczarowań 2022 a Trybunału Sów nigdy nie rozumiałem fenomenu, dla mnie to typowy średniak.
Osobiste oceny przede wszystkim, ale nie można zamykać okiem na ogólne przyjęcie wymienionych przez nas tytułów, które uchodzą za pozytywne  ;) Nie wszystkie tytuły z Batmanem czytałeś także...

Offline MLeSkr

Odp: Batman
« Odpowiedź #3113 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 10:45:55 »
Dla mnie osobiście Biały Rycerz to jeden z najlepszych Batmanów jakie czytałem od kilku lat. Poleciłem go kiedyś znajomemu, który siedzi głównie w książkach bo chciał zobaczyć czym tak się jaram. On ma kolekcję książek, ja komiksów. Dla niego było to dziwne, bo to tylko książeczki z obrazkami przecież. Na drugi dzień napisał mi SMS o treści "Jakie to było k...a dobre". Wielkim fanem komiksów pewnie nigdy nie zostanie, ale Knightfalla i kilka innych tytułów już kupił. Głównie stare Vertigo, bo uwielbia horrory i ciężkie klimaty.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #3114 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 11:52:23 »
Biały Rycerz i jego kontynuacje? Batman Imposter? Trybunał Sów?
To są całkiem dobre współczesne Batmany, podobnie jak Trzech Jokerów, ale są również i znakomite jak Ziemia Jeden czy Zaręczeni od Toma Kinga.
Batman returns
his books to the library

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #3115 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:38:57 »
Ziemia Jeden faktycznie świetna. Tyle, że pierwszy tom wyszedł już ponad 10 lat temu więc ciężko go nazwać współczesnym tytułem.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3116 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 12:51:13 »
Ziemia Jeden faktycznie świetna. Tyle, że pierwszy tom wyszedł już ponad 10 lat temu więc ciężko go nazwać współczesnym tytułem.
Tylko, że Ziemia Jeden jest historią rozpisaną na 3 albumu, nie jeden. Ostatni rozdział ukazał się dwa lata temu zatem jak najbardziej to współczesny tytuł :)

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #3117 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:38:13 »
Nie ma sensu zestawiać projektów z Nietoperzem, które idą pod szyldem Black Label ("Imposter", "Three Jokers", "White Knight", końcówka "Earth One") ze "zwykłymi runami" Kinga, Tyniona, Tomasi'ego, Tamaki. Dzieli je przepaść. W Black Label scenarzyści mogą sobie pozwolić na O WIELE więcej (zabijać postaci, przerabiać w dowolny sposób, poruszać mocniejsze wątki), byleby nie pokazywali bat-penisa (oj, Azz ;)).
W ten sposób jest ciekawiej (a i tak nader często bywa słabo, co jest w sumie szokujące), ale to nie oddaje istoty współczesnego Batmana, niestety. W seriach "Batman" i "Detective" tradycyjne lanie ciepłej wody w kranie, idiotyczne pomysły, dużo wybuchów, żadnego przekazu.

A nie, przepraszam, od Gary'ego Whitty w "Batman: Fortress" dowiedziałem się, że Bats rozróżnia kogo broni przed przestępcami, a kogo nie. To, przyznam, pewne novum w zakresie tej postaci. ;D

Wracając do pytania Gashu: Tamaki - straszna słabizna, Jock - duży zawód, nudny projekt (zwłaszcza, że to Black Label).
Zdarsky daje pewną nadzieję, choć knightfall z Księżyca to jednak jest odlot. ;)
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline jotkwadrat

Odp: Batman
« Odpowiedź #3118 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 13:46:16 »
No właśnie. Co z tymi wszystkimi pobocznymi seriami o Batku. Narobiło się tego od groma: Fortress, One bad Day, Urban Legends, I Am Batman, Incorporated, Knightwatch, Gotham Knights, Batman vs. Robin, Batman & The Joker i kto wie co jeszcze...
Coś z powyższych jest godne zainteresowania? Jest szansa na wydanie czegokolwiek z tego u nas?

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3119 dnia: Śr, 25 Styczeń 2023, 14:02:32 »
W seriach "Batman" i "Detective" tradycyjne lanie ciepłej wody w kranie, idiotyczne pomysły, dużo wybuchów, żadnego przekazu.
Chyba kolega nie ma na myśli "Detective Comics" Ram V, bo jest to błędne opisanie jego serii. Jest to bardzo przyziemna, spokojniejsza seria, gdzie mamy dość zagadkową sytuację wolno budowaną. Klimatycznie zupełnie inny twór niż Zdarskyego, tu możemy mówić o właściwym traktowaniu głównego bohatera.