Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 571741 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2895 dnia: Nd, 25 Wrzesień 2022, 17:12:51 »
Też jestem myśli, że zostanie wydany. Pamiętajmy, że nie były to pełne zapowiedzi Egmont na przyszły rok. Jeszcze kilka smaków mogą mieć w zanadrzu

Offline Kandor

Odp: Batman
« Odpowiedź #2896 dnia: Nd, 25 Wrzesień 2022, 17:44:32 »
Też jestem myśli, że zostanie wydany. Pamiętajmy, że nie były to pełne zapowiedzi Egmont na przyszły rok. Jeszcze kilka smaków mogą mieć w zanadrzu
Tak, chyba nie ma co za wczasu panikować :-) Ja szanuję Pana Tomka że stara się unikać mieszania biznesu z osobistymi poglądami. Jedyne co mnie powoli zaczyna irytować to te jego narzekania na nowe adaptacje książek i komiksów (poza Sandmanem bo i recki dobre i dużo Egmont tego wznawia) bo kiedyś w jednym zdaniu zjechał i Hellblazera i serial  "Ania, nie Anna" i coś tam jeszcze, a wczoraj publicznie dołączył do "hejterow" Pierścien Władzy". Zapytuję: wszystko jest takie złe? Czy pan Tomasz znalazł w ogóle czas by każdy z tych seriali uczciwie ocenić? Czy jest tak jak z moich znajomych który ci rusz nieśmiało się mnie podpytuje: słuchaj, podoba ci się ten nowy serial, bo wiesz ja postanowiłem nie oglądać ale ciągnę szyderę z tych fragmentów z internetu, wiesz jak babka płynie wpław. Ja na to: co ci mam powiedzieć? Sam nie chcesz sobie wyrobić zdania bo coś tam (ma prime video) ale tak łatwo przychodzi ci nienawidzić przez wyrwane z kontekstu fragmenty.
« Ostatnia zmiana: Nd, 25 Wrzesień 2022, 17:47:42 wysłana przez Kandor »

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2897 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 11:06:55 »
Od września dostępny jest przedruk komiksowego debiutu Batman w ramach "Facsimile". Nie potrafiłem przejść obojętnie koło takiej okazji zakupowej. Kilka słów ode mnie na jego temat oraz porównanie przedruku zagranicznego z polskim, który był dołączony do 1 tomu WKKDC od Eaglemoss.

Offline Mosby89

Odp: Batman
« Odpowiedź #2898 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 16:23:43 »
A czy wiadomo czy seria Batman w Infinity Frontier będzie kontynuowana (nie zapowiedzieli Batman Vol. 4: The Cowardly Lot, co mnie dziwi)?

Offline Kvothe

Odp: Batman
« Odpowiedź #2899 dnia: Pn, 26 Wrzesień 2022, 16:41:40 »
A czy wiadomo czy seria Batman w Infinity Frontier będzie kontynuowana (nie zapowiedzieli Batman Vol. 4: The Cowardly Lot, co mnie dziwi)?

Jak nie, jak tom 4 jest w katalogu. Premiera w grudniu.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2900 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 00:41:18 »
A czy wiadomo czy seria Batman w Infinity Frontier będzie kontynuowana (nie zapowiedzieli Batman Vol. 4: The Cowardly Lot, co mnie dziwi)?
Na przyszły rok także widniała zapowiedź regularnej Bat serii (okładka czasowo ulokowana na wydarzenie Fear State).

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #2901 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 08:53:32 »
Na transmisji można zobaczyć, że na spotkaniu z Egmontem pokazali to przez sekundę i przeklikali dalej.
Też myślałem, że nic nie ma bo w zdjeciach wrzuconych w artykule filmożerców też tego nie umieścili. Pewnie nie zdążyli zrobić zdjęcia podczas prezentacji.
« Ostatnia zmiana: Wt, 27 Wrzesień 2022, 08:55:10 wysłana przez psychoszoku »

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2902 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 09:00:11 »
Z półki Chmiela - odc. 3

Devin K. Grayson przygodę z Batmanem zaczynała naprawdę w średnim stylu od kilku nudnawych historii w ramach crossovera "No man's land" (potem była praca nad "Catwoman" i "Titans"). Jednakże Dennis O'Neil dostrzegł jej potencjał powierzając w 2000 r. prowadzenie nowej serii "Batman: Gotham Knights". Tam początkowo było słabiutko, ale z czasem panna Grayson zaczęła nabierać wiatru w żagle. I to tak, że w końcu stworzyła dwie opowieści z Mrocznym Rycerzem, które spokojnie można postawić na półce z tymi najlepszymi w historii postaci.
Pierwsza z nich to "Cavernous", z 18 zeszytu serii. Batman ma wolną noc, żadne międzyplanetarne zagrożenie nie czyha na błękitną planetę, na ulicach Gotham City spokój, Catwoman gdzieś hasa - nijak zaciągnąć do łóżka lub chociaż na dach - jak żyć? Otóż Mroczny nie wie co ze sobą zrobić; posprawdza tu, posprawdza tam, zadzwoni, ale jakby nie za bardzo chcą rozmawiać (przezabawna scena z Oracle). W końcu okazuje się, że jest sprawa, która nie cierpi zwłoki - wielka moneta z Batcave podczas trzęsienia ziemi wpadła w zapadlisko. Niezbędna jest pomoc Aquamana, który akurat pełni dyżur w kwaterze JLA na księżycu. Arthur pomoże, ale nawet nie będąc World Greatest Detective szybko pokapuje o co tak naprawdę chodzi...
Druga to "24/7" z 32 numeru, stanowiąca nieformalne zwieńczenie crossovera "Bruce Wayne: Fugitive". Dwadzieścia cztery godziny na tydzień - każdy wie, że to niemożliwe, nie do zrobienia, nikt nie wytrzymałby tego na dłuższą metę. No, ale to przecież... Batman. On właśnie. Ten komiks to właściwie składak scen nieefektownych, ale wielkich - w sensie emocjonalnym. Rozgrywka na polu golfowym, stypendium dla młodocianego pracownika Wayne Enterprises, czy partia szachów z dawnym przyjacielem w domu pełnym koszmarów. I wiele innych - suma tego wszystkiego co określa Nietoperza.
Dwa oblicza Mrocznego - życiowo pogubionego samotnika (z czego w jednej kultowej scenie zadrwili sobie twórcy "Lego Batman") i faceta "większego niż życie", zawsze dziesięć kroków przed innymi. Niby się wykluczające, a jednak w pełni oddające złożoność postaci.
W obu tych komiksach wszystko zagrało przepięknie. Nieprzegadane, proste, a jednocześnie wymowne scenariusze Grayson i wysmakowana kreska Rogera Robinsona (jednego z najlepszych rysowników komiksów o Batsie - najlepszych i kompletnie niedocenionych), inkowanego przez Johna Floyda. Kapitalne dialogi i łącznie czterdzieści cztery strony mówiące o Nietoperzu wszystko to czego Tom King nie był w stanie powiedzieć w prawie 80 zeszytach.

Dawka przypominająca ;D:

https://gothamwdeszczu.com.pl/blog/niedocenione-czesc-druga/

To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2903 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 10:11:07 »
Na transmisji można zobaczyć, że na spotkaniu z Egmontem pokazali to przez sekundę i przeklikali dalej.
Też myślałem, że nic nie ma bo w zdjeciach wrzuconych w artykule filmożerców też tego nie umieścili. Pewnie nie zdążyli zrobić zdjęcia podczas prezentacji.

Niestety, cieżko było cyknąć dobrą fotę. Nie rozumiem takiego przeklikania tego sklajdu, bo jeden z ważniejszym. Jakby nie patrzeć dotyczy regularnie publikowanych serii o DC. W tym genialny run z Wallym.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #2904 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 10:14:29 »
Widocznie w ten sposób pan Tomasz chciał wyrazić swoją dezaprobatę dla współczesnych komiksów z Batmanem i Supermanem. Wydają bo muszą, ale uważa to za nic nie znaczące śmieci.

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #2905 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 10:39:37 »
Niestety, cieżko było cyknąć dobrą fotę. Nie rozumiem takiego przeklikania tego sklajdu, bo jeden z ważniejszym. Jakby nie patrzeć dotyczy regularnie publikowanych serii o DC. W tym genialny run z Wallym.
Dlatego bez tego zdjęcia nie do końca wiedziałem gdzie tego Flasha widzisz, gdy publikowałeś post: "Nightwing i Flash 🥳"  :D Dopiero wczoraj oglądając retransmisję zrozumiałem  :)

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2906 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 10:53:59 »
Dlatego bez tego zdjęcia nie do końca wiedziałem gdzie tego Flasha widzisz, gdy publikowałeś post: "Nightwing i Flash 🥳"  :D Dopiero wczoraj oglądając retransmisję zrozumiałem  :)
Rozumiem, że odnosisz się do mojego postu na FB :) Szkoda, że nie zajrzałeś do sekcji komentarzy. Tam dodałem ten slajd :)

Offline psychoszoku

Odp: Batman
« Odpowiedź #2907 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 11:23:18 »
Z tymi komentarzami na Facebooku jest zależnie od widzimisię Facebooka ;)
Ostatnio nie widziałem komentarza Mikołaja pod jego postem Comixxy, bo nie wiedziałem że muszę kliknąć "Najnowsze", a nie "Wszystkie" jak nakazywała mi moja intuicja. :D

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2908 dnia: Wt, 27 Wrzesień 2022, 12:27:09 »
Z tymi komentarzami na Facebooku jest zależnie od widzimisię Facebooka ;)
Ostatnio nie widziałem komentarza Mikołaja pod jego postem Comixxy, bo nie wiedziałem że muszę kliknąć "Najnowsze", a nie "Wszystkie" jak nakazywała mi moja intuicja. :D
Na mojej stronie nie ma już takiego problemu. Zmieniłem w opcjach, aby domyślnie wyświetlały się wszystkie komentarze. Dłużej nie istnieje podział na "najpopularniejsze, najtrafniejsze" :D

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2909 dnia: Cz, 29 Wrzesień 2022, 15:13:40 »
Batman: One Bad Day Two Face

Kolejny komiks w ramach cyklu "One Bad Day" czyli comiesięcznych komiksów o wybranych wrogach Batmana, przestępcach z Gotham, w ramach myśli "The jednego złego dnia" z "Zabójczy Żart". Bardzo fajna historia Mariko Takami w klimacie noir z elementami detektywistycznymi umiejscowiona we współczesnych losach regularnych seriach o Batmanie - nawet pojawiają się obie Batgirl czy burmistrz Nakano.

Świetna pozycja, jeśli zależy Wam na komiksie o rywalizacji Two Face'a z Batmanem. Niestety uważam, że Mariko nie poradziła sobie z myślą cyklu. Idea inspirowana "Zabójczy Żart", ale w stronę tego, co Joker chciał zrobić Gordonowi. Bez spoilerowania co kto komu mogę tylko powiedzieć, że element zwyczajnie w komiksie nie działa, ponieważ zabrakło jemu nakreślenia osobowości ofiary. Może to wynikać z braku retrospekcji, który w poprzednim zeszycie (o Riddlerze) było bardzo dużo. Tak, w Zabójczy Żarcie nie było retrospekcji ukierunkowanych w Gordona, ale nie były one potrzebne, ponieważ to była dobrze znana nam postać, a mechanizm tragedii bardzo szeroko opisany. Tutaj mamy stosunkowo nową postać, przynajmniej mało popularną, z lekko nakreślonym mechanizmem do przekształcenia. Gdyby nie opowiedzenia wszystkiego wprost na końcu to miałbym problem ze zrozumieniem idei.

Niemniej pozycja broni się jako jednorazowa przygoda w Gotham. Fajnie wyważona akcja z dialogami, w którym Two Face wypada fenomenalnie i poleciłbym go jako jeden z lepszych komiksów o nim. Jest to też pozycja, do której z marszu można podejść. Do tego fajne rysunki w wykonaniu Javiera Fernandeza