Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564469 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Batman
« Odpowiedź #150 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 11:41:40 »
W sumie nie mam jakiegoś konkretnego pomysłu. O tej serii co podałeś nie czytałem, dobre?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #151 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 11:44:04 »
Więc spore szanse że po Kingu nawet dla ciebie może być gorzej z Batmanem :)

Ta seria Batman/Superman dopiero będzie startować.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #152 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 11:46:57 »
Kto może przejąc po Kingu żeby było spoko?

Przydałby się ktoś, kto skierowałby Batmana z powrotem w mroczniejsze, bardziej kameralne klimaty, choć wątpię by DC sobie tego życzyło. Ktoś taki jak Brubaker, który miał swoją szansę w poprzedniej dekadzie, ale chyba nie wykorzystał jej należycie.

Pewnie będzie Bendis  ;)

Żarty żartami, ale gdyby to był Bendis (wiem, że to już niemożliwe) z czasów DD, mogłoby być ciekawie...

Odp: Batman
« Odpowiedź #153 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 12:18:12 »
   Patrząc się na nazwiska ludzi, którzy pisali dotychczas główną serię, będzie to jakaś gwiazda z mocno ugruntowaną pozycją lub  ewentualnie wschodząca gwiazdeczka sceny (mniej prawdopodobne). Jak DC nie ma takich w swoich szeregach to spróbuje podkupić kogoś konkurencji. Powrót Lemire? Aaron? Brubaker? Vaughan? Kirkman? z "młodzieży" ewentualnie mniej znanych Cates, Way, Taylor.
  Ja się zgadzam, że Batek powinien wrócić do mroczniejszego nastroju i bardziej kameralno-intymnych historii. Ale tak czasami po cichu to się zastanawiam co z Batmanem zrobiłby taki Slott.

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #154 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 12:20:36 »
Ale tak czasami po cichu to się zastanawiam co z Batmanem zrobiłby taki Slott.
Robina by zrobił  ;D Bruce Wayne: The Robin Crusade.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Kwiecień 2019, 12:22:19 wysłana przez JanT »

John_

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #155 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 12:28:11 »
Uchowaj boże, żadnych Slottów przy Batmanie. Bendisa chętnie bym zobaczył w Detective Comics ale przy głównej serii bym go nie obsadzał. Szkoda że Lemire jest teraz zajęty swoimi projektami no chętnie zobaczyłbym Batmana w jego wykonaniu. Teen Titans i Green Arrowa napisał bardzo dobrze odświeżając te postaci (w przypadku Titans miał więcej swobody, bo historia była poza kanonem).

Mateusz, dziwię się że nie przeniosłeś też części postów do ogólnego tematu o Batmanie.

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #156 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 14:10:24 »
Chciałbym Brubakera i coś w stylu noir. Z tych bardziej nierealnych życzeń Moore byłby idealny :P
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #157 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 14:24:27 »
Z tych bardziej nierealnych życzeń Moore byłby idealny :P

Współczesny? Oj, mimo mojego uwielbienia dla Moore'a, śmiem wątpić...

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #158 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 14:51:22 »
Współczesny? Oj, mimo mojego uwielbienia dla Moore'a, śmiem wątpić...
Przyznam, że nie czytałem nowego Moore'a.

Zapomniałem o Brianie Azzarello. On też ma dobre pióro i pomysł na historię. Myślę, że to najsensowniejszy kandydat na przejęcie schedy po Kingu.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #159 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 15:06:43 »
Chciałbym Brubakera i coś w stylu noir. Z tych bardziej nierealnych życzeń Moore byłby idealny :P

Szkoda tylko,  że Brubaker ma kontrakt na wyłączność z Image. Gość czuje superbohaterski kryminał jak mało kto. Nie czytałem jego poprzednich batmanów, ale Daredevil i Gotham Central trafiły bardzo w moje gusta.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #160 dnia: Wt, 30 Kwiecień 2019, 20:47:40 »
czy batman b&w omnibus zbiera coś ponad to co było w tpb 1-4?

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #161 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 16:33:30 »
Nie wiem czy to kogoś obchodzi (poza jednym osobnikiem :) ) ale w Hiszpanii przedłużyli kolekcję Batman/Superman https://www.salvat.com/batman-y-superman

W Hiszpanii Batmana wydaje Salvat więc możliwe że nasze Hachette też by mogło https://www.salvat.com/batman-la-leyenda

Itachi

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #162 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 18:29:01 »
DC Odrodzenie Batman Wojna Żartów z Zagadkami

Miałem i mam problem z Batmanem Kinga. Po pierwszym średnik tomiku, mającym jednak pewne elementy które mnie zaciekawiły, dwa kolejne mocno mnie rozczarowały. I to dosadnie, ilość głupotek nagromadzonych na kilkudziesięciu stronach była tak porażająca iż słysząc opinie o poprawie w tomie czwartym liczyłem na zmianę, nie rewolucyjną ale stopniową.

I sam nie wiem czy takową otrzymałem... Chyba tak. W sumie. Chociaż idiotyczny
Spoiler: PokażUkryj
kolacyjny
motyw sprawił, że miałem ochotę po raz kolejny zrezygnować, odłożyć lekturę i położyć się spać. Ostatni rozdział jednak wlał w mój umysł trochę kofeiny i odżyłem. Ale po kolei. Wstępniak jest najlepszym rozegraniem Kinga, wytwarza w nim świetny klimat rozgrywki pomiędzy antagonistami. Bez tego przeklętego marudzenia wytwarzanego co miesiąc w hurtowych ilościach. Jednak co nie odwlecze...
Spoiler: PokażUkryj
Joker ładuje kulkę w bebechy Riddlera, a ten sobie wstaje i w magiczny sposób odnajduje lekarza mającego konflikt z prawem, który go łata i oczywiście liczy na jakąś nagrodę...inną niż kulka albo coś innego... w łeb.


...

Tytułowy konflikt. Sztucznie napompowany. Ja rozumiem, iż King założył sobie dwa obozy z mocnymi charakterami, ale rozłożenie pionków na planszy trwa u niego raptem kilka stron. Obóz a, obóz b i jedziemy z tematem. Nikt nie jest w stanie ogarnąć ram konfliktu, czytelnik a razem z nim Gordon i Batman są wrzuceni na danie główne, bez przystawki. Ot, jest podział od pstryknięcia palcem i zaczynamy.

Spoiler: PokażUkryj
Kolacja. Wielka trójka, a obok nich mięso armatnie. Jeśli miała ona wywrzeć jakiś trwały efekt to powinna być w mniejszym gronie. Wymiana zakładników jak najbardziej, ale co można ustalić kiedy obok nadsłuchuje Harvey Dent? Dlaczego Wayne nie proponuje chyba najbardziej oczywistego zagrania - wystawienia na tacy Batmana? Obaj antagoniści uważają, że Batman jest ich problemem, stwarza problemy, przerywa biznesy. A jego alter ego wymyśla że dofinansuje jednego z nich i tak przerwie konflikt... No bez jaj. Skoro dzieje się to w momencie kiedy nikt z jego gości, nie zna jego tajemnicy to miliarder powinien użyć swoich pieniążków, umysłu i sprzedać im bajkę aby, poczuli że obaj coś na tym zyskują. Mogłoby to zakończyć jego karierę mściciela, ale ton historii jest taki, że wszystkich przytłacza liczba ofiar na ulicach. Co natomiast w ostatecznym rozrachunku ma dać finał? Nagle Joker przestanie tańczyć w szaleńczej spirali krwi? Riddler się uspokoi i będzie opowiadał zagadki dzieciom w parku? Skoro już King pompuje drugie No Man's Land to niech weźmie na swoje barki skutki, a nie rozmywa to wszystko do kolejnego punkciku w relacji Batman - Joker.


Zauważam poprawę, jednakże nadal uważam Batmana z Odrodzenia za nic więcej jak przeciętną serię.

Offline Hood

Odp: Batman
« Odpowiedź #163 dnia: Śr, 01 Maj 2019, 21:09:30 »
czy batman b&w omnibus zbiera coś ponad to co było w tpb 1-4?
Nie - zarówno opis, jak i liczba stron nie wskazuje na nic nowego.

Offline Mateusz

Odp: Batman
« Odpowiedź #164 dnia: Pt, 17 Maj 2019, 14:45:18 »
Batman Metal tom 1: Mroczne dni - prezentacja komiksu


Wydanie całkiem fajne, tym bardziej szkoda tego przesuniętego grzbietu i okładki Batman 80 lat, która swoją drogą jest fatalnie rozmieszczona.  ::)

Zapraszamy na https://Filmozercy.com - serwis z najnowszymi newsami ze świata kina oraz ciekawymi filmowymi i komiksowymi artykułami