Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 563960 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Online xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2835 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 18:30:55 »
Fizycznie porównywałeś?
Wirtualnie, ja za bardzo nie jestem Batmanowy i nie mam tego fizycznie, ale to raczej nie problem, na pewno ktoś tu jest i ma to po amerykańsku i kupił po polsku, także może napisać czy to jest to samo.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2836 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 18:38:16 »
@xanar ja zawsze biorę poprawę na takie prezentacje bo oświetlenie też potrafi robić swoje. To jest jak porównywanie wersji cyfrowych do drukowanych, które zawsze się różnią. Niektórzy tak robią, ja takie porównania odpuszczam. Batman Knightfall Omnibus przeglądałem na którymś festiwalu, jakoś różnic nie zauważyłem (ale było to dawno), ale zawsze jest różnica w druku stąd mogą być mniej nasycone kolory. Każda drukarnia drukuje inaczej. Jeśli będę miał taką możliwość jeszcze raz wzięcia oryginału do ręki (nie zeszytów) to postaram się jakieś zdjęcia porównawcze tu wrzucić.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Sierpień 2022, 19:02:58 wysłana przez michał81 »

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2837 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 21:48:38 »
Hej, jak myślicie, wydadzą kiedyś na polskim rynku Batman Hush w wersji powiększonej?
Wiem, że jest wersja Noir, ale według mnie rysunki mają tak dużo szczegółów, że pozbawione kolorów stają się nieczytelne.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2838 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 22:04:59 »
Hej, jak myślicie, wydadzą kiedyś na polskim rynku Batman Hush w wersji powiększonej?
Wiem, że jest wersja Noir, ale według mnie rysunki mają tak dużo szczegółów, że pozbawione kolorów stają się nieczytelne.
We wrześniu mfkig. Najlepiej pytać bezpośrednio na spotkaniu Kołodziejczaka o takie rzeczy.
Wydali Strażników, którzy są dostępni w normalnym formacie, więc jest szansa, że takie wydanie może się pojawić.

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2839 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 22:25:30 »
Pan Kołodziejczak często na spotkaniach powtarza, żeby go nie pytać, czy coś wydadzą  ;)

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2840 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 22:26:05 »
Kiedyś na pewno się pojawi, pytanie czy za rok/dwa/ trzy, czy za lat trzydzieści trzy ;)

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #2841 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 23:00:10 »
A po co po raz kolejny wznawiać ten paździerz jak tyle świetnych komiksów z Batmanem czeka na wznowienie lub premierowe wydanie?
« Ostatnia zmiana: Pn, 08 Sierpień 2022, 23:29:23 wysłana przez amsterdream »

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2842 dnia: Pn, 08 Sierpień 2022, 23:02:08 »
Pan Kołodziejczak często na spotkaniach powtarza, żeby go nie pytać, czy coś wydadzą  ;)
Jeśli dobrze sformułować pytanie to można uzyskać pośrednio odpowiedź. Tak było na ostatniej mfkig kiedy padło pytanie co do komiksów wydanych przez inne wydawnictwa i w wyniku dalszej dyskusji wyszło, że nie wydadzą Marvels.
Czyli nie pytasz bezpośrednio "Czy wydacie Husha w dużym formacie", ale np. czy zastanawiacie się na wydaniem w dużym formacie komiksów Jima Lee z DC bo w takim formacie jego kreska wygląda rewelacyjnie.

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2843 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 00:08:17 »
A po co po raz kolejny wznawiać ten paździerz jak tyle świetnych komiksów z Batmanem czeka na wznowienie lub premierowe wydanie?
Kwestia gustu, mi podobają się rysunki Jima Lee, a komiksu nie miałem okazji czytać, ale opinie ma dobre.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2844 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 00:28:37 »
Kwestia gustu, mi podobają się rysunki Jima Lee, a komiksu nie miałem okazji czytać, ale opinie ma dobre.

Możesz poszukać go z drugiej ręki w ramach WKKDC. Oba tomy na Allegro stoją za 4 dyszki, cena bardzo atrakcyjna. Akurat dziś czytałem go po raz drugi. Komiks uważam za mocno przehajpowany przez rysunki Jima Lee i przeładowanie historii zbyt dużą ilością wątków i złoli. Historia jest ok, ale mocno przewartościowana.

Offline Zwirek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2845 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 00:40:39 »
No właśnie nie chcę tej wersji z WKKDC, podobno niektóre egzemplarze śmierdzą, całość jest podzielona na 2 tomy, no i mały format jak na te szczegółowe rysunki. Nie mam ciśnienia na poznanie samej historii, bardziej zależy mi na wrażeniach wizualnych z czytania i wartościowe wydanie do kolekcji.
« Ostatnia zmiana: Wt, 09 Sierpień 2022, 00:50:46 wysłana przez Zwirek »

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2846 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 08:34:56 »
Zdążysz się mocno zestarzeć, zanim Egmont wyda to, co nie jeden z nas by chciał. Czytam komiksy własnie od Husha, którego miałem okazję poznać w ramach startu WKKDC. A to już przecież dobre kilka lat, gdy ta kolekcja debiutowała w Polsce...

Mnie ta lektura przypadła do gustu, mam też do niej sentyment ze względu na fakt, iż był to mój pierwszy komiks. Jednakże nie chce mi się wierzyć, by po tym jak wydali to w Noir, wypuścili tym razem reedycję w kolorze.

Ja to się zastanawiam czy wydadzą coś na zasadzie omnibusów Morrisona. Zaczeli z Knightfall, ma być No man's land (przynajmniej przewijało się to przez wypowiedzi TK), może później chwycą się porządnie za run Szalonego Szkota? Bo na razie dostaliśmy wycinki w WKKDC, żeby się potem nie okazało, iż wydadzą np. samo R.I.P.
Tylko jak sobie pomyślę, że miną lata zanim MOŻE będziemy mieli możliwość przeczytania (samo Knightfall ma im zabrać 2 lata) to chyba wezmę jednak ang. omnibusy i polskich wydań jak się już pojawią po prostu nie kupię (nie chcę dubli). Póki co wstrzymuje się z Nietoperzem po ang. bo kupuję inne serie z DC, ale kiedyś w końcu wróci mój dylemat.
Patrząc na bogate oferty Egmontu miesiąc po miesiącu łapię się na tym, że coraz mniej mnie interesuje ich oferta. Ileż można np. czekać na 3 tom Ptaków Nocy od Simone? A i tak nie ma pewności, że go wydadzą (za wyjątkiem kilku słów w przedmowie do pierwszego tomu, w których wspominają iż mają zamiar wydać cały run Simone).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2847 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 09:43:38 »
No właśnie nie chcę tej wersji z WKKDC, podobno niektóre egzemplarze śmierdzą, całość jest podzielona na 2 tomy, no i mały format jak na te szczegółowe rysunki. Nie mam ciśnienia na poznanie samej historii, bardziej zależy mi na wrażeniach wizualnych z czytania i wartościowe wydanie do kolekcji.
Niepotrzebnie podzielili całość na 2 części, ale ma to swój plus w postaci materiałów dodatkowych, których jest więcej jak na tego typu kolekcję. Format nie wpływa negatywnie na odbiór rysunków Lee. Od pierwszej strony robią zajebiste wrażenie. A zapach... no nie da się ukryć, że komiks trochę śmierdzi. Na to też się da pewnie zaradzić. Imo tanim kosztem możesz uzupełnić kolekcję i przeczytać komiks. Jeśli Egmont wyda ponownie tą historię to będzie ona dużo droższa, nie zapominając, że nie ma gwarancji wydania.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2848 dnia: Wt, 09 Sierpień 2022, 21:43:52 »
pierwsze wydanie tpb tez było w 2 tomach

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2849 dnia: Pt, 12 Sierpień 2022, 10:01:25 »
Razem z Damianem z "DCManiak" oraz Markiem z "Gotham w Deszczu" pogadaliśmy o naszych pierwszych komiksach o Batmanie. Sentymentalne wspomnienia, która koncentrują się na TM-Semicach. W moim przypadku jest to nawet na "TOPIE", ponieważ zahacza o niedawną premierę od Egmont.

Zainteresowane osoby zapraszam do odsłuchania i przy okazji podzielenia się swoimi pierwszymi pozycjami z Mrocznym Rycerzem. Czy był to zarazem punkt, od którego zaczęło się lubienie mrocznego strażnika Gotham?