Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 572695 razy)

0 użytkowników i 10 Gości przegląda ten wątek.

Offline Lipa

Odp: Batman
« Odpowiedź #2520 dnia: Pt, 04 Marzec 2022, 19:45:57 »
U mnie z dostawą do paczkomatu i 5 monetami - 109,48 zł - pięknie

Tylko czy doczekamy premiery?

Online Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #2521 dnia: Pt, 04 Marzec 2022, 22:08:59 »
U mnie też 109,48. Piękny rabat.

Teraz trzymam kciuki, żeby dobrze wydali, sprzedali, a następnie sięgnęli po te starsze kolekcje z historiami Alana Granta i spółki.

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2522 dnia: Pn, 07 Marzec 2022, 12:48:46 »
A jak film oceniacie? Bo nie pasuje mi aktor z wygladu - odczuwa sie to czy nie?

Odnosnie Knightfall to polskie tomy maja byc jakos skomasowane wzgledem amerykanskich? W sensie zawartosc bedzie ta sama ale w mniejszej ilosci tomow i beda grubsze? Jak czesto maja sie ukazywac kolejne w PL?
« Ostatnia zmiana: Pn, 07 Marzec 2022, 14:00:16 wysłana przez Hobgoblin »

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2523 dnia: Pn, 07 Marzec 2022, 13:45:02 »
Ostatnio zakończyłem mini-cykl z Batmanem: run Snydera w Nowym DC Comics (+Szpon), Wieczny Batman i pierwsze 4 tomy Detective Comics. Całość oceniłbym na mocne 6/10, a na wyróżnienie zasługują przede wszystkim 3 pierwsze tomy Batmana, cała seria Wieczny Batman i bardzo dobry pierwszy tom Szpona.

Następnie odświeżyłem sobie Husha w wydaniu kolekcyjnym (WKKDC t. 1 i 2) i tak jak wcześniej, tak i teraz bawiłem się przy tym komiksie wybornie. Ciekawie poprowadzona fabuła, miłe nawiązania do całej batmanowej mitologii, kapitalne kadry, całe mnóstwo postaci zarówno dobrych, jak i złych. Czego chcieć od typowego komiksowego blocbustera!!! Mocne 7/10.

Na koniec zostawiłem sobie absolutną premierę: Batman. Budowniczowie Gotham

Po kapitalnym "Mrocznym odbiciu" wydanym w ramach DC Deluxe dostajemy kolejny wycinek historii, kiedy postać Batmana przejął Dick Grayson. Wprawdzie Bruce Wayne zdążył już zmartwychwstać (na krótko pojawia się nawet w tym komiksie), ale zaangażował się w międzynarodowy projekt o nazwie Batman Incorporated, tak więc to na barkach niedawnego Nightwinga spoczywa obrona Gotham przed wszelkim zagrożeniem. A jest ono naprawdę poważne, bo ktoś zaczyna wysadzać najważniejsze budowle w mieście. Batman angażuje Red Robina (Tim Drake), Robina (Damian Wayne) i Black Bat (Cassandra Cain) do pomocy w rozwiązaniu zagadki.
Higgins zgrabnie prowadzi swoich bohaterów po mieście i w ciekawy sposób zawiązuje całą intrygę, sprytnie wplatając w to wydarzenia z czasów kiedy Gotham dopiero stawało się wielką metropolią. Zresztą komiks prowadzony jest dwutorowo, a wydarzenia opowiadane w XIX w. mają bezpośredni wpływ na teraźniejszość. Przeplatanie się tych historii na szczęście nie zaburza lektury, a wręcz ją odświeża, dzięki czemu trudno odczuć znużenie w trakcie czytania. Rozwiązanie zagadki stojącej za głównym szwarccharakterem i jej powiązanie z przeszłymi wydarzeniami wypada nader ciekawie i w pełni spełniło moje oczekiwania. Choć nie było w tym wielkiego zaskoczenia, to jednak trzeba przyznać, że wszystkie elementy zostały zgrabnie ułożone i dostrzegłem żadnych luk fabularnych, co dobrze świadczy o fabule w konwencji komiksu superbohaterskiego.  :D
Niestety rysunki nie dostosowały się do dobrze rozpisanej opowieści i raczej przeszkadzają niż pomagają, a kapitalne okładki alternatywne Nguyena to jak dla mnie zdecydowanie za mało  :(
Wprawdzie "Budowniczowie Gotham" nie stanowią obowiązkowej lektury i nawet fani Batmana mogą odpuścić sobie tą lekturę (nawet pomimo wprowadzenia nowego łotra do uniwersum). Jednak będę namawiał do tego albumu, ponieważ stanowi ciekawie rozpisanie zagadki skrupulatnie rozwiązywanej przez naszych bohaterów. Ja przy lekturze nie nudziłem się w ogóle, a głównym elementem, który wpływa na obniżenie oceny to dorzucona na siłę dodatkowa historia o francuskim Batmanie stworzona swego czasu przez Higginsa. Ani to interesujące, ani dobrze narysowane, ani powiązane z główną historią w komiksie; zwiększa tylko niepotrzebnie objętość albumu, a w konsekwencji jego cenę.

Moja ocena: 7/10.

Offline donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #2524 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 10:28:38 »
Batman: Imposter.

Bardzo dobry, mroczny kryminal z bardzo urealniona wersja Gotham oraz mlodego, wciaz docierajacego sie Batmana. Komiks trzyma w napieciu i nie pozwala na odlozenie go na bok, zanim nie poznamy rozwiazania zagadki - kim jest morderczy dubler. Imposter jest bardzo "filmowy", ma swietne dialogi, wiarygodnych, ciekawych bohaterow i przefantastyczne kadrowanie. Rysunkowo jest rownie dobrze, jesli nie lepiej. Kapitalna robote wykonal takze kolorysta. Zdecydowanie warto. Kawal porzadnej lektury.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2525 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 11:45:49 »
Historia dosyć przyziemna, ale ciekawie poprowadzona, czyli coś co lubią starzy fani. Akcja rozwija się dwutorowo, gdyż jedną sprawą jest dochodzenie kto podszywa się pod Batmana a drugą - Leslie Thompkins. Aby Leslie nie wydała Bruce'a policji ten musi stawiać się na sesje terapeutyczne i przekonać ją, że nie jest psychicznie zwichrowany i działalność jego alter ego ma sens.

Komiks rozgrywa się poza continuum, to coś na kształt Ziemia Jeden. Tutaj Bruce po śmierci rodziców miał poważne problemy z agresją, akcje Batmana są brutalniejsze. Zarazem jest osamotnionym socjopatą - Alfred opuścił go dawno temu, Gordon został zwolniony z policji, Bruce żyje całkiem sam w ogromnej rezydencji.

Główne wątki zostają domknięte, ale zasygnalizowane są również pewne nowe. Gdyby komiks okazał się sukcesem to taka wersja będzie kontynuowana podobnie jak Biały Rycerz. W kolejnych częściach należy się spodziewać takich przeciwników jak Brzuchomówca i Czarna Maska.

Rysunki Francavilli są specyficzne, kadrowanie jest pomysłowe, ale nie zawsze widać, co ma dany kadr przedstawiać. Jeśli ktoś lubi jego styl to jest to jeden z lepszych jego komiksów.
Batman returns
his books to the library

Offline Necr09

Odp: Batman
« Odpowiedź #2526 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 12:15:10 »
(...) Rysunki Francavilli są specyficzne (..)

Rysował Andrea Sorrentino ;)

Dla mnie jeden z lepszych komiksów z Batmanem jakie czytałem, ale mocno czekałem na ten tytuł mając w pamięci poprzednie dzieło włoskiego rysownika w DC Comics, sama historia również na plus, nie jest to co prawda poziom Ziemi Jeden czy Białego Rycerza, ale jak na Elseworld sprawdza się, podobał mi się zwłaszcza moment jak
Spoiler: PokażUkryj
Alfred się poddał z wychowaniem Bruce'a, niby tylko parę kadrów, ale czułem targające nim emocje.
FGO: 758,469,198

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2527 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 18:34:31 »
A jak film oceniacie? Bo nie pasuje mi aktor z wygladu - odczuwa sie to czy nie?

Odnosnie Knightfall to polskie tomy maja byc jakos skomasowane wzgledem amerykanskich? W sensie zawartosc bedzie ta sama ale w mniejszej ilosci tomow i beda grubsze? Jak czesto maja sie ukazywac kolejne w PL?

Uznasz film za bardzo dobry i najlepszy Bat od czasu Burtona (czyli od 1992) i przekonasz sie do Patinsona, bo postaral sie byc mroczny.

Ok, czyli na pierwsze pytanie sam juz sobie moge odpowiedziec ale do drugiego potrzebuje was:

Odnosnie Knightfall to polskie tomy maja byc jakos skomasowane wzgledem amerykanskich? (600 stron vs 300 stron?) W sensie zawartosc bedzie ta sama ale w mniejszej ilosci tomow i beda grubsze? Jak czesto maja sie ukazywac kolejne w PL?



Online SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #2528 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 19:07:11 »
Cytuj
Odnosnie Knightfall to polskie tomy maja byc jakos skomasowane wzgledem amerykanskich? W sensie zawartosc bedzie ta sama ale w mniejszej ilosci tomow i beda grubsze? Jak czesto maja sie ukazywac kolejne w PL?
Sklep Gildia podaje taki skład pierwszego tomu:
Abum zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: „Batman: The Sword Of Azrael” #1–4, „Batman Legends of the Dark Knight” #16–20, „Batman: Vengeance of Bane” #1, „Batman” #484–491, „Legends of The Dark Knight Annual” #2, „Detective Comics” #654–658. "

Offline Necr09

Odp: Batman
« Odpowiedź #2529 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 19:10:22 »
(...)
Odnosnie Knightfall to polskie tomy maja byc jakos skomasowane wzgledem amerykanskich? (600 stron vs 300 stron?) W sensie zawartosc bedzie ta sama ale w mniejszej ilosci tomow i beda grubsze? Jak czesto maja sie ukazywac kolejne w PL?

Może pomóc post BatCave z facebooka:
https://www.facebook.com/batcavecompl/photos/pcb.10158231228436008/10158231217291008
oraz
https://www.facebook.com/batcavecompl/photos/a.10150369395661008/10158229635871008/

co do ukazywania się, nie spodziewałbym się więcej niż tomów 2 i 3 w tym roku, więc zapowiadane na 2023 No Man's Land pewnie też się przesunie w czasie
FGO: 758,469,198

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2530 dnia: Wt, 08 Marzec 2022, 19:33:44 »
Bo to co bedzie PL to jest cos innego niz angielski 9 tomowy cykl.

Batman: Prelude to Knightfall kicks off an ambitious nine-volume saga that revisits Batman's memorable and life-changing battle with Bane. Collects Batman: Vengeance of Bane #1, Batman #484-491 and Detective Comics #654-658.

Batman: Knightfall Vol. 1 presents the epic battle between Batman and one of his greatest foes of all time, Bane. Part two of a massive nine-volume celebration of the entire Batman: Knightfall saga, this collection follows the story arc begun in Batman: Prelude to Knightfall and features Batman #492-497 and Detective Comics #659-663 along with supplemental character sketches and more.

 Batman: Knightfall Vol. 2 is part of a nine-volume 25th-anniversary series that revisits Batman’s seminal clash with Bane. This volume collects Batman #498-500, Detective Comics #664-666, Showcase ’93 #7-8 and Batman: Shadow of the Bat #16-18, along with additional material from the creators

I one sa w ogole po 80zl na amazonie, czyli to polskie wydanie nie jest skomasowaniem tomow tylko sa dodane inne zeszyty. Moze jakies inne wydanie knightfall bylo tez po angielsku? Az dziwne, ze nic nie bylo ogloszone jak to ma byc wydawane w Polsce!

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #2531 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 07:44:01 »
I one sa w ogole po 80zl na amazonie, czyli to polskie wydanie nie jest skomasowaniem tomow tylko sa dodane inne zeszyty. Moze jakies inne wydanie knightfall bylo tez po angielsku? Az dziwne, ze nic nie bylo ogloszone jak to ma byc wydawane w Polsce!
Czytasz to co Ci ludzie piszą, czy totalnie olewasz ich pomoc??? @Necr09 podlinkował Ci post z FB - https://www.facebook.com/batcavecompl/photos/a.10150369395661008/10158229635871008
A tam jak byk masz napisane:
1. Dotyczy tomu 1: "Jest to oczywiście "autorski" składak wydawnictwa - we współczesnych amerykańskich wydaniach (zarówno w formie omnibusów i albumów na miękko), tych komiksów tam nie ma, tak samo jak "Legends of The Dark Knight Annual" #2 (opowieść dziejąca się pomiędzy "Batman" #486 a #487)."
2. Dotyczy pozostałych tomów: "Idąc tropem prezentacji - wygląda na to, że 3 pierwsze tomy zostaną wydane w tym roku, natomiast dwa pozostałe - w następnym. Slajd pokazuje, że do wydania pozostanie tom "The Search" opowiadający o losach Bruce'a Wayne'a po złamaniu kręgosłupa oraz oczywiście finał "Knightsend". W ramach współczesnego wznowienia amerykańskiego wydano również domknięcie całej sagi - historie "Prodigal", gdzie Batmanem na chwilę zostaje Dick Grayson, a także "Troika", gdy Bruce Wayne wraca już w pełni do roli Mrocznego Rycerza.
Skoro tomy są łączone w grube albumy, można założyć, że najprawdopodobniej pod czwórką znajdziemy "The Search" oraz "Knightsend", a piątka to zamknięcie całości z "Prodigal" oraz "Troika".
To oczywiście dałoby nam komplet opowieści po polsku, nawet lepiej zbudowany, niż w Stanach, czy we Francji, z której Egmont ostatnio sporo czerpie pod kątem wydawania większych, współczesnych eventów DC Comics."

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2532 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 09:40:03 »
Necr09 pewnie nie jest fanem Epic Collection, wiec jego postów Hobgoblin nie bierze pod uwagę.

Offline Hobgoblin

Odp: Batman
« Odpowiedź #2533 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 11:03:46 »
Czytasz to co Ci ludzie piszą, czy totalnie olewasz ich pomoc??? @Necr09 podlinkował Ci post z FB - https://www.facebook.com/batcavecompl/photos/a.10150369395661008/10158229635871008
A tam jak byk masz napisane:
1. Dotyczy tomu 1: "Jest to oczywiście "autorski" składak wydawnictwa - we współczesnych amerykańskich wydaniach (zarówno w formie omnibusów i albumów na miękko), tych komiksów tam nie ma, tak samo jak "Legends of The Dark Knight Annual" #2 (opowieść dziejąca się pomiędzy "Batman" #486 a #487)."
2. Dotyczy pozostałych tomów: "Idąc tropem prezentacji - wygląda na to, że 3 pierwsze tomy zostaną wydane w tym roku, natomiast dwa pozostałe - w następnym. Slajd pokazuje, że do wydania pozostanie tom "The Search" opowiadający o losach Bruce'a Wayne'a po złamaniu kręgosłupa oraz oczywiście finał "Knightsend". W ramach współczesnego wznowienia amerykańskiego wydano również domknięcie całej sagi - historie "Prodigal", gdzie Batmanem na chwilę zostaje Dick Grayson, a także "Troika", gdy Bruce Wayne wraca już w pełni do roli Mrocznego Rycerza.
Skoro tomy są łączone w grube albumy, można założyć, że najprawdopodobniej pod czwórką znajdziemy "The Search" oraz "Knightsend", a piątka to zamknięcie całości z "Prodigal" oraz "Troika".
To oczywiście dałoby nam komplet opowieści po polsku, nawet lepiej zbudowany, niż w Stanach, czy we Francji, z której Egmont ostatnio sporo czerpie pod kątem wydawania większych, współczesnych eventów DC Comics."

Nie korzystam i NIE bede korzystal z Facebooka. Bojkotuje ta firme.
Dzieki za przeklejenie.

Offline Maragast

Odp: Batman
« Odpowiedź #2534 dnia: Śr, 09 Marzec 2022, 11:15:01 »
co do ukazywania się, nie spodziewałbym się więcej niż tomów 2 i 3 w tym roku, więc zapowiadane na 2023 No Man's Land pewnie też się przesunie w czasie

TK nie zapowiadał NML na 2023 tylko mówił, że chcą dojść do NML - z tego wynika, że NML nie jest jeszcze tak pewne jak saga Knightfall (pewnie zależy wszystko od sprzedaży Knightfall) i że ukaże się dopiero po 2023 roku.