Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 571589 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2385 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 20:52:56 »
@Eguaroc mieszkam w warszawie także nie rozumiem przytyku ?
Ale że jakiego przytyku?

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #2386 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 21:05:11 »
@Skandalista Dla mnie cała ta strona jest patetyczna, nie twierdzę że moje zdanie jest obiektywne, możesz sie nie zgadzać. Drugiego punktu nie rozumiem, dla mnie patos w kontekście patriotycznym jest niestrawny, znowu jak tobie sie podoba nie mi to oceniać. Syrena jest nietypowa, nietypowa również jest statua wolności, oba pomniki można przywołać, ale po raz kolejny piszę, nie chodzi tu o opisanie czegoś a sposób opisania.

@Eguaroc, sorry, źle przeczytałem, zrozumiałem że twój argument jest taki że nam się ta strona nie podoba bo jest o warszawie której nie lubimy a nie o innym mieście w Polsce (a nie na świecie jak napisałes). Anyway, dla mnie tego typu opisanie dowolnego miasta będzie niestrawne.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2387 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 21:25:03 »
Zdziwniej i zdziwniej.

Offline kierpic

Odp: Batman
« Odpowiedź #2388 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 22:41:16 »
Batman Świat to niestety zmarnowany potencjał. Całościowo to średni komiks choć ciekawa inicjatywa to nie wykorzystującą zamysłu jaki za tym stał. Całość jest strasznie zachowawcza i nie wybijająca się ponad zwykłe komiksy superbohatetskie. Nie będę oceniał każdej historii, ale pozwolę sobie wspomnieć o kilku. Część amerykańska to nawet nie historia, a wstęp o czym będzie ten zbiór krótkich opowiadań. Rysunki świetne, ale to tylko splashpage do gadania Batmana. Część polska to przeciętniak pod względem scenariuszowym i rysunkowym. Znając inne prace Piotra Kowalskiego poczułem spory zawód. Inne komiksy też nie wybijają się ponad schematy, poza historią rosyjską i japońską, ale obydwie też mnie nie niczym nie zaskoczyły, może poza formą. Rozumiem co chcieli przekazać twórcy, ale było to dla mnie tylko ok.
Finalnie podobały mi się historie: francuska, 
Spoiler: PokażUkryj
gdzie mamy jakby kolejną wariacje "randki" Catwoman z Batmanem, z zabawnym finałem
niemiecka,
Spoiler: PokażUkryj
gdzie dobrze wykorzystano Jokera oraz zaskakujące (choć trochę do przewidzenia) zakończenie oraz są tu świetne rysunki
oraz włoska
Spoiler: PokażUkryj
gdzie historia jest opowiedziana od tyłu jak w Memento Nolana i przez ten zabieg jest ciekawa.

Prawie ze wszystkim się zgadzam, wyłączając stwierdzenie, że niemiecka nowela jest dobra. Ani rysunki nie są świetne, ani Joker dobrze wykorzystany. Jest to bardziej Eko-Joker, a przykładowa plansza wygląda tak:


Oprócz francuskiej i włoskiej, to mi podobała się hiszpańska część.

@sad_drone, @SkandalistaLarryFlynt, chyba nie czytaliście tego komiksu. Wrzucona plansza to pikuś, jeżeli chodzi o patos, jest jeszcze coś takiego:



Damien

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2389 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 23:24:39 »
Jak dla mnie to żadna laurka Warszawy, tylko masturbacja. Mógłby coś takiego napisać gimnazjalista z kółka historycznego, ale pan który napisał kilka powieści? Szkoda że projekt zaklepał TK, pewnie pierwszy z brzegu polski twórca by to zrobił lepiej. Na przykład Rafał Szłapa. Przyjąłbym narysowanego i napisanego przez niego Batmana z pocałowaniem ręki. TK nie mógł niestety się powstrzymać od napisania czegoś z tak kultową postacią, wiadomo - laurka dla czyjejś pracy, w pewnym sensie rozumiem, że nie mógł odpuścić okazji. Ale mógł się chociaż postarać. Co pomyśli przeciętny turysta po przeczytaniu tego jak nas odwiedzi, wyjedzie poza centrum, zobaczy warszawskie blokowiska, i umrze ze śmiechu przypominając sobie dialogi tego komiksu. Dobrze że Batman nie miał żadnej epickiej sceny walki na stadionie narodowym.

Nie, to nie zamierzony oikofobiczny pocisk. Bardzo chciałbym fajnej reklamy Polski w tym komiksie. Chyba 99 procent tego forum by chciało. Szkoda, że to Batman jest bohaterem tej antologii. Przy Supermanie, który np. z synem Superboyem zwiedzałby świat, można by było in character sporo takiego lukru przemycić. I pokazać jak lata wokół Pałacu Kultury.

Offline Leyek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2390 dnia: Nd, 26 Wrzesień 2021, 23:44:15 »
@sad_drone, @SkandalistaLarryFlynt, chyba nie czytaliście tego komiksu. Wrzucona plansza to pikuś, jeżeli chodzi o patos, jest jeszcze coś takiego:




Tekstu jak u Stana Lee :)

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2391 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 00:14:33 »
Co pomyśli przeciętny turysta po przeczytaniu tego jak nas odwiedzi, wyjedzie poza centrum, zobaczy warszawskie blokowiska, i umrze ze śmiechu przypominając sobie dialogi tego komiksu.
Myślę, że przeciętnego turysty to nie obchodzi. Co najwyżej pomyśli, że może pora przestać czerpać obraz świata z komiksów superbohaterskich. Albo że wersja Warszawy z multiwersum DC jednak jest nieco inna niż ta realna.

Na serio strasznie to przeżywacie. A co pomyśli polski turysta, jak się okaże, że w Stanach jednak nie ma żadnego Gotham z jaskinią Batmana, a po mieście nie lata Superman?

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2392 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 01:51:35 »
Jest to bardziej Eko-Joker, a przykładowa plansza wygląda tak
Sorry, ale to jest klasyczny Joker, który chce szerzyć chaos, a to ekologia jest dla niego tylko wymówką. Zresztą nie o to mu nawet chodziło, co jest pokazane w finale.

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2393 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 07:18:22 »
Ta blondyna na załączonej planszy to nie przypadkiem premier Lidia Sobieska i crossover z universum Tekkena?

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2394 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 08:42:02 »
Wy tak na serio? Rozkminiacie postrzeganie kraju przez pryzmat marnego komiksu? Są lepsze i gorsze historie, z tego co piszecie to ta w Warszawie jest słaba. No i co z tego? To tak jakby każdy z nas, potencjalnych turystów, odwiedzając jakikolwiek kraj na świecie miał brać pod uwagę to, co ktoś sobie wymyślił i przelał na papier - i miał wyrabiać sobie opinię na temat tego kraju.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Gorzki

Odp: Batman
« Odpowiedź #2395 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 09:02:07 »
...

@sad_drone, @SkandalistaLarryFlynt, chyba nie czytaliście tego komiksu. Wrzucona plansza to pikuś, jeżeli chodzi o patos, jest jeszcze coś takiego:




ale sprzedała w końcu czy nie ?

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2396 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 10:06:20 »
Wiem, że sztuka robienia short'ów jest chyba najtrudniejszą ze sztuk. Żeby odnieść w niej sukces trzeba mieć dobry pomysł. Pierwszy "Batman: Black & White" pokazał jak się to robi. Potem było już gorzej, ale Ed Brubaker i Alex Garland zrobili jedne z najlepszych shortów z Nietoperzem w historii postaci.

Tak jak się cieszyłem, że TK i Kowalski robią Batmana (czemu dałem wyraz na forum), tak po przeczytaniu ich historii entuzjazm opadł do zera. Nie ukrywam, że polska historia z Batsem była pierwszą, którą przeczytałem. Jest kompletnie nijaka. Nie ma ani pomysłu, ani dobrego wykonania. Puenta? Ostatni kadr ostatniej zostawia czytelnika z niczym. Zero polskiego ducha. Kompletnie zmarnowany potencjał. Aż żal, kiedy pomyśli się jaką świetną historię Kołodziejczak napisał do antologii "Człowiek z probówki" (przynajmniej tak to zapamiętałem).

Podobały mi się hiszpańska (luźno, fajne rysunki) i -  o zgrozo - niemiecka [rysownik ma talent, który w dużej części marnotrawi pracując na kompie (plus ohydne dymki)]. Włoska - tak sobie. Reszty jeszcze nie przeczytałem.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Leyek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2397 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 11:01:04 »
Aż żal, kiedy pomyśli się jaką świetną historię Kołodziejczak napisał do antologii "Człowiek z probówki" (przynajmniej tak to zapamiętałem).

W Rewolucjach 11 - Apokryfy jego historia też była jedną z lepszy, jeśli nawet nie najlepszą.

Offline kierpic

Odp: Batman
« Odpowiedź #2398 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 11:03:15 »
ale sprzedała w końcu czy nie ?

Spoiler: PokażUkryj









Offline Leyek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2399 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 11:09:52 »
Spoiler: PokażUkryj










No to jednak w końcówce unosi się polski duch ;) :

Spoiler: PokażUkryj
Wayne upozorował atak na nią, żeby Batman mógł ją obronić, zdobyć zaufanie i w rezultacie odkupić technologię.