Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 563984 razy)

flake1989 i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2160 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 10:59:55 »
Żebyśmy się źle nie zrozumieli. Jones to bardzo dobry aktor, ale tu po prostu nie miał czego zagrać. Ta rola została baaardzo źle napisana - tu w ogóle nie ma tragedii Denta. To jokerowa wersja na temat Two-Face'a. Carrey'owy Riddler zresztą też joker'owy, ale Jim jest tu jak siły natury :D.

Tak czy siak - nawet po "Forever" nie byliśmy przygotowani (i chyba nadal nie jesteśmy) na joker'ową wersję Mr Freeze'a ;D
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2161 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 12:03:25 »
dla mnie problemem było ze najpierw w kioskach pojawiła się komiksowa adaptacja a potem film w kinach. oczywiście nie wytrzymałem i przeczytałem przed filmem. tommy lee jones wg mnie nie wypada źle, kopią nicholsona bym go nie nazwał. brakowało mi scen z harveyem - tu jones by mógł się wykazać a na ekranie praktycznie tylko two-face.

oglądałem forever z 2 miesiace temu. cgi się zestarzało ale aktorzy i muzyka nadal na poziomie.
Też najpierw czytałem komiks a potem widziałem film. Niekoniecznie był to błąd. Pewnych mankamentów, na które narzekacie w filmie komiks nie posiada.

Muzyka faktycznie zacna. Przez te wszystkie lata z całego filmu najlepiej pamiętam kawałek U2 "Hold me, thrill me, kiss me, kill me".
Batman returns
his books to the library

Offline Interloper

Odp: Batman
« Odpowiedź #2162 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 15:26:52 »
Jeśli chodzi o Batman Forever, to tylko parapapapararapapa


Offline Pan M

Odp: Batman
« Odpowiedź #2163 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 18:07:32 »
Batmany Schumachera to po prostu koszmarny spadek jakości po tych Burtnowskich. Burton stworzył filmy nie wstydzące się bycia superhero i nie tłumaczące wszystkiego na upartego realizmem jak u Nolana  ;) Były to też jednak produkcje, które mógł oglądać również straszy odbiorca, bo ten dostawał gotyckie miasto, klimat rodem z niemieckiego ekspresjonizmu i demonicznych złoczyńców. Schumacher zrobił z całego inwentarza superhero komedie, pajacowatych złoczyńców, którzy zachowują się w tak cholernie przerysowany sposób, że potwierdzają najgorsze stereotypy o trykociarskim gatunku i zbiór przygłupich sucharów. Mr. Freeze wali tak koszmarnie słabe żarty, że nawet co głupsze żarty w MCU nie mają takiej skali rażenia i chyba tylko tańczący Ronan jest na tym samym poziomie odmóżdzenia. No i nie zapominajmy o bat-sutkach i tym co zrobiono postaci Bane'a.

Jasne można mówić o hołdzie do lat 60, które są niejako kawałkiem historii komiksów, Batmana i popkultury, ale jednak wypadło to koszmarnie. Ba sami twórcy tych dramatów przepraszali publicznie.



Dlatego uważam, ze skoro  nikt ze strony twórców nie bawi się w tłumaczenia, że te filmy to jakieś ukryte perły kinematografii to nie ma co się obruszać, ze słabo to wyszło. Zresztą takie tłumaczenie w przypadku filmów, które były tak kontrowersyjne scenariuszowo, dialogowo jak choćby np. podejście Lucasa do prequeli star was zawsze lekko pachnie pudrowaniem wizerunku i pójściem w zaparte.

Osobiście uważam, ze "Batman Forever" i "Batman i Robin" to takie zabawne potworki do odmóżdżenia, które dają tam jakaś rozrywkę, ale bardziej na zasadzie guilty pleasure niż czegoś autentycznie dobrego.

Żeby nie było totalnie niekomiksowo to wyszła taka grafika w ramach promowania komiksowej kontynuacji Burtonverse



Czyli mamy bezpośrednio odcięcie się od świata  Schumachera i nietraktowanie go jako jako autentycznej kontynuacji wizji Burtona

Więcej  okładek i grafik

https://paradoks.net.pl/read/42037-batman-89-na-przykladowych-planszach



« Ostatnia zmiana: So, 31 Lipiec 2021, 18:20:59 wysłana przez Pan M »

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2164 dnia: So, 31 Lipiec 2021, 18:27:03 »
fatalne te plansze. liczyłem graficznie na coś w stylu komiksowej adaptacji dwóch pierwszych filmów burtona.

wracając do forever to dla mnie był moment największej zajawki superhero i do tego widziałem ten film w kinie. może dlatego nie traktuje tego filmu aż tak surowo. b&r to już niestety tak dobrze nie weszło, głównie za sprawa clooneya, wogole mi nie pasował do postaci batmana. zobaczymy jak zmierzchus sobie poradzi.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2165 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 02:11:39 »

Offline indyk1983

Odp: Batman
« Odpowiedź #2166 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 08:58:34 »
ilość stron też.

Damien

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2167 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 10:28:43 »
Cytuj
fatalne te plansze. liczyłem graficznie na coś w stylu komiksowej adaptacji dwóch pierwszych filmów burtona.

This. Komiks kontynuujący kultowe filmy, a oni zatrudniają dwóch rzemieślników, którzy tworzą komiks wyglądający jak jedna z wielu serii wchodząca w skład uniwersum. To powinien być projekt z najlepszymi topowymi twórcami. Gdyby Geoff Johns był aktywny w tworzeniu komiksów byłby dobrym kandydatem na scenarzystę, bo przy Doomsday Clock pokazał, że umie doskonale odwzorować czyiś styl prowadzenia narracji i świat.

Offline donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #2168 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 11:50:46 »
Dokladnie.
Bylem tym tytulem bardzo zaintrygowany - Batman '89, Keaton, Burtonowy klimat - co moze pojsc nie tak? Nie osadzam, bo to jeszcze nie wyszlo, ale po zobaczeniu tych plansz moj entuzjazm spadl do zera. To wyglada jak wszystko inne co DC obecnie wydaje. Slabo na maksa.

Z kolei na to (wydanie zbiorcze):
https://monkeysfightingrobots.co/review-the-dark-knight-at-his-most-terrifying-in-batman-reptilian-1/
Czekam bardzo.
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #2169 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 13:00:17 »
 Jerry Ordway dał popis w komiksowej adaptacji Batmana Burtona. Batman 89 z pod jego ołówka to byłby sztos i DC w taki zespół winno zainwestować.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2170 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 13:10:04 »
Plansze wyglądają fatalnie. To w ogóle nie ta skala - ten projekt powinien rysować ktoś inny. Czy Ordway - nie wiem, bo wiek robi swoje i dłoń już nie ta. Ale faktem jest, że jego kreska w adaptacji wymiatała.

Co do Samma Hamma to jak najbardziej za.

"Batman: The Dark Knight Detective vol. 7" - maniacy TM-Semica będą mieli okazję dokończyć historię (tę z chłopakiem manipulującym VR), którą Semic zaczął w zeszycie 5/93 i nigdy nie skończył. ;) Jedna z miliona semicowych fuszer. ;D
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2171 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 14:44:13 »
Z kolei na to (wydanie zbiorcze):
https://monkeysfightingrobots.co/review-the-dark-knight-at-his-most-terrifying-in-batman-reptilian-1/
Czekam bardzo.
Fajnie to wygląda. Zdaje się, że to pewniak do wydania dla Egmontu (Batman + Ennis) i chyba nawet się skuszę, jak się u nas pojawi.

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2172 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 15:07:09 »
Z tym Batman: The Dark Knight Detective vol. 7 jest mala drama bo okladka wogole nie pasuje do wczesniejszych 6 tomow.

Co do kontunuacji Batmana filmowego liczyle ze Ordway a zatrudnia lub kogos podobnego stylem...

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2173 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 15:11:39 »
Już okładka 6 tomu wygląda nijako, a jak na razie okładki dawały radę: https://bleedingcool.com/comics/dc-comics-please-fix-your-batman-dark-knight-detective-vol-6-cover/.

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #2174 dnia: Pn, 09 Sierpień 2021, 16:00:15 »
Mógłby Egmont w te dwie serie wejść. Nie wiem na co oni czekają.