Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564115 razy)

_Paweł i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2145 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 15:31:03 »
ja np tez lubię bardzo batman forever, może dlatego ze widziałem go w kinie. taki ukłon w stronę złotej ery. aktorzy i muzyka tez niezle wypadają, najgorzej się zestarzały w tym filmie cgi. batman i robin niestety już z trudem się ogląda.


Damien

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2146 dnia: Śr, 16 Czerwiec 2021, 15:36:59 »
Batman Forever nie jest taki zły, dla mnie to taki prawdziwy ukłon w stronę Srebrnej Ery bo jeszcze nie jest takiej złej jakości jak BiR. Schumacher jest wizualnym geniuszem niewiele gorszym od Burtona, tylko przyszło mu te talenty do world-buildingu wykorzystać tworząc kiepskie kino. Nie uratuje się pajacowatych Two Face'a i Riddlera, ale wątek kryzysu tożsamości nie był taki zły, szkoda że wycięto scenę w której Wayne spotyka w śnie wielkiego nietoperza. Najgorzej chyba kuje w oczy jakiś 30 letni facet którego niewiele starszy Batman adoptował, co chodził po rezydencji i udawał nastolatka ;D

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #2147 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 17:10:04 »
I ja też bardzo lubię Batman Forever.
Niestety Batman i Robin nie daje rady pomimo bardzo ciekawego zestawu antagonistów.
Nawet jak miałem 11 lat to mi się wydawało, że pomagierzy Freeze'a na rolkach to jednak jest głupota.

Offline Darth_Simon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2148 dnia: Pt, 18 Czerwiec 2021, 20:30:39 »
Jestem mocno i pozytywnie zaskoczony po lekturze tomu Ich Mroczne Plany w ramach Uniwersum DC. Batman znowu jest bardzo inteligentnym człowiekiem ale nadal człowiekiem. Czuć brak wsparcia i próbę jego zastąpienia. Ciekawi mnie co bedzie dalej. I jak Bruce poradzi sobie w tej nowej sutuacji.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #2149 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 10:39:46 »
Jestem mocno i pozytywnie zaskoczony po lekturze tomu Ich Mroczne Plany w ramach Uniwersum DC. Batman znowu jest bardzo inteligentnym człowiekiem ale nadal człowiekiem. Czuć brak wsparcia i próbę jego zastąpienia. Ciekawi mnie co bedzie dalej. I jak Bruce poradzi sobie w tej nowej sutuacji.

Ja niestety jestem trochę zawiedziony. To, co Tynionowi IV świetnie udało się w Detective Comics Rebirth - czyli wrzucenie kilkunastu grzybów w barszcz - tutaj szwankuje i część postaci jest właściwie nie wiadomo po co. Nowi antagoniści słabi, mało wiarygodni, kompletnie nierozwinięci. Postać Designera niewykorzystana, spalona od razu. "Wielki plan" i "kolejna tajemnica z przeszłości" - to wszystko jest naiwne i mało interesujące. Przesyt batgadżetów (batpociąg?) zbliża serię do tego, co było najsłabsze w "Amazing Spider-Man - Globalna sieć". Do tego jeszcze takie bezsensowne wpadki - jedna postać z podciętym gardłem chodzi i mówi ;) Na plus zdecydowanie warstwa graficzna. Będę obserwował jak to się rozwinie, ale na razie bez wielkiego entuzjazmu  :-[

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2150 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 12:19:59 »
Nolana Batmany dla mnie przez to urealnianie bardzo slabe i 3 czesci nawet nie obejrzalem...

Burtona to majstersztyk jesli chodzi o klimat Gotham, cos pieknego.

Kiedy ta kontynuacja komiksowa ma sie ukazac?

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #2151 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 13:04:55 »
Do tego jeszcze takie bezsensowne wpadki - jedna postać z podciętym gardłem chodzi i mówi ;)

Ale weź poprawkę na to
Spoiler: PokażUkryj
co to za postać. ;)
Ona będzie chodziła i nawijała i po zgonie.  8)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #2152 dnia: Pn, 21 Czerwiec 2021, 14:08:17 »
Ale weź poprawkę na to
Spoiler: PokażUkryj
co to za postać. ;)
Ona będzie chodziła i nawijała i po zgonie.  8)


No chyba, że tak ;)
Spoiler: PokażUkryj
Ale parę stron później podobny los spotyka inną postać i już nieco bardziej zadbano o szczegóły ;)

Offline Darth_Simon

Odp: Batman
« Odpowiedź #2153 dnia: Cz, 01 Lipiec 2021, 22:18:32 »
Skończyłem najnowszy tom Detevtive Comics i sam komiks mi się podoba z wyjątkiem jednego elementu, który mi mocno zgrzyta.

Czy akcja walki z Freezem dzieje się przed Miastem Bane (a w trakcie Roku Łotrów) a następne historie już po ?

Bo obecność pewnych postaci lub ich brak jest niewyjaśniona.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Offline Pocztar

  • Wiadomości: 523
  • Polubień: 894
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Zobacz profil
    • Movies Room!
Odp: Batman
« Odpowiedź #2154 dnia: Wt, 06 Lipiec 2021, 13:27:32 »
Tak, jest dokładnie tak jak mówisz.
Stąd najpierw jedna postać jest, a potem jej nie ma ;)

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2155 dnia: Wt, 13 Lipiec 2021, 16:48:34 »

Offline Kot Tip-Top

Odp: Batman
« Odpowiedź #2156 dnia: Pt, 23 Lipiec 2021, 07:12:32 »
Dla mnie Batman to bohater który może istnieć (i w tej chwili istnieje) za równo w wersji pod dzieci jak i pod dorosłych - wystarczy spojrzeć jak drastycznie w tonie prezentują się nowe seriale animowane jak i nowe filmy aktorskie. Także nie mam problemu z "Forever". To film pod dzieciaki ale fajnie zrobiony. Jedyne co drażni to Tommy Lee Jones, który gra aż zbyt infantylnie i ma się nijak do postaci z komiksu. Do Riddlera takie błaznowanie pasuje. Wiem, że dziś w komiksach robią go na bardziej opanowanego ale jak się spojrzy na wersje postaci sprzed lat 90 to Carrey robi świetną robotę - plus przynajmniej ma jakiś poziom kunsztu/klasy. Uważam za szkodę, że nie wypuścili (ponoć istniejącej) wersji reżyserskiej filmu, która jest nieco mroczniejsza w tonie i z tego co czytałem fabularnie ma trochę więcej sensu. "Batman i Robin" bez względu na kategorię jest po prostu słaby.

Filmy Burtona stawiam o wieeele wyżej niż te Sumachera i trochę smutne, że nie mógł domknąć trylogii. Te filmy mają wspaniały, unikatowy klimat i nawet jak odbiegają od komiksu są z pomysłem. Pingwin np. ma się ni jak do tego jak jest w komiksie ale to ciągle postać, którą widzę w świecie Batmana, wpisuje się w jej estetykę i poetykę.... plus jest zagrana po prostu super.

Także super inicjatywa z tym komiksem. Kojarzę, że jakąś dekadę temu próbowali to już zrobić ale DC miało jako chyba jakiś problem ze zdobyciem praw do wizerunków. Jeśli teraz wszystko dogadane to niech poszaleją. Prawdę mówiąc najfajniej by było jakby się konsultowali z samym Burtonem jakby widział te postacie, na pewno miał jakieś niewykorzystane koncepty, takie co zrobił sam dla siebie (to w końcu też rysownik). Jego Scarecrow to by było coś...

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2157 dnia: So, 24 Lipiec 2021, 20:28:57 »
burton był producentem batmana forever. ludzie nie rozumieją ze ten film jest ukłonem w stronę adama westa i komiksów silver era. ludzie oczekiwali kontynuacji filmów burtona i dlatego zawód był podwójnie bolesny.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2158 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 09:43:55 »
Trochę nostalgii: 22 września 1995 r. poszedłem do kina na "Batman forever" i byłem zniesmaczony. Ta scena z kwasem w sejfie chociażby. Porażka. Totalne spieprzenie postaci Two-Face'a. Żenujący popis Tommy Lee Jonesa, jakaś nędzna imitacja Jokera. Obronił się tylko Carrey, kompletnie szalona kreacja, ale czy tak powinien wyglądać mistrz zagadek? A O'Donnel - młodzieniec przygarnięty przez Wayne'a, bo stracił rodziców? WTF? Wertham byłby zadowolony ;). I kompletnie idiotyczna intryga - Riddler i panowanie nad umysłami mieszkańców Gotham City. Z drugiej strony Zuckerbergowi, cieciom z Netflixa, Amazona, itd. musiała się wtedy zapalić zielona lampka ;D.

Dziś, po latach, mam inne spojrzenie. Po prawdzie (i obejrzeniu filmów Burtona po kilka razy) - głupot we wszystkich trzech jest tyle samo. I nagle "Forever" nie wypada już tak źle. Totalnie napalona Chase Meridian, zagubiony Wayne, sarkastyczny jak zwykle Alfred - fajnie to wszystko się składa. Nawet po latach - Carrey wymiata (chociaż zawsze chciałem zobaczyć w tej roli Robina Williamsa, którego wtedy WB wydymało - po raz drugi - bo okazało się, że Jim jest bardziej "chodliwy").

Pamiętam jak wtedy marzyłem, żeby rolę Denta zagrał DeNiro. Dramatyczna, tragiczna, dobrze napisana postać to byłoby coś na miarę jego talentu. Ale nawet zanim zobaczyłem efekt końcowy w "Forever" wydawało się to nieprawdopodobne - TAKI aktor w filmie komiksowym! Dziś - po "Meet the Fockers" i "Last Vegas" - well.

Czy wiecie, że Tommy Lee Jones i Carrey mieli totalną kosę na planie? Jones pogardzał Carrey'em.
No i zamiana Billy Dee Williamsa na Tommy Lee Jonesa (kompletnie z dupy, ale to w końcu Schumacher) - dziś po takim myku sprzęt elektroniczny znikałby szybciej ze sklepów niż po zeszłorocznych wydarzeniach.

"Batman i Robin"- Freeze i Ivy wyglądają fajnie, i to by chyba było na tyle. ;D
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2159 dnia: Pn, 26 Lipiec 2021, 10:21:42 »
dla mnie problemem było ze najpierw w kioskach pojawiła się komiksowa adaptacja a potem film w kinach. oczywiście nie wytrzymałem i przeczytałem przed filmem. tommy lee jones wg mnie nie wypada źle, kopią nicholsona bym go nie nazwał. brakowało mi scen z harveyem - tu jones by mógł się wykazać a na ekranie praktycznie tylko two-face.

oglądałem forever z 2 miesiace temu. cgi się zestarzało ale aktorzy i muzyka nadal na poziomie.