Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564006 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2100 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 10:27:48 »
pytanko odnośnie batmana snydera. skończyłem przygodę po 10 trejdach snyder/capullo. nie znam praktycznie batmana który powstawał pożniej, eternal też nie znam i w sumie chyba nie chcę znać. czy mogę brać się za dark nights metal bez znajomości powyższych?

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2101 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 10:36:13 »
pytanko odnośnie batmana snydera. skończyłem przygodę po 10 trejdach snyder/capullo. nie znam praktycznie batmana który powstawał pożniej, eternal też nie znam i w sumie chyba nie chcę znać. czy mogę brać się za dark nights metal bez znajomości powyższych?
Tak.

Damien

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2102 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 14:01:04 »
http://dcmaniak.blogspot.com/2021/05/batman-w-polsce-tak-juz-we-wrzesniu.html#more

TK, pisze książki, wydaje komiksy, morduje kolekcje, i tworzy scenariusze dla Batmana 8)

Online Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #2103 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 14:54:06 »
Istnieje też teoria że w wolnych chwilach ćwiczy pióro znęcając się nad ludźmi z Komiks-Speca używając do tego celu postaci Bazyliszka. Ale to tylko miejska legenda jak yeti, ufo czy rząd bezpartyjnych fachowców.

Damien

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2104 dnia: Pt, 28 Maj 2021, 23:05:18 »
Ciekawa inicjatywa, tylko szkoda że Polska łapię się po prostu jako jeden z wielu krajów. Sądzicie że jest szansa, że kiedyś DC wypożyczy licencje i powstałby jakiś komiks całkowicie stworzony przez polskich twórców na bazie postaci DC? Może chociaż jacyś mało znani bohaterowie, bliżsi nam kulturowo niż Batman. Pomarzyć można :) Acz dobre i to, co zapowiedziano. Superman już kiedyś do Polski przyleciał, i to nawet w czasie II wojny światowej.

Online misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2105 dnia: So, 29 Maj 2021, 08:52:01 »
Chyba wcześniej żadnego krajowi DC (oprócz chyba UK) nie dało glejta na stworzenie lokalnej serii, więc to mało prawdopodobne.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2106 dnia: So, 29 Maj 2021, 10:15:34 »
Z tego, co pamiętam, Dark Prince Charming miał być startem robienia powieści graficznych dla zapraszanych artystów spoza USA, żeby mogli zrobić coś po swojemu, ale nie specjalnie poszło to do przodu.

Online bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2107 dnia: So, 29 Maj 2021, 13:33:16 »
Był też taki pomysł jak Batman: Europa, gdzie Batman wojażował po europejskich krajach.
Batman returns
his books to the library

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2108 dnia: So, 29 Maj 2021, 13:58:43 »
Taa, ale intencją tej serii nie było oddania postaci do rąk osób spoza amerykańskiego rynku komiksowego.

Damien

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2109 dnia: So, 29 Maj 2021, 14:02:45 »
W serii Batman Confidential, Mroczny Rycerz raz odwiedził Polskę. Nie pamiętam już dobrze tego komiksu, ale chyba padło na Warszawę z jakimiś konotacjami grupy Blackhawk z uniwersum DC, której jednym z członków był Polak. Marnotrawstwo, Batman powinien wybrać Łódź, polskie miasto najbardziej przypominające Gotham. Wyobrażam sobie paradę Jokera z filmu T. Burtona kręconą na Piotrkowskiej ;) Ewentualnie poznańska Wilda, miejsce idealna dla Batmana i Spawna - demoniczne.


Online gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2110 dnia: So, 29 Maj 2021, 14:15:53 »
Z tego, co pamiętam, Dark Prince Charming miał być startem robienia powieści graficznych dla zapraszanych artystów spoza USA, żeby mogli zrobić coś po swojemu, ale nie specjalnie poszło to do przodu.

Dla mnie komiks Mariniego był ogromnym rozczarowaniem. Tak zachowawczej bat-historii, pozbawionej jakiegokolwiek autorskiego sznytu nie czytałem już dawno... (no dobra, od czasów Snydera praktycznie nie czytam również współczesnych rzeczy z nietoperzem, może poza kilkoma wyjątkami, ale to już zupełnie inny temat).

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2111 dnia: Śr, 02 Czerwiec 2021, 12:22:29 »
kupiłem curse of white knight hc - pod obwolutą ma bardzo fajną fakturę okladki, jak w batman damned. orientujecie się czy white knight hc też tak fajnie się prezentuje?

Offline filipdm

Odp: Batman
« Odpowiedź #2112 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 11:51:13 »
Witam serdecznie,

Po wielu latach postanowiłem wrócić do komiksów. Ostatnie czytałem w podstawówce w latach osiemdziesiątych.
Kupiłem sobie parę pozycji (Batman, Saga, Szninkiel) i tak mnie jakoś teraz wzięło na Batmana.

Przeczytałem właśnie Rok pierwszy. Czeka na mnie Biały Rycerz i jutro dojedzie Ziemia Jeden oba tomy.

I tu rodzi się moje pytanie czy warto wchodzić w Batmana Toma Kinga? Opinie raczej delikatnie mówiąc średnie.
Planuję dokupić też w najbliższym czasie pozycje, które są łatwo dostępne:

Batman Noir. Długie Halloween
Świt mrocznego Księżyca
Sekta,
Azyl Arkham,
Rok 100,
Powrót Mrocznego Rycerza.


Zastanawiam się więc czy brać teraz Kinga czy lepiej powyższe pozycje a Kinga odpuścić całkowicie.
Dzięki za pomoc

Offline andy13

Odp: Batman
« Odpowiedź #2113 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 13:33:34 »
Witam serdecznie,

Po wielu latach postanowiłem wrócić do komiksów. Ostatnie czytałem w podstawówce w latach osiemdziesiątych.
Kupiłem sobie parę pozycji (Batman, Saga, Szninkiel) i tak mnie jakoś teraz wzięło na Batmana.

Przeczytałem właśnie Rok pierwszy. Czeka na mnie Biały Rycerz i jutro dojedzie Ziemia Jeden oba tomy.

I tu rodzi się moje pytanie czy warto wchodzić w Batmana Toma Kinga? Opinie raczej delikatnie mówiąc średnie.
Planuję dokupić też w najbliższym czasie pozycje, które są łatwo dostępne:

Batman Noir. Długie Halloween
Świt mrocznego Księżyca
Sekta,
Azyl Arkham,
Rok 100,
Powrót Mrocznego Rycerza.


Zastanawiam się więc czy brać teraz Kinga czy lepiej powyższe pozycje a Kinga odpuścić całkowicie.
Dzięki za pomoc
Gdybyś czytał wszystko na bieżąco, to mógłbyś się zastanawiać nad runem Kinga, ale jeśli masz ponad 3 dekady przerwy w czytaniu, to myślę, że jest wiele lepszych pozycji, które musisz nadrobić, więc zacznij od tych, które wymieniłeś.

Offline U.F.O

Odp: Batman
« Odpowiedź #2114 dnia: Nd, 06 Czerwiec 2021, 13:49:12 »
Ale to tylko miejska legenda jak yeti, ufo czy rząd bezpartyjnych fachowców.
Wypraszam sobie!