Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570351 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2070 dnia: So, 22 Maj 2021, 07:16:52 »
Nie jest to do końca tak, jak piszesz.
Chcąc to wyjaśnić, musielibyśmy jednak wejść na grząskie grunty spoilerozy.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #2071 dnia: So, 22 Maj 2021, 09:42:11 »
Jest funkcja spoiler toteż śmiało. ;)
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2072 dnia: So, 22 Maj 2021, 10:54:40 »
W KJ, o ile mnie pamięc nie myli, Batman próbował badać psychikę Jokera, ale ciężko było ustalić profil, bo wyglądało tak, że każdego dnia miałaby inną osobowość - niestabilność i niespójność psychiczna. Johns ciekawie poprowadził ten wątek.
« Ostatnia zmiana: So, 22 Maj 2021, 10:59:32 wysłana przez isteklistek »

Offline gashu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2073 dnia: So, 22 Maj 2021, 20:10:10 »
Ok. Nie mam akurat pod ręką komiksu, żeby posprawdzać pewne rzeczy, ale

Spoiler: PokażUkryj
wydaje mi się, że pewne fakty oraz dialogi świadczą o tym, że Batman wiedział o istnieniu więcej niż 1 Jokera od dawna, ale z racji pewnych kwestii (przede wszystkim poruszanego w komiksie wątku tożsamości pierwszego, „oryginalnego” Jokera) nigdy nie zdradził się z tą wiedzą. Może o tym świadczyć szybkie przejście do porządku dziennego nad napotkaną sytuacją (w przeciwieństwie do Barbary i Jasona, dla których jest to wielkie „WTF?”), zrzucanie na drzewo Gordona oraz swoich pomagierów w momentach, w których starają się oni uzyskać od nietoperza informacje na ten temat, a także finalna rozmowa między Brucem i Alfredem na temat prawdziwej tożsamości oryginalnego złoczyńcy.

Inna możliwość to ta, że dwóch z trzech Jokerów nigdy nie pojawiło się w świecie DC poza historią Johnsa, a ich wejście w rolę klauna to tylko element planu „oryginalnego” psychopaty. Fakt, że ani Barbara, ani Jason nie są w stanie odróżnić ich od postaci którą napotykali w przeszłości tłumaczę w taki sam sposób jak to, że po założeniu okularów nikt nie jest w stanie rozpoznać Supermana w postaci Clarka Kenta 😉.   


Oczywiście powyższe to tylko moje interpretacje, na pewno w najbliższym czasie wrócę jeszcze przynajmniej raz do lektury, żeby postarać się poukładać sobie to wszystko.

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #2074 dnia: So, 22 Maj 2021, 20:37:22 »
Aha.
Czyli
Spoiler: PokażUkryj
Batman wiedział, nie powiedział, a to było tak...

Podejście tego typu jest dla mnie mocno denne.
Natomiast na podstawie tego co napisałeś widzę to w ten sposób: albo Johns miał po prostu średniej klasy pomysł własny albo zrzynał z
Spoiler: PokażUkryj
HQ, która swego czasu również mierzyła się z impostorem.

W każdym razie na chwilę obecną koncepcja zupełnie do mnie nie przemawia czyli raczej wypada z listy zakupowej.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline isteklistek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2075 dnia: So, 22 Maj 2021, 21:16:40 »
Sednem tego komiksu jest trauma Jasona i Barbary po spotkaniu z Jokerem, jak ją przepracowali i jak na nich wpłynęła - Joker i Batman dołożyli swoje do tego. Możliwe, ze ta historia jest za krótka i da się wyciągnąć więcej.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #2076 dnia: So, 22 Maj 2021, 23:12:57 »
Spoiler: PokażUkryj
Chciałbym tylko zwrócić uwagę, że Joker kanonicznie zmieniał się wielokrotnie, więc to też nie tak, że Batman zobaczył go z lekko innymi rysami twarzy czy wagą i stwierdził "to na pewno ktoś inny!". Morrison te różnice tłumaczył dostosowywaniem się clowna do zmieniających się czasów i Batmana (zrzucanie skóry jak wąż i odradzanie się jako ktoś zupełnie inny - innymi słowy, postacie byli świadomi, że ta postać zmienia wygląd regularnie i to nie było tylko wiedza czytelnika). Joker miał tendencje do znikania na dłużej po cięższych potyczkach i sytuacjach typu "bez wyjścia" (finał Death in the Family, postrzał w twarz na początku runu Morrisona, pozbycie się twarzy w New 52 i wiele innych), po których wracał odmieniony - nie tylko mentalnie, ale i fizycznie. Johns w swoim komiksie podszedł - jak mniemam - bardziej dosłownie do tego, jak to jest, że jedna postać mogła wyglądać tak inaczej i tyle przetrwać.

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2077 dnia: Nd, 23 Maj 2021, 11:46:59 »
@kelen ja już o tym tu wspominałem, przy omawianiu premierowych wydań oryginalnych. Dla mnie najlepsze jest to, że zarówno to co przedstawił Johns, Morrison czy Snyder wg mnie w ogóle się nie wyklucza, a jest jedynie rozwijaną koncepcją różnych oblicz Jokera.

Offline StudentPiwniczak

Odp: Batman
« Odpowiedź #2078 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 01:59:47 »
Czy skoro Wieczny Batman jest w katalogu Egmontu na 2021 to możemy liczyć na dodruk tomu 1 i 2? Czy raczej szykować się na opróżnianie portfela?

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2079 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 07:03:36 »
Ciężko powiedzieć. Obecność w katalogu nie znaczy nic. Egmont czasami coś dodrukowuje a czasami nie.

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2080 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 07:47:13 »
Ciężko powiedzieć. Obecność w katalogu nie znaczy nic. Egmont czasami coś dodrukowuje a czasami nie.

Parę lat temu była mowa na jakimś spotkaniu, że komiksy z Nowego DC Comics nie będą już dodrukowywane.

Online Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #2081 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 07:56:05 »
Ale TK nie wyklucza wznowień/kontynuacji/premier w nowej formie vide Green Arrow w deluxe (aczkolwiek z upływem czasu przestaję na to liczyć...).

MaLeKrSkr

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2082 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 08:47:52 »
Ale TK nie wyklucza wznowień/kontynuacji/premier w nowej formie vide Green Arrow w deluxe (aczkolwiek z upływem czasu przestaję na to liczyć...).

Dopóki pierwsze wydania większości tych tytułów będą nadal dostępne w normalnej sprzedaży, nie ma co liczyć na wznowienia w DC Deluxe czy w jakiejś innej formie. Osobiście wolałbym, żeby wydali zbiorcze wydania serii z "Odrodzenia", które zostały przerwane i w ten sposób dokończyli co niektóre tytuły. Jednak patrząc na to wszystko realnie raczej też tak się nie stanie i pojadą raczej z nowościami i jakąś klasyką. Sam TK wspominał teraz, że z DC jeszcze jest masa rzeczy do wydania. Może za 10 lat?

Offline Sparnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #2083 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 18:15:51 »
Czytał ktoś tego nowego Batmana od Tyniona IV? Mam dużo obaw, że to będzie typowy bezpieczny średniak z Batmanem, ale jednak bardzo mnie ciekawi postać Punchline i Joker War saga.
Coś wartego uwagi, czy tytuł wydawany po prostu żeby był?

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2084 dnia: Śr, 26 Maj 2021, 18:48:44 »
Z tego co kojarzę to raczej oceny pozytywne, gorzej niż za Kinga to chyba nie będzie.
Twój komiks jest lepszy niż mój