Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564278 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2010 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 16:51:43 »
Jest kilka zeszytów bardzo dobry. Problem jest taki, że giną one w morzu miernoty jaką serwuje King w swoim runie. Snyder równowarzył motywy superbohaterskie z szalonymi pomysłami dodając do tego klimaty grozy. King albo przynudzał albo dowalał tyle superbohaterskiej akcji, aż była niestrawna. Zastanawiam się czy gdyby King dostał do pomocy w pisaniu drugiego scenarzystę jak to było w przypadku serii Grayson, to nie dostalibyśmy serii, która przeszła by do historii.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Kwiecień 2021, 17:30:59 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2011 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 17:04:56 »
To nawet nie chodzi o to czy to jest dobre czy złe, dla mnie to było strasznie męczące, do końca tego nie doczytałem, ale z tego co pamiętam to najlepszy był trade Zimne dni i cross z Flashem, jak się czytało Falshpoint to ma to jakiś ładunek emocjonalny.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Online Tymon Nadany

Odp: Batman
« Odpowiedź #2012 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 12:36:38 »

Kurczę - jak byłem mały to byłem zachwycony jak pokazano Batmana w TASie. Bruce Tim potrafił go rozpisać. Potem równie dobrze Batmana pokazano w Justice League TAS/Unlimited. I to mimo iż dubingował go Radosław Pazura. :)

Na TASowskie Batmana  Pazura zbytnio nie pasił. Sprawdził się w innych animacjach za to moim zdaniem jako Terry Mcginnis w BB albo w  The Batman.  Jako TASowski bat bardziej pasował Krzysztof Stelmaszyk z dubbingu canal plus do Mask of The Phantasm albo Andrzej Ferenc który dubbingował tę postać w 8 odcinkach TAS wydanych na vhs od warnera, i 5  odcinkach Superman TAS z canal plus.

Offline vkasz

Odp: Batman
« Odpowiedź #2013 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 16:57:31 »
Czy Batman TAS jest gdzieś dostępny w necie z polskimi napisami/lektorem? O ile pamiętam na DVD polskich napisow brak :/

Offline misiokles

Odp: Batman
« Odpowiedź #2014 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 21:29:33 »
Stara zasada: jak czegoś nie ma w necie, jest na chomiku.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2015 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 12:45:15 »
pogubiłem się - czy jest omnibus no man's land? widziałem tylko "road to".

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2016 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 12:59:03 »
Jest zapowiedziany vol 1 bodajże na październik.

Offline Sebo

Odp: Batman
« Odpowiedź #2017 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:09:19 »
Batman TAS jest też na pewno na CDA.pl

Damien

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2018 dnia: Pn, 19 Kwiecień 2021, 00:21:55 »
Na TASowskiego Batmana  Pazura zbytnio nie pasował. Sprawdził się w innych animacjach za to moim zdaniem jako Terry Mcginnis w BBi.  Jako TASowski bat bardziej pasował Krzysztof Stelmaszyk z dubbingu canal plus do Mask of The Phantasm albo Andrzej Ferenc który dubbingował tę postać w 8 odcinkach TAS wydanych na vhs od warnera, i 5  odcinkach Superman TAS z canal plus.

Zgadzam się. Choć gdy Pazura dubbingował Batmana w TAS, mimo że jego wokal do retro animacji pasował jeszcze mniej niż do JLU, akurat wtedy moim zdaniem staranniej grał głosem niż w Lidze Sprawiedliwych. Przez długie lata Radosław Pazura był przyspawany do roli Batmana, pamiętam że podkładał też głos w "Batman: Odważni i Bezwzględni" , gdzie już kompletnie nie pasował do kreskówki stylizowanej na Srebrną Erę komiksów DC. Aktor podkładający głos w Lego Batman miał już bardziej pasującą barwę. Jako fan rodzimego dubbingu mam nadzieję że Pan Pazura zakończył już swoją karierę z Nietoperzem. Ostatnio sprawdzając dubbing do ZSJL zwróciłem uwagę na następcę Andrzeja Rozenka jako głosu Bena Afflecka, polecam sprawdzić, aktor się postarał.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2019 dnia: Wt, 20 Kwiecień 2021, 23:10:59 »
Jak na początku Odrodzenia ściśnięto całą sagę o śmierci Supermana do 6 zeszytów, tak na koniec Batmana King miksuje Knightfall i No Man Lands w jedno. Chyba, bo dopiero chwyciłem w ręce "Miasto Bane'a" i przeczytałem 1 zeszyt. Ale na razie jest to o wiele lepsze niż ta nieszczęsna "Mitologia", czy też DC #1000 które nie wiem po co kupowałem. Chyba na razie to odstawię i dokupię sobie ten "Upadek", bo mnie ten wątek zaciekawił. Chyba naprawdę lubię tylko te komiksy które znam. Ale co zrobię, skoro każdy nowy scenariusz w Rebirth który czytałem to albo autoplagiat DC, albo szmira totalna. W N52 było podobnie - choćby niesławna Gothtopia, o której do dziś myślę z niesmakiem.

Batman vs Deathstroke był niezły. Inny scenarzysta i od razu lepiej to się czytało, chociaż głupotki też były. No i bardzo dobre rysunki.

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #2020 dnia: Śr, 21 Kwiecień 2021, 20:18:51 »
jako uzupełnienie omnibusów Batmana Morrisona polecam te dwa:
- Batman & Robin by Tomasi & Gleason Omnibus
- Batman by Paul Dini Omnibus

Wprawdzie nie był polecony no ale sztuka jest sztuka ;)




Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2021 dnia: So, 01 Maj 2021, 07:54:07 »
Podstawowe pytanie jakie będzie mnie męczyć do lipca, to jakiż to duży tytuł chce wydać Egmont na Dzień Batmana w tym szybkim trybie. Czyżby mógł być to Knightfall czy jednak coś innego.

Online LukCook

Odp: Batman
« Odpowiedź #2022 dnia: So, 01 Maj 2021, 10:08:19 »
Podstawowe pytanie jakie będzie mnie męczyć do lipca, to jakiż to duży tytuł chce wydać Egmont na Dzień Batmana w tym szybkim trybie. Czyżby mógł być to Knightfall czy jednak coś innego.

Fajnie, jakby był to Knightfall. Musieliby pociągnąć i wydać w trzech tomach. No Man's Land podobnie, dłuższy temat. Może puszczą zbiorcze wydanie Snydera, jest dużo płaczu o dodruk i było kiedyś rzucone, że jest szansa ale w innym formacie.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2023 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:00:24 »
Z kontekstu wypowiedzi wywnioskowałem, że to jakiś nowy tytuł, który nie wyszedł, nawet w USA i TK nie może o nim mówić. Nie liczybym też na jakąś dłuższą serie. Jest to raczej coś specjalnie przygotowanego na Dzień Batmana.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2024 dnia: So, 01 Maj 2021, 11:09:05 »
A ja właśnie wręcz odwrotnie. TK powiedział, że czekają na jakieś nowe materiały z DC. Dlatego bardziej myślę, że mogłoby być to coś z czasów TM Semic. Czyli Knightfall. Ech - zamiast 4 zdublowanych Noirów z 2019, dostać 3 tomy Knightfalla. To byłoby coś. Ale poczekamy, to zobaczymy co dostaniemy. Zupełnej nowości też nie da się wykluczyć.