Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 563981 razy)

flake1989 i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline adrian23

Odp: Batman
« Odpowiedź #1995 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 11:01:43 »
ja też po przeczytaniu recenzji nie byłem zachęcony ale jednak zdecydowałem się go wczoraj ogarnąć. Fakt nie jest wybitny ale bardzo fajnie mi się go czytało, mam pozytywne odczucie po przeczytaniu. Też nie rozumiem negatywnego odbioru tego komiksu.

Online LukCook

Odp: Batman
« Odpowiedź #1996 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 11:18:18 »
możesz rozwinąć kiepski scenariusz przeklętego? wg mnie to jeden z lepszych batmanów zarówno graficznie jak i scenariuszowo.

Straszna nuda - silenie się na kolejną wersję śmierci Waynów, mieszanie mistycyzmu ze oklepanym tematem nie pomogło. Do tego patetyczna narracja Constantine i nic nie wnoszące postacie przewijające się przez całą historię - przedłużacze akcji. Wersja Batmana, który nie ma pojęcia co się dzieje kompletnie do mnie nie przemawia. Dla mnie pozycja piękna graficznie ale nie wnosząca nic do świata nietoperza.

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1997 dnia: Cz, 18 Marzec 2021, 11:42:36 »
ale zrozumiałeś że
Spoiler: PokażUkryj
batman nie żyje i to się dzieje w zaświatach?
? dlatego mamy tylko postacie ze świata dc które tam mogą się znaleźć.
akcji nie ma za dużo bo to jest bardziej taki komiks oniryczny o poszukiwaniu rozwiązania.

dla mnie takie ciemne oblicze waynów jest ciekawe. do tej pory raczej było to perfekcyjne małżeństwo i thomas wayne wspaniały lekarz filantrop. cała ta historia to przeżywanie przez batmana traumy - innej niż do tej pory - po zabmordowaniu jokera. jak widać nie radzi sobie z tym.

constantine to taki przewodnik po zaświatach coś a'la wergiliusz.

oczywiście moje argumenty nie sprawią, że nagle komiks ci się spodoba, ale nie spłycałbym go do "nudna narracja; nudne postacie; fajne rysunki".

właściwie to przeczytam sobie ponownie ten komiks w weekend i możemy dyskutować w szczegółach.
« Ostatnia zmiana: Cz, 18 Marzec 2021, 11:45:10 wysłana przez freshmaker »

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1998 dnia: Śr, 24 Marzec 2021, 21:23:21 »
Czytam sobie Batman: Mitologia i jest tak sobie. Ten motyw że ktoś odkrywa tajemnicę w ostatnich latach był już tyle razy przetwarzany przez DC, że u mnie już nie wzbudza emocji i zainteresowania. Ale został wspomniany komiks Batman & Robin: Bad Blood, nie wydany w naszym kraju. Ktoś wie, jak on jest umiejscowiony czasowo między komiksami wydanymi w Polsce?

"Mitologia" jest słabiutka -  w ogóle nie posuwa świata przedstawionego do przodu. Taki stand alone niewiele znaczący. Kasa wyrzucona w błoto z mojej strony - nie polecam. I weź tu kupuj Batmany które teraz Egmont wydaje, jak większość to straszne słabiaki. Czytając Supermana nie mam wrażenia że pochłaniam chałę. A ten Batman ssie.
« Ostatnia zmiana: Śr, 24 Marzec 2021, 22:07:35 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1999 dnia: Pt, 26 Marzec 2021, 09:54:13 »
"Batman & Robin: Bad blood" to początek serii z New52. Bardzo fajne czytadło - z nową wersją Henri Ducarda (gorszą niż klasyczna jednakże). Rewelacyjnie narysowane przez Gleasona. "Mythology" dobrze się czyta (a jeszcze lepiej ogląda - Mahnke!), ale faktycznie kompletnie nic nie wnosi. Potem jest jeszcze gorzej, z czasem Tomasi kompletnie traci formę.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #2000 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 22:35:24 »
Myślę, że miłośników serii "Dark Knight Detective" ucieszy fakt, że pod koniec listopada 21 pojawi się kolejna, 6-sta już odsłona tej serii - tom zawierał będzie zeszyty DC 622-633.



Kolejne info - szczególnie ucieszy nabywców Omnibusa "Road to No Man's Land" - czyli m.in. mnie ;) pod koniec października 21 wyjdzie kolejny omnibus tym razem będzie to część pierwsza "No Man's Land" zawierająca:
Azrael: Agent of the Bat 51-57
Batman: 563-568
Batman: Shadow of the Bat 83-88
Batman: DC 730-735
Batman: Legends of the Dark Knight 116-121
Batman: Chronicles 16-17
Catwoman: 72-74
Nightwing: 35-37
Robin: 67
Batman: No Man's Land Collector's
Batman: No Man's Land Gallery



Nie ukrywam, że szalenie mocno liczę, że nie wycofają się z tego bo pare dni po zakupie "RTNML" namierzyłem sprzedawcę oferującego cały ten story-arc w TP za fajne pieniądze i krew mnie zalała na myśl, że mogłem to wszystko mieć już teraz i zabrać się za czytanie całej opowieści a przyjdzie mi czekać Bóg wie ile na kolejny omni...to już teraz tylko NML 2 oraz Contagion + Legacy 1 i 2 ;)

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #2001 dnia: Pn, 29 Marzec 2021, 23:23:56 »
Czekam jak tylko pojawi się pre order na oba :).

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2002 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 07:31:48 »
Potem jest jeszcze gorzej, z czasem Tomasi kompletnie traci formę.

Dzięki za opinię.
To może sobie odpuszczę stratę pieniędzy na Batman - Rycerz z Arkham??

NML Egmont Polska mógłby wydać w takiej formie jak Animal Mana.
« Ostatnia zmiana: Wt, 30 Marzec 2021, 07:33:37 wysłana przez Bazyliszek »

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2003 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 09:03:46 »
Wiesz jak jest - jednym podoba się to, innym tamto. Jak dla mnie "Arkham Knight" jest słabsze niż "Mythology", ale równie fajnie rysowane (Walker bodajże). Generalnie z Batmanem od dłuższego czasu jest tak, że nie ma pomysłu na tę postać. Generowane przez scenarzystów (zapewne często za namową redaktorów) absurdy są tak porażające, że czasem człowiek się zastanawia po co to czytać. Póki co (jeśli chodzi o Batsa) nie ma większego tandeciarza niż Tynion.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Online michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2004 dnia: Wt, 30 Marzec 2021, 14:57:46 »
Tu się absolutnie nie zgodzę. Fakt, ma mnóstwo niepotrzebnych zapychaczy, które jakby dać pod nóż, to seria byłaby o połowę krótsza i dużo lepsza, ale czepianie się Kinga to jak czepianie się Slotta. Forumowicze sobie a wyniki sprzedaży i staż pracy autora sobie :)
Na palcach jednej ręki mogę policzyć historie, które z runu Kinga w Batmanie mi się podobały, a on pisał około 90 zeszytów. Na taką ilość to wypada to słabo. Jak zamknięte historię Kingowi wychodzą (wiem Kryzys Bohaterów jest dyskusyjny) tak w Batmanie poległ całkowicie. Tu nie chodzi nawet o dłużyzny.

Na początku wydawało się, że King ma pomysł na Batmana, który jest zmęczony, ale im dalej, to wszystko się rozłazi, a zakończenie totalnie zawodzi. Chyba sam King po Batmanie zrozumiał, że pisanie ongoingów to nie jego bajka, bo każdy kolejny tytuł to maxi seria 12 zeszytowa. Czekam sprawdzić Batman/Catwoman, bo może odkupi to jego winy co do tej postaci.

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #2005 dnia: Śr, 31 Marzec 2021, 23:01:50 »
jako uzupełnienie omnibusów Batmana Morrisona polecam te dwa:
- Batman & Robin by Tomasi & Gleason Omnibus

Cały czas do przodu ;)




Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2006 dnia: Cz, 01 Kwiecień 2021, 14:45:49 »
Trochę kupowałem tych Batmanów. Ale Ślub mnie tylko wkurzył bo poprowadzono go i zakończono fatalnie. Teraz się odbijam od Mitologii. Jeszcze zobaczę vs Deathstroke i Miasto Bane'a a potem zdecyduję czy kupię coś jeszcze z Batmanem. Znaczy Trzech Jokerów raczej jeszcze na pewno. Choć mam złe przeczucia co do tej historii.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #2007 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 10:35:30 »
Nie wiem Bazyl czy to rozsądne oceniać całość(postać) przez run Kinga. Gość zdecydowanie zawalił ale są inni twórcy inne historie. Czytaj forum dowiesz się co warto czytać a czego nie tykać. Skreślać bohatera bo się ktoś potyka 😩 Chyba że Gacek to nie Twoja bajka, tylko jak będziesz kupował panoramę 🤪

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2008 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 15:34:34 »
Nie oceniam całej postaci przez run Kinga. Ja przecież wiem, że Batman jest genialny. Tylko niestety współcześni scenarzyści komiksowi DC nie potrafią go pisać. Ani King, ani Tynion. Snyder dobrze zaczął z Trybunałem Sów, ale potem też wszystko popsuł.

Kurczę - jak byłem mały to byłem zachwycony jak pokazano Batmana w TASie. Bruce Tim potrafił go rozpisać. Potem równie dobrze Batmana pokazano w Justice League TAS/Unlimited. I to mimo iż dubingował go Radosław Pazura. :) JL: Kryzys na Dwóch Ziemiach. Alternatywny Batman z Flashpointa. Genialny wręcz Batman z animacji The Brave and the Bold.

WKKDC pokazało dobre historie - Długie Halloween, Wieża Babel, Wrogowie Publiczni, W cieniu Red Hooda czy JL: International. Czyli można. Brakuje mi geniuszu Batmana w Rebirth. Zawsze wychodzi na głupca, jest ciągle zaskakiwany, miota się od ściany do ściany. To nie jest prawdziwy Batman.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2009 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 16:09:30 »
Jeżeli podejdziesz do Batmana Kinga "kolekcyjnie" to myślę, że spokojnie można by zrobić dwa tomy, które będą dobre.
Twój komiks jest lepszy niż mój