Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570210 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1965 dnia: Nd, 28 Luty 2021, 23:52:40 »
Drodzy,

przymierzam się do zakupienia Omnibusów Granta Morrison - wszystkich 3 sztuk ale teraz zasadnicze pytania:

- czy to jest warte uwagi i/lub środków finansowych ?

- czy coś z tych omnibusów było przełożone na PL ?

Z tego co gdzieś sprawdzałem to "Batman & Syn" był tłumaczony dawno temu i oczywiście od równie dawna wyczerpany nakład plus chyba jakaś część zapewne załapała się do "Final Crisis" ale poza tym to raczej nie ? Ale proszę potwierdźcie :)

I jeszcze w sumie ważne - ponieważ Egmont raczej nam nie żałuje tłumaczeń Batmana to czy jest szansa, że coś z tego się pojawi jednak w PL ?



Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1966 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 00:16:07 »
W wkkdc był początek nr 5
Zeszyty Batman (vol. 1) #655-658, 664-665 (wrzesień-grudzień 2006, maj-czerwiec 2007) oraz pojedyncza historia z Detective Comics (vol. 1) # 411 (maj 1971)

W Final Crisis są dwa zeszyty

Nie wiem czy coś jeszcze było wydane

Egmont pewnie kiedyś wyda, ale kto to może wiedzieć kiedy.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline laf

Odp: Batman
« Odpowiedź #1967 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 11:15:18 »
W WKKDC była jeszcze Czarna Rękawica (t. 65, Batman #667-669, #672-675), ale @Recoil raczej nie chodzi o tego typu wydania.
Natomiast Batman i syn był swego czasu wydany przez Egmont (https://www.gildia.pl/komiksy/57326-batman-i-syn), ale był on okrojony w stosunku do wydania WKKDC; brak dwóch ostatnich zeszytów z rozpiski @xanara.
I faktycznie Egmont powinien w końcu to wydać. Nawet ja, który jestem cięty na Morrisona, z miłą chęcią zakupiłbym ten run w całości.

Offline jotkwadrat

Odp: Batman
« Odpowiedź #1968 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 11:28:37 »
Z Egmontu raczej nigdy się nie doczekamy.
Już dawno zebrałem to w wydaniach oryginalnych. Omnibusy są w tej chwili chyba najwygodniejsze.

Offline PawelC

Odp: Batman
« Odpowiedź #1969 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 19:54:41 »
@Recoil, co do tego czy Batman Morrisona jest dobry... cholernie trudne pytanie bo odpowiedź będzie zawsze mocno subiektywna. Ja bym odpowiedział tak, ten run jest przede wszystkim ważny, bo wprowadza zmiany i nowe elementy fabuły które są mniej lub bardziej aktualne aż do dziś (Damian, Bat rodzina i organizacja). Nie jest to najbardziej szalone oblicze Morrisona, ale i tak na tle nazwijmy to standardowych opowieści o gacku potrafi być dość nietypowo i ekstrawagancko (Incorporated, Batman & Robin). Sporo spektakularnej akcji, ale i też detektywa, motywy dotyczące życia osobistego jak i superbohaterzenie, a wszystko to jednak z dość mocno odnosi się i bazuje na przeszłości postaci.

Dla mnie to jest chyba ostatni run który realnie rozbudował świat Batman i popchnął wszystko do przodu bez niszczenia postaci (IMO od N52 to jest już ciąg mniej lub bardziej randomowych pomysłów i przeginek nie pasujących do, i niszczących fundamenty postaci :)), a dodatkowo zakończenie całej ery pod tytułem VOL. 1.

Te trzy omnibusy zgrabnie zbierają bardzo ważny etap w historii nietoperza, więc jeśli jesteś fanem postaci to polecam.
No i dodatkowo, łap póki wszystkie trzy są dostępne bo prędzej czy później któregoś tomu zabraknie i będzie płacz żeby to skompletować. Przy obecnej polityce edycji zbiorczych w DC nie spodziewałbym się dodruków za szybko.

Offline Pan M

Odp: Batman
« Odpowiedź #1970 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 20:44:47 »


I jeszcze w sumie ważne - ponieważ Egmont raczej nam nie żałuje tłumaczeń Batmana to czy jest szansa, że coś z tego się pojawi jednak w PL ?

Żadnych informacji w eterze na ten temat nie ma, ale to jest imo raczej pytanie retoryczne. Egmont jedzie na fali Morrisona bo wydali już sporo jego co ważniejszych runów. Skoro wydano Animal Mana, to czemu nie. Batman to Batman. Dlatego zakładam, że pytanie raczej powinno brzmieć kiedy, a nie czy w ogóle.

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1971 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 21:37:31 »
Drodzy - wszystkim baaaardzo dziękuję - w szczególności @PawelC ! :)

I oczywiście zdecydowanie się zgadzam z tym co mówisz, żeby kupować póki są na rynku bo teraz to, niestety, na co drugiej pozycji oblizuję szybę i przepłacam bo OOP...

Ok to trzeba by w to wejść ;)

To jeszcze może pozwolę sobie na fanaberię:

- jakie inne omnibusy lub szeroko rozumiane absoluty Batmana można polecić ? Ja raczej łykam wszystko z Batmanem więc możecie pofolgować wyobraźni chociaż taką absolutną klasykę typu Golden, Bronze Age itd to raczej odpuszczam...

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1972 dnia: Pn, 01 Marzec 2021, 21:56:55 »
Za Dc to ciężko trafić, mają omnibusy, które są cały czas w obiegu.
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1973 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 05:10:26 »
jakie inne omnibusy lub szeroko rozumiane absoluty Batmana można polecić ?
jako uzupełnienie omnibusów Batmana Morrisona polecam te dwa:
- Batman & Robin by Tomasi & Gleason Omnibus
- Batman by Paul Dini Omnibus

Offline LukCook

Odp: Batman
« Odpowiedź #1974 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 06:48:15 »
Trzy tomy Batman Knightfall.

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1975 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 11:08:17 »
jako uzupełnienie omnibusów Batmana Morrisona polecam te dwa:
- Batman & Robin by Tomasi & Gleason Omnibus
- Batman by Paul Dini Omnibus

:) Tak właśnie w sumie czekałem kiedy one się pojawią jako propozycje ;)

Rozumiem, że mówimy o tych pozycjach ?





Widziałem, że jest jeszcze to sygnowane Dinim:



I obstawiałem jeszcze kiedyś na przyszłość:

Road to no Man's Land:



Loeb/Sale Omnibus: aczkolwiek wiem ze duża cześć z tego trafiła normalnie na polski rynek typu LH, DV, LODK czy Catwoman więc to bardziej w ramach inwestycji bo ENG zawsze gdzieś sprzedaż a PL tylko lokalnie ;)



No i Neil Adams...ale obawiam się, że to może być za bardzo old-school'owe nawet jak dla mnie chociaż, przyznaję kreska wygladała zacnie z tego co widziałem plus wiem, że to można kupić w 3 TP także jest opcja bardziej zrównoważonego wydatku...



I przechodzimy do najgorszego czyli cen...niestety te cegły potrafią wyczyścić kiermany konkretnie...zwłaszcza, że pewnie lwia część to już i tak tylko 2-nd handy...w tej sytuacji trzeba chyba uderzyć do ciotki...bardzo bogata, 79 lat, mieszka w Londynie - wystarczy Wam ?  :D

@LukCook

Knighfall'a mam - wprawdzie nie w OMNI ale w tych edycjach z 2012 TP plus sztukuję braki do nich ale dzięki ;)

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #1976 dnia: Wt, 02 Marzec 2021, 11:25:02 »
Rozumiem, że mówimy o tych pozycjach ?




Tak dokładnie chodzi o te dwie pozycje.
W przypadku Omnibusa Diniego masz w nim zeszyty (dokładnie 3 Detective Comics) z historii Batman: The Resurrection of Ra's al Ghul, gdzie część tej historii jest w Omnibusie Batmana Morrisona. Do kompletu będzie brakować zeszytów Robina oraz Nightwinga.

W przypadku Omnibusa Batman & Robin by Tomasi & Gleason masz kontynuację serię morrisonowskiej Batman & Robin oraz vol. 2 z New52, kiedy wydarzenia z Batman Incorporated też miały znaczenia dla serii.

, że jest jeszcze to sygnowane Dinim:


To jest rzecz ze świata gry Batman Arkham i nie dla znaczenia dla serii z Batmanem.
« Ostatnia zmiana: Wt, 02 Marzec 2021, 11:26:40 wysłana przez michał81 »

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1977 dnia: So, 06 Marzec 2021, 22:04:30 »
Mam pytanie o całą historię "No Man's Land" - strasznie mnie zaintrygowała, począwszy od "Contagion" poprzez "Legacy" i "Cataclysm" a skończywszy "Road to No Man's Land" i "No Man's Land" - czyli całość, całość - ogarnąłem dokładnie wszystkie tomy i jak czytać chronologicznie ale mam 3 pytania:

- jak oceniacie tę historię ?

- czy można to czytać poza wszelką kolejnością kanonu ?

- czy oprócz Omnibusa "Road to No Man's Land" zawierającego "Cataclysm" i "RTNML" istnieje jakieś możliwość zebrania tego w innych zbiorówkach ? Wydaje mi się, że niestety nie i żeby być spójnym to należałoby się bawić w TP ale to będzie -naście tomów...?

Dzięki bardzo ! :)

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #1978 dnia: So, 06 Marzec 2021, 22:57:16 »
1 contagion niezłe, chociaż ma trochę zapychaczy i blednie przy no man's land. No man's land od cataclysm do samego końca jest fantastyczne, mimo paru tysięcy stron prawie wszystkie zeszyty trzymają poziom, event jest przemyślany i z powodzeniem oddaje skalę katastrofy i upadku gotham.

2 no man's land możesz zacząc czytać od the cataclysm i nie potrzebujesz niczego więcej, contagion i legacy są prawie niepowiązane.

3 Seria miała reprint parę lat temu w 7 tomach zbiorczych, cataclysm, road to no man's land 1,2 i no man's land 1-4. Aktualnie chyba się niestety oop, więc zostaje omibus rtnm i potencjalny drugi z nml jeżeli sprzedaż będzie zadowalająca.
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Offline Recoil

Odp: Batman
« Odpowiedź #1979 dnia: Nd, 07 Marzec 2021, 00:53:26 »
1 contagion niezłe, chociaż ma trochę zapychaczy i blednie przy no man's land. No man's land od cataclysm do samego końca jest fantastyczne, mimo paru tysięcy stron prawie wszystkie zeszyty trzymają poziom, event jest przemyślany i z powodzeniem oddaje skalę katastrofy i upadku gotham.

2 no man's land możesz zacząc czytać od the cataclysm i nie potrzebujesz niczego więcej, contagion i legacy są prawie niepowiązane.

3 Seria miała reprint parę lat temu w 7 tomach zbiorczych, cataclysm, road to no man's land 1,2 i no man's land 1-4. Aktualnie chyba się niestety oop, więc zostaje omibus rtnm i potencjalny drugi z nml jeżeli sprzedaż będzie zadowalająca.

Bardzo dziękuję :)

Tak też przypuszczałem - w nawiązaniu do punktu 4-tego...zawsze jest jakaś przeszkoda tj. czy sztukować sobie te 7 tomów i mieć w nosie - z tego co widziałem to idzie je kupić i powoli można się pokusić czy faktycznie zgarnąć istniejący omni i czekać na drugi...same "problemy" ;)