Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570298 razy)

0 użytkowników i 5 Gości przegląda ten wątek.

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1935 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 17:56:41 »
czytalem gdzies że wydali w dc te tomy po latach żeby pomóc autorowi bo miał wtedy wylew. poskładali coś bez większego sensu i wydali. vol 3 pewnie nie będzie.

dla porównania podobny zbiorek kelley jonesa nie ma przerwanych historii.

Kelley Jones nie miał zbioru z serii "Legends of the Dark Knight". A do takiego należy ten od Breyfogle'a i kilku innych artystów. Cechą tej linii jest to, że wydaje się komiksy TYLKO z rysunkami danego artysty, więc w jak jakąś część runu scenarzysty była rysowana np. na przemian przez kogoś innego, to tworzyły się dziury.

Offline vkasz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1936 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 18:11:05 »
Te brakujące zeszyty z Penguin Affair pojawiły się w równoległej serii Caped Crusader jakby ktoś szukał :)

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #1937 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 18:22:01 »
Seria Caped Crusader to wogóle jest o wiele lepsza. Zbiera całość z tego okresu chronologicznie, więc zeszyty Norma są też.

Najpierw chciałem te dwa tomy Legends, ale jak zobaczyłem Caped to odpuściłem na korzyść tych drugich.

I mam nadzieję, że Egmont (czy inne wydawnictwo) skuszą się na ten okres i sięgną właśnie po Caped.

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #1938 dnia: Wt, 16 Luty 2021, 19:17:42 »
Skoro wydają Epiki ze Spider-Manem... Ten "Caped" to chyba trochę coś analogicznego dla Batmana, jeśli się nie mylę.
Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1939 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 17:01:16 »
Tak troszkę pozwolę sobie przerwać wątek i zadam pytanie: czytał ktoś Batmana: Bloodstorm ze scenario Moencha? Trafiłem dzisiaj na ten tytuł i bardzo mnie zainteresował. Dobra to pozycja? Warta uwagi? :)
« Ostatnia zmiana: Śr, 17 Luty 2021, 17:03:06 wysłana przez Nephilim »

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #1940 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 17:30:04 »
Warto. Scenariusz przyzwoity i rewelacyjne rysunki Kelley'a Jonesa. W sumie to jest trylogia. Ale brać!!!!

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1941 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 17:38:00 »
Warto. Scenariusz przyzwoity i rewelacyjne rysunki Kelley'a Jonesa. W sumie to jest trylogia. Ale brać!!!!
Bardzo dziękuję :)

A Jonesa chyba coś było wśród tych Batmanów które TM Semic wydał, prawda? Przynajmniej tak coś po kresce poznaję ;) Bo, że Moench to pamietam.

Offline Takesh

Odp: Batman
« Odpowiedź #1942 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 18:58:05 »
Jones rysował okładki do Upadku Rycerza. Pamiętasz jak Bane łamie Gacka? No właśnie... 👍
A historie wewnątrz rysował za czasów kompilacji Batman & Superman. Swoją drogą właśnie do scenariuszy Moencha.

Ciekawe kiedy E wyda tą trylogię... Jak nic murowany hicior!!!

Offline death_bird

Odp: Batman
« Odpowiedź #1943 dnia: Śr, 17 Luty 2021, 19:13:12 »
Warto. Scenariusz przyzwoity i rewelacyjne rysunki Kelley'a Jonesa. W sumie to jest trylogia. Ale brać!!!!

Spojrzałem na okładkę i Gacek wygląda na niej jak Bane na sterydach.  :o
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem".

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1944 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 11:30:24 »
Czyta ktoś Batman/Catwoman Kinga? Jak wrażenia?
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1945 dnia: Cz, 18 Luty 2021, 17:06:24 »
Spojrzałem na okładkę i Gacek wygląda na niej jak Bane na sterydach.  :o
Niby tak ale krecha ogólnie świetna. Rzuć okiem na plansze :) Ja bardzo lubię tego typu krechę, w przeciwieństwie do tych sterylnych i tablecikowo-komputerowych syntetyków jakie coraz częściej ostatnio mają miejsce ;)

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1946 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 08:19:59 »
Niestety Kelley Jones też już zaczął paździerzować na tablecie.
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1947 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 10:00:40 »
na fb wrzuca co jakiś czas analogowe rysunki

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1948 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 11:59:35 »
To super. Bo w dłuższych formach, to - na moje oko laika - już się przerzucił. A jeśli się mylę i nadal leci tradycyjnie to styl mu się zdecydowanie pogorszył. Inna sprawa, że Kelley dobry był w klimatycznym rysowaniu, ale z anatomią, jakąś namiastką realizmu, czy w ogóle konsekwencją w rysowaniu postaci to zawsze był na bakier ;)
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #1949 dnia: Pt, 19 Luty 2021, 13:09:27 »
ostatnie co jego czytalem to kings of fear - to też było rysowane na papierze, kolorowane w digitalu. wrzuca na fb strony work in progress. zdecydowanie zmieniła mu się kreska, jest mniej szczegółowa.