Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564386 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1860 dnia: Śr, 18 Listopad 2020, 18:24:43 »
Super, czekam na to!

Ale pewnie w 2021 już nie zdążą.

Chyba, że w Old Batman puszczą?  ;D


Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1861 dnia: Śr, 02 Grudzień 2020, 18:09:26 »
Analiza jak spadała sprzedaż Batmana Kinga:

Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1862 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 16:01:06 »
Kolekcja Batmana we Francji przełużona do 140 :) W UK też będzie przedłużenie.

#81 Gotham by Gaslight / chrono 81

#82 Beyond (Partie 1) / chrono 82

#83 Noel / chrono 83

#84 Beyond (Partie 2) / chrono 84

#85 Europa / chrono 85

#86 LES PATIENTS D’ARKHAM

#87 LES TOURMENTS DE DOUBLE FACE

#88 LA MALEDICTION QUI S’ABATTIT SUR GOTHAM

#89 ARKHAM KNIGHT

#90 SILENCE (PARTIE 1)

#91 SILENCE (PARTIE 2)

#92 UN LONG HALLOWEEN (PARTIE 1)

#93 UN LONG HALLOWEEN (PARTIE 2)

#94 LA NAISSANCE DU DÉMON

#95 AMÈRE VICTOIRE (PARTIE 1)

#96 AMÈRE VICTOIRE (PARTIE 2)

#97 LA REVANCHE DE BANE

#98 CITÉ BRISÉE

#99 LE CULTE*

#100 TERRE-UN (PARTIE 1)

#100 TERRE-UN (PARTIE 2)

#102 LA CIBLE DE DEADSHOT


*To jednak Egmont uprzedził  ;)
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Grudzień 2020, 16:04:16 wysłana przez JanT »

Offline Carnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #1863 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 16:26:38 »

#99 LE CULTE

*To jednak Egmont uprzedził  ;)

Kolejny niezbity dowód na to, że Egmont blokuje także i tę kolekcję.
"W życiu nie ważne jest ile oddechów zaczerpniesz, lecz ile jest chwil, które odbiorą ci oddech"

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1864 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 16:27:59 »
a tego:
#81 Gotham by Gaslight / chrono 81
przypadkiem też nie wydali ostatnio ?

Kolejny niezbity dowód na to, że Egmont blokuje także i tę kolekcję.
To oczywista, oczywistość jak tam przedłużają a u nas nie mogą nawet wystartować.
« Ostatnia zmiana: Cz, 03 Grudzień 2020, 16:30:13 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

JanT

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1865 dnia: Cz, 03 Grudzień 2020, 16:30:24 »
a tego:
#81 Gotham by Gaslight / chrono 81
przypadkiem też nie wydali ostatnio ?
Nie było tego w DC by Mignola.

Offline Darth_Simon

Odp: Batman
« Odpowiedź #1866 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 19:04:46 »
Jak myślicie. Kiedy wyjdzie ostatni Batman z odrodzenia ? Miasto Bane miał być w grudniu 2020, został przesunięty. A nawet w lutym 2021 go nie zapowiedzieli.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1867 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 19:07:02 »
Ciekawe dlaczego zalicza takie obsuwy. Myślę, że można spodziewać się go w pierwszym lepszym terminie, w marcu już powinien być.

Offline Piterrini

Odp: Batman
« Odpowiedź #1868 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 21:06:16 »
Tak patrzę, że są dwa Eventy 'okołobatmanowe' - "Year of the Villain" (2019-2020) i "Joker War" (2020), o ile ten pierwszy nie zahacza o główną serię Kinga, to drugi opiera się na głównej serii (już Batman Tyniona). Ta pierwsza historia już u nas wychodzi ("Batman, który się śmieje"), ale główna jej część to kolejny tom Ligi Sprawiedliwości ("Doom War"), plus tie-iny w Detective Comics (nadchodzący trzeci tom), czyli tu jest jakiś zamysł żeby wydawane było w kolejności faktycznej. Później jest Joker War - jeden tom przerwy w Detective Comics (czyli tie-iny będą w tomie 5), a główna historia w drugim tomie Tyniona...

Sam się zamieszałem w tych zbiorczych wydaniach, podsumowując wydaje mi się, że wszystko co związane z Joker War wydane zostanie w tym samym mniej więcej czasie - tom 5 Tec i tom 2 Batmana. Tom 12 kingowego Batmana będzie podwójny, może Tynion też będzie w podwójnych (raczej nie, chociaż niektóre tomy Kinga były droższe i grubsze, więc to nie tak, że Batman trzymał się najniższej ceny...)? A może historia Joker War wydana zostanie jako osobny tom (ma to jakiś sens patrząc na niektóre obecne wydania Egmontu, chociaż znów grozi to chaosem ;) )? A może fajnie sprzedać jeszcze trochę starszych tomów Kinga przed wydaniem finału i dlatego czekamy? A może... no nie wiem, ta teoria z chęcią wydania 'eventów' równocześnie wydaje mi się najsensowniejsza.

Edit: Jeszcze popatrzyłem, i w sumie to tempo dotychczasowe było takie, że z główną serią jesteśmy mniej więcej na bieżąco, gdyby tom 12 został wydany, to później byłaby dłuższa przerwa (żeby kolejne zbiorcze były wydawane mniej więcej w równym odstępie czasowym)... No jest za to ta nowa linia "Batman" (z "Kultem" i Żółwiami...), wiec jest co wydawać :)
Edit2: @kelen mnie ubiegł (niżej) jak pisałem pierwszy edit  :)
« Ostatnia zmiana: Pt, 04 Grudzień 2020, 21:26:08 wysłana przez Piterrini »

Offline kelen

Odp: Batman
« Odpowiedź #1869 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 21:21:17 »
Albo po prostu jest celowe przesunięcie, bo jesteśmy niebezpiecznie blisko oryginalnych wydań.

Offline Darth_Simon

Odp: Batman
« Odpowiedź #1870 dnia: Pt, 04 Grudzień 2020, 21:26:26 »
Ogolnie mam wrażenie jakby DC miało teraz grubsze trady niż Marvel.  Czytał ktoś Crossa Batman/Flash the Price. Nie wydano u nas a jestem ciekawy co się tam wydarzyło.
Dark side of the Force is the pathway to many abilities some consider to be unnatural - Chancelor Palpatine to Anakin Skywalker

Online roble

Odp: Batman
« Odpowiedź #1871 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 07:56:54 »
Kolejny niezbity dowód na to, że Egmont blokuje także i tę kolekcję.
A dlaczego kolekcje miałyby blokować Egmont? Dlaczego E ma się patrzeć na innych wydawców skoro ma wyłączność na dc w Polsce?  Mi pasuje obecna sytuacja bo kolekcje mnie nie interesują. Tylko Conana kupiłem.

Offline eferce

Odp: Batman
« Odpowiedź #1872 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 10:16:43 »
A na HBO dziś od 12 animacje z Batmanem . Powrót zamaskowanych Krzyżowców i Powrót Jokera (scen. Dini).
Ktoś może wie czy warto te 4H zaprzepaścić przed TV?

Offline tomekrusłan

Odp: Batman
« Odpowiedź #1873 dnia: So, 05 Grudzień 2020, 21:27:20 »
Powrót Jokera to w sumie sequel do TAS i Batman Beyond. Jezeli podobały Ci się te serie to śmiało. Niczego nie urywa ale ogląda się spoko.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #1874 dnia: Pn, 07 Grudzień 2020, 16:26:21 »
Parę słów na temat grubaska Black&White Nigdy po trupie. Jestem niezbyt zadowolony z lektury. Dużo historii było średnich. Do tego historyjki z przymrużeniem oka, które były co najwyżej sympatyczne. Parę razy miałem wrażenie, jakby rysownik zrobił robotę na przysłowiowy od*%#^@ol (choć może to po prostu styl, za którym nie przepadam). Jeden komiks miał kolor (czerwonawy), co nie było zbytnio potrzebne, a parę wyglądało tak, jakby zostały zrobione normalnie w kolorze i komputerowo zostały zmienione w szare, co wygląda słabo i jest bez sensu w zbiorze B&W (to już lepiej opublikować w kolorze). Generalnie ten zbiór mocno przegrywa z tym, co dostaliśmy lata temu od TM-Semica i Egmontu (dodatkowych 10 historii z tomu Wieczna żałoba jeszcze nie czytałem). Pewnie za jakiś czas dostaniemy to w jakimś poręczniejszym formacie (B5 albo Deluxe), więc jak ktoś się jeszcze nie zdecydował na kupno, to raczej dobrze zrobił - jak dla mnie nie jest to zbiór, który trzeba mieć w takim wyjątkowym wydaniu.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.