Autor Wątek: The Punisher  (Przeczytany 152063 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Online burberry

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #960 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2024, 19:45:20 »
Akurat mam jakieś semicowskie grube Punishery z czasów, gdy były wydawane w czerni i bieli. Przeczytałem teraz 4 tomy i bawiłem się świetnie. O wiele lepiej niż przy np. takim Epicu Spider-Mana. Mowa o Suicide run i o Ostatnich dniach. Wiadomo, były lepsze i gorsze momenty, ale generalnie to były dobre czasy dla Franka Castle. Przykładowo: Frank trafia do więzienia, gdzie opieką otaczają go członkowie więziennego gangu Bractwa Aryjskiego. Dziś nie do pomyślenia ;-)

No i te rysunki w czerni i bieli - Hugh Haynes zdecydowanie miał to coś.

Online Tymon Nadany

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #961 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2024, 20:25:14 »
Tylko na koniec komiksu stał się murzynem i potem w tych niewydanych komiksach w Polsce rasistowska policja go biła. Choć to i tak było mniej woke niż teraz bo mimo wszystko jeszcze jako czarny walczył nie tylko z rasistowskimi psami ale też z innymi czarnymi bandytami

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #962 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2024, 20:42:05 »
burberry - duh

Wiele razy tu pisałem, że "Ostatnie Dni" 4/1995 były moim pierwszym komiksem z Punisherem w życiu. Na szczęście była tam ostateczna i najlepsza wersja Franka, dzięki czemu pokochałem tą postać. W ogóle rok 1995 i 1996 czyli Punisher B&W był wtedy świetny. Szkoda, że kolejne numery traciły liczbę stron a seria padła razem z mutantami. :/ Kontynuacja "Ostatnich Dni" po polsku, po tej operacji, to by była poezja.

Punisher War Zone nie ma zbiorczych wydań, więc tego Egmont nie wyda, dopóki Marvel sam tego nie ogarnie.

Aaaa, czyli nie dostaniemy Daredevila Marvel Knight razem z tymi brakującymi zeszytami dziejącymi się w runie Bendisa, bo nie ma takiego wydania zbiorczego... Oh wait...

Offline sir Nick

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #963 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2024, 20:52:15 »
Punisher War Zone nie ma zbiorczych wydań, więc tego Egmont nie wyda, dopóki Marvel sam tego nie ogarnie.

Otóż ma. Marvel pocisnął pierwszą historię "War zone" (1-6 Dixon/Romita Jr), "Barbarian with a gun" (26-30 Dixon/Buscema) i "River of blood" (31-36 Dixon/Kubert). I w kolorze czyli tak jak powinno być, a nie patowersja od semica. ;) Także mogą.

Z tym czarnym Frankiem to była niezła jazda, bo on potem stopniowo się wybielał. To by było dopiero nie do pomyślenia obecnie. ;D Najpierw by były jazdy, że biały sczerniał (rasizm, black lives matter), potem, że bieleje (znów blm, bo oto czarnoskórzy tracą swojego bohatera na rzecz białych - zawłaszczenie!) ::) No chyba, żeby Castle stwierdził, że od dziś czuje się czarny. Jak z płcią, tak to teraz można. Biologia wydaje się jakaś taka przereklamowana.
Nie ma różnic, nie ma płci
Nie ma walki, nie ma krwi
Tu problemów nie ma nikt
Nie pożądasz tutaj nic
Inkubator taki znam
Dorastają płody tam
Wielki ołtarz, dom ze szkła
Dał ci życie i śmierć da.

Proletaryat "Nowy wspaniały świat"

Online michał81

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #964 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2024, 20:55:34 »
Aaaa, czyli nie dostaniemy Daredevila Marvel Knight razem z tymi brakującymi zeszytami dziejącymi się w runie Bendisa, bo nie ma takiego wydania zbiorczego... Oh wait...
Bazyl, ale te brakujące zeszyty mają swoje wydanie zbiorcze. Ty naprawdę sprawdziłbyś jak co jest wydane, zanim coś napiszesz. Co innego jest zbijanie gotowych wydań, a co innego składanie zeszyt po zeszycie (sprawdź sobie X-statix tom 2 od Muchy, jako może być tego efekt). War Zone jest serią, której jak podejrzewam brakuje też materiałów, aby móc ją wydać. No chyba że wolisz coś takiego jak dostaliśmy w Spectacular Spider-manie od Muchy.

Otóż ma. Marvel pocisnął pierwszą historię "War zone" (1-6 Dixon/Romita Jr), "Barbarian with a gun" (26-30 Dixon/Buscema) i "River of blood" (31-36 Dixon/Kubert). I w kolorze czyli tak jak powinno być, a nie patowersja od semica. ;) Także mogą.
Ale jak sam widzisz nie są one kompletne. Ja rozumiem, że Bazylowi nie przeszkadzałby taki składak bo jest przyzwyczajony na takie wydawanie w kolekcjach, ale mi jako komplecisty średnio coś takiego by pasowało. Chyba że coś się zmieniło i są nowe materiały, ale nie wiem bo dawno nie zaglądałem na Marvel Unlimited.
« Ostatnia zmiana: Śr, 10 Kwiecień 2024, 21:02:18 wysłana przez michał81 »

Online Tymon Nadany

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #965 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2024, 21:05:49 »
Niemieckie panini wydało war żonę w twardej oprawie ale też tylko pierwsze 6 numerów serii
https://www.dudes-comic-corner.de/produkt/marvel-must-have-punisher-war-zone/

Offline Bazyliszek

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #966 dnia: Śr, 10 Kwiecień 2024, 21:11:29 »
I w kolorze czyli tak jak powinno być, a nie patowersja od semica. ;) Także mogą.

Eeee - ale Semica Black and White to ty szanuj. Przynajmniej żółtych stron nie dali. :)

składanie zeszyt po zeszycie (sprawdź sobie X-statix tom 2 od Muchy, jako może być tego efekt).

O właśnie. Mucha ma doświadczenie, więc Egmont może ich podnająć i by opracowali zbiorcze wydanie numerów 7-25. :)

Jeśli nie War Zone, to potem jest coś z War Journal jeśli skończą się Epici.

Offline Castiglione

Odp: The Punisher
« Odpowiedź #967 dnia: Cz, 11 Kwiecień 2024, 18:13:35 »
Nie no, Egmont już zaczyna sam składać zeszyty - obecnie "Shade, the Changing Man".