Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570247 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3225 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 18:44:44 »
A skąd pomysł, że byłoby tańsze, Semic wydał to NML ?
Nie wydał. Choć Batman i tak jest wydawany w takim nakładzie, że cena może skoczyć minimalnie w porównaniu do takiego epików Spider-man. Zresztą zanim wjedzie No Man's Land to jeszcze czeka nas tom poprzedzający z Batman: Contagion + Legacy. Jeśli tu cena się zmieni to będzie już wiadomo, czy NML będzie droższe. I ten tom będzie już konieczny to zrozumienia NML.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #3226 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 18:56:57 »
Ja obstawiam, że i tak byłoby droższe bo ludzie lubią to co już czytali - po prostu  :) Dlatego bardziej kupią takiego Knightfalla niż takiej NML, którego nie czytali, no bo jak może im się podobać coś czego nie czytali :)

Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3227 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 19:04:04 »
Ja obstawiam, że i tak byłoby droższe bo ludzie lubią to co już czytali - po prostu  :) Dlatego bardziej kupią takiego Knightfalla niż takiej NML, którego nie czytali, no bo jak może im się podobać coś czego nie czytali :)
Zdecydowanie. Widać to po opiniach jakie dostają epiki Spider-man. I jestem przekonany że Maximum Carnege będzie też oceniany wysoko, po mimo że to jeden z większych gniotów fabularnych.

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #3228 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 19:10:24 »
Dziwny paradoks ale prawdziwy...

Offline Warpath

Odp: Batman
« Odpowiedź #3229 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 19:29:44 »
No a ja taki kategoryczny nie jestem i uważam, że NML lepiej się sprzeda niż Knightfall, a to głównie z tego względu, że spora liczba osób ma już Knightfalla z TM-Semic. Moim zdaniem nie wszystkim spieszno było ponownie wydać 1K złotówek, za odświeżone wydanie czegoś, co już mają w swojej kolekcji. Piszę oczywiście ze swojej perspektywy - sięgnę jedynie po ostatni tom, który nie ujrzał światła dziennego za czasów Semica. Resztę zaoszczędzonej kasy wolę przeznaczyć na nowe pozycje.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3230 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 19:57:52 »
A powiedzcie mi co sadzicie o obecnym runie Tyniona. Kupiłem i przeczytałem "Ich Mroczne plany" oraz "Wojnę Jokera". Tak jakoś mnie to nie porwało. Dalej jest lepiej czy źle jak u Kinga?

Offline Raveonettes

Odp: Batman
« Odpowiedź #3231 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 22:24:35 »
A powiedzcie mi co sadzicie o obecnym runie Tyniona. Kupiłem i przeczytałem "Ich Mroczne plany" oraz "Wojnę Jokera". Tak jakoś mnie to nie porwało. Dalej jest lepiej czy źle jak u Kinga?
Jest gorzej. Ogólnie run Tyniona w Batmanie to, moim zdaniem, nieporozumienie.

Offline Sparnage

Odp: Batman
« Odpowiedź #3232 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 22:30:51 »
A powiedzcie mi co sadzicie o obecnym runie Tyniona. Kupiłem i przeczytałem "Ich Mroczne plany" oraz "Wojnę Jokera". Tak jakoś mnie to nie porwało. Dalej jest lepiej czy źle jak u Kinga?

Jak Ci się nie podobały dwa pierwsze tomy, to później nie będzie lepiej, bo cały run jest mocno eventowy i średniawy. Z całego runu podobał mi się tylko trzeci tom, bo jako jedyny przedstawia dość prostą historię, którą się przyjemnie czyta.

Online Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #3233 dnia: Pn, 13 Marzec 2023, 22:49:09 »
Pozostałe tomy trzymają poziom przeczytanych przez Ciebie. Mi akurat podpasowały, ponieważ po "Infinite Frontier" były to spokojniejsze, bardziej przyziemne historie pozbawiając Nietoperza otoczki gadżetów, które czyniły go jeszcze bardziej przekoloryzowaną postacią. No i mamy "Fear State", który doceniam przez wzgląd na Stracha na Wróble, którym fajnie pobawił się autor wykorzystująć jego potencjał w innej, bardziej przerażającej konwencji niż dotychczas. Szkoda, że polskie wydanie tego tomu nie będzie posiadało całej masy tie-inów z innych serii jak Catwoman, Nightwing, Harley Quinn itp. Trochę wpłynie to na dziur fabularnych m.in. z Poison Ivy (jej wątek jest najbardziej dziurawy bez tie-inów".

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3234 dnia: Wt, 14 Marzec 2023, 00:24:42 »
Thnx. To może dam szansę temu Fear State. Od N52 kupuję te komiksy z samym Batmanem bardzo wybiorczo. Ta miałkość scenariuszy bardzo mnie rozczarowywuje.

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #3235 dnia: Wt, 14 Marzec 2023, 00:35:18 »
4 jest jeszcze słabsze niż poprzednie, najlepszy tom to 3.
« Ostatnia zmiana: Wt, 14 Marzec 2023, 00:37:16 wysłana przez OokamiG »

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3236 dnia: Wt, 14 Marzec 2023, 03:22:23 »
Z tych nowszych serii (heh - to już ponad 10 lat minęło), najmilej wspominam Wiecznego Batmana. Pk prostu lubię te telenowele superhero. Może to kwestia wychowania na TM Semicach, gdzie przedstawiano nam te rozwlekłe wtedy sagi. Dlatego rwana narracja i krótkie, oderwane historyjki mi się nie podobają. No dobra - King robił sagę i miał plany by napisać własne 100 numerów. Ale co z tego jak plagiatował Knightfalla? Tak jak Jurgens w Odrodzeniu sam siebie splagiatował ze Śmiercią i powrotem Supermana? Tyle że skrócił to z 60 do 6 zeszytów. ;) W każdym razie krótkie rozdziały i robienie z Batmana idioty w nowych komiksach mi nie pasuje.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #3237 dnia: Cz, 16 Marzec 2023, 20:24:05 »
Heh. Tomasz Sidorkiewicz używający w Batman Stan Przyszłości zwrotu "Wyrwałem Chwasta" z Psów 2 brzmi spoko. :)

Offline Brzon

Odp: Batman
« Odpowiedź #3238 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 20:09:22 »
Pytanie - czy wątki z Batman Stan Przyszłości pojawiają się w bieżących seriach z Batem? Coś z tego jest wykorzystywane czy do zapomnienia?

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #3239 dnia: Pt, 24 Marzec 2023, 20:23:01 »
Stany Przyszłosci nie mają znaczenia. Wątki się pojawiają (a obecnie już je zakończono), ale nie musisz znać tych komiksów, żeby je zrozumieć w seriach regularnych.