Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570239 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2820 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 10:26:19 »
Ciekawe czy egmont wyda nowa serie z Catwoman...

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2821 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 13:31:29 »
Ciekawe czy egmont wyda nowa serie z Catwoman...
Ja już dawno przestałem wierzyć w serie o Kotce po polsku :( Raczej piszą ją też ostatnio autorzy, których w Polsce się nie wydaje. Gdyby mieli coś wydać, to myślę, że tylko jakiegoś składaka z 3 pierwszymi trejdami autorstwa Joelle Jones.

Osobiście, zamówiłem preorder trejdu Tini Howard, który ma mieć premierę w listopadzie. Wcześniejsze trejdy zaczęły się robić ciężko dostępne w komplecie (brak 3 tomu), więc olałem póki co i poczekam aż może DC wypuści jakiegoś Deluxe'a (np. zbierającego wspomniane przeze mnie 3 trejdy Jones).
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2822 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 14:51:57 »
Przewija sie tam Batman wiec moze sie pokusza.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2823 dnia: Pt, 29 Lipiec 2022, 18:17:26 »
Prędzej wypuszczą ją jako DC Deluxe niż regularna seria. Catwoman odnosiła się momentami do wydarzeń z Batman. W tym momencie nie ma sensu ją wypuszczać. Wcześniej był, teraz ciut za późno

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #2824 dnia: Nd, 31 Lipiec 2022, 19:34:42 »
Czytam drugi tom Knightfall i niestety w tej beczce miodu jest łyżka dziegciu - bardzo słabej jakości okładki. Nie dość że pomniejszone to jeszcze rozmazane. Jako, że nie siedzę aż tak mocno w amerykańskim rynku mam pytanie - dlaczego w wydaniach zbiorczych okładki są niemal zawsze w ramkach? Czasami są mniejsze, czasami większe, czasami to jakiś kosmos jak w niektórych trejdach od Image (np. Saga), ale praktycznie zawsze okładki są pomniejszone i nigdy nie można podziwiać ich w pełnej okazałości. Ma to jakiś związek z tym, żeby zachęcić ludzi do kupowania zeszytów?

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2825 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 09:54:58 »
Ostatnie tygodnie są czasem zmian w głównych seriach o Nietoperzu. "Batman" od #125 został przejęty przez Chipa Zdarskyego oraz Jimeneza z Ortego, a teraz nowy duet kreatywny przejął "Detective Comics" - Ram V i Rafael Albuquerque. Ram V popisał się w seriach o magicznych klimatach jak "Justice League Dark" (z regularnej serii do dodatków w "Justice League") i "Swamp Thing". Ponowny sukces obiecuje "Detective Comics #1062".

Zapowiadano ciężki gotycki klimat, i tak jest. Pierwsze, co przykuło moją uwagę to piękne rysunki w wykonaniu Albuquerque oddające ten klimat. Bardzo staranie wykonane ilustracje podkreślają, że będzie to przyziemniejsza historia, bez naginanych kombinacji. Zachowano balans między rysunkami, dialogami i akcją - zawsze zwracam na to uwagę, ponieważ męczę się przy ścianach tekstu.

W Gotham dzieje się coś dziwnego. Zwraca to uwagę Nietoperza, ale co? Zaczynają pojawiać się jakieś bestie. Jedna z nich wyłania się z ciała bratanka Maroniego. Do walki ze stworem dołącza Talia ostrzegająca Bruce'a, że tajemnica sięga starszych czasów - wyprzedzających nawet powstanie wyspy Lazarus.

Niech nie zmyli Was obecność stwora. Jest to prawdopodobnie wątek o magicznym podłożu, który w tym zeszycie ma przyziemne podłoże. Batman zbiera próbki i analizuje je w swojej bat jaskini (bat magazynie? cholera, gdziekolwiek on teraz bazuje). Śledztwo prowadzi go w kozi róg, a tajemnicza melodyjka ze starego pudełka wprowadza go w koszmarny senne sięgające głębokich korzeni psychiki, prowadząc go ku omamom sennym związanych z pewną istotą z przeszłości.

Przyziemność, mrok, tajemniczość, śledztwo - kilka cech popularnych komiksów o Nietoperzu. Te elementy można znaleźć w numerze otwierającym run Ram V. Czytając czuję się jak przy "Swamp Thing". Seria zgarnia dobre opinie, więc jest to swego rodzaju wyznacznik jakości.

Ciężko po pierwszy numerze stwierdzić w jakim kierunku pójdzie fabuła, ale obiecuje ona, że będzie to prawdziwa gotycka sztuka w Gotham. Czym mi zaplusował Ram V to ilość narzuconych wątków. Zdarsky u siebie wprowadził dużo elementów na raz, łącząc umiejętnie w jedną całość. Mimo wszystko czułem w pewnym momencie przytłoczenie i chciałem wtedy powiedzieć na głos "co za dużo to nie zdrowo". Ram V skromniej podszedł do historii bazując na jednym wątku z konkretnym pytaniem na koniec. Preferuję taki rozwój fabularny.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #2826 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 15:34:14 »
Można obejrzeć porównanie drugiego tomu Batman Knightfall z zesztówkami od TM-Semic:
 

Offline amsterdream

Odp: Batman
« Odpowiedź #2827 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 16:18:54 »
Czyli jak już mówiłem - okładki wyblakłe, nieostre i pomniejszone. Szkoda bo tamte prace Kelleya Jonesa i Sama Kietha to był sztos.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Sierpień 2022, 16:25:44 wysłana przez amsterdream »

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2828 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 16:29:16 »
Ale autorów dodali, coś za coś, ale w Semicu coś więcej tych autorów na niektórych stronach.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Sierpień 2022, 16:32:29 wysłana przez xanar »
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline Kandor

Odp: Batman
« Odpowiedź #2829 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 17:04:46 »
Czyli jak już mówiłem - okładki wyblakłe, nieostre i pomniejszone. Szkoda bo tamte prace Kelleya Jonesa i Sama Kietha to był sztos.
Pamiętam, że za czasów Tm-Semic Arek Wróblewski określił okładki polskich wydań komiksów jako "ręcznie malowane". Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale tak po mojemu coś "ręcznie" wydaje się zawsze lepsze niż "zeskanowane" do druku i powielone. Tylko takie moje gdybanie, oczywiście :-)

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2830 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 17:25:52 »
Czytam drugi tom Knightfall i niestety w tej beczce miodu jest łyżka dziegciu - bardzo słabej jakości okładki. Nie dość że pomniejszone to jeszcze rozmazane. Jako, że nie siedzę aż tak mocno w amerykańskim rynku mam pytanie - dlaczego w wydaniach zbiorczych okładki są niemal zawsze w ramkach?
Nie zawsze są. Ale łatwo mogłeś sprawdzić, że w przypadku Knightfall te ramki są w zbiorczych wydaniach. Wystarczy poszukać na youtube Batman Knightfall Omnibus overview, bo na tym materiale głównie bazuje nasze wydanie. A co do jakości to nasze wydanie zbytnio nie odstaje od amerykańskiego (no może poza lepszej jakości papierem). Jeśli tak bardzo ci to przeszkadza, to zostają ci oryginalne wydania zeszytowe, powodzenia w skompletowaniu całości.
« Ostatnia zmiana: Pn, 01 Sierpień 2022, 17:30:30 wysłana przez michał81 »

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2831 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 17:49:24 »
No chyba jednak lepszej jakości te okładki są:

od 3:29
Twój komiks jest lepszy niż mój

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2832 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 18:09:17 »
No chyba jednak lepszej jakości te okładki są:
Fizycznie porównywałeś?

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2833 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 18:19:46 »
Nie zawsze są. Ale łatwo mogłeś sprawdzić, że w przypadku Knightfall te ramki są w zbiorczych wydaniach. Wystarczy poszukać na youtube Batman Knightfall Omnibus overview, bo na tym materiale głównie bazuje nasze wydanie. A co do jakości to nasze wydanie zbytnio nie odstaje od amerykańskiego (no może poza lepszej jakości papierem). Jeśli tak bardzo ci to przeszkadza, to zostają ci oryginalne wydania zeszytowe, powodzenia w skompletowaniu całości.

Ale po co ten agresywny ton? Też uważam, że jest to słabe, bez względu na to w jakim kraju tak wychodzi i też bym się chętnie dowiedział z czego to wynika? Koleś normalne pytanie zadał.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2834 dnia: Pn, 01 Sierpień 2022, 18:26:05 »
Ale po co ten agresywny ton?
Jaki agresywny ton? 
[agresywny ton on]
Coś widzę na tym forum lekko niektórzy są przewrażliwieni.
[agresywny ton off]