Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570221 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2790 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 10:54:34 »
King sprawdza się przy mniej popularnych bohaterach oraz kryminalnych klimatach. Myślę, że spokojnie można mu zaufać z projektem.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2791 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 22:58:50 »
Na SDCC ogłoszono aż 5 serii w klimatach Gothamowskich/Batmańskich:

- "Batman: Gotham Knights – Gilded City", który jest komiksowy prequelem gry "Gotham Knights". 25 października ukaże się pierwszy z 6 numerów. Scenariusz w rękach Evana Narcisse (Gen: LOCK, Rise of the Black Panther) z rysunkami ABEL (Harley Quinn). Do każdego numeru będzie dołączany cyfrowy kod do wykorzystania w grze na dodatkową zawartość (pewnie kosmetyczną).
- "The Joker: The Man Who Stopped Laughing" będzie kontynuować wydarzenia z "Joker #15". Pierwszy numer trafi do sprzedaży 4 października. Scenariusz od Matthew Rosenberg, rysunki od Carmien Di Giandomenico.
- "Batman Incorporated", który jest następstwem "Shadow War" czyli drużyna dowodzona przez Ghost-Makera. Scenarisuz od Eda Brissona, rysunki od Johna Timmsa. Przed drużyną sprawa morderstwa. Ofiara jest powiązana ze wspólnej przeszłości Ghost-Makera i Batmana. Pierwszy numer trafi do sprzedaży 11 października.
- "Punchline: The Gotham Game" opowiadającej o ucieczce Punchline z więzienia. Wydawnictwo zapowiada, że Punchline wywróci do góry nogami Gotham. Akcja serii ulokowana jest po wydarzeniach z "Joker #15". Pierwszy numer trafi do sprzedaży 25 października, łącznie będzie ich 6. Scenariusz w rękach Tini i Blake Howard, ilustracje od Gleb Melnikov.
- "GCPD: Blue Wall" o Renee Montoya wprowadzającej poważne zmiany w GCPD jako nowa komisarz. Scenariusz od Johna Ridleya, ilustracje od Stefano Raffaele. Premiera 18 października

źródło: https://www.facebook.com/UniwersumDCComics/posts/pfbid0tvEb669wqbWpNMWnF3iixpYx9qSqgHFZsEKvYr7fvkNfp9v1qjvgX8audBTd9PpSl

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2792 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 08:03:58 »
W trakcie SDCC zapowiedziano "Gotham City: Year One" przedstawiające miasto Gotham przez Bruce'm Wayne'm. (...) Seria w rękach Toma Kinga i Phila Hestera. Sześcioczęściowa miniseria, której pierwszy numer trafi do sprzedaży 4 października.

Zrobiono o tym 5 sezonów serialu. A jak się za to King bierze, to będzie przerabiał tamtą fabułę, która i tak była przerobieniem fabuł komiksowych, które nie miały sensu bez Batmana. Projekt padnie szybciej niż run Kinga.


Przeczytałem Batman Inpost i powiem, że fabuła nawet niezła jest. A Leslie Tompkins mówi, to co ja już poruszyłem na tym forum - Bruce Wayne mógłby zwalczać przestępczość skuteczniej niż Batman. Niestety komiks mocno traci przez okropną warstwę wizualnej, która. Jakaś babeczka serwuje nam szaro-bure maziaje, na których guzik widać. Jest taka scena oko w oko między panią detektyw a Brucem, na której on też wygląda jakby był Azjatą. Nie można nikogo rozpoznać, nie widać starć tylko jakiś slide show, przesadzono z monochromami a oryginalne podejście do układu stron utrudnia orientację. Dlatego właśnie nie lubię takich artystycznych dziwactw w komiksie superhero. A na co to komu? A po co to potrzebne?

Przez takie komiksy nie chcę kupić np. "Batman: Sekta", bo po przykładowych stronach widzę, że męczyłbym się z rysunkami.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2793 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 09:06:10 »
Niestety komiks mocno traci przez okropną warstwę wizualnej, która. Jakaś babeczka serwuje nam szaro-bure maziaje, na których guzik widać. Jest taka scena oko w oko między panią detektyw a Brucem, na której on też wygląda jakby był Azjatą. Nie można nikogo rozpoznać, nie widać starć tylko jakiś slide show, przesadzono z monochromami a oryginalne podejście do układu stron utrudnia orientację.
Czy ty piszesz o rysowniku czy kolorystyce? Bo Andrea Sorrentino jest jednym z liczących się włoskich rysowników, a nie rysowniczek.

Offline Teli

Odp: Batman
« Odpowiedź #2794 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 09:16:01 »
Batman Inpost

Świetny tytuł :D

Sprzedaj to DC jako konkurencyjny scenariusz dla tego co wydali w "Batman Świat" z powiastką TK.

"Batman ponownie odwiedza Polskę żeby zbadać sprawę paczek które znajdowane są w popularnych nad Wisłą automatach nadawczo/odbiorczych. W przesyłkach znajdują się fragmenty ludzkich ciał zawinięte w zdublowane komiksy. Sprawa się komplikuje gdyż tropy wiodą nie tylko do podziemnych magazynów firmy spedycyjnej ale i do największego polskiego wydawnictwa komiksowego, którym zarządza złowieszczy król zbrodni na zlecenie którego zdaje się pracować morderca. Zdesperowany Batman musi prosić o pomoc lokalnego super bohatera tajemniczego Lizardmana..."

Nie dziękuj, potraktuj to jako zaległy prezent gwiazdkowy :)

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2795 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 09:51:03 »
@UP
Ja przecież rzuciłem ten pomysł o paczkach od razu gdy zapowiedziano ten komiks. Dlatego tytuł Inpost jest prawidłowy.

I kreska Sorentino jest obrzydliwa, nieczytelna, niewyraźna, do niczego. I kolorystyka też jest okropna. Rozumiem, że chciano efektem artystycznym wyodrębnić kontrasty. Ale nienawidzę, jak "artystyczna wizja" formy psuje czytelność i jasność prowadzenia fabuły. W wielu komiksach czasem obraz przemawia dobitniej niż tekst. Tutaj bez dymków guzik bym zrozumiał.

Offline PabloWu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2796 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 19:16:58 »
W związku z tym, że jest to mój ulubiony rysownik odpiszę dla kontrastu - oryginalna, rozpoznawalna, brudna, stylowa i czytelna   krecha powoduje, że mocno podciąga moje opinie o komiksie nawet jeżeli scenariusz kuleje . Miałeś ignorancie przykładowe plansze do wglądu , a teraz beczysz że brzydko jest. A po drugie skup się może bardziej na kolekcjach a nie wspierasz Egmont co wydaje brzydkie komiksy i do tego nie umie ich wydawać.

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2797 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 21:16:52 »
Nie no, to że nie podoba mu się taka kreska, to jeszcze nie znaczy, że jest ignorantem. Mnie nie podoba się połowa przykładowych plansz, nad jakimi nieraz czytam zachwyty na tym forum.

Offline PabloWu

Odp: Batman
« Odpowiedź #2798 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 23:19:45 »
Jak mi się nie podobają przykładowe plansze to nie kupuję komiksu. A skoro je zignorował , kupił i marudzi że brzydko to jak to nazwać.

Offline Castiglione

Odp: Batman
« Odpowiedź #2799 dnia: So, 23 Lipiec 2022, 23:56:26 »
Opinią? No nie wiem, ja jestem sobie w stanie wyobrazić, że jakiś komiks kupię, bo będę go chcieć przeczytać, mimo że rysunki mogą mi się nie podobać. Czasami nawet przeczytam/obejrzę coś, co wiem, że najprawdopodobniej będzie słabe i też potem piszę, że takie jest - według ciebie nie powinienem, bo wiedziałem? A co to ma do rzeczy?

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2800 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 09:28:02 »
W związku z tym, że jest to mój ulubiony rysownik odpiszę dla kontrastu - oryginalna, rozpoznawalna, brudna, stylowa i czytelna   krecha powoduje, że mocno podciąga moje opinie o komiksie nawet jeżeli scenariusz kuleje . Miałeś ignorancie przykładowe plansze do wglądu , a teraz beczysz że brzydko jest. A po drugie skup się może bardziej na kolekcjach a nie wspierasz Egmont co wydaje brzydkie komiksy i do tego nie umie ich wydawać.

Dziękuję za wyważone i uzasadnione zdanie o tym że ty masz inną opinię. :)
Nie patrzyłem na przykładowe strony, bo sam tytuł mi się już spodobał. Nie było tak z Sektą i właśnie dlatego tej pozycji nie wziąłem. Nie zmienia to faktu, że rysunki Inposta są dla mnie brzydkie i mało czytelne.

Offline donT

Odp: Batman
« Odpowiedź #2801 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 12:23:22 »
Tak z ciekawosci - ktorych artystow i ich prace lubisz?
You know nothing. Hell is only a word. The reality is much, much worse.

ukaszm84

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2802 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 12:26:23 »
Tak z ciekawosci - ktorych artystow i ich prace lubisz?

Tych, którzy rysują ładnie i czytelnie, ale każdy tak samo, więc nie ma sensu ich wymieniać.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2803 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 13:22:34 »
Romita Senior, Buscema, Bagley, Jim Lee, Coipiel, Finch, Kubert. Wielu jest fajnych. Ale Sorentio mi nie podeszła. Dość też już mam Bachalo czy Openy.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2804 dnia: Nd, 24 Lipiec 2022, 19:49:04 »
Ale Sorentio mi nie podeszła.
Ignorancie. Wyjaśniłem ci wyżej, że Sorrentino jest MĘŻCZYZNĄ.