Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 571915 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Warpath

Odp: Batman
« Odpowiedź #2775 dnia: Pn, 27 Czerwiec 2022, 12:40:27 »
Sure thing, mogę poczekać ; ) Swoje oryginały NML sprzedałem, także tutaj też czekam na wersję PL. Dobrze przynajmniej, że to jest potwierdzone ; )

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2776 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 00:13:57 »
Dziś do sprzedaży wskoczył finał serii "Batman/Catwoman" Kinga. Serii uzupełniającej/kontynuującej/wieńczącej run Batka za Kinga. Już okładka zapowiada, że tym razem Batek i Kotka powiedzą "tak" na ślubnym kobiercu. Jeszcze czekam na komiks od ATOMu, ale nie powiem, żeby seria wywarła na mnie emocje jak Batman Kinga. Zbyt dużo zabawy przenikaniem różnych lin czasowych, żeby dobrze się wkręcić w akcję. Nadal nie przekonuje mnie, że miniseria została wydana w ramach DC Black Label, który w swoim zamyśle daje twórcom wolną rękę odcinając od kanonu.

https://www.dccomics.com/comics/batmancatwoman-2020/batmancatwoman-12

Offline Odyn

Odp: Batman
« Odpowiedź #2777 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 08:17:22 »
Ja od początku wiedziałem, że fajerwerków nie będzie, znając styl pisarski Kinga. Ale że jestem fanem tego duetu to poczekam na wydanie Egmontu (to na pewno wydadzą) :D

p.s. wybitnie nie leży mi styl (język) jakim posługuje się King. Nie rozumiem hype'u na niego. Próbowałem też czytać Mistera Miracle. Szybko sprzedałem. Ma chłop w sobie coś takiego, że ciężko mi się trawi jego komiksy. Batmana mam tylko i wyłącznie bo jestem fanem duetu z Kotką.
"Więcej Życie nie pozwoli rozdzielić, niż Śmierć połączyć może" P. B. Shelley

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2778 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 10:44:31 »
King słynie ze specyficznej narracji. Drętwej bym powiedział. W Mister Miracle pasował mi jego styl. W Batmanie też przełknąłem go z wyjątkiem relacji Batman-Catwoman. Tak kipiała ona emocjami, że ziewałem. A ludzie czepiali się relacji z "The Batman". W filmie był on dużo wiarygodniej przedstawiony.

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2779 dnia: Cz, 30 Czerwiec 2022, 13:41:51 »
W czerwcu do polskiej sprzedaży wkroczył 6 tom "Detective Comics". Akcja komiksu ulokowana jest po nieszczęsnej Wojnie Jokera. Komiks pokazuje nam nastroje panujące w Gotham po wojażach śmieszka oraz nową strukturę hierarchii rządzących. Mam spory problem z pozycją. Pomysły wyjściowe są fajne, poziom nie spada w trakcie, ale pewne kwestie rozczarowują w ich finalizacji. Największy zawód miałem po Zwierciadle, tak jakby przeciwniku Batmana, o którym nic się nie dowiedzieliśmy, postać grała symboliczną rolę, a z motywem kostiumu nie radzili sobie rysownicy, co mocno wpływało na postrzeganie jego istoty. Czytaliście już? Jak odebraliście komiks?

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2780 dnia: Wt, 05 Lipiec 2022, 22:34:47 »
Pieruńsko ważny komiks czyli "Batman: Wayne Family Adventures #45" 🦇

Ile pamiętacie komiksów/historii, w których poruszana była trauma Jasona po śmierci zadanej mu przez Jokera? Nawet nie tyle trauma, co wachlowanie emocjami bohatera, zgłębianie jego uczuć po głębokim doświadczeniu czy wachlowanie emocjami wychodzącymi naturalnie zamiast pod wpływem jaźni Łazarza? Ja żadnego.

Do dziś. Do momentu sięgnięcia po "Batman: Wayne Family Adventures #45". Komiks ukazał się w zeszłym tygodniu i poruszył traumę Jasona. Chłopak naprawiał spokojnie swój motor w jaskini Batmana. Jak to chłop, porozwalał narzędzia po jaskini. Tim się wkurzył, mało co nie przewrócił się o klucz. Stephanie na spokojnie chciała podać narzędzie Jasonowi.

Dźwięk podnoszonego narzędzia, pozycja Stephanie, zbliżanie się przebudziły u Jasona doświadczenia z Jokerem. Chłopaka natychmiast zalały wspomnienia. Był przytłoczony nadmiarem negatywnych emocji. Musiał uciec z dala od Stephanie'i, skryć się w kącie przed wszystkimi. Autorzy bardzo konkretnie przedstawili głęboką skale załamania psychicznego. W jednym momencie Jason był sobą, po chwili złamanym chłopakiem kryjącym się ze strachu w kącie, z każdej strony widząc Jokera i tamten moment.

Chłopak totalnie by się załamał, gdyby nie Bruce. Opiekun, mentor, przyjaciel, pojawił się przy chłopaku i wsparł go w trudnym dla niego momencie. Powiedział, że będzie wszystko dobrze. Otoczył go ciepłem, które zawsze jest lekiem w takich sytuacjach. Jest to pierwsza z dwóch części, dlatego w kolejnym numerze mocniej zostanie zaakcentowane wsparcie Bruce'a dla Jasona.

I właśnie takie momenty świadczą, że "Batman: Wayne Family Adventures" jest TĄ Bat-serią, po którą powinna sięgnąć każda osoba. Zarówno fan Batmana, jak i osoba szukająca dojrzalszej treści ulokowanej w przyziemnych klimatach, poruszająca społeczne sprawy od głupkowatych momentów po ciężkie tematy.
Przypomina, że "Batman: Wayne Family Adventures" jest w pełni darmową serią, legalnie dostępną na Webtoon.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #2781 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 11:38:16 »
Jak wreszcie skończyłem Prolog Knightfalla, to mogę powiedzieć, że naprawdę dobrze się to czyta jak na tak dużą kobyłę. Nie przynudzało, nie było dłużyzn. Bane spokojnie i metodycznie realizuje swój plan. Kontrast między jego spokojem a zbudowaniem potęgi postaci na jego sile fizycznej to interesujący zabieg fabularny. Zatem jeśli recenzje mówią, że NML jest lepszy niż Knightfall to naprawdę nie mogę doczekać się przyszłości. Jedyny minus, to szata graficzna. Aparo rysuje Batmana jakby dalej były to lata 70-te a nie początek 90-tych. Ta staroświecka stylistyka - można porównać właśnie z Untold Story of Batman, to jedyne co bym poprawił.

Offline Nawimar III

Odp: Batman
« Odpowiedź #2782 dnia: Śr, 06 Lipiec 2022, 13:32:24 »
Podzielam pozytywną opinię o sposobie prowadzenia tej opowieści (a przy okazji także postaci Bane'a) choć z jednym zastrzeżeniem: w życiu nie darowałbym Jimowi Aparo rezygnacji z jego niepowtarzalnego stylu na rzecz jakichkolwiek modernizujących eksperymentów. Był artystą jedynym w swoim rodzaju i dobrze, że takim pozostał do końca swoich dni. 

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2783 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 15:51:30 »
Lada moment będzie nam dane zasmakować kontynuacji Knightfalla. Premiera w lipcu <3 Cenię każdą odskocznię od kanonu lekko przytłaczającego monotonicznym podejściem. Lepiej wchodzą mi starsze pozycje i tu posłuże się kolejnym TM-Semicowym przykładem.

Z drugiej ręki nabyłem "Batman 8/92" z dwoma historiami: powrót Elektroegzekutora i wojaże z Abatoirem. Dwie historie wyładowane akcją, małą liczbą śledztwa, o przeciwstawnych klimatach. Lepiej siadła mi druga historia z elementami rytuałów czy ekologicznym po stronie Pingwinga. Szkoda, że w obu historiach jeden i drugi przeciwnika wypada... blado. O ile pierwszy jest jakimkolwiek wyzwaniem w przeciwieństwie do drugiego, tak o drugim dowiadujemy się czegokolwiek, a o tym zapomniał scenarzysta przy pierwszej historii.

Pamiętacie tego Batka? Jak wspominacie? Po odświeżenie pamięci zapraszam do nowego materiału na kanale

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2784 dnia: Śr, 13 Lipiec 2022, 18:20:40 »
Grób Batmana - ktoś może to już czytał i wypowie się o poziomie historii/rysunków?
Myślę, że to odpowie na twoje pytanie


Offline Gazza

Odp: Batman
« Odpowiedź #2785 dnia: Cz, 14 Lipiec 2022, 16:27:46 »
Myślę, że to odpowie na twoje pytanie
Ja z kolei nie pytałem ale ta recenzja sprawiła, że dodałem ten tytuł na listę zakupową. Super, dziękuję.

Offline dreamer36

Odp: Batman
« Odpowiedź #2786 dnia: Pn, 18 Lipiec 2022, 12:26:55 »
Myślę, że to odpowie na twoje pytanie

Nie no wielkie dzięki... nie mogłeś napisać, że to gniot którego nie warto kupić? Albo coś w ten deseń? A tak to kolejna pozycja wpada do listy....
:)

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2787 dnia: Śr, 20 Lipiec 2022, 23:40:37 »
Co tak cicho o #125 Zdarskyego? Kawał dobrego czytadła zaczynajacy nowy rozdział w życiu Nietoperka. Intryg Pingwinga przednia, ciekawe jak długo utrzymają ten stan. Fajnie, ze chociaż Zdarsky pamiętał o Timie, którego wydawnictwa z dala trzymał od głównej serii o Nietoperzu  (wspaniały obraz pełnej rodziny Batka bez Tima w trakcie historii ze Zwierciadłem..).

Mam obawy wobec nowego łotra zaprezentowanego w #125. Konsekwencje działań Pingwinga dają nadzieję na zabawę z opinią publiczną. Coś nowego, nietypowego w ostatnich latach intryg superhero. Ale po hucznie zapowiadanym przeciwniku nie przewidują fajerwerków tylko coś na wzór tropiciela robocopa.

Przynajmniej w najbliższych tygodniach-miesiącach nie będziemy przejmować się relacjami z Kotką. Uff...

Akurat dziś dojechał mi #125 z ATOMu. Wziąłem go pod lupę w nowym materiale

Offline Kyms

Odp: Batman
« Odpowiedź #2788 dnia: Cz, 21 Lipiec 2022, 22:38:38 »
W trakcie SDCC zapowiedziano "Gotham City: Year One" przedstawiające miasto Gotham przez Bruce'm Wayne'm. Co wpłynęło, że Gotham jest tak skorumpowanym i zniszczonym mentalnie miastem? Głównym bohaterem historii będzie Slam Bradley zamieszany w sprawę zaginionego dziecka powiązanego z Wayne'ami. Seria w rękach Toma Kinga i Phila Hestera. Sześcioczęściowa miniseria, której pierwszy numer trafi do sprzedaży 4 października.
https://www.dccomics.com/blog/2022/07/21/dc-announces-gotham-city-year-one-by-tom-king-and-phil-hester

Offline Random_Hero

Odp: Batman
« Odpowiedź #2789 dnia: Pt, 22 Lipiec 2022, 08:53:19 »
Na razie mam mieszane uczucia. Z jednej strony się cieszę bo GC jest po prostu świetne. Ale z drugiej to Tom King a to jest jedna wielka loteria.