Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564352 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2400 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 11:31:33 »
No to jednak w końcówce unosi się polski duch ;) :

Spoiler: PokażUkryj
Wayne upozorował atak na nią, żeby Batman mógł ją obronić, zdobyć zaufanie i w rezultacie odkupić technologię.

Nie jest tak jak piszesz.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2401 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 17:21:35 »
Prawie ze wszystkim się zgadzam, wyłączając stwierdzenie, że niemiecka nowela jest dobra. Ani rysunki nie są świetne, ani Joker dobrze wykorzystany. Jest to bardziej Eko-Joker, a przykładowa plansza wygląda tak:


Oprócz francuskiej i włoskiej, to mi podobała się hiszpańska część.

@sad_drone, @SkandalistaLarryFlynt, chyba nie czytaliście tego komiksu. Wrzucona plansza to pikuś, jeżeli chodzi o patos, jest jeszcze coś takiego:





   Wybacz Kierpic, ale to nie jest żaden patos. Problem tu chyba rozbija się o niezrozumienie pojęcia. Patos jest rozumiany głównie jako prąd w sztuce. Patetyczne są obrazy Matejki i Kossaka, Władca Pierścieni, pomnik marines na cmentarzu Arlington, murale z husarią, Lot Walkirii Wagnera, część twórczości Leonarda da Vinci czy Michał Anioł w Kaplicy Sykstyńskiej. Jasne może i być patos użyty (i często jest) w sposób śmieszny, kiczowaty czy wręcz kłamliwy jak dajmy na to w filmach Żołnierz Wolności czy Smoleńsk. To co umieścił Kołodziejczak w przedostatnim dymku (bo to o niego pewnie się rozchodzi) to, żaden patos tylko bardziej pogadanka dla uczniaka. Tyle, że zapominacie panowie o jednym ten komiks nie jest przeznaczony na nasz rynek tylko jak w tytule. Polakom to zupełnie niepotrzebne owszem, ale obcokrajowcom może i warto przypomnieć lub uświadomić. Europejczycy raczej coś tam wiedzą o losie Warszawy, ale ludzie na innych kontynentach już niekoniecznie. W tylu już filmach lub książkach dowiedziałem się, że Atlantę spalili Konfederaci a na Londyn spadały V1 i V2 że nie zliczę tego nawet, ciekawe czy Amerykanom i Brytyjczykom też to przeszkadza? No i jeszcze jedna kwestia, nic w tym tekście nie jest nieprawdą, to też ma chyba znaczenie?

Offline kierpic

Odp: Batman
« Odpowiedź #2402 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 18:01:57 »
Wybacz Kierpic, ale to nie jest żaden patos. Problem tu chyba rozbija się o niezrozumienie pojęcia. Patos jest rozumiany głównie jako prąd w sztuce. Patetyczne są obrazy Matejki i Kossaka, Władca Pierścieni, pomnik marines na cmentarzu Arlington, murale z husarią, Lot Walkirii Wagnera, część twórczości Leonarda da Vinci czy Michał Anioł w Kaplicy Sykstyńskiej.
Patos oprócz sztuki, może cechować również język. I właśnie o sposób wypowiedzi, w ostatnim kadrze, mi chodziło.
Chociaż tekst: "Batman niesie światło", też jest niczego sobie.

No i jeszcze jedna kwestia, nic w tym tekście nie jest nieprawdą, to też ma chyba znaczenie?
Może nie jest to nieprawda, ale sposób i ton wypowiedzi nie jest adekwatny do sytuacji, przez co staje się patetyczny.

Offline sad_drone

Odp: Batman
« Odpowiedź #2403 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 18:24:54 »
@SkandalistaLarryFlynt A ty zajrzałeś w ogóle do jakiegoś słownika zanim zacząłeś pouczać kierpica co jest a nie jest patosem ? xd



mówienie np o syrenie która broni miasta z mieczem i tarczą jak najbardziej łapie się w 3 punkt definicji. Tak samo opowiadanie o cierpieniu warszawy w rozmowie biznesowej (lol).
« Ostatnia zmiana: Pn, 27 Wrzesień 2021, 18:27:05 wysłana przez sad_drone »
If I Had More Time, I Would Have Written a Shorter Letter.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2404 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 18:45:41 »
  Nie zajrzałem do internetowego słownika, czytałem esej Eisensteina na temat patosu. Zastosowanie takiej formy wyrazu absolutnie nie jest żadnym grzechem. Macie panowie dziwny, ale to naprawdę dziwny problem. Syrena z mieczem i tarczą broniąca miasta czy Batman niesie światło to jest źle? Poważnie? Mówimy o komiksie w którym co chwilę oglądamy faceta stojącego na szczycie wieżowca ubranego w powiewającą pelerynę i spoglądającego ze srogą miną w dół w którym z częstotliwością karabinu maszynowego padają takie one-linery jak Batman to symbol, Batman to coś więcej niż symbol, ulice są moje, Gotham to ja, jestem waszym najgorszym koszmarem itp. itd. Jezu cały ten tytuł, cała ta postać jest z tego utkana.

Offline Koalar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2405 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 19:23:12 »
Batman niesie światło to jest źle?

Odchodząc od dyskusji o patosie - tak, to jest źle, bo Batman nie niesie światła. Batman to strach, brutalność, oziębłość, bezwzględność, nieustępliwość, mrok. Światło to Superman.
pehowo.blogspot.com - blog z moimi komiksami: Buzz, Fungi, PEH.

Odp: Batman
« Odpowiedź #2406 dnia: Pn, 27 Wrzesień 2021, 19:34:15 »
Niby racja, tyle że tak było kiedyś teraz z rodziną śpiewa kumbaya. No i nie wiem czy powinieneś tak ostentacyjnie w swoich wypowiedziach używać takiego PATOSU.

Offline Klima

Odp: Batman
« Odpowiedź #2407 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 18:21:10 »
Ten Batman był gdzieś zapowiedziany bo totalnie nie kojarze tego tytułu? https://www.gildia.pl/komiksy/499503-batman-fortnite-fundament

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2408 dnia: Wt, 28 Wrzesień 2021, 19:30:44 »
Ten Batman był gdzieś zapowiedziany bo totalnie nie kojarze tego tytułu? https://www.gildia.pl/komiksy/499503-batman-fortnite-fundament
Na facebooku chyba padła zapowiedź.

Tcoldmeat

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2409 dnia: So, 09 Październik 2021, 08:52:17 »
A jak to jest z tym metalem. Jak opuszczę wojnę totalna to sporo stracę? Czytałem że to dość słaby tom i szkoda mi pieniędzy i czasu na to. Połapie się potem w Death Metal?

Offline LukCook

Odp: Batman
« Odpowiedź #2410 dnia: So, 09 Październik 2021, 09:12:36 »
Mnie Wojna Totalna strasznie wymęczyła i niestety jest potrzebna do Death Metal. Kontynuuje wątki z Ligi - Perpetua, Luthor i Batman, który się śmieje.

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2411 dnia: Śr, 13 Październik 2021, 09:54:46 »

Offline freshmaker

Odp: Batman
« Odpowiedź #2412 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 10:56:40 »
[/url]

jak wrażenia? mnie jakoś mocno nie ruszyło, ale może przynajmniej nie będzie sztampy

sum41

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #2413 dnia: Nd, 17 Październik 2021, 11:00:44 »
W dziale z filmami jest już dyskusja tutaj jest temat od komiksów.

Offline xanar

Odp: Batman
« Odpowiedź #2414 dnia: Cz, 21 Październik 2021, 23:16:45 »
Czy tu są te "mityczne" - stare dobre Batmany ?



The Silver Age Omnibus Vol. 1 collecting Batman #101-116 and Detective Comics #233-257
Twój komiks jest lepszy niż mój