Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 219679 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michał81

Odp: Batman
« Odpowiedź #2010 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 16:51:43 »
Jest kilka zeszytów bardzo dobry. Problem jest taki, że giną one w morzu miernoty jaką serwuje King w swoim runie. Snyder równowarzył motywy superbohaterskie z szalonymi pomysłami dodając do tego klimaty grozy. King albo przynudzał albo dowalał tyle superbohaterskiej akcji, aż była niestrawna. Zastanawiam się czy gdyby King dostał do pomocy w pisaniu drugiego scenarzystę jak to było w przypadku serii Grayson, to nie dostalibyśmy serii, która przeszła by do historii.
« Ostatnia zmiana: Pt, 02 Kwiecień 2021, 17:30:59 wysłana przez michał81 »

Online xanar

« Odpowiedź #2011 dnia: Pt, 02 Kwiecień 2021, 17:04:56 »
To nawet nie chodzi o to czy to jest dobre czy złe, dla mnie to było strasznie męczące, do końca tego nie doczytałem, ale z tego co pamiętam to najlepszy był trade Zimne dni i cross z Flashem, jak się czytało Falshpoint to ma to jakiś ładunek emocjonalny.

Offline Tymon Nadany

« Odpowiedź #2012 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 12:36:38 »

Kurczę - jak byłem mały to byłem zachwycony jak pokazano Batmana w TASie. Bruce Tim potrafił go rozpisać. Potem równie dobrze Batmana pokazano w Justice League TAS/Unlimited. I to mimo iż dubingował go Radosław Pazura. :)

Na TASowskie Batmana  Pazura zbytnio nie pasił. Sprawdził się w innych animacjach za to moim zdaniem jako Terry Mcginnis w BB albo w  The Batman.  Jako TASowski bat bardziej pasował Krzysztof Stelmaszyk z dubbingu canal plus do Mask of The Phantasm albo Andrzej Ferenc który dubbingował tę postać w 8 odcinkach TAS wydanych na vhs od warnera, i 5  odcinkach Superman TAS z canal plus.

Offline vkasz

« Odpowiedź #2013 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 16:57:31 »
Czy Batman TAS jest gdzieś dostępny w necie z polskimi napisami/lektorem? O ile pamiętam na DVD polskich napisow brak :/

Offline misiokles

« Odpowiedź #2014 dnia: Nd, 04 Kwiecień 2021, 21:29:33 »
Stara zasada: jak czegoś nie ma w necie, jest na chomiku.

Online freshmaker

« Odpowiedź #2015 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 12:45:15 »
pogubiłem się - czy jest omnibus no man's land? widziałem tylko "road to".

Offline OokamiG

« Odpowiedź #2016 dnia: Wt, 06 Kwiecień 2021, 12:59:03 »
Jest zapowiedziany vol 1 bodajże na październik.

Offline Sebo

« Odpowiedź #2017 dnia: Pn, 12 Kwiecień 2021, 12:09:19 »
Batman TAS jest też na pewno na CDA.pl

Offline Damien

« Odpowiedź #2018 dnia: Dzisiaj o 00:21:55 »
Na TASowskiego Batmana  Pazura zbytnio nie pasował. Sprawdził się w innych animacjach za to moim zdaniem jako Terry Mcginnis w BBi.  Jako TASowski bat bardziej pasował Krzysztof Stelmaszyk z dubbingu canal plus do Mask of The Phantasm albo Andrzej Ferenc który dubbingował tę postać w 8 odcinkach TAS wydanych na vhs od warnera, i 5  odcinkach Superman TAS z canal plus.

Zgadzam się. Choć gdy Pazura dubbingował Batmana w TAS, mimo że jego wokal do retro animacji pasował jeszcze mniej niż do JLU, akurat wtedy moim zdaniem staranniej grał głosem niż w Lidze Sprawiedliwych. Przez długie lata Radosław Pazura był przyspawany do roli Batmana, pamiętam że podkładał też głos w "Batman: Odważni i Bezwzględni" , gdzie już kompletnie nie pasował do kreskówki stylizowanej na Srebrną Erę komiksów DC. Aktor podkładający głos w Lego Batman miał już bardziej pasującą barwę. Jako fan rodzimego dubbingu mam nadzieję że Pan Pazura zakończył już swoją karierę z Nietoperzem. Ostatnio sprawdzając dubbing do ZSJL zwróciłem uwagę na następcę Andrzeja Rozenka jako głosu Bena Afflecka, polecam sprawdzić, aktor się postarał.