Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 564537 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Toranga

Odp: Batman
« Odpowiedź #1785 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 13:11:26 »
Tak, na pewno Moore zgodzi się z interpretacją jego dzieła z animacji...

 ;D

Dokładnie. Zwłaszcza, że już wyraził swoje zdanie na temat superheroics. I to nie raz.

Odp: Batman
« Odpowiedź #1786 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 17:29:33 »
  Bibliotekarz, oczywiście że zaprzeczasz otwartości zakończenia, cały czas to robisz. To nie jest żaden elseworldowy Joker, nie istniały wtedy żadne elseworldy w DC, Kryzys na Nieskończonych Ziemiach wymazał całe uniwersum a pierwsze komiksy w alternatywnych rzeczywistościach zaczęły się pojawiać mniej więcej 89/90. Ten Joker, to jest ten oryginalny Joker, nie jakiś wyrwany z kontekstu podrabianiec, wizja Moore'a wcale nie kłóci się z tym co było wcześniej z wyjątkiem piętnastu innych originów, po prostu sięga głębiej w przeszłość postaci na dodatek zaznaczając że nic z tego nie musi być prawdą. To nie Morrison wymyślił teorię, Bolland o tym napisał we wstępniaku do wydania deluxe Żartu wydanego napewno przed 2013 rokiem, stwierdzając że teraz powie co się naprawdę stało w zakończeniu (oczywiście tego nie mówi). Użycie takiej formy sugeruje, że dyskusje na temat musiały trwać wcześniej. I tak oczywiście, że Batman jest również poddawany łamaniu, chyba nawet bardziej niż Gordon. A w to co opowiada Moore to ja bym specjalnie nie wierzył, ten facet to delikatnie mówiąc oryginał, na dodatek olbrzymi egocentryk, pamiętliwy do przesady i żyjący z wymyślania.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #1787 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 17:56:19 »
Barbara Gordon po wydarzeniach z KJ jest sparaliżowana. Joker dalel ucieka z Arkham by żartować.
Bateg dalej go łapie i łapie.
Więc jeśli Batek go skręca dusi czy zadaje śmiertelny cios w stylu Czarnej Mamby to jak ma się interpretować zakończenie???  Dzieje się na innej Ziemi innym wymiarze czy jest to Jeden jedyny odcinek Batman'a?

 Każdy widzi tam swoje zakończenie a ja widze ze jest to "normalny" piątek w Gotham, jutro ktoś z wiertarka w ręku będzie wyjmował serca a pojutrze któż będzie zjadał ludzi, a łapać i będzie uszaty... więc 🤔😉🤯

Odp: Batman
« Odpowiedź #1788 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 18:18:28 »
   Jako jeden, jedyny odcinek chyba może być. O ile dobrze pamiętam Bolland twierdził że razem z Alanem Moore chcieli zrobić Batman/Dredd tylko coś tam w DC się nie podobało w zamian za to poprosili ich o coś z Jokerem, Komiks został wydany całkowicie osobno i nie miał nic wspólnego z wydawaną serią, właściwie dzieje się nie wiadomo kiedy i nie nawiązuje do niczego z wyjątkiem bohaterów. No i on kanoniczny tak naprawdę nigdy nie był, Barbara trafiła na wózek i to w tym samym roku w którym wydano KJ i przyjęto, że zrobił to Joker poza tym jego przeszłość jako komika została uznana jako najbardziej prawdopodobna i to na tyle, o całej reszcie się nie wspomina. Z tego co wiem, to Zabójczy Żart nigdy nie trafił do continuity, trzeba by o to bardziej obeznanych w temacie spytać, ja się w tym nie bardzo orientuję i nie bardzo szczerze mówiąc interesuję. Ktoś coś chyba zresztą tutaj wspominał, że w Doomsday Clock jakieś nawiązania są.

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #1789 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 18:32:32 »
Hehe czyli nie było żadnego komiksu od Alana Granta Norma Breyfogle Jima Apparo itp o tym jak i kiedy Barbara trafiła na wózek 🤔🤔🤔

Odp: Batman
« Odpowiedź #1790 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 19:00:16 »
Z tego co mi wiadomo to nie, pojawiła się w Suicide Squad jako Oracle i wiadomo że na wózek wsadził ją Joker.

Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1791 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 19:35:44 »
Tak, na pewno Moore zgodzi się z interpretacją jego dzieła z animacji...

E tam, w nosie mam Moora. Lepiej interpretuję jego dzieło niż on sam. On się nie zna.
Batman wykańcza Jokera, koniec kropka!

Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #1792 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 20:56:37 »
Kurde mam taką zagwozdkę: jak poszczególne postacie wspominają Wypadek Barbary(postrzał Jokera) to z kąd to się bierze: jakieś sny, toksyny, technologie, wmawiają im że to Joker, czy to wielkie kłamstwo i okaże się że to Jim czyszcac broń w salonie oglądając Dybastie "Dał ciala" 😜

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1793 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 21:10:32 »
E tam, w nosie mam Moora. Lepiej interpretuję jego dzieło niż on sam. On się nie zna.

Oczywiście, masz do tego prawo. Ale jeśli na poparcie swojej interpretacji finału Zabójczego żartu podajesz animację , to co najwyżej świadczy o finale animacji.

...to z kąd...

No ładnie ;)
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Październik 2020, 21:13:17 wysłana przez ramirez82 »

Offline rekinn

Odp: Batman
« Odpowiedź #1794 dnia: Pt, 16 Październik 2020, 22:44:49 »
Nie no, żarty żartami, ale wyjaśnijmy sobie coś- ja nie interpretuję finału po swojemu.
Ja go po prostu widzę, tak jak chcę go widzieć. :D Idę po najmniejszej linii oporu! :D
« Ostatnia zmiana: Pt, 16 Październik 2020, 22:47:23 wysłana przez rekinn »

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1795 dnia: So, 17 Październik 2020, 00:24:14 »
  Bibliotekarz, oczywiście że zaprzeczasz otwartości zakończenia, cały czas to robisz. To nie jest żaden elseworldowy Joker, nie istniały wtedy żadne elseworldy w DC, Kryzys na Nieskończonych Ziemiach wymazał całe uniwersum a pierwsze komiksy w alternatywnych rzeczywistościach zaczęły się pojawiać mniej więcej 89/90. Ten Joker, to jest ten oryginalny Joker, nie jakiś wyrwany z kontekstu podrabianiec, wizja Moore'a wcale nie kłóci się z tym co było wcześniej z wyjątkiem piętnastu innych originów, po prostu sięga głębiej w przeszłość postaci na dodatek zaznaczając że nic z tego nie musi być prawdą. To nie Morrison wymyślił teorię, Bolland o tym napisał we wstępniaku do wydania deluxe Żartu wydanego napewno przed 2013 rokiem, stwierdzając że teraz powie co się naprawdę stało w zakończeniu (oczywiście tego nie mówi). Użycie takiej formy sugeruje, że dyskusje na temat musiały trwać wcześniej. I tak oczywiście, że Batman jest również poddawany łamaniu, chyba nawet bardziej niż Gordon. A w to co opowiada Moore to ja bym specjalnie nie wierzył, ten facet to delikatnie mówiąc oryginał, na dodatek olbrzymi egocentryk, pamiętliwy do przesady i żyjący z wymyślania.
Nie chce mi się już nic na to odpisywać, bo raz że cały czas mam wrażenie, że czytaliśmy dwa różne komiksy. A dwa - Ty lepiej wiesz ode mnie co ja piszę i lepiej od Moore'a co on chciał napisać. Więc niech tak zostanie.
Batman returns
his books to the library

Offline OokamiG

Odp: Batman
« Odpowiedź #1796 dnia: So, 17 Październik 2020, 01:32:40 »
, że czytaliśmy dwa różne komiksy.
Czytaliście z różnym kolorowaniem.

Michael_Korvac

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1797 dnia: So, 17 Październik 2020, 10:38:11 »
Na rodzimym "Atomcomics" widnieje taka oto - czego w ogóle się nie spodziewałem - komiksowa osobliwość:

"BATMAN THE 1989 MOVIE ADAPTATION"

*144 strony z twardą okładką, za 74zł; język angielski. Autorami komiksu są Dennis O’Neil, jeden z najlepszych scenarzystów historii z Batmanem, oraz utalentowany Jerry Ordway. Wprowadzili oni do świata komiksu opowieść z kultowego filmu z 1989 roku! Tom zawiera BATMAN: MOVIE SPECIAL #1, oraz czarno-białe plansze z wydania oryginalnego, a także ich wersje w kolorze.

Wydanie to, to jakiś krutacznie dobry mega-special, ot ciekawa rzecz w świecie Mrocznego Rycerza - obrońcy ciemiężonych z Gotham City! Coś nieprawdopodobnego, przynajmniej dla mnie! Ha! Czytał ktoś z Was tę adaptację? To tak dla zasięgnięcia opinii się dopytuję, bo i tak tą perełkę wśród batmanowskiej popkulturowej zdobyczy komiksowej kupię. 8)




Offline perek82

Odp: Batman
« Odpowiedź #1798 dnia: So, 17 Październik 2020, 11:04:21 »
Ten komiks czytał prawie każdy. Tylko w innym wydaniu 😀
Trwa zabawa w wybieranie komiksów, które koniecznie trzeba przeczytać. Jeśli lubisz takie akcje, to zajrzyj tutaj:
https://forum.komikspec.pl/komiksowe-top-listy/100-komiksow-ktore-musisz-przeczytac-(przed-smiercia)/

ramirez82

  • Gość
Odp: Batman
« Odpowiedź #1799 dnia: So, 17 Październik 2020, 11:07:44 »
Dokładnie.

Dodam jeszcze, że swego czasu był to najlepszy Batman jaki u nas wyszedł ;)