Autor Wątek: Batman  (Przeczytany 570338 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1530 dnia: Pt, 07 Sierpień 2020, 23:33:29 »
Mam zeszytowe TM Semiki, mam troszkę wczesnych wydań z Egmontu, tak do Hush włącznie (który też mnie zmęczył). Potem przestałem kupować. Wczoraj szarpnąłem się na Powrót Mrocznego. Ostatnia Krucjata bo uwielbiam Romitę Jr. Jest jeszcze coś wydane po 2006 roku co ma ciekawą krechę i dobry, wyważony scenariusz? Dodam, że moimi ulubionymi Batmanami jest Sanctum Mignoli, Machiny McKeevera, Ludzka Pchła oraz Zabójczy Żart. Nie czytałem Batmanów od Loeba i Sale (poza tym okrojonym, wydanym przez TMSemic) bo ceny są masakryczne :( Wiem, że Nawiedzonego oraz Długie Halloween trzeba mieć , a coś poza tym?
Trochę trudno wyczuć, co Ci się spodoba. Coś spoza kanonu, nie Miller i nie Lee.

Może tak: skoro Mignola to także Zagłada Gotham i Gotham w świetle lamp gazowych. Skoro Giarrano to także Komornik. Skoro McKeever i Bolland to także Black & White. I skoro podobają Ci się te Batmany bardziej wysmakowane plastycznie to spróbuj Joker, Przeklęty, Rok 100 czy Biały Rycerz.
Batman returns
his books to the library

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1531 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:55:09 »
Trochę trudno wyczuć, co Ci się spodoba. Coś spoza kanonu, nie Miller i nie Lee.

Może tak: skoro Mignola to także Zagłada Gotham i Gotham w świetle lamp gazowych. Skoro Giarrano to także Komornik. Skoro McKeever i Bolland to także Black & White. I skoro podobają Ci się te Batmany bardziej wysmakowane plastycznie to spróbuj Joker, Przeklęty, Rok 100 czy Biały Rycerz.
Zagłada i Gotham w Świetle Lamp na półce, pierwsze wydanie Black&White także, na razie to wydanie które jest w zapowiedziach jest poza moim zasięgiem ze względu na finanse. Lubię kreskę niechlujną, mało uporządkowaną, z elementami może troszkę groteski a na pewno niepokojącą. Kolorowe i wycyzelowane Batmany nie dla mnie a jeśli chodzi o scenariusz to wolę mroczne historie gdzie mamy zarówno akcję jak i dobrą fabułę. Powrót od Millera był dla mnie przegadany. Jak wspomniałem wcześniej, idealne są dla mnie Batmany od Sale'a, Ludzka Pchła od Giarrano oraz większość tych które rysował Breyfogle. Myślę, że z racji zamiłowania do 100 Naboi może też przypaść mi do gustu Gacek od Risso. Ogólnie wybredny jestem, jeśli chodzi o Batmana :( Ah, rewelacyjnie narysowany i napisany był jeszcze Batman vs Predator z TM Semica! ;)

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1532 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 18:59:26 »
Jeszcze dodam, że kilka lat temu w niemieckim komisie udało mi się kupić angielskojęzyczne wydanie Batman: The Cult autrostwa Starlina i Wrightsona. Ja pierdzielę, jakie to jest dobre!!! Mroczne, krwawe, niepokojące, psychodeliczne, etc, etc.

Offline Kadet

Odp: Batman
« Odpowiedź #1533 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 19:27:12 »
Lubię kreskę niechlujną, mało uporządkowaną, z elementami może troszkę groteski a na pewno niepokojącą. Kolorowe i wycyzelowane Batmany nie dla mnie a jeśli chodzi o scenariusz to wolę mroczne historie gdzie mamy zarówno akcję jak i dobrą fabułę.

Po Twoim opisie myślę, że "Mroczne odbicie Ci się spodoba" A ponieważ nie znam się tak bardzo na stronie rysunkowej, więc poglądowo - oto dodatkowo rysunki z "Roku pierwszego":



Z "Robina - roku pierwszego":



Z "Batgirl - roku pierwszego":

Proszę o wsparcie i/lub udostępnienie zbiórki dla dziewczynki z guzem mózgu: https://www.siepomaga.pl/lenka-wojnar - PILNE!

Dzięki!

Offline Nephilim

Odp: Batman
« Odpowiedź #1534 dnia: So, 08 Sierpień 2020, 19:35:47 »
Ogromne dzięki za fatygę. Krecha szczególnie w Robinie bardzo w moim guście :)

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1535 dnia: Nd, 09 Sierpień 2020, 15:37:51 »
Przeczytałem 2 tomy Batmana Kinga - Zaręczeni i Narzeczona czy Włamywaczka. Jeju ale to chłam. Takie krótkie pitu, pitu o niczym. Scenki rodzajowe z narzeczeństwa. Jako, ze lubię dłuższe historie i to niosące jakąś treść i zabawę, to te tutaj w ogóle mi się nie podobały. Czyli decyzja, by nie kupić pierwszych 4 tomów Kinga, Detective Comics czy All Star Batman wychodzi na to, że była dobra. Znaczy chciałbym kupować i komiksy o samym Batmanie. Ale nie będę czytał wypocin współczesnego DC o tym jak z niego idiotę robią. Z tych czarnych grzbietów DCkowych co je teraz Egmont wydaje, to jakość rośnie, czy nie za bardzo?

Batman/Flash Przypinka była ok i dlatego kupię Zegar Zagłady. Ale żeby średnia seria z Flashem z Rebirth bardziej mi się podobała od serii o Batmanie, to się nie spodziewałem.

Offline eferce

Odp: Batman
« Odpowiedź #1536 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 10:49:19 »
Z okazji ćwiećwiecza tytułu, zasiadlem wczoraj do Knightfall.
Mam w formie zeszytów z TM-Semic, takze odkopalem i zaczalem od wydania specjalnego 1/94 i 2 zeszytow wstepu (6 & 7/95).
Wydania specjalnego nie czytalem wczesniej i OMG zdzwilem sie jakie to jest dobre.
Zwykle nie lubie Batmana - w kosmosie, - w Europie (vide Batman i Syn, gdzie chcialem wydrapac sobie oczy) - nigdzie poza Gotham w sumie :) A tu wcale mi to nie przeszkadzalo. Bardzo fajnie uzasadnione, kiedy i dlaczego wkladac kostium a kiedy nie...
Na duzy plus rozbudowana rola Alfreda.
ciekawostki i spostrzeżenia:
- chełm Lehaha wzorowany chyba jest na orkach z Warhamerra i WH4k :o
- ponury gnom z kłami, nauczyciel Azraela super pasuje do górskiej chaty. Pod szpitalem czy rafinerią swoja aparycja wzbudzalby juz chyba zbyt duzą sensacje. Ludzie pchaliby sie robic fotki i pytali czy jest nowym czlonkiem JLA
- zmeczenie Brucea jak dla mnie troche znikąd. Tu wskakuje na pierwsze pietro bez liny i pokonuje typa przywiazany do slupa a już w zeszycie 6/95 słania sie i omdlewa. To taki maly minusik nie przeslaniajacy plusa. Albo czy miedzy Mieczem Azraela a nr 6/95 misnąłem coś powiazanego?



Offline SawiK

Odp: Batman
« Odpowiedź #1537 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 11:24:17 »
Up
Tego zmęczonego Brucea można tłumaczyć tym że nic w noc musi się nawalać z tłumami zloli. Dziś to takie akcje są na co dzień ale kiedyś to był poważny odstęp od normy.

Offline Chmielu

Odp: Batman
« Odpowiedź #1538 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 14:26:49 »
Geneza zmęczenia Bruce'a pojawia się w nie wydanych u nas zeszytach (ale zasadniczo bardzo słabych).

Jako zeszyt wstępu powinieneś zapodać sobie jeszcze 2/95 ("Zemsta Bane'a")
To nie pandemia, to test IQ.

"Żadna ilość dowodów nigdy nie przekona idioty" /
„Łatwiej jest oszukać ludzi niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

Offline bibliotekarz

Odp: Batman
« Odpowiedź #1539 dnia: Śr, 12 Sierpień 2020, 19:24:03 »
Motyw zmęczenia pojawia się już w historii "Czarna Maska" (6-7/94) a potem trylogii "Generał" (4-5/95). Niemniej faktycznie rzeczy, które Batman robił do tej pory co noc po kolacji nagle strasznie go męczą. I bezsensownie się forsuje jakby nie wiedział, że jeśli nie będzie dbał o kondycję to wklepie mu nawet nie Bane tylko dzieci na boisku.
Batman returns
his books to the library

Offline eferce

Odp: Batman
« Odpowiedź #1540 dnia: Cz, 13 Sierpień 2020, 11:30:03 »
Dzieki za odpowiedzi, wymienione zeszyty sa znane (i lubiane)

że jeśli nie będzie dbał o kondycję to wklepie mu nawet nie Bane tylko dzieci na boisku.

To dopiero byłby prawdziwy Knightfall ;D

Offline eferce

Odp: Batman
« Odpowiedź #1541 dnia: Wt, 18 Sierpień 2020, 23:24:46 »

Na początku Knightfall na ekranie z uciekinierami z Arkham, pojawia się nazwisko Norma (nad Brzuchomówcą).
Ekstra nie?
Czy w jakimkolwiek innym wydaniu nazwisko widać w całości lub razem z twarzą "uciekiniera"?

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1542 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 15:00:02 »
Egmont może ponownie użyć tej reklamy. :)  Wg mnie jest bardzo dobra.


Offline Pan M

Odp: Batman
« Odpowiedź #1543 dnia: Śr, 19 Sierpień 2020, 19:30:17 »
Nie mam pojęcia gdzie to wrzucić więc wstawiam tutaj. Za wszelkie ewentualne frasunki powstałe w tym temacie z mojej przyczyny  kajam się.

https://www.wykop.pl/link/5656835/comment/80919137/#comment-80919137

Ktokolwiek może coś takiego potwierdzić? Był taki Elseworlds? Takich wydarzeń na Earth Prime w ogóle nie biorę pod uwagę.

W sumie to chyba niepotrzebnie się głowie, bo to wykop słynący z bajdurzenia na tematy wszelakie. Pomyśleć, że kiedyś w bardzo zamierzchłych czasach to była  spoko stronka.

Offline Bazyliszek

Odp: Batman
« Odpowiedź #1544 dnia: Pt, 21 Sierpień 2020, 12:05:03 »
Mieliście rację z tym Kingiem w Batmanie. Słabiutki jest. Robi cały story arc prowadzący do ślubu, tyle ozdobników dodaje, tylko po to żeby Selina się rozmyśliła, po rozmowie z Jokerem. To było chyba najgłupsze co można było wymyślić. Szkoda papieru na którym to wydrukowano. Czyli tak - od N52 główna seria o Batmanie ssie na maxa. Zobaczę zaraz czy mi Metal się spodoba.